Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség! Agresszív a gyermekem!!! fórum

Segítség! Agresszív a gyermekem!!! (beszélgetős fórum)


1 2
2007. márc. 6. 13:39
szeretet, türelem, szeretet, türelem és még több szeretet, és eztígy tovább..... és a gyerek nem lesz agresszív...ez biztos!
8. Ancika (válaszként erre: 7. - Mamóca)
2007. márc. 6. 12:00
Mamóca próbált meg még több türelemmel és szeretettel, ne büntesd inkább öleld meg és szeretgesd meg. ..és olvasd el Doreen Virtue Indigógyerekek című könyvét.
2007. márc. 6. 11:44

Sziasztok!

Úgy "örülök", hogy nemcsak nekem van ilyen gyermekem! Már kezdtem azt gondolni, hogy én vagyok rossz anya! Nem is az a baj, hogy nem büntetem meg, hanem hogy olyan dolgokat tesz a büntetés alatt, ami balesetveszélyes! Pl. üti az ajtó üvegét, dobál mindent, ami a kezébe akad, hozzávág bármit a testvéréhez... Már azon gondolkodom néha, hogy összekötöm kezét-lábát, nehogy baja essen!!! Nekem azt tanácsolták vigyem pszichológushoz! De beszélgetni és is tudok vele, sőt szoktam is, többet, mint a másik gyermekkel, akkor miért van az, hogy ő nem ilyen? Több időt már képtelenség rá szánni, mert akkor már az egész napom abból állna, hogy körülötte ugrálok! Mi lesz így a suliban? Ha majd nem akar leckét írni megírom helyette???

2007. márc. 5. 15:53

Sziasztok!


Hátha lopok tőletek itt jótanácsot. :))


Nálunk annyiban különleges a 8 éves agresszív fiam, hogy ténylegesen hiperaktív, ami ez esetben azt jelenti, hogy feleannyira sincs tudatában a viselkedésének, illetve annak következményeit még annyira se veszi fel, mint átlagos társai. Mi már mindent kipróbáltunk... többé-kevésbé sikertelenül. Ez a korszak meg legalább 5 éve tart már, ha nem régebb óta. Vannak jobb pillanatok, de a belső feszültségei miatt ez az agresszív stílus alapból jellemző rá. Ma már ott tartunk, hogy az 5 éves húga is kezdi rendesen átvenni a bátyustól tanult viselkedésformákat.


Úgyhogy írjatok csak, kinek mi jön be, hátha sikerül még valami újat is kipróbálnom! :))

5. vaera (válaszként erre: 1. - Mamóca)
2007. márc. 5. 13:41
Szia . Látom nem vagyok egyedül az én fiam is ezt csinálja és csak 6 éves múlt. Én is ki vagyok készülve tőle idegileg, ha megbüntetem elveszek a játékábol azt mondja nem érdekli ha nem viszem el edzésre az se egyszerüen nem tudom kezelni ezt a helyzetett soha nem volt agresziv és ez most nagyon megilyeszt.Ha tudsz valami ötletett szól: Én arra gondoltam elviszem kineziologushoz hátha tud segiteni
2007. márc. 5. 10:02
Az én fiam is így viselkedett.Teljesen egyetértek Ancikával, valami miatt fel szeretné hívni magára a figyelmet.Nekem bevált,hogy mikor ilyeneket tett,levegőnek néztem oda sem figyeltem rá.Ha lenyugodott pedig foglalkoztam vele mintha mi sem történt volna.
3. martonzsuzsanna (válaszként erre: 1. - Mamóca)
2007. márc. 5. 09:49

... az én csemetém is ebben a korszakában van. Ha valami nem úgy van ahogy neki tetszik - pl. apa tévét néz és nem vele játszik - elkezd ütögetni, sikítozni, eszetlenkedni. Sokszor én sem tudok vele mit kezdeni, a legnagyobb büntetés számára most az, ha felzavarom a szobájába és nem jöhet le hozzánk játszani. Az oviban is az a legnagyobb bünti neki, ha a kék székre ülteti az óvónéni.

El fog múlni, hidd el. Ez egy ilyen korszak :)

Fel a fejjel :)

2. Ancika (válaszként erre: 1. - Mamóca)
2007. febr. 28. 14:22
Szerintem ő is el van keseredve. Azért csinálja mert fel akarja magára híni a figyelmedet.
2007. febr. 28. 13:53
Elkeseredésemben írok, remélve, hogy valaki tud tanácsot adni, segíteni! A középső gyermekem az utóbbi időben gyakran durván viselkedik, makacs, verekszik, csúnyán beszél. Semmiben nem akar részt venni, az ételben válogat, gyakran zsarolni próbál! Még csak 7 éves, de tanácstalan vagyok a nevelését illetően. Közösségben jól elvan, nem panaszkodnak rá! Otthon borzasztóan rossz! Addig viselkedik jól, míg csak vele foglalkozom, vagy megteszek mindent, amit szeretne. Ha valami nem az elképzelése szerint alakul, szó szerint dühöng, csapdos! Nem tudom, mit tegyek! Előfordult, hogy ráütöttem a fenekére, miután szidta az édesanyámat, de csak nevet, és azt mondja: úgyse fájt! Büntetni is próbáltam, semmit nem használ! Segítsetek!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook