Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség asztmás a gyermekem fórum

Segítség asztmás a gyermekem (beszélgetős fórum)


2008. dec. 12. 18:50

Sziaztok

A 20 hónapos kisfiam 1 éves kora óta befullad, egy ideje kapja a Flixotidot. Hétvégén nagyon csúnyán befulladt, korházban voltunk öt napig, a Flixotide adagját is megemelték. Olvastam itt a természetes kristálysó párologtatásáról- hol lehet ezt beszerezni, és hogyan kell ezt a párologtatást elképzelni- egész nap? vagy a nap bizonyos részén? Légyszi segítsetek!!!

Köszönöm előre is, Eliz

12. CzIldikó (válaszként erre: 8. - 8565183eb5)
2008. máj. 20. 20:30

A sólámpa is segíthet a légzőszervi problémák enyhítésén, de önmagában biztos, hogy nem elég. Érdemes kiegészíteni sóoldat párologtatásával, de NE konyhasóból, hanem természetes kristálysóból készítsétek. Egy széles szájú üveg tálba érdemes tenni a telített sóoldatot, és szobahőmérsékleten hagyni párologni. Így nem a relatív páratartalmat emeli meg nagyon, hanem telíti a légteret mikroszkópikus sókristály szemcsékkel, amit ha belélegzünk, segíti a légzőszervek öntisztulási folyamatait. Ezt egész évben érdemes csinálni, ahol beteg gyerkőc van.


Mindenkinek sok türelmet, kitartást kívánok!

11. 03755e6896 (válaszként erre: 10. - 8565183eb5)
2007. nov. 16. 17:09
Jaj de jó! Majd írjál,hogy milyen.
10. 8565183eb5 (válaszként erre: 9. - 03755e6896)
2007. nov. 16. 15:09

Én vettem ma lámpát. Kivi vok milyen lesz. Bár ahogy olvastam a gyerekeknek súlyosabb mint nekem.

De nagyon szép a lámpa megérte megvenni már a látvány miatt is.2-3,5kg van ráírva súlynak. 3360ft szerintem probáljátok ki ti is. Ártani nem árthat és még hangulat világításnak is jó vagy éjjeli fénynek a gyerekszobába.

9. 03755e6896 (válaszként erre: 8. - 8565183eb5)
2007. nov. 16. 09:37
Én sajna nem tudom. Várjuk a tapasztalatokt!
2007. nov. 15. 22:41

Sziasztok



A sóláma az hatásos az asztmára? Neten több helyen olvastam hogy igen.( de nem tudom hogy tényleg jó-e vagy csak reklám képpen írják)

Tapasztalata van valamelyikötöknek?

2007. nov. 1. 10:45
nagyon tudom, hogy mit érzel!!! igaz az én gyerekem már 28 éves de 1 rém álom volt, allergiás aszmával bírkoztunk mi is. este lefektettem 8 kor 10 kor már a kórházban voltunk a gyerkőc oxigén sátor alatt, télen ez fokozodott,hűvösebb szobában kellllettt altatnom, rengeteg gyógyszert kaptunk, csak te tudod kitapasztalni, hogy a te gyerkőcődnek mi a jó.7 éves korára nőtte ki az aszmát!!!! allergiája a mai napig meg van, bízonyos dolgokra,sok, sok kítartást neked!!!
2007. okt. 24. 18:49

Szia!


Éppen a nagylányt vittem gyerekorvoshoz.Azt mondta a doki hogy évekre visszamenőleg nem emlékszik ennyi légúti megbetegedésre, iszonyúan sokan voltak nála.Én is félek a téltől és főleg attól hogy a pici megkap mindent Lucától (hazahozza az oviból).Mi is kipróbáltunk már egy csomo immunerősítőt és igazából egyik sem jött be igazán.Talán a Béres csepp volt a legjobb.Vígasztaljon az a tudat, hogy nálunk is iszonyú volt az az egy év amíg minden vírusra fulladással reagált de ahogy nő egyre kevesebb lesz.És ha marad is valami ezzel együtt lehet élni.Sajnos egy idő után már az első jelekből tudod hogy mi fog következni és tudsz lépni.Mi az első erőlködőbb köhögésre azonnal ventolinozunk.

5. 03755e6896 (válaszként erre: 4. - Formatted)
2007. okt. 24. 12:37

Nekünk a Törökbálinti szanatóriumot ajánlották,vagyis most oda tartozunk ilyen ügyileg,de szerencsére nem kellett még oda mennünk.

Tavaly is és idén is elég sokszor befulladt,szinte minden hónapban,kivéve a nyári hónapokat.Mindíg elkapott szegénykém vmi nyavalyát és akkor állandóan befulladt.A nyarat megúsztuk,de most jön a rossz idő és egyre jobban félek. Valami jó immunerősítőt kéne szednünk,hogy kikerüljük a betegségeket.És akkor talán a befulladás is elkerülhető lenne...

2007. okt. 24. 12:28
Nem nem kapom, az az igazság hogy elég lusta vagyok és én is csak nemrég hallottam róla hogy elvileg nekünk is járna.Úgy tudom hogy a szakorvostól kell egy igazolást kérni (miszerint többször állt kórházi kezelés alatt)és ezzel kell a helyi önkormányzathoz(?) bemenni.Mondjuk azt nem értem miért nem oda kell vinni ahonnan a gyest kapjuk. Ti melyik kórházba mentek ha gáz van? Én szeretnék találni valami normális helyet ahová szívesen megyünk, mert a múlt héten a kisfiam fulladt be és mivel nincs Svábhegy a Lászlóba irányítottak.Soha többet nem akarom oda bevinni a gyereket mert betegebben jöttünk haza.Nálunk is volt már olyan hogy semmi nem használt, egy hetet vendégeskedtünk a Tűzoltó utcában mire jobban lett, de csak a következő hónapig.Nekünk fél évig kellett Lucánál használni a flixotidot, utána mivel nem volt egy évig fulladás abbahagytuk.De sajnos úgy néz ki hogy még mindig fullad egy kicsit ha valami ronda vírus megtámadja.Hála istennek már nem annyira durva a roham és én inkább az elejétől fújkálom Ventolinnal.Nem akarom megvárni amíg totál befullad.Nálatok milyen időközönként fulladozik a kis srác?
3. 03755e6896 (válaszként erre: 2. - Formatted)
2007. okt. 24. 10:14

Szia! Igen mi is a Svábhegyen voltunk amikor a kisfiam 1 éves volt.A roham mentő vitt minket,gondolhatod hogy megilyedtem. Ekkor már a Ventolin és a rkdodert kúp sem használt. Nekem is most szerencsém van a pulmonologusunkkal,mert nagyon kedves és odafigyel. Mi vettünk egy hidegpárásítót,de azzal egy bajom van,hogyha használjuk,akkor másnap mindenki beteg lesz...

Nálunk is az a baj hogy amikor beteg akkor jön az igazi befulladás,amúgy ilyenkor nincsen semmi baj.De akkor is kell ezt a flixotidot használnunk,nekünk is reggel és este.


Azt szeretném kérdezni,hogy te kapod a dupla családit és a közgyógyot? Ha igen,mi ennek a menete,hogyan kell elintézni?

2. formatted (válaszként erre: 1. - 03755e6896)
2007. okt. 24. 08:30

Szia doryka!


Azt hiszem tudok egy két tanácsot adni, nekem sajnos mindkét lurkóm aszthmás.Igaz hogy a nagyobbik már kezdi kinőni (pedig még csak 4 éves) a kicsi meg most kezdi.Mi is megjártunk már pár kórházat, de ami nagyon jó volt az a Svábhegy.Sajnos azóta már bezárták, de ha kéred megadom a mi pulmonológusunk elérhetőségét.Nekünk egyedül ő segített hosszútávon, mindenki más csak eseti kezelést ajánlott.Mi is flixotidot használtunk reggel és este 1 puff + sós inhalálást.Rohamok előtt ventolint + ha nagyon erős volt egy rektodelt kúpot(szerencsére csak egyszer kellett)Két éve a nagylány októbertől júniusig minden hónapban egyszer befulladt.Az előzmény mindig valamilyen vírusfertőzés volt.Azóta szerencsére ritkán fordul elő.

2007. okt. 17. 09:41

Sziasztok!

Várom ebbe a fórumba azokat az anyukákat akiknek asztmásak a gyerkőcei.

Én tapasztalatlan vagyok e téren,mert tegnap állapították meg hogy asztmás a fiam 2 éves. Már nagyon soszor befulladt,és kórházban is voltunk amikor egy éves volt. A ventolint adták ha nehéz légzése van fújjak be. Tegnap viszont a pulmonologián azt mondta a doki hogy állandó gyógyszeres kezelést kell kapnia. A gyógyszer neve:Flixotide és Babyhaler-al kell befújnom neki minden nap reggel és este.

Kérlek írjátok le a véleményeiteket és a tapasztalataitokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook