Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség! Hisztizik a gyerek, mit csináljak? fórum

Segítség! Hisztizik a gyerek, mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
66. anyucika3 (válaszként erre: 63. - Driennke83)
2011. jan. 31. 12:58
Szerintem ezzel nincs is semmi gond,teljesen jól van így.Meg kell nekik tanulni várni.Nem muszály egyből ugrani ha dolgod van.Meg fogja érteni egy idő után.Nálunk ha türelmetlenek,akkor addig körülöttem sündörögnek,de szépen megvárják amíg végzek.Sőt azt is megértik ha azt mondom,mondjuk majd csak délután érek rá.Addig vagy játszanak egyedül,ha nem megy segítség kell,akkor meg addig mással.
65. ebba518fdb (válaszként erre: 59. - Driennke83)
2011. jan. 31. 12:58

:))) édes.. :)) nekem is ezt szokták mondani.. :))))

na igen erről szól, hogy "na anya mit fogsz most csinálni".. :)) de ha így nézzük, akkor a büntetés is figyelem a részünkről és akkor megint célhoz értek.. :)) ilyenkor elmondom nekik, hogy ha tudatják velem a gondjukat akkor szívesen segítek, ellenkező esetben sajnos nem tudok.. :)) ha nyafognak, nyaggatnak, teljesen másról kezdek el beszélni, kérdésekre totál más kérdésekkel "válaszolok".. :) hamar ki szoktak zökkenni.. :))

64. driennke83 (válaszként erre: 62. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 12:53

Ezzel egyetértek, nálunk ilyenkor van, az - mint már sokszor írtam:) - hogy mész a "büntetésbe", ami a szobályának egyik sarka.

Az egyém most lesz 3 éves.

63. driennke83 (válaszként erre: 56. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 12:52

Ha mondjuk mosogatsz és odamegy a gyerkőcöd és kiveri a balhét - szó szerint -, hogy most azonnal menj mert gyurmázni akar, akkor mit mondasz neki?

Mert én ilyenkor mondom, hogy rendben, ha végeztem megyek. Na, néha megérti, néha jön a hiszti. Ilyenkor meg a büntetésbe, hogy gondolkodjon.

Viszont - szerintem -, ha otthagysz csapot-papot, hogy játsz vele, mert ő társasági lény és ezt szeretné és még kicsi, akkor nem tanulja meg mi a türelem. És később éri nagyobb csalódás, trauma, majd amikor az oviban lesznek 30 két ovónénire és csak 10 perc múlva kerül rá sor.

62. ebba518fdb (válaszként erre: 58. - Driennke83)
2011. jan. 31. 12:52
a figyelemelterelés nekem is csak a 2,5 évesemnél működik.. :)) a nagy fiam már teljesen más reakciókat igényel.. :))) neki azt pl szoktam mondani, hogy nyugodtan balhézzon, ha ahhoz van kedve, de a szobájában tegye, mert mi nem szeretnénk végig hallgatni illetve nézni.. :))) általában ettől hamar elmegy a kedve, nézőközönség híján.. :)) de persze sok más szitu van.. rögtönözni szoktam.. :))
61. alfoldi13 (válaszként erre: 58. - Driennke83)
2011. jan. 31. 12:47
ha felkapod ruhástól és a hideg csap alá 6teszed hidd el ez biztos nem kiméled sem a cipőt sem a ruhát
60. Mosoly30 (válaszként erre: 57. - Alfoldi13)
2011. jan. 31. 12:47
Én nagyon szeretem mid két gyerekemet, de a hisztizést nem. Nem hiszem, hogy aszért trauma érte őket, mert nem foglalkoztam velük mikor hisztiztek. Tudják nálam hisztivel semmit se lehet elérni.
59. driennke83 (válaszként erre: 52. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 12:46

Értelek, és én is próbálok segíteni neki, de amikor 4-5. kérdés után sem válaszol, csak picsog, vagy síkít, vagy hisztizik, akkor elküldöm a büntetésbe, hogy gondolja végig, és nyugodjon meg.

Szokott szólni, hogy anya megnyugodtam, akkor kijöhet, de ezután sem tudja megmondtani, hogy mi volt a problémája, tehát ez tuti, csak arról szólt, hogy na anya most mit fogsz csinálni.

2011. jan. 31. 12:44

Nélunk nem jött be a hideg víz. Leöntöttem, vagy két deci hidegvízzel, de folytatta.

Akkor beültettem a sarokba, kikapcsoltam a mesét és lenyugodott, igaz, hogy sokáig tartott, de ez használt.

Nálunk tényleg csak az jött be, hogy nem foglalkozunk vele.

A kinevetés sem ment.

A figyelemelterelés ment, amikor kisebb volt, most már nem. Csak ha nem figyelünk rá, vagy otthon beküldjük a sarokba.

57. alfoldi13 (válaszként erre: 43. - Mosoly30)
2011. jan. 31. 12:43

én gyerek párti vagyok félreértés ne essék de már az elején el kell dönteni ki irányít..és mivel a gyerek érzi ha szeretik elfogadja.és ezt keménységnek nem érzem ,ha valaki ráhagyja szerintem az árt a gyereknek mert ha ezzel eléri a célt ennek nem lesz vége...

trauma meg az a következmény mivel majd ez miatt szembesül ha nem állja meg már az elején ,hogy ez nem megy...

56. ebba518fdb (válaszként erre: 37. - Gwendolin)
2011. jan. 31. 12:42
nem baj az, ha azt akarja, hogy vele legyen foglalkozva, elvégre társasági lény.. :) én is az vagyok.. :DDDD de most komolyan.. egy két éves még nem fog tudni tekintettel lenni a háztartási és egyéb irányú törekvéseinkre, de ettől még rá lehet vezetni, hogy részese legyen a dolgoknak.. :) de a hisztit így sem úgy sem ússzuk meg.. :))) ez velük jár.. :)) én igyekszem mindig a lehető leglazábban felfogni és kezelni ezeket a dolgokat, de ettől még nagyon következetes vagyok velük.. :)) és igazából a 4,5 évesemen már látom is ennek az eredményét, mert nagyon kis "felelősségteljes", minden fontos dolgot megjegyzett az elmúlt években és ha éles szituba kerül ügyesen alkalmazza is a tanultakat.. :))
55. anyucika3 (válaszként erre: 53. - Talian35)
2011. jan. 31. 12:41
De 8 évesen a földön felrengve hisztizik,és még káromkodik is?Hát,szerintem ez azért nagy túlzás.Persze nem egyformák a gyerekek.
54. anyucika3 (válaszként erre: 52. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 12:39

Egyet értek,mi is így csináljuk.És teljesen érthetetlen a számomra,hogy egy anyuka ne tudja miért hisztizik a gyereke.Legyen bármilyen kicsi is.

Amikor olyan van,hogy nem hat a szép szó a megbeszélés,akkor addig félre lehet vonulni.De amint vége a kitörésnek,megbeszéljük.Szerintem is nagyon fontos,hogy érezze érdekel a problémája.

53. Talian35 (válaszként erre: 51. - Anyucika3)
2011. jan. 31. 12:38
Nálunk ez teljesen "normális" 1 éves kora óta :-D Most enyém is 8 lesz. Pár hónapja, sulibajárás óta jelentősen csökkent, sőt, szerintem 1-2 hónapja semmi nem volt :-)
52. ebba518fdb (válaszként erre: 37. - Gwendolin)
2011. jan. 31. 12:35
két gyerek, két kutya, egy férj és egy családi ház mellett vannak sejtéseim erről.. :))))) nem pontosan az jön le amire gondolok, de ez érthető, hisz nem ismerjük egymást.. :) nem ugrálom körbe, nem abajgatom.. de törődök velük és a kis gondjaikkal, mert így tanulnak meg egymással is törődni pl.. :)) magam köré gyűjtöm őket, játszanak körülöttem, ha kellek megyek segítek, játszok velük, ők is segítenek méghozzá sokat és örömmel.. elvagyunk.. :)) nem "élnek vissza" a helyzettel jobban, mint egy egészséges korukbeli.. :)) nekik is lehet rossz napjuk és akkor ott vagyok és ott is leszek mindig.. :DD
51. anyucika3 (válaszként erre: 47. - 3687b4709d)
2011. jan. 31. 12:33

8 évesen?Ez komoly?Te jó ég,és mit csinálsz vele olyankor?Szerintem a kinevetés nem jó módszer.Azzal csak megalázom,hogy nem veszem komolyan.

Nem lehet vele megbeszélni?Ennyi idős korban azért ez már komoly probléma nem?

50. Talian35 (válaszként erre: 5. - Pen80)
2011. jan. 31. 12:33
Ez nem jó - nálunk sem jött be. Én nem szólok semmit csak elmegyek onnan ahol hisztizik :-) Azóta - pár hónapja - nem nagyon volt hiszti se :-)
49. Talian35 (válaszként erre: 47. - 3687b4709d)
2011. jan. 31. 12:30
Nálunk is ez volt, én fogom és elmegyek otthonról (vagy úgy csinálok) vagy szimplán nem szólok semmit hozzá. Ez az egyetlen ami eddig bejött :-)
48. Mosoly30 (válaszként erre: 47. - 3687b4709d)
2011. jan. 31. 12:30
Miért hisztizik?
2011. jan. 31. 12:28
az én lányom lassan 8 éves és még mindig hisztizik.és még figurázza egy két káromkodással amit a suliba tanul,és még ő fenyeget minket.marja magát közben meg a földön fetreng és rámol közben.a hidegvíz,kinevetés nálunk nem jött be mert csak idegesebb tőle.ilyenkor mit tennétek?
2011. jan. 31. 12:26
Mi a befejezett hiszti után mindig megbeszéljük,hogy miért nem szabad,hogy ez csúnya dolog...stb.Így általában hat a szép szó, a beszélgetés is.És tényleg nagyon ritkák a hisztik.
45. ebba518fdb (válaszként erre: 38. - D0b7178f40)
2011. jan. 31. 12:25
na igen.. :)))))) plusz még hozzáteszi a saját fejlesztéseit is.. :DDDD
44. ebba518fdb (válaszként erre: 30. - D0b7178f40)
2011. jan. 31. 12:24

hát az az adott elmeállapotomtól is függ, de igyekszem nyugodt maradni.. :)))


a múltkor volt egy eset, amikor elmentünk sétálni és elértünk egy olyan részhez, ahonnan csak kézen fogva tudtunk volna tovább menni.. addig játszottak, folyamatosan ugráltak a hóval teli árokban.. ott szóltam nekik, hogy mehetünk tovább is, de jól gondolják meg, mert ott már nem játszhatnak szabadon, erősen korlátozva lesznek.. persze a nehezebb utat választották, de a felhívtam a figyelmüket, hogy ha nem úgy jönnek, ahogy előre megbeszéltük, visszafordulunk.. na persze az első 3 méter után a nagyobbam (amúgy ez változó, hogy mikor melyikük, de az egyikük tutira megpróbálkozik) elkezdte a parádét.. egyszer figyelmeztettem, másodszorra visszafordultunk.. :) persze ebből még nagyobb cirkusz lett, de megálltam és mondtam neki, hogy semmi gond, tombolja ki magát, megvárjuk míg megnyugszik és megyünk tovább.. :)) már nem is volt olyan fontos hisztiznie.. :))) megnyugodott és mehettünk tovább.. :) kb így igyekszem.. :)))

43. Mosoly30 (válaszként erre: 27. - Alfoldi13)
2011. jan. 31. 12:23
Egyetértek. Az agyonbabusgatott gyerekek később le se szarják a szüleiket tudok rá jó néhány példát. Ha hisztizik a gyerek csak hisztizzen nem kell vele foglalkozni majd abba hagyja. Nem szabad, hogy észre vegye, hogy a hisztiével valamit is elért mert akkor csak rosszabb lesz. Az ilyen esetekben nagyon keménynek és következetesnek kell lenni.
42. anyucika3 (válaszként erre: 14. - Zsuzsimuzsi)
2011. jan. 31. 12:21
Nem baj,majd csökken az idő ahogy rájön nincs értelme hisztizni.Ez a te kitartásodon határozottságodon is múlik.
2011. jan. 31. 12:20
a szomszéd néni mesélte, hogy egyik nap annyira nem tudtak az unokájáék hatni a 3 éves csajszijukra, hogy be kellett állítani a zuhany alá. és hüppögve abbahagyta.
2011. jan. 31. 12:20
Sziasztok, két gyerekem van, egy lassan 20 éves fiú, s egy 4.5 éves kislány. A fiúval már nincs megoldás:)))),a lányomnál pedig a "gondolkodó szék" vált be. Ha nagyon hisztizik /nem sokszor /,a kkor higgadtan szólok neki, hogy oké, ha nem hagyod abba, mész a gondolkodó székre. S ha nem hagyja abba,akkor tényleg megy,annyi percre ahány éves. Nem volt olyan, hogy ne tette volna meg a hatását, nekünk bevált :)
39. anyucika3 (válaszként erre: 8. - 9cb35398ff)
2011. jan. 31. 12:19

Igen,abban én is teljesen egyet értek,hogy tényleg csak azokat a dolgokat tiltjuk meg,amiket tényleg nem szabad.De az egyszer kimondott nem,az NEM.

Ha határozatlan a szülő,azt a gyerek rögtön észre veszi,és elmegy ameddig tud.

38. d0b7178f40 (válaszként erre: 29. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 12:19

:)


hát igen. A kiskutya mindíg nagytól tanul ugatni.

37. Gwendolin (válaszként erre: 20. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 12:18
Elhiszem,hogy neked ez a kitalálod a gondját bejött.Én úgy fogalmaznék,hogy eltereled a figyelmét más irányba.Ami szintén nagyon jó dolog.Vannak viszont más karakterű gyerekek is.:-)A gyerek mindent elfogad a szülőtől ilyenkor.A lényeg szerintem,hogy csak vele legyen foglalkozva.Márpedig az anyukának egyéb feladata is van.Soroljam?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook