Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítene valaki, hogy magánszemély hogy adhat ki bérbe üzlethelyiséget? fórum

Segítene valaki, hogy magánszemély hogy adhat ki bérbe üzlethelyiséget? (tudásbázis kérdés)

2015. dec. 15. 07:39

Sziasztok!



Segítségeteket szeretném kérni.



Van egy üzletem a férjemmel közös tulajdonban van. KATA-s vagyok.

Kiszeretném adni a fodrász széket.

Az egyik fodrászlány azt mondta hogy van egy most életbe lépett jogszabály amiezt a tevékenységet nem tekinti ingatlankiadásnak.

Mondjuk hogy ez nekem megfelelő lenne, mert egész nap az üzletben vagyok, dolgozhatnának akkor amikor ott vagyok.

Ezt is elküldte még a fodrászlány nekem:

Ez a törvény egyébként az Adóvilág c. újságban van 2015/11 kiadás,tehát friss. Úgy látszik a könyvelők nem elég tájékozottak.

Viszont akkor nem tudom minek tekinthető a tevékenységem, hogy adjak számlát róla a lánynak mit írjak a számlára vagy nyugtára, vagy pénztár bevételi bizonylatra?

A mostani tevékenységem között nem szerepel a bérbeadás semmilyen formája sem.

Nagyon nagyon szépen ksözönöm...

2012. aug. 19. 18:33

Ha bérbe akarsz adni, akkor adószámot kell kiváltani, ezzel

adószámos magánszemély leszel


a 180-as nyomtatványon be kell jelenteni a NAV fele a képviseleti jogot


a megfelelő nyomtatványon a bérbeadási tevékenységet, iratőrzés helyét, Áfa választás módját, (Áfa kötelessé tehető bizonyos esetekben, ezt azért nem tanácsolom 5 millió alatt, felette meg kötelező)


Számla tömböt, kell vásárolni, melyet szigorú számadásnak megfelelően kell nyilvántartani.


Ha vállalkozásnak adol bérbe, akkor a vállalkozás a kiállított számlád alapján fizet, de nem a számla végösszegét, hanem a levonásokkal csökkentett összeget.

A levonások mértéke attól függ, hogy milyen elszámolási módot választol.

Az elszámolási módnak megfelelő könyvvezetési kötelezettség is terhel

ezek nagy vonalakban...

keress fel egy könyvelőt

a nav.hu rákereshetsz a felső sorban a feltételek kijelölése után

6. 6bd83f61cd (válaszként erre: 4. - Cippora)
2012. aug. 19. 13:36
Nekem a könyvelő mondta el ennek a menetét pár hónapja, de ha nem hiszed, járj utána!
2012. aug. 19. 13:12
Erre a célra lehet kérni egy külön adószámot, nem mint vállalkozó, hanem mint magánszemély.
4. Cippora (válaszként erre: 3. - 6bd83f61cd)
2012. aug. 19. 12:54
Számlatömböt tudtommal,csak vállalkozó vehet!
2012. aug. 19. 00:10
Számlatömböt kell venni, az SZJA mértéke pedig függ az éves bevételtől.
2012. aug. 18. 19:59

Azt hogy vállalkozóként mi az útja azt tudom,de magán személyként nem.

Gondolom ugyanúgy kell szerződést írni,de ha a bérbeadó nem számlaképes akkor hogy intézik a pénzügyeket?

Mennyit kell a bevétel után adózni?

Gyakorlatilag minden érdekelne ezzel kapcsolatban. Megköszönöm annak aki segít :)

2012. aug. 18. 19:59
Segítene valaki, hogy magán személy hogy adhat ki bérbe üzlet helyiséget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook