Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítség! Diéta, de hogyan? fórum

Segítség! Diéta, de hogyan? (beszélgetős fórum)


28. Ani0601 (válaszként erre: 27. - Vacsa)
2017. febr. 11. 13:59
?
27. vacsa
2017. febr. 11. 13:03
bagoly. veréb.
2017. febr. 11. 12:44

Nekem is az este volt a problémás. Egész nap alig ettem,de este mikor hazaértem pótoltam rendesen. Ez meg is látszik rajtam.

Próbáltam a 90 napos diétát. Szuper,de annak való,akinek este 9-kor még van energiája készülni/főzni másnapra.

Így most kalóriákat számolgatok és odafigyelek mit eszek.

25. Ani0601 (válaszként erre: 24. - 12d083b51b)
2017. febr. 11. 12:40

Egyetértek veled.

Valójában elhatározás kérdése a dolog.

2017. febr. 9. 14:15

Tudod Kedves azzal, hogy havonta-kéthavonta újabb és újabb fórumot indítol ebben a témában, nem fog csökkenni a súlyod!


Most látom, hogy a múlt hónapban indított "Mindent, csak kevesebbet" fórumot is te indítottad, jó ötletnek, módszernek tartjuk sokan. Kár, hogy elmaradtál közülünk, és most ismét csak úgy érzed, hogy valami mást keresel.


Pedig ennél egyszerűbbet már nem igazán lehet kitalálni, csak hát időt kell hagyni magunknak, a szervezetnek, és mivel a többlet kilók sem 1-2 nap alatt jöttek ránk, eltűnni sem fognak gyorsan.

Gyere vissza, maradj köztünk, egymást segítve, támogatva, megfelelő kitartással, akarattal, menni fog az!

2017. febr. 9. 08:18

1./ A szervezet olyankor is éhség-jeleket küld, amikor C-vitamin, ill. Kalcium-hiánya van, olvastam valahol. Hasonló szituban, a "szokásos esti nasi" idején éppen ezért pezsgőtablettát kavartam magamnak, 2 szemet 3 dl !!! vízben, megittam, el is telített annyira, hogy eszembe sem jutott nasizni!

Egészen jól bevált. Hol C-vitam, máskor Kalcium, ill. Magnézium, akármilyen pezsgőtabletta, csak figyelj oda, hogy kellő mennyiségű vízzel, az telíti a gyomrot! :))


2./ Minél inkább tiltod magad bizonyos kajáktól, annál inkább kívánja a szervezet, és az agyadban "dolgozik a kisördög"!

Próbáld ki a kistányéros módszert, vagyis hogy eszel "Mindent, csak kevesebbet", mármint kisebb adagot. Persze azért lehetőleg a kenyeret, csokit, sütit, cukrozott üdítőket, hasonlókat hanyagold, ill. cseréld le őket valami értelmesebb dolgokra. Pár nap, és kezd a gyomrod átállni, kezdi megszokni az új módit, és hidd el, menni fog az.

22. jajjj (válaszként erre: 20. - Cornflake22)
2017. febr. 8. 22:15
Én is otthon szeretek tornázni. Egyszerűen lusta vagyok elmenni valahova. Körülményes. Nem szeretem, ha mások is izzadnak körülöttem. Biztos, hogy nem olyan hatékony, mintha mondjuk van aki kijavít, de a semminél pont sokkal, de sokkal több.
21. NomNom (válaszként erre: 20. - Cornflake22)
2017. febr. 8. 21:51

Oké, nem akarok erősködni csak tudom milyen halogatni a dolgokat és attól sajnos nem változik semmi. :/

Ha van ami motiváljon akkor jobban megy.

Sok sikert!

20. cornflake22 (válaszként erre: 19. - NomNom)
2017. febr. 8. 21:49
Na jól van, ezt még átgondolom köszi a tanácsot! :)
19. NomNom
2017. febr. 8. 21:46

Kár, engem meg kimondottan motivál, hogy többen vagyunk és együtt szenvedünk.

Ott is mindenki izzad. :)

Sőt ahova járok igen sok nagy darab nő van. Nem nagyon izgatja őket semmi.

18. cornflake22 (válaszként erre: 16. - NomNom)
2017. febr. 8. 21:44
Igen, arra én is gondoltam, csak egy a baj hogy én utálok mások előtt kipirult fejjel izzadtan rohangászni.. Én csak otthon tudok úgy edzeni hogy tényleg mindent beleadok :(
17. cornflake22 (válaszként erre: 15. - Feliz)
2017. febr. 8. 21:42
Persze, köszi!!! :)
16. NomNom (válaszként erre: 6. - Cornflake22)
2017. febr. 8. 21:39

Be kéne iratkoznod valahova. Mondjuk fitnessz terembe és ha már ott a bérlet, akkor csak nem teszed meg, hogy nem jársz. :)

Én is ezt tettem most, mert ha otthon tornázom akkor ha fáradt vagyok abbahagyom, ha viszont közösségbe megyek akkor végig bírom az 1 órás ugrabugrálást.

15. Feliz (válaszként erre: 14. - Cornflake22)
2017. febr. 8. 21:34

Persze! :)


Írok privit inkább, mert aztán nem akarom, hogy reklám miatt kirakjanak! :D

14. cornflake22 (válaszként erre: 12. - Feliz)
2017. febr. 8. 21:28
Tudsz receptet mondani a sütihez?:) szívesen kipróbálnám én is!
13. cornflake22 (válaszként erre: 11. - Jajjj)
2017. febr. 8. 21:28
Rendben, akkor mostantól bevezetem a reggelit minden nap és meglátom mi lesz nap végén :) köszi!
12. Feliz
2017. febr. 8. 21:26

Szerintem ez elhatározás kérdése... :)


Amúgy nasi gyanánt is rengeteg egészséges édességet lehet csinálni, ami akár este is belefér, és kiváltja a szemetet. Persze azért mindenhol ott van a mérték.


Pl nálam sokszor volt a túrós süti (igen, süti!!!) a nagy sláger vacsorára (is). Kevés szénhidrát, sok fehérje - kazein, lassú felszívódású, estére tökéletes.

11. jajjj
2017. febr. 8. 21:17

Azt tapasztalatból mondom, hogy az étkezések kihagyása nem megoldás. Úgy egyáltalán, szerintem tartósan fogyni, mármint úgy, hogy ne hizd vissza, evés nélkül nem lehet.

Inkább gondolj arra, hogy ha valami rendeset reggelizel/tízóraizol/ebédelsz/uzsonnázol/vacsorázol, akkor mennyi kcalt megspórolsz azzal, hogy nem későn este eszel hülyeségeket.

10. cornflake22 (válaszként erre: 7. - Jajjj)
2017. febr. 8. 21:12
Igen, ezt ki kéne próbálnom, mivel általában azt csinálom hogy délelőtt nem eszem semmit és akkor büszke vagyok a hülye fejemre hogy na ennyi kalóriát megspóroltam majd otthon sokat eszem.. És akkor kezdődik minden.. Általában hazaérek, NAGYON sokat eszem és elalszom.. Napi rutin.. Utálom
9. cornflake22 (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. febr. 8. 21:10
Ja és, folyadékot rengeteget iszom általában napi 3 liter vagy több, meg teát ittam ma is 3 bögrével.
8. cornflake22 (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. febr. 8. 21:09
Tudom tudom én is ezt mondogatom magamnak hogy muszáj.. De egyszerűen semmi nem tud megállítani, SEMMI.. Az sem ha eszembe jut hogy minden reggel emiatt rossz kedvvel kelek ha előző este jól teletömtem magam. Ma reggelire rántottát ettem 2 tojásból, paprikával, gombával, ebédre pedig csirkét salátával és paprikával.. (Ma akartam elkezdeni paleozni de elég gyorsan feladtam szokás szerint..) És ezután következett a rossz része.
2017. febr. 8. 21:07
Szerintem két dologgal javíthatsz. Egyrészt egyél kicsit többet napközben, hogy ne legyél ennyire kiéhezve estére, legalább uzsonnára valamit... Másrészt pedig ha szeretsz vacsorázni, akkor add meg a vacsorázás módját. Készíts magadnak valami különlegeset, teríts meg szépen, legyen akár több fogásos, de mindenből kevés, és nyilván egészségesebb dolgokból.
6. cornflake22 (válaszként erre: 3. - NomNom)
2017. febr. 8. 21:07
Itthon kezdtem tornázni egy héten egyszer kétszer, de egyelőre nem rendszeres a dolog..:( Sajnos az pedig hogy minden nasit eltüntessek lehetetlen, ugyanis még nem egyedül élek és ha a tesvérem vagy anyukám valami finomságot vesz sosem bírom megállni hogy ne egyek belőle.. És sajnos általában ők este érkeznek haza..
5. cornflake22 (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2017. febr. 8. 21:05
Rendben van, azzal sosem volt baj. Azzal viszont van hogy a fél gyerekkoromat a nagymamámnál töltöttem ahol irdatlan mennyiségű cukrot, édességet ettem. Minden hétvégén. Azthiszem ott szokhattam rá ennyire ha így visszagondolok..
2017. febr. 8. 21:02
Pedig most kell leállnod, mert könnyű rászokni a rossz sémára. Mit értesz azalatt, hogy egész nap rendesen eszel? Reggelit is, elegendő fehérjét? Zöldséget, rostot, vitamint? Mennyi folyadékot iszol?
2017. febr. 8. 21:01

Sport? Mozogsz valamit?

Ha minden nasit eltűntetnél esetleg? Csak répa meg alma maradjon amit tudsz nasizni este.

2. spinneli (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2017. febr. 8. 20:56
vércukorszinted rendben van, voltál kivizsgálkásokon?
2017. febr. 8. 20:54
SEGÍTSETEK LÉGYSZI LÉGYSZI! Amikor belekezdek a diétába egész nap rendesen eszem, mindenre odafigyelek, de amikor eljön az este teljesen bekkatanok egyszerűen nem bírok magammal és telezabálom magam minden felesleges és hízlaló étellel amit találok.. És nem tudok leállni, nem megy sehogysem!!!! Ez mitől lehet, mit tegyek??? Rosszul vagyok már saját magamtól, hogy ennyire nincs önuralmam..19 éves vagyok, és teljesen reménytelen, fogalmam sincs hogy mit csináljak folyamatosan csak hízok és hízok.. És még úgy érzem jól nézek ki, de ahogy mondják a csúcson kell abbahagyni, és annak most lenne itt az ideje. DE NEM MEGY. Segítsetek, mi motiváljon hogyan szüntethetném meg ezt???:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook