Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítenétek? Mi legyen a ruházati bolt neve? fórum

Segítenétek? Mi legyen a ruházati bolt neve? (tudásbázis kérdés)

16. @kire
2014. nov. 9. 16:05
Sziasztok! Emlékeimben él valami olyasmi, hogy magyar üzletnek magyar neve lehet csak. Erről tudtok valamit?
15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - 993dda84ef)
2014. okt. 23. 14:58
:)
14. 993dda84ef (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2014. okt. 23. 14:04

Kicsit OFF, de erről az jut eszembe, hogy érdekes módon, én azt veszem észre a többéves internetes tevékenységemből leszűrve, hogy leginkább csak mi magyarok problémázunk annyit a másik kiejtésén. Ezer plusz egy éve nézek YT videókat a legkülönfélébb témákban, de a több tízezer???(mitttudoménmennyi)komment közül, amit valaha elolvastam angol nyelven, talán egy vagy kettő rémlik, ahol a videó feltöltőjének akcentusát negatív éllel bírálták volna (lehet azok is éppen magyarok voltak.:))) , nemzetközi szinten, anyanyelvűek és másodnyelvesek is inkább dicsérik és helyesnek vélik még a legdurvább kiejtést is, mintsem kérdőre vonnák. Én személy szerint imádom a feltűnő akcentusokat, mondjuk a magyar nyelvben is rajongok a különféle tájakhoz kötődő egyéni kiejtésért. Nekem az tetszik kevésbé, ha szegényesebb a szókincs, amit meglepő módon leginkább az angolt anyanyelvi szinten beszélőknél veszek észre sűrűbben. Persze lehet, hogy csak éppen így jött ki a lépés, és ilyen értelemben "rossz" csatornákat követek.


Na, ezt a fórumot is szétOFFoltam, hurrá, és bocsánat!:)

13. 993dda84ef (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2014. okt. 23. 14:01
Egyetértek, szerintem sem kell feltétlenül a biztos megértés miatt a végsőkig lebutítani a fantázianevet, sőt, én inkább hajlok arra, hogy egy egyedi kifejezés jóval könnyebben ragad meg a köztudatban, mint egy ismert tucatnév. Ha egy ruházati vállalkozás beindítására adnám a fejem – egészen biztosan nem fogom-, nálam a legfontosabb rendező elv a személyes érintettség lenne a névválasztásnál, ennek mentén próbálnám a legfrappánsabb verziót megtalálni, ami nem feltétlenül kötődne látványosan az adott profilhoz, de amellett, hogy jól hangzik, érzelmileg is sokat jelentene. Igen nem mindegy, hogy talán életed utolsó percéig miért küzdesz majd, a vállalkozásod neve szerintem jóval meghatározóbb, mint azt elsőre hihetnénk.
12. gribedli*** (válaszként erre: 8. - 45b4ec3330)
2014. okt. 23. 10:26
Ne izgulj! Véülis nem mindig a banális győz, nem baj, ha újdonság, vagy furcsa és formabontó, ettől még nagyon is lehet jó! És én is azt mondom, ne félj megszólalni, nem lesz baj!:)
11. gribedli*** (válaszként erre: 6. - 45b4ec3330)
2014. okt. 23. 10:22

Mondjuk a Tribeca-nal jobban semmi nem kötődik a divathoz, ez a neve New York divatnegyedének:D


De ha olasz termékek is lennének, akkor a Via della Spiga a milánói legtrendibb üzletek utcája és erre is felkapja a fejét, aki ismeri.


Tényleg szomorú lenne, ha az egyetlen angol szó amiről mindenkinek a divat jut eszébe, csak a fashion lenne, ennél azért jobban tudnak a nők angolul (remélem!:D), pl Rékabéka is írta a chic beleszövését a szavakba, ezeket is érti a jónép, nem?:)

10. 993dda84ef (válaszként erre: 8. - 45b4ec3330)
2014. okt. 22. 20:32
Csak egy jó tanács: Soha ne félj idegen nyelven megszólalni, bármilyen csekély is a tudásod, az a legnagyobb gátja a fejlődésnek, csak egészen bátran! Mindenki ugyanonnan indult.:)
9. 993dda84ef (válaszként erre: 8. - 45b4ec3330)
2014. okt. 22. 20:28

Teljesen érthető az okfejtésed, elfogadva, leülhetsz, ötös.:)))

Azért megtisztelő, hogy tőlem választottál volna.:))


Egy kalappal!:)

2014. okt. 22. 20:22

Ohh köszönöm :):)

Ki is választottam magamnak a Style hunter-t, viszont amikor a barátomnak mondani akartam a cég nevét rájöttem, hogy alig tudom, meg alig merem kimondani, szóval maradok a Niki Divatnál vagy valami ilyesmi egyszerűbb névnél. Tudom, hogy nem egy bonyolult a Style hunter de félek angolul beszélni, főleg ha vizsgán ülnek majd szemben velem a tanárok tuti akadozni fog a nyelvem.

Azért köszönöm a segítséget!

2014. okt. 22. 19:25

Chic Lunatic vagy LunatCHIC

Fashion Feed

Chic Chick

TouCHIC (Oké, leállok a chick-el.:))

Material Girl (A material többértelműsége miatt, mög ezt a kifejezést ismerik a népek.)

Highway to Chic / Highway to Fashion / Highway to Style

Style Fighter / Style Hunter

FantasCHIC (Szójáték a fantastic szóból) Asszem mégsem álltam le a chic-el, de annyira jó hangzása van.:))



Igen, a Fashion Love szerintem igen gyengécske, de jelzem, hogy a Dream Dress sem jobb.:))) Különben meg, nem értem miért ne szerepelhetne a te választott nevedben is a dress szó, nem a barátnéd találta fel, eskü'!:))(Arról eszembe jutott a GodDRESS kifejezés, a godess szóból. Na mindegy, nem erőszak a palacsintaevés, több marad nekem.:))


Hajrá!:)

2014. okt. 22. 17:41

Az utolsó ötlet tetszik... :)

Már a barátnőm "cégének" Dream Dress a neve, így a dress szó kilőve.

Valami ruhákhoz kapcsolódó angol szó kellene, amit könnyű kiejteni és úgy általában a magyarok tudják mit jelent. Valami ilyesmi ötlete ha van valakinek annak nagyon örülnék...

Gondoltam arra, hogy Fashion Love lesz. Szerintetek ez milyen? Nem túl gagyi? :D

Bár már cikinek érzem, hogy "csak" üzleti tervhez kell a név de én ekkora problémát csinálok belőle :D

5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2014. okt. 20. 07:58

Ma nagyon trendi a házszám vagy utcanév+házszám mint üzletnév.


Ennek sincs köze a ruhákhoz, mégis működik, esetleg ha mindenképpen akarod, hogy a névben legyen benne valami ezzel kapcsolatos, akkor pl lehetne "Dress Code 25" (most csak úgy odatettem a 25-öt, ha teszem azt, az üzlet a 25 házszám, vagy Fashion Police 25b, Tribeca 25, vagy ilyenek. Stage 25?:))) Attól is függ, hogy milyen típusú ruhák, milyen korosztálynak és hogy magyar nevet szeretnél vagy angol.

2014. okt. 18. 19:23

Niki-butik


"Ruhatár"

"topp-rongy"

"göncöl-szekrény"

2014. okt. 18. 19:15
Nem haragszom :)... viszont bocsi de ez nem tetszik :D
2. vandi7310 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2014. okt. 18. 19:01
Nekem hirtelen a Hacuka jutott eszembe ne haragudj...:)
2014. okt. 18. 18:58

Üzleti tervet kell készítenem, de már a névválasztásnál is elakadtam. Ehhez szeretnék tippeket :) !

(Korall Kft-re gondoltam és mottónak vagy csak simán mellé írni, hogy "Ruhák zátonya", de ez nem igazán illik ruhákhoz...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook