Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítség! Bő féléven belül használható angol nyelvtudásra kellene szert tennem.Mit ajánlotok? A nyelvtanfolyamokról nem sok jót hallottam... fórum

Segítség! Bő féléven belül használható angol nyelvtudásra kellene szert tennem.Mit ajánlotok? A nyelvtanfolyamokról nem sok jót hallottam... (tudásbázis kérdés)

2012. júl. 11. 14:28
A dátum alapján látom már kicsit késő, de én is azt mondom, hogy egy magán tanárt kerestem volna arra a fél évre aki csak velem foglalkozik. Valamint teremtettem volna magamnak egy "angol környezetet", tehát otthon angol filmeket, egyéb adásokat néztem volna angol felirattal. Chateltem volna angolul és olvastam volna rengeteget és szövegértéses feladatokat oldottam volna meg. Gyakorlatilag a középfokú komplex nyelvvizsgám előtt is ezt csináltam. Nagyon nem mindegy a módszer ahogy tanulunk.
29. homern
2010. aug. 17. 16:34
Relaxa.Én 6 éve erre jártam.Már az álmomban is angolul beszéltem :)17 éves voltam ekkor,gyorsan le is középfokúztam.
2010. aug. 17. 15:16

Magántanárral próbálkozz, az a leghatékonyabb és leggyorsabb.

Ne higgy azokban a módszerekben, amik munka nélküli haladást ígérnek!

2010. aug. 16. 15:41

Szia!


Én most fejeztem be egy alap angol folyamot ahol voltak kezdők, az egyiküknek ki kellett mennie külföldre és nagyon jól tudta használni amit a tanfolyamon tanult.Szerintem nem mindegy, hogy hol és kinél tanulsz angolul, de az én véleményem az, hogy egyedül nehezebben fogod meg tanulni.Vagy menj ki Angliába vagy keress egy olyan személyt aki nagyon jól tud beszélni.

26. mese
2010. aug. 15. 22:01
Huhh! Rengeteg tanácsot kaptam, köszönöm az eddigieket, mindenkinek!
25. 8e163afeff (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2010. aug. 15. 12:28
Igen, szerintem se ugyanaz, itt a megtanulási módszer a lényeg, nem a befogadó mentális állapota...
24. b486c9cf7d (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2010. aug. 15. 12:27
Szerintem gyakorlasnak nagyon jo pl. a Cbeebies csatorna mindenfele gyerekmusor van, fozocskezos, kreativ, esti mese, zenes, termeszetfilm stb.
23. 8e163afeff (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2010. aug. 15. 12:26
sajna nem tudtam elmenni... pedig nagyon érdekelt volna, reménykedem, hogy hallunk még erről a módszerről majd...
22. 5239d91094 (válaszként erre: 1. - Mese)
2010. aug. 15. 12:26
A helyedben ezt az egész félévet egy magántanárra áldoznám és intenzív tanulnék. Ha megvan az alap nem lesz neked nehéz beilleszkedni, gyorsan fog rád ragadni a többi. Mondjuk kérdés, hogy mennyi nyelvérzéked van? Valaki élhet éveket is külföldön és nem tud megszólalni...remélem te nem közéjük tartozol.
2010. aug. 15. 12:22
ja, és keress angol barátokat, facebook, myspace, angol chatek, nagyon jók arra, hogy megszokd h beszélnek hozzád és hogy megértesd magad. De majd csak kint fogsz igazán jól megtanulni, Én is így voltam az olasszal.
2010. aug. 15. 12:20
Fel ev alatt siman, menj el magantanarhoz.
2010. aug. 15. 12:19
Olvass angolul, még ha nem is érted, nézz TV-t angolul, filmeket feliratozva vagy anélkül, olvass angol cikkeket a neten, ez kezdetnek nagyon jó. És mellé járj magántanárhoz, vagy (!!!)kis(!!!) létszámú csoportos oktatásra. De amit először írtam, azt mindenképpen tartsd be, mert kint is így lesznek a dolgok, jobb, ha hozzászoksz.
18. t.Ili (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2010. aug. 15. 12:07

Neki beszélnie kell,úgy,hogy megértsék.

Ő nem arról akar beszélni,amik a nyelvvizsgák elvont feladatai,pl.a Jeges tenger halászhajói,mennyi tonhalat,hogy,mivel,mikor....

Ő ott élni akar!

Nem egy ismerősőm német rajzfilmeket nézett,(még akkor is,ha abból is érettségizett)mielőtt kiment szitterkedni.És állították.hogy a legjobb gyakorlás!

17. emagdi (válaszként erre: 16. - 3265084553)
2010. aug. 15. 12:04
maximum hasonló elven működik, de teljesen biztos, hogy nem ugyanaz. :D
16. 3265084553 (válaszként erre: 14. - 8e163afeff)
2010. aug. 15. 11:59

Ez a Relaxa villám módszer. 14 nap alatt ígér használható nyelvtudást.

Nem új dolog.

15. emagdi (válaszként erre: 14. - 8e163afeff)
2010. aug. 15. 11:52
ez érdekesen hangzik. nem mentél el megnézni?
2010. aug. 15. 11:50

Én egy ilyen meghívót kaptam anno:


Hívunk egy döbbenetes idegennyelv-tanítási módszer bemutatójára,

ha még nem tudsz több idegen nyelvet magas szinten,

ha gondjaid vannak a nyelvtanulással (esetleg diszlexiás vagy),

ha nem érted az anyanyelvi beszélőket, ha nem tudsz spontán beszélni választott idegen nyelveden.


ELTE Bölcsészettudományi Kar

Múzeum krt. 6-8. "A" épület fszt. 47-es terem, nagyelőadó.

2010. április 29. csütörtök 17.30-19.30


A módszer közel áll az anyanyelvtanuláshoz.

Az agy nyelvtanuló képességére épít, miszerint nagy mennyiségű nyelvi inger hatására spontán felépül az agyban az új nyelv.

Nyelvtantanulás, szótanulás nélkül.

A grammatika és az ejtés tudatosítása nélkül.

A tudatosítás (pici elemekből rakj össze egy mondatot) mindig szorongást okoz, és gátolja a spontán beszédet.

A tudatosítás (nyelvtanozás) az agy spontán nyelvtanuló munkájának útjába áll.

Ezen módszer kétnapos intenzív tanfolyama alatt több mint 10.000 mondatot hall és ejt ki a tanuló.

A módszerben nagy szerepe van a passzív tanulásnak, vagyis akkor is mondogatom magamban az új nyelvi ingereket, ha a kimondásra nem vagyok felszólítva.

A módszerben lényegi, hogy úgy tűnik, az agy dallamokat rögzít elsősorban, és nem szavakat, szabályokat, valamint, hogy az agy komplexen rögzít, látási, hallási, mozgási ingereket együtt. Ezért használnak karmesterpálcát az oktató tanárok és a diákok is az órák alatt


A személyes élményt, belekóstolást semmi sem pótolja. Aki eljön az előadásra és bemutatóra, az személyesen megtapasztalhatja. Egy kezdő olaszóra és egy haladó angolóra imitációjával jön létre annyi sajátélmény, hogy mindenki megérezhesse a módszer újszerűségét, működőképességét, egységbe összeálló rendszerét.


Előadó és óravezető: Dr. Makara György, Borsovszky Éva


A módszer májusban az MTA Nyelvtudományi Intézetében is bemutatkozik.

13. Binky
2010. aug. 15. 11:49

Jó ideig magántanárként működtem, angolt tanítottam felnőtteknek(19-30-as korosztály).

Magántanár mindenképpen. A nyelvtanfolyamok arra jók, hogy már a megszerzett tudást frissítsd fel.


Amit én régen csináltam: minden nap kinyitottam valahol a szótárt és megtanultam x szót.

12. emagdi (válaszként erre: 11. - T.Ili)
2010. aug. 15. 11:47

ez mondjuk furcsa tanács, szerintem nem a gyereknyelvet kellene felszednie, és főleg nem mesékből :D


egyébként egy gyerek jóval gyorsabban tanul nyelvet, mint egy felnőtt, sőt a helyes kiejtést csak 6 éves korig lehet megtanulni, utána már csak akcentussal...



de azért nem lehetetlen a projekt, az a titka, hogy tanulni kell. mindegy miből, hogyan, a lényeg, hogy csinálni kell. napi 4-5 órát ha foglalkozik valaki a nyelvvel, konyhaszinten simán meg tudja tanulni fél év alatt.

11. t.Ili
2010. aug. 15. 11:28

Lehet, nevetségesen hangzik,de van rá fél éved!

Csinálj úgy,mintha egy éves lennél,most tanulnál beszélni.Kezdj az adjál-lal,Éhes,szomjas vagyokstb.

Olvass gyerek meséket,És hallgass gyerekdalokat,mondókákat.Nézz Carton Networkot.

Az én lányom 3 évesen perfekt volt angolból,németből.Na jó,kis túlzással!

Nagy előnyöd,hogy felnőtt vagy,és gyorsabban fog menni!

2010. aug. 15. 11:27

A magántanár olyan szempontból tényleg kifizetődőbb, hogy kifejezetten a Te igényeidre szabott nyelvtudást ad át, ráadásul tud figyelni arra, hogy mivel akadnak nehézségeid, és mi megy könnyebben. Ennek ellenére ha kifogsz egy jó nyelviskolát, azzal is sokat lehet fejlődni. (A legjobb, ha kevesen vannak a csoportban.)


Én annak idején német intenzív kurzusra jártam egy hónapig, és úgy, hogy a napi 4-5 óra után otthon is komolyan foglalkoztam a nyelvvel, egy gagyogós, semmire nem használható nyelvtudás szintjéről eljutottam odáig, hogy magabiztosan letettem a középfokú nyelvvizsgát (100%-os szóbelivel). De ez nagyban függ a Te képességeidtől is, például hogy milyen jó a nyelvérzéked, vagy hogy tanultál-e már más nyelvet - úgy ugyanis sokkal egyszerűbb átlátni például a nyelvtant. (Bár az angolnál ez valóban nem mérvadó annyira, főleg ha csak megértetni akarod magad.) Sokat jelenthet egy jó nyelviskola mellett egy olyan barát, aki jól beszéli az adott nyelvet, mert ha valamit nem értesz, kérhetsz tőle segítséget. Viszont ha hadilábon állsz a nyelvekkel, nyelvtanulással, érdemesebb magántanárhoz fordulni.


Nagyon sok sikert :) Ha engem kérdezel, viszonylag könnyű helyzetben vagy, mert az angol olyan nyelv, amit "konyhanyelvi szintig" - hogy a Te szavaiddal éljek -, nagyon könnyű felfejleszteni, például a némethez képest. Kitartás :)

2010. aug. 15. 11:25
de fél év édeskevés
2010. aug. 15. 11:25
magántanár
7. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Mese)
2010. aug. 15. 11:19
Csakis magántanárt.
2010. aug. 15. 11:04
Én magántanárhoz járnék, mert az személyre szabottan tud foglalkozni veled, és csak a szükséges nyelvtant tömi beléd:-)Persze, ha kint vagy, akkor a szókincs lényegesebb,mint a nyelvtan, bár egy kis igeragozás, meg meg az alapok nem ártanak, de igazán bonyolult szerkezetekre nem lesz szükséged szerintem. Bár én eddig minden nyelvet magamtól fejlesztettem fel a középfokú szintig, vagy tovább, de az alapokat jobb, ha profi tanár rakja le az embernél.
5. Spiritus (válaszként erre: 4. - Mese)
2010. aug. 15. 10:50

????


akkor passz....



bár én használom franciából a relaxa módszert... nem rossz, de nem váltja meg a világot.


Egy középfokú nyelvtudás ami már jó valamire az 2-3év szerintem. Ha intenzíven nyomod pl az Euro nyelviskolában ott 4 hónap alatt elvileg megszerezhető, de az napi 5 óra elfoglaltság. Van időd rá?

4. mese (válaszként erre: 2. - Spiritus)
2010. aug. 15. 10:46
azért kellene a nyelv, hogy ki tudjak menni!!
3. mese
2010. aug. 15. 10:45
kitauznék Angliába, és dolgoznom kellene, nem beszélek angolul, tanultam ugyan, de nem ragadt meg. Mit tanácsoltok, hogyan tudom jól, és gyorsan elsajátítania "konyhanyelvet2? Jelezem, nem ara az irodalmi angolra gondolok, amit az iskolában tanítanak, hanem hogy megértessem magam, és engem is megértsenek!Nyelvatnfolyamokban nem bízom, sokkal több negatív tapasztalatot halottam róla, mint jót. Sokan, a nyelvizsgájukkal nem tudják megérteni magukat külföldön..
2010. aug. 15. 10:44
0-ról???? Menj ki külföldre.
1. mese
2010. aug. 15. 10:42
Segítség! Bő féléven belül használható angol nyelvtudásra kellene szert tennem.Mit ajánlotok? A nyelvatnfolyamokról nem sok jót hallottam...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook