Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segitseg, a kislanyom lop, hazudik, cigizik miert? fórum

Segitseg, a kislanyom lop, hazudik, cigizik miert? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
67. dori85
2010. dec. 15. 19:55
Próbáljatok meg leülni egymással és megbeszélni a dolgokat.
66. herengtimea (válaszként erre: 65. - 14775640c4)
2008. szept. 8. 08:22
így igaz,senki nem tud beleszolni,mert senki más nem látja hogyan zajlik az életunk,ahhoz hogy valaki izélkezhessen,vagy tanácsot adhasson velunk kéne lakni
2008. szept. 8. 08:11
de amúgy itt szerintem teljesen más a téma, mélyebb a háttér itt nem lehet csak úgy megmondani hogy mit tegyen a gyerekkel.
64. 14775640c4 (válaszként erre: 61. - Asder)
2008. szept. 8. 08:10
ez nem így működik.egy anya-gyerek kapcsolatban nem a szigorúság számít hanem a kezdettől fogva a következetességre való nevelés, és a kölcsönös bizalom. ha valamelyik hiányzik borulhat a dolog. hiába neveled spártai módon a gyereked, ha akarja úgy is megteszi ha olyan.max elverheted de mit érsz el vele hogy félni fog tőled és még inkább titkolni fogja a rosszat.
63. herengtimea (válaszként erre: 61. - Asder)
2008. szept. 8. 07:39
hát erre csak azt tudom írni,hogy az én apám is rettenetes szigorú volt és kegyetlenul féltunk tole,mégis minden rosszat megcsináltam,és azt se mondthatnám hogy nem vagyok szigoru.azért a gyerekek kozott is kulonbség van.
2008. szept. 7. 06:29
Vannak kamaaszkori jelenségek, de ez nem az. Inkább a szülői szigor és ellenőrzés hiánya. Bizonnyára nincs meg az a kapcsolat sem, ami egy anya és lánya között - mint egymást segitő partnerek, barátnők - jó esetben kialakul és természetes.Ennek lehet olyan oka is, hogy az anya párkacsolatában mutatkozó jelenségek vetülnek ki az anya-lánya kapcsolatra
61. asder
2008. júl. 29. 12:24
Mert a szülei nem elég szigorúak. Próbáltam volna csak én ezt tenni. Apám meg is ölt volna. A mai napig hálás vagyok a szigorú nevelésének.
2008. júl. 27. 14:28

Az apjával kéne megértetni,hogy neki is meg kell mutatni a helyes irányt az alapvető erkölcsi normákat betertatni!

Ne úgy akarjon jó apa lenni,hogy mindenre rábólint,mert úgy a saját gyerekének árt!

Sajnos sok ilyen helytelen apai viselkeddéssel találkozni!

Nekik a lényeg,hogy ne kelljen konfrontálódni ,de a felelősséget mindíg az anyára hárítják!

59. 01c8755c79 (válaszként erre: 56. - Gyerekeim)
2008. júl. 27. 08:34
Jól oldottam meg. Hálás érte, és ezt meg is tudta fogalmazni. Nagyon boldog fiatal... és én is az vagyok... csak mááááá' nem annyira fiatal! ;)
58. supin
2008. júl. 26. 16:20
Ez ma divattá vált!
57. sára86 (válaszként erre: 54. - Emagdi)
2008. júl. 26. 14:05
Ebben én is egyet értek!
56. gyerekeim (válaszként erre: 48. - 01c8755c79)
2008. máj. 14. 12:57
És mi van ha csak addig csinálja a jó kislányt amíg be nem tölti a tízennyolcat.Ezen gondolkodtál már.Volt és van is rá példa.Persze nem a nevelési stílusodat akarom kritizálni. Csak már hallottam ilyenről nem is egyszer.Persze biztos nehéz lehet az ilyen helyzetett jól megoldani.
55. herengtimea (válaszként erre: 54. - Emagdi)
2008. máj. 10. 13:42
egyetértek,mindennek megvan a saját rendje és modja,mi a szuleik vagyunk nem pedig a barátaik és ez a barátságnál sokkal tobbet jelent,szulo csak egy van és arra nézzen fel a gyermek,kovesse a tanácsait,szotfogadjon és érezze magát vele jol.ez egy sem zárja ki hogy ne lehessen veluk barátságosan viselkedni!
54. emagdi (válaszként erre: 53. - Xbernyx)
2008. máj. 10. 07:07

szerintem meg egy szülő és egy gyerek között ne barátság legyen, hanem szülő-gyerek viszony. a kettő teljesen más, a barátság egy mellérendelt viszony, mindkét félnek ugyanaz a szerepe a kapcsolatban. a szülő-gyerek viszony egy alá-fölérendelt viszony, ahol elvileg a szülő feladata az, hogy irányítsa a gyereket a jó út felé.

nekem mindig furcsa, ha azt hallom, hogy a gyerek barátja a szülője. szerintem ilyenkor vagy a szülő, vagy a barát fogalom nem tiszta a dologban... meghát ugye szülője csak kettő lehet egy embernek, barátja meg akárhány.


de persze az nem jelenti azt, hogy a szülő-gyerek viszony ne lehetne bizalmas, és (majdnem) minden információt ne lehetne megosztani.

az valószínű, hogy a büntetes-kiabálás nem jó módszer hosszú távon, és inkább a gyerek értelmére kell hatni (leglábbis megpróbálni).

2008. máj. 9. 21:56

sziasztok,,en fiatal vagyok,,de szerintem minden anya alljon ugy a lanyahoz mint a baratnoje,,

ne keljen titkoloznia,es elmondhasson mindent magarol,,,


ertitek,,ha ciogizett is,ne kelljen titkolnija,,ha elmondja a szuleinek,ne legyen buntetes kiabalas a vege..


velem anyu mindig ugy volt mint a baratnoje,,

mindent elmondhattam neki,,

kiprobaltam a cigit,,es megmondtam neki,,es o mondta hogy szerinte ne cigizzek,,es megertettem,,

ha tiltotta volna akkor szerintem meg most ids cigiznek,,

ù

a lenyeg szerintem ::mint a baratok,,es nem lehurrogni!!!

52. supin (válaszként erre: 50. - 01c8755c79)
2008. máj. 8. 11:06
És megha már ezt elfogadja akkor ő magától is beáll ebbe a rendbe.
51. gabcsyka (válaszként erre: 48. - 01c8755c79)
2008. máj. 8. 10:53
Milyen igazad van...
50. 01c8755c79 (válaszként erre: 49. - Herengtimea)
2008. ápr. 2. 15:11

Így van.... én amikor annak idején leírtam a történetet, rengeteg negatívot kaptam, hogy megütöttem a gyereket, meg hogy én fésültem, hogy normálisan nézzen ki....

.... az eredmény engem igazolt... :o)

A gyerek is inkább biztonságban van, ha érzi, hogy vannak korlátok, és van aki mindig ott van és vigyáz arra, hogy ő ne lépje át. :o)

2008. ápr. 2. 15:04
Kell a fegyelem szerintem is és az apai szigor is kellene,de az én lányom apja ezt nem érti.Mindent megenged neki o meg kihasználja.Ha kamaszkorban nem fogjuk meg a gyerekeket,akkor már sosem.En most igen nagy szigort vezettem be és nem bánja a lányom,persze a barátnoje is vagyok,de legyenek határok!!!A páromtol jobban tart mint a saját apjátol,de kozben fel is néz rá és barátjaként fogadta el.A véleménye is sokat számít neki.Hát ilyen a kamaszkor,ha nem vagyunk résen és rájuk hagyunk mindent azt ki is használják de rendesen.A szulo az szuloként viselkedjen,nem lehetunk a lányommal csak barátok,terelgetnunk kell oket ha szép szoval nem megy,akkor megy másképp!
48. 01c8755c79 (válaszként erre: 3. - Herengtimea)
2008. ápr. 2. 14:45

Az én kislányom 14 éves volt, amikor átmentünk hasonló problémákon. Cigi csak kipróbálás szinten, csavargás, még az italt is kipróbálták. Úgy buktak le, hogy a kis buta lyány a páromnak akarta eladni a mobiltelefont, amit a baráti körében lévő fiúk loptak... innét már gördült a dolog. SZerencsére a párom (nem az apja a lánykának) elég kemény, így a baráti társaságban lévő gyerekek szüleit megkereste, mondhatni rendet rakott. Én a lányomat iszonyúan elvertem... nagyon... Előtte soha nem bántottam, a gyerekek irigyelték mindig, hogy ilyen anyukát szeretnének; az a tipikus megbeszélős, megértős anyuka vagyok. De akkor bekeményítettem, nem voltam dühös, egyszerűen tudtam, hogy vagy most.. vagy beláthatatlan következmények lehetnek. Reggel kocsival vittük az iskoláig megvártuk, amíg bemegy. Délután csak az öccsével jöhetett haza, meg kellett várniuk egymást a suliban. A teljes ruhatárát lecseréltem, előzőleg csak feketében volt hajlandó járni, lógó hajjal. Én raktam ki a ruhát reggel, amit felvesz, és én fésültem meg a haját normálisan. Otthonról nem mehetett el. Egyszerűen hermetikusan elzártuk attól a társaságtól, akikkel a hülyeségbe keveredett. DE végtelen szeretet és bizalom jellemezte a kapcsolatunkat előtte, tehát mint azóta kiderült, fel se merült benn, hogy amit csinálunk, az ellene van.

Azóta....eltelt másfél év, angolból megszerezte a középfokú nyelvvizsgát. Most ezerrel tanulja a franciát is... tanul és olvas ezerrel. Az osztálytársaival jóban van, ezen kívül nem barátkozik, buliba velünk jár és élvezi... hastáncolni együtt járunk... Barátnők vagyunk, és örül, hogy ott és akkor keményen odaléptünk. Büszke vagyok rá! :o) (... és ő is rám! :o))

47. nagyi57 (válaszként erre: 45. - Herengtimea)
2008. márc. 19. 20:19
Ha elárulod barátnődnek,hogy az Ő leány és a Tied együtt cigiztek biztosan NEM jó út ahhoz,hogy a lányod megbízzon benned,és őszinte legyen hozzád.Ne tedd mert megbánod,még dacosabb és kezelhetetlenebb lesz veled!!!
46. 14775640c4 (válaszként erre: 45. - Herengtimea)
2008. márc. 18. 08:39

nem tudom miért de ugy érzem hogy a lányod nem bizik benned

talán az uj apa és uj testvér miatt

és kissé igy akar szivatni,valamiféle bosszuállás


ha ugy érzed az uj párodba jobban megbizik akkor adj neki szabadkezet és bizalmat,hátha rajta keresztül megoldódik a probléma

vagy az ő segitségével

45. herengtimea (válaszként erre: 44. - Kiseszter)
2008. márc. 18. 08:31
Sajnos nem o mondta el nekem,hanem a kislany akitol elloptak a telefont,annak az anyukaja.Csak az anyuka azt nem tudja,hogy nem csak az en lanyom cigizett,hanem az ove is.A lanyom nem is akarta elmondani kivel szokott cigizni,nehogy visszamondjam.Szoval vedte a baratnoit.Engem az zavar,hogy anya lettemre enis szeretnek tudni ilyen dologrol,de vajon lesz-e kovetkezmenye ennek?
44. kiseszter (válaszként erre: 41. - Herengtimea)
2008. márc. 18. 08:16

Szerintem ebben a helyzetben nem a cigizés a legnagyobb probléma.

Ha a gyerek bizalmasan elmondott valamit, azt semmiképpen nem adnám tovább! Adott szituban a néhány szál ciginél sokkal fontosabb a bizalom, az őszinte kapcsolat.

Ha normálisan tudtok beszélgetni, az már óriási lépés előre. Légy türelmes és kitartó!

43. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 41. - Herengtimea)
2008. márc. 17. 20:32

Te is szeretned tudni ezt es elvarnad tole, hogy elmondja, amit o tud, de a lanyod titkol eloled.

Joga van tudni, nagyon artalmas a dohanyzas gyerekek eseteben.

2008. márc. 17. 20:01
Ha annyira jó barátnők vagytok szerintem meglehet beszélni vele,de addig míg valamilyen formában meg nem bizonyosodsz arról,hogy ez valóban igaz,és nem csak a lányod bosszúálló trükje,addig én óvatosan tenném meg ezt a lépést.Ha viszont egyetlen alkalomról van szó és ez biztos akkor lehet,hogy én egy megfelelő alkalommal a lányokkal beszélnék,és egy kis cinkosságot is bevállalnék.megbeszélném a lányokkal,hogy bizalmat szavazok nekik,és ha nem fordul még egyszer elő,akkor titokban tartom és nem árulom be Őket.Ha rendezni tudod a dolgokat ilyen formában még azt is eltudom képzelni,hogy 3-ban csinálj valami csajos programot,hogy együtt legyetek,hívd el magatokhoz a barátnőt az anyja nélkül,süssetek együtt palacsintát,ültessetek virágot,szanáljátok ki közösen a megunt téli ruhákat és nevessetek nagyokat.Vedd magadhoz a kistestvért és feltétlen vond be vicces formában a lányokat is.Próbáld meg,sok sikert,Margó
2008. márc. 17. 18:59
Na ha meg itt vagytok dragaim,valaszoljatok legyszike a kovetkezo kerdesre.Ebben a nagy cirkuszban ugye emlitettem,hogy kiderult az is,hogy a lanyom cigizik.Bevallotta iskola utan elszoktak szivni egy szal cigit.Ez volt oszkor,de azota nem nyultak hozza,legalabbis ezt mondta.Azzal a baratnojevel szokott cigizni,akit most meglopott...A kerdesem az,hogy ennek a kislanynak az anyukaja nekem baratnom,Ti elmondanatok neki,hogy a lanya cigizett?
2008. márc. 17. 17:55
Na voltunk az osztalyfonok elott,kivallatta a csajokat mielottunk,de a sertett szulok nem voltak ott,hogy a csajok jobban meg tudjanak nyilni,emlitettek egy-ket esetet miert is haragudtak meg ra,dehat erre azert nincs mentseguk.Az oszi elmondta nekik o is neha nagyon ideges a diakokra,van,hogy szivesen felpofozna oket,de nem teheti.Viszont ok amit csinaltak,ezt nem erti meg.Ehhez nagy duhre volt szukseguk.Szepen elbeszelgettunk,mindenki megmondta a magaet,tetszett.Tenyleg igazatok van,biztos,hogy ez vlmilyen segelykialtas,figyelem felkeltes,nem figyeltem oda a masik meg,hogy tul sokan beleszolnak a lanyom eletebe.Egyszeruen kette van szakitva es ide-oda ingazik.Nincs annak masa ha a szulok nem valnak el eggyutt nevelik gyermekuket,de csak ha szeretik egymast.
39. 14775640c4 (válaszként erre: 37. - Herengtimea)
2008. márc. 17. 09:51

akkor javaslom hogy ezt a vonalat használd ki

hátha neki jobban megnyílik

38. nagyi57 (válaszként erre: 37. - Herengtimea)
2008. márc. 17. 07:40
Szia Timi.Akkor próbáld meg ezt a vonalat kihasználni.Ha van rá lehetőséged engedd őket külön prógramot csinálni,beszéld meg pároddal,közös bevásárlás,bicikli túra vagy bármi,de azt feltétlen tudnod kell amit a párodnak bizalmasan elmond,soha nem használhatod fel lányod ellen,mert akkor lehet 1 gondból 2 csinálsz.Elveszti a bizalmát párod felé,de párod is kellemetlen helyzetbe kerül mert nem fogja tudni mit mondjon el neked és mi maradjon kettőjük titka.Ha elmondja a gondját párodnak ti ketten beszéljétek meg a következő lépést és Ő adjon tanácsot lányodnak.Közben persze te is próbálj felé közeledni.most teljesen mindegy kettőtök közül kihez őszintébb a lényeg az,hogy ki tudja beszélni gondjait,mert csak igy lehet segíteni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook