Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség! Hisztizik a gyerek, mit csináljak? fórum

Segítség! Hisztizik a gyerek, mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
36. 9cb35398ff (válaszként erre: 17. - Pen80)
2011. jan. 31. 12:18

nem akartam bírálni a szüleid, elnézést...csak nem biztos hogy ez a helyes módszer:)

arcmosás volt Nálunk is, még a nagyobbik lányomnak mert annyira felhergelte magát.

kinevetni otthagyni nem jó dolog szerintem.

Én azt szoktam csinálni, ha már tényleg nem értünk szót, kizökkentem a helyzetből, átviszem a másik szobába és leültetem az ágyra, és megmondom kijöhet, ha nem kiabál.

az ajtót se csukom be.


persze ahány gyerek annyi féle módszer válik be.

a nagyobbik lányomat nem érdekelte még a csukott ajtó sem!!!:)

2011. jan. 31. 12:17
van hogy az én fiam is hisztizik a babakocsiba,akkor átfordítom hogy nekem háttal legyen és nem szólok neki.Abba marad.Szokott a pénztárnál is hogy kell neki az édesség csak előrébb tolom hogy ne lássa és egy idő után elmarad.A vizet még nem próbáltam,de már egy párszor meg ígértem neki!:) Még azt szoktam ha nem fejezi be akkor számolok 3-ig és ha megy tovább a hiszti akkor irány a bünti!Akár hol legyünk leültetem!
34. ebba518fdb (válaszként erre: 24. - Pen80)
2011. jan. 31. 12:17
hát próbálkozom.. :))) ismerem őt (őket), ezért vannak ötleteim.. aztán persze ahogy fejlődnek, úgy jönnek az újabb és újabb fejlesztések részükről, ami megint csak fejvakarásra ítél minket.. :))) nem mindig tudom azonnal kitalálni, sőt nem is mindig tudok rájönni, de azért igyekszem megoldani a gondját, vagy rávezetni őt(őket) a megoldásra.. :))
33. Pen80 (válaszként erre: 27. - Alfoldi13)
2011. jan. 31. 12:17

Szerintem sem, de az ma már nem divat. És utána meg csodálkozunk, hogy felnőve nem érti, és akkor éri (és akkor tényleg traumaként), hogy nem kérdezi meg senki mi baja, hanem odacsapnak neki. Persze ez nem jelenti azt, hogy nekünk is ezt kell tennünk. De veszélyesnek tartom azt, hogy a valósággal ellentétesen neveljük a gyerekeinket. Neki első lépésként a családban kell tanulnia az életről és a mai nevelési trendek ennek nem teljesen felelnek meg. Láthatjuk is az eredményt a napi híradásokban.

Lehet hisztizni, én is megtehetem, csak senkit sem érdekel. Ha körülzsongtak volna gyerekként, amikor hisztiztem, akkor ezt most hova tenném? A pszichológushoz...?

32. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Zsuzsimuzsi)
2011. jan. 31. 12:16
Nálunk bevált az,hogy nem veszünk a hisztiről tudomást.Mindenki csakis a saját szobájában hisztizhet zárt ajtó mögött.Persze úgy már nem sok értelme van,nem is nagyon teszik.Hisztivel elérni semmit nem lehet.Ha valamiért hisztizik amit nem kaphat meg,akkor a nem,az akkor is végleges nem ha a feje tetejére áll.Ha beígért dologért,csak türelmetlen,akkor figyelmeztetem,hogy ha nem tudja kivárni amíg megkapja,és hisztizik,akkor felejtse is el,mert nem lesz kívánsága szerint a dolog.Mi addig el sem jutottunk szerencsére egyiknél sem,hogy utcán vagy nyiévános helyeken hisztizzenek,én nagyon nem bírom a hisztit,így igyekeztünk igyekszünk fékezni amennyire lehet.Földön fetrengős nem volt egyiknél sem sosem.Köpködés,a kicsim(annyi idős mint a tiéd)Ő csinálta párszor.Ha egyszer kiköp valamit,mehet az asztaltól,nem kap többet.És persze néha meg kellett fenyegetnem,hogy beverem a száját.
31. Zsuzsimuzsi (válaszként erre: 24. - Pen80)
2011. jan. 31. 12:15

NOs hát igen, tényleg van úgy, hogy tudom miért hisztizik, de ha azt a dolgot idáig nem kaphatta meg, akkor persze most sem, hiába hisztizik érte.

Nálunk ilyesmi is szokott lenni.

De ma a babakocsiban? Azt nem tudom mi volt.

30. d0b7178f40 (válaszként erre: 20. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 12:15

az tény, hogy nem kell letörölni a földről. Csak am ikor folyamatosan nap mint nap éled meg az ilyen kirohanásokat, és csak vagdalja magát akkor is amikor még nagyon szépen kérdezed, hogy mi a baj kell-e valami és mára 100. kérdést teszed fel és csak ordít meg vagdalódzik akkor valami taktika kell. nálunk a legnagyobb bünti, ha a lépcsőre le kell ülnie 5-10 percet és addig vége a kedvenc mesének. kínlódik forog, de nem kelhet fel. van amikor 2 perc és mondja, hogyabbafejezte, de van amikor annyitm ond, hogy én most ilyen vagyok. Ő is egy egyéniség és ezt el kell fogadni. De vannak azért normák amiknek neki is meg kell felelni még ah 22 éves is. Szerintem.


ütni verni nem kell mert azzal nem teszel jót. DE néha egy popsir ütés vagy ha pl nagyon megcsíp rávágni a kezére jelzésképpen, hogy nem szabad annyi belefér.


Tuti, hogy a hisztinek mindíg van valami mondandója, de én a gyerkőcömet szoktam vele nyaggatni, ha nyávogva hisztisen mondja el a mondanivalóját akkor én is olyan stílusban válaszolok neki. Van hogy meglepődik, van, hogy rájön, hogy ne értjük mit is akar valójában. De tény, hogy kitartás kell hozzá.


Te hogyan kezled a hisztit gyakorlatban?????

29. ebba518fdb (válaszként erre: 21. - Agnik1)
2011. jan. 31. 12:13
:)) azóta már 4,5 éves, nagyon okos kis krapek.. :))) viszont az akkori "kis hisztik" semmik a mostani szárnypróbálgatásokhoz képest, nagyon erős akaratú kölyök, de általában sikerül a híúságára, eszére hatnom.. :)) van ám egy 2,5 évesem is ő viszont a bátyjától lesi el a trükköket és mesteri fokozatra fejlesztette a balhézást.. :)) de ezeket a trükköket már ismerem, nehezebben is tud kihozni a béketűrésemből.. :))))
28. Pen80 (válaszként erre: 25. - Gwendolin)
2011. jan. 31. 12:12
Engem nem leöntöttek, hanem lelocsoltak, ami vizet három ujjad felvesz, annyival, azt spriccelték rám. Borzalmas trauma volt, tényleg :DDD
2011. jan. 31. 12:12
ebben a korban még csak találgatunk...de hogy ezt nem szabad ezt rögzülhet...én azt gondolom egy gyereket nagyon kell szeretni de a szigor az nem ellenség
26. Pen80 (válaszként erre: 23. - Alfoldi13)
2011. jan. 31. 12:11
Mindjárt kapsz hideget-meleget :)
25. Gwendolin (válaszként erre: 17. - Pen80)
2011. jan. 31. 12:10
A víz akkor lehet hasznos,ha már annyira felhergeli magát,hogy lilul a szája,mert nem vesz levegőt.Ez a kicsi ijedelem egy-két alkalom után elmulasztja a hisztit.
24. Pen80 (válaszként erre: 20. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 12:10
Légy szíves, áruld el, hogyan tudod meg, hogy pontosan miért hisztizik? Érdekel a módszer, mert nekünk majd most következik.
2011. jan. 31. 12:09
én azt gondolom ó a hideg csap viz csak kétszer harmadjára biztosan nem kell kétszer meg se a ruháját se a cipőét nem kell félteni ,persze utána gyorsan átdörzsölni...kizárt dolog ,hogy hisztis marad...
22. Zsuzsimuzsi (válaszként erre: 19. - Szabianyu)
2011. jan. 31. 12:07

Egyszer nekem a bolttól egészen hazáig sírt, ordított a babakocsiban, mire hazáig értünk már hisztizett. Próbáltam többször is megnyugtatni útközben, de mind hiába.

Legalább 30 perc séta a bolt.

21. Agnik1 (válaszként erre: 15. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 12:07

Ez nagyon édes:)

Díszek:)



Én ha a fiam(21hós) hisztizik, átlépek felette, nem figyelek rá, persze csak úgy teszek mintha nem figyelnék, a szemem sarkából nézem mit csinál, hogy nehogy kárt tegyen magában, volt hogy kinevettem, vagy leutánoztam erre ő is kacagni kezdett. Nehéz, mindenesetre ne hagyd hogy ő irányítson. Az én fiam is kiveri a balhét a babakocsiban, de miután nem figyelek rá abbahagyja. Tudomásul kell vennie, ha nem hajlandó sétálni akkor marad a babakocsi, és attól még hogy ordít és feszíti magát, be kell vásárolnunk, el kell mennünk postára stb... Kitartást!!!!

2011. jan. 31. 12:06
én ezt nem értem.. miért kell levegőnek nézni..?? miért nem lehet kinyomozni mi a problémája és segíteni megoldani a gondját, kompromisszumokat felajánlani, elterelni a figyelmét.. ?? két éves.. hogyan kellene magát kifejeznie?? mi vagyunk a felnőttek, segíteni kell neki, nem letörni az akaratát..
2011. jan. 31. 12:02

sziasztok

Anno nekem azt mondták ha ilyet csinál ne fordulj vissza csak menj tovább!Az én fiam is ezt csinálta de ő kicsit kisebb volt akkor !Alig jutottunk el 2 háznyit és már ordított!és akkor mondták ezt !Kipróbáltam és mire a sarokig értünk befejezte!

18. 3da688d0af (válaszként erre: 10. - Zsuzsimuzsi)
2011. jan. 31. 12:02
Igen, a nevetés nálunk se jön be. Én ott szoktam hagyni és elmondom neki nyugodtan (ha sikerül), hogy majd jöjjön, ha abbahagyta a hisztit, mert így azt se értem mit akar.
17. Pen80 (válaszként erre: 11. - 9cb35398ff)
2011. jan. 31. 12:02
Nem lett semmi bajom és tökéletes a kapcsolatom a szüleimmel. Ha ez szerinted hiba volt, kívánom neked, hogy ennél nagyobb hibát te se kövess majd el szülőként.
16. 9cb35398ff (válaszként erre: 14. - Zsuzsimuzsi)
2011. jan. 31. 12:01

kitartó gyerek!!!

kemény lehetett...

nálunk max. 5 perc.

15. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Zsuzsimuzsi)
2011. jan. 31. 12:01
mitől robbant ki a balhé?? :) készülj fel, mert egyre több lesz az ilyen cirkusz, beléptetek a bűvös dackorszakba.. :))) a nagyobbik fiam mikor két éves lett, egyik alkalommal ette a túrórudiját és a végét meghagyta, majd a kezembe nyomta.. azt gondoltam, hogy nem kéri és kidobtam a kukába.. erre olyan őrületes hisztit csapot, hogy megnéztem jobban, hogy az addig örökké mosolygó kis gombócomat vittem e magammal, vagy induláskor elcseréltem.. :))) mivel akkoriban még nem beszélt, félreértettem és kb egy hét után jöttem rá, hogy csak sajnálja megenni a végét, nem akarja, hogy elfogyjon, ezért "eltette későbbre".. :)) innentől kezdve még egy ideig állandóan tele volt a zsbem túrórudi darabokkal és csak titokban dobálhattam ki őket.. :)) nemsokkal később beszélni is elkezdett és kinyomoztam, hogy neki ezek a díszei.. :)) végül kineveztem a szemetesünket "dísztartónak" és akkor meg is szűntek az ilyen irányú balhék, azóta is lelkesen pakolja a "díszeit" a dísztartóba.. :)))
2011. jan. 31. 12:00
Nálatok mennyi ideig tart egy ilyen? Kb. 40 percig nyomta, pedig egyedül volt.
13. 9cb35398ff (válaszként erre: 10. - Zsuzsimuzsi)
2011. jan. 31. 12:00
fáradt volt biztos!
12. Pen80 (válaszként erre: 7. - Gwendolin)
2011. jan. 31. 12:00
Szerintem is. Mintha nem is hisztizne, tedd a dolgod. Nem kell figyelmen kívül hagynod a létezését, ebédkor mondd, hogy jöjjön enni stb, ahogy szoktad, mintha nem is hisztizne. Ha nem jön, nem jön. Viszont következetesen kell csinálnod.
11. 9cb35398ff (válaszként erre: 5. - Pen80)
2011. jan. 31. 11:59
ezt biztos nem tenném a gyerekemmel.
2011. jan. 31. 11:59

Nálunk a nevetés nem jön be,csak mérgesebb lesz.

Egyébként most hagyta abba, elaludt.

2011. jan. 31. 11:58
Sajnos ez egy ilyen korszak. 2-3 év között a gyerek próbálgatja a határait. Nehéz, tudom, mert nálunk is ez van. Túl kell élni és a hisztire nem figyelni.
8. 9cb35398ff (válaszként erre: 1. - Zsuzsimuzsi)
2011. jan. 31. 11:58

Dackorszak, feszegeti a határait meddig mehet.

Türelem és légy következetes.

enyém is hisztizik ha nem kap valamit, de ebéd előtt 1 órával nem ehet pl.: babapiskótát!:)

idővel rájönnek úgysem érik el céljukat.

Viszont: nem szabad mindenben ellent mondani neki.

Ha pl. játék közben hirtelen meggondolja magát vagy ilyesmit. Amit tényleg nem szabad csak abban gátoljuk.

Ez most nem könnyű időszak, enyém 2 és fél éves.

Nemrég jöttünk haza vásárlásból, nem volt hiszti, de próbálkozott, nem fogja a kezem, lepakolt volna mindent stb....

7. Gwendolin (válaszként erre: 1. - Zsuzsimuzsi)
2011. jan. 31. 11:57

Szia!

Próbáld reagálás nélkül hagyni.Ez az első "dackorszak". Ha túlreagálod még sokáig eltarthat.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook