Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség! Hisztizik a gyerek, mit csináljak? fórum

Segítség! Hisztizik a gyerek, mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
96. ebba518fdb (válaszként erre: 95. - Ebba518fdb)
2011. febr. 1. 15:59
sőt már a kisebbem is.. :)) amúgy jó fej kis krapekok, de ma valahogy ingerültek..
95. ebba518fdb (válaszként erre: 92. - D0b7178f40)
2011. febr. 1. 15:51
valami lehet a levegőben, mert a nagyobbam is őrültebb ma az átlagnál.. :))) de még bírom a kiképzést.. :)))
94. 3687b4709d (válaszként erre: 91. - Anyucika3)
2011. febr. 1. 15:51
mindennap kap egy túrórudit,ennyi az édesség.
93. ebba518fdb (válaszként erre: 91. - Anyucika3)
2011. febr. 1. 15:50
:)))) megnézném, ahogy családilag fetrengtek a földön.. :))))
92. d0b7178f40 (válaszként erre: 90. - Ebba518fdb)
2011. febr. 1. 15:48

nem kötözködés. MA reggel ahogy felkelt már dinka volt. Ő éhes, de mesét akar nézni. Aztán amikor szóltam neki, hogy jöjjön le az emeletről és mondja meg mit akar reggellizni, akkor borult a mutatvány, és onnéttól megállás nélkül hisztizik.

Holnap bővebben írok, mert most enni kért.

91. anyucika3 (válaszként erre: 89. - 3687b4709d)
2011. febr. 1. 15:46

De miért kellene minden nap édesség a gyereknek?

Egyenek gyümölcsöt.Én egy héten 1x sütök sütit,1x kapnak csoki chips félét,és ennyi.Gyümölcsöt zöldséget meg minden nap.Vagy gabona pelyhet ha édességet kívánnak.

Én sem szeretnék senkit megbántani,3 gyerekkel van is némi tapasztalatom,plusz gyerek otthonban dolgoztam.És azt mondom,hogy meg lehet előzni,és lehet kezelni a hisztit,ez csakis a szülők hozzáállásán múlik.És komolyan mondom,hogy sosem fetrengett a földön egyik gyerekem sem egyszer sem.Pedig a verésnek sem vagyok híve,nagyon ritkán csaptam a fenekükre.Mondjuk én magam baromi nehezen viselem a hisztit,illetve nem viselem el.Biztos ez is közre játszik.És vásárolni is mindig magammal viszem őket,és nem kerüljük a játék osztályt,szinte mindig körül nézünk ott is.De ha nekem valamelyik ott neki állna parádézni,lehet én is földhöz vágnám magam:-))))))))))))))

90. ebba518fdb (válaszként erre: 88. - D0b7178f40)
2011. febr. 1. 15:36
nem kötözködésből mondom, de valahogy eljutott idáig és az nem az ő hibája.. ő még csak gyerek, nem tud felnőtt fejjel gondolkozni..
89. 3687b4709d (válaszként erre: 88. - D0b7178f40)
2011. febr. 1. 15:35
anyum is ezen az állásponton van mint te.sőt már énis egyre jobban.ma engem is beégetett rendesen,de ő fogja meg böjtölni.nem lesz édesség 2 napig,és még egy csomó dolog lesz ami nem az ő kedvére való.de ez lesz és kész.
88. d0b7178f40 (válaszként erre: 87. - 3687b4709d)
2011. febr. 1. 15:27

htá az nem egyszerű. Az egyik barátnőm is küzd vele. Náluk még nincsen baba. De szeretnének.


Ma is olyan adag hisztit kaptam, hogy kibuktam. Elég volt. követelődzik, nyávog, de ha valamit kérek akkor 25* mondom el sz@....a fejemre. És mondtam neki, hogy jó. Akkor más szabájok vannak. Nem fogad szót=játékelvétel. ha hisztizik akkor lépcsőreültetés, ha visszabeszél vagy rondán beszél akkor igen is a szájára vágok. Tetszik nem tetszik. Ítéljen el érte bárki. De ne sz@r....egy 3 éves a fejemre mert neki éppen toporzékolhatnékja van.

Nem. Azért egyenlőre Ő a gyerek. És én felelek érte. MEg igen is mutasson valamit azért ami szeretne megkapni. Ma is a boltban kiverte a hepajt, mert neki egy 2000 ft-os játék kel..

persze. 38 ezerből 22 -t a számlákra elutaltam, hisztizik, és akkor még én legyek vele jófej. Nem ha nincsen hiszti akkor beszélhetünk a játékról mikor is kaphatja meg.Mert ha a kisfiamon múlna akkor minden bolti járat után kellene neki venni valami vackot. AMinek kb 1/2 napig örül és megy a sarokba.

Hát nem.

87. 3687b4709d (válaszként erre: 86. - D0b7178f40)
2011. jan. 31. 16:56
nálunk nem tudom mikor lesz tesó,bár remélem nem sokára,mert PCOS vagyok.
86. d0b7178f40 (válaszként erre: 83. - 3687b4709d)
2011. jan. 31. 16:10
hála a jó égnek mi nem mentünk bele ebbe a helyzetbe. mindenkinek meg van a saját ágy. És amikor meg megkapta anagy ágyat akkor meg aztán pláne. Néha kéri, hogy bújjak be mellé, az oké. DE nem elalvásig, és tényleg csak pár percre. bár többször mondta, hogy nem szeret egyedül aludni. vígasztalja, hogy a kistesó amjd idővel átkerül a gyerekszobába.
85. 3687b4709d (válaszként erre: 84. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 14:37
de úgy horkol hogy az már förtelmes.felébredünk éjszaka rá.semmilyen párna nem lehet a feje alatt és csak hason aludhat,de az sem mindegy hogy a keze hogy van.a párommal pedig ezért nem alszok.
84. ebba518fdb (válaszként erre: 83. - 3687b4709d)
2011. jan. 31. 14:34
de édes.. :))) szerintem nincs ezzel gond.. :) húú a horkolást én sem bírom.. :)))
83. 3687b4709d (válaszként erre: 81. - Anyucika3)
2011. jan. 31. 14:30
nem is akar külön aludni.már próbáltuk többször is.volt olyan hogy éjszaka átlopózott hozzánk és a földön összekuporodva aludt.néha vitatkozunk a párommal ezen,de ő pedig iszonyatosan horkol és vele pedig nem tudok aludni.
82. anyucika3 (válaszként erre: 79. - 3687b4709d)
2011. jan. 31. 14:11

Mindenki imádja a gyerekeit(normális esetben),de nem minden formája van előnyükre a szeretetnek.

Nem láncolhatod magad mellé.

81. anyucika3 (válaszként erre: 79. - 3687b4709d)
2011. jan. 31. 14:08

De miért alsziik veled?Nincs ez rossz hatással a házasságotokra?Nálunk mindhárom az első naptól fogva a saját szobájában a saját ágyukban aludtak.Mi így látjuk jónak.Remélem nem haragszol,de szerintem hibás vagy abban,hogy így viselkedik.Ülj le vele komolyan elbeszélgetni,hiszen Ő már nagylány.

Nincs saját szobája?A gyerekeknek is kell magánszféra,ami csakis a sajátjuk.

80. ebba518fdb (válaszként erre: 78. - Talian35)
2011. jan. 31. 13:48
:))) annyira nálunk sem gáz a helyzet, de azért időnként gondoskodnak arról, hogy ne unatkozzak még véletlenül sem.. :))) a nagy fiam kitartóbb ez ügyben, a kicsi pedig sokkal hevesebb.. :)))
2011. jan. 31. 13:44
megvárom amíg lecsillpodik és utánna elbeszélgetek vele.mondom neki hogy nem fog gépezni 2napig.először nyugi majd megint kezdődik minden előlről.az semm jött be hogy úgy csinálok mint aki megy valahová mert akkor előbújik a kisördög belőle.szerintem azért csinálja mindezt mert vele alszok,és nagyon kötődöm hozzá.még szerencse hogy az apja nagyon megértő,bár már nála is nyílik a gyufás doboz néha.este meg amikor alváshoz készülődünk előjön az éhes és szomjas vagyok.na akkor eréjesebben rászólok hogy most fejezze be,mert nem adok neki enni mert nincs 10 perce hogy evett.sokszor megvárom amíg magától lecsillapodik és kész.
78. Talian35 (válaszként erre: 74. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 13:40
Érdekes, hogy nálunk meg a kicsi nem annyira gáz, Ő nagyon hamar rájön, hogy semmire sem megy a hisztivel :-) A nagy nagyobb ésszel is még fél óra után azt hitte, hgoy megy vele valamire :-D
77. alfoldi13 (válaszként erre: 73. - Talian35)
2011. jan. 31. 13:39
ne félj nem fullad meg ,de egy pillanat alatt észhez tér ez később már nem nyerő csak az elején később ez értelem lélekre hatás de ez már közel se hozza azt az eredményt..bevallom én is sajnáltam a gyereket de ez tökéletesen működött...
76. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 1. - Zsuzsimuzsi)
2011. jan. 31. 13:34

Szia!

Egyszer az én lányom is megcsinálta ezt két-két és fél évesen. A nagynénémet kísértük ki a buszmegállóba, ő pedig fel akart szállni rá, gondolom tetszett neki a nagy busz. Nyilván nem mehetett, ezért volt a hiszti. Lefeküdt a járdára, csapkodta magát. Mondtam neki, hogy akkor én most megyek haza, szervusz, és el is indultam. Egy rövid ideig a szeme sarkából nézte, hogy tényleg távolodom, de aztán utánam szaladt. Hazafelé végig bömbölt. Mikor hazaértünk, tőlem is megkapta a hideg vizet és a felszólítást, hogy akkor most indítson a szobába, a hangját nem akarom hallani.


Ez használt, azután soha nem hisztizett. :-) Nemsokára 16 éves...

2011. jan. 31. 13:25
Sziasztok!Mi a most 2 éves akkor másfél éves Kislányunkkal,mikor mentünk reggel a Balcsira(Debrecenből)úgy jártunk,hogy éjszaka 2kor felkelt és olyan hisztit vágott le,hogy 3-ig pénzt dobált a szobánk közepén ülve a perselyébe.próbálok mindig következetes lenni,de azóta még egyszer fordult ilyen elő vele,ha nem engedek neki odáig fajult volna a dolog,hogy rosszul lesz!
74. ebba518fdb (válaszként erre: 71. - Talian35)
2011. jan. 31. 13:23
:)) nekem a 4,5 évesem leste el ezt a trükköt a kicsitől... sajna az őrültség oda-vissza ragadós.. :))))
73. Talian35 (válaszként erre: 61. - Alfoldi13)
2011. jan. 31. 13:22

Én ezt egyszer megcsináltam de azt hittem a kórházban kötünk ki mert még jobban sikitott meg behergelte magát, azt hittem megfullad :-(


Úgyhogy váltottam az elmegyek/kimegyek/nem szólok hozzá a hiszti idejéig.

72. ebba518fdb (válaszként erre: 68. - Driennke83)
2011. jan. 31. 13:21
ha semmi nem használ és az idegeim is kivannak, akkor szinte biztos, hogy pont ez miatt "idegkimerültség" miatt türelmetlenek, ingerültek a gyerkőceim is.. ilyenkor lassítok kicsit és sokat összebújunk, többet ülök le közéjük játszani, és egy kicsit tovább bújunk össze esténként.. :) általában hamar megnyugszik mindenki.. :))
71. Talian35 (válaszként erre: 55. - Anyucika3)
2011. jan. 31. 13:19
Nem káromkodik az nálunk tabu :-) Oviból se, suliból se hozott semmi ilyet haza szerencsére. De amúgy igen, földön fetrengett még utoljára :-)
70. ebba518fdb (válaszként erre: 68. - Driennke83)
2011. jan. 31. 13:18
én még itthon vagyok velük, de nagyon kemény év van mögöttünk, rengeteg stresszel, kimerültséggel, sok kiborulással.. sokszor nem úgy viselkedtem velük ahogy kellett volna, de igyekszem mindig korrigálni.. ők nem tehetnek a mi fáradtságunkról, a gondjainkról, ők csak velünk akarnak lenni, mert szeretnek minket és folyamatosan érezni akarják, hogy mi is szeretjük őket.. :) persze a gyakorlat sokszor más, sok a feszültség, nehezek a körülmények.. de ettől még ők itt vannak és a lehető legjobbat szeretném nekik adni.. :))) az én lelkivilágomat pontosan tükrözi a gyerekeim viselkedése.. igyekszem erre is figyelni nagyon..
69. ebba518fdb (válaszként erre: 63. - Driennke83)
2011. jan. 31. 13:11
persze meg kell tanulniuk türelmesnek lenni.. :) de erőltetve nem lehet szerintem.. :) ha valamit rám akarnak erőltetni, attól még felnőtt létemre is dacos leszek.. :))) rá kell őket vezetni, hogy eltudják érni amit szeretnének.. :) játékkal, apró feladatokkal.. :)) ez is türelem játék, de így mindenkinek könnyebb.. :)) és rengeteget is tanulnak közben.. :)))
68. driennke83 (válaszként erre: 67. - Ebba518fdb)
2011. jan. 31. 13:09

AZ is jó ötlet, de van, amikor semmi nem használ, amikor már tényleg a Te idegeid ki vannk, mert egész nap dolgoztál, hazaesel fél hatkor, és főzzél, mosogassál, de még vele is foglalkozzál, ráadásul lelkiismeret-furdalásod van, mert vele nem tudsz foglalkozni, és ezáltal még idegesebb vagy.

Voltatok már így?

67. ebba518fdb (válaszként erre: 63. - Driennke83)
2011. jan. 31. 13:01
értem amit mondasz és nálunk is így működnek általában a dolgok.. :))) én azt szoktam mondani, hogy oké segítsetek, hogy minél hamarabb végezzek és akkor már gyurmázhatunk is.. :)) apró feladatokat találok ki addig is nekik.. :)) mindig segítenek.. :))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook