Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Ideghártya leválás... Van valakinek tapasztalata, infója az esélyekről?! fórum

Segítség! Ideghártya leválás... Van valakinek tapasztalata, infója az esélyekről?! (beszélgetős fórum)


2010. szept. 29. 12:27

köszönöm nektek a hozzászólásokat. felkutattam és felhívtam az őt műtő főorvosnőt, aki ezt mondta:


a szemfenéken van elváltozás, nem okoz gondot. mozgó homályok lesznek (apu azt mondta utána, h gyerekkorától voltak amúgy ilyenek neki), de meg fog javulni a látása, és ez a homály nem szokta zavarni az embereket.

az üvegtesti határhártya lejött, emiatt volt a lézeres műtét, megelőzésképp, h ne váljon le a teljes retina. de rendbe fog jönni, 5-7 nap alatt szívódik fel a bevérzés (most csöpögtetnek napi 3-szor apu szemébe pont ennek a kezelésére).

9. CsillagTM (válaszként erre: 8. - Sünmama)
2010. szept. 29. 12:25
akkor neki is emiatt van...mert még nem szívódott fel a bevérzés...
2010. szept. 29. 11:53
Nekem -14 dioptriás mindkét szemem. Kontaktlencsét hordok. 7 éve volt retinaleválásom, lézerrel műtöttek. Kell pár nap, míg rendbe jön a szem, hiszen bármennyire is istenítik a lézert, mégiscsak műtétről beszélünk. Nekem napokig be volt vérezve a szemem, és vibrált folyamatosan.
2010. szept. 29. 11:15

A lézeres szemműtét lényege, hogy megtisztítják a felszínt. Ahhoz szokták hasonlítani, amikor mi megtisztítjuk az üveget. Mivel voltak már eredetileg is látásgondjai, ez nem jelenti azt, hogy olyan lesz, mint régen, de nem valószínű, hogy rosszabb. El kell telni néhány hétnek, amíg viszonylag regenerálódik a műtéti hely. A 2-3 dioptria pedig már önmagáért beszél.

De ezzel még évtizedekig elélhet különösebb gond nélkül, rendszeres orvosi vizsgálat mellett.

2010. szept. 29. 11:08

nekem volt egy ismerősöm akinek baleset következtében volt ilyenje, a szemészeti klinikán műtötték, kezelték, de aztán sajnos nem tudtak rajta segíteni


de ez sok-sok évvel ezelőtt volt

5. CsillagTM (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2010. szept. 29. 11:00
?
4. CsillagTM (válaszként erre: 2. - Molyka)
2010. szept. 29. 10:59

h h nem lesz a régi?! de akkor a műtéttel mit csinálnak?!


nem tudom, mivel rögzítették, ennyit tudok, h lézerrel csinálták. szerinted mik az esélyei? és mennyire fog látni? nem lehet, h vissza fog jönni pár nap/hét után rendesen a látása?


és a másik szem nem veszélyeztetettebb ez után? valahol ezt olvastam...

2010. szept. 29. 10:50
Azért az orvosok sem istenek...
2010. szept. 29. 10:48

Szarügy, de nem vakul meg, az majdnem biztos. Kérdés, hogy olajjal vagy szilikonnal teszik-e vissza a retinát, illetve mennyire van benne a heg az éleslátás központban, van-e ödéma, stb.

A látása sose lesz a régi, de az agy hamar alkalmazkodik és a másik szeme átveszi a fő szerepet

2010. szept. 29. 10:27

Édesapám egyik szeme szombaton elkezdett romlani (korábban is szemüveges volt, gyerekkorától, asszem 2-3 dioptria körüli a szeme), homályosan látott vele. Hétfőn ment vele dokihoz, azonnal kórház. Tegnap dél körül műtötték lézeresen, de még mindig homályosan lát...Tegnap azt mondták neki a nővérek, h lehet, h a szemcsepptől nem lát rendesen, mert az kitágítja a pupillát, de még mindig semmi javulás...


A dokik szt jobb lesz idővel, de sosem lesz olyan, mint volt. Ez borzasztóan hangzik...nem hiszem el, h ne lehetne ezen javítani, akár egy újabb lézeres műtéttel. Bárkinek tapasztalata, infója van ilyesmiről, kérem szépen, írjon! Nagyon kétségbe vagyok esve!!:(((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook