Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segít a pszichológus? fórum

Segít a pszichológus? (beszélgetős fórum)


2020. máj. 13. 23:43

A 10 ujjamon nem tudom megszámolni hányszor akartam segítséget kérni, de én mint makacs ember, úgy voltam vele pár nap kisírt szem után, hogy nah.. majd én megoldom, vagyok annyira erős. Én a mai napig nem kecmeregtem ki a depresszióból, mióta az eszemet tudom, egész kisgyerekként is gyötört az egész (legfőképp családi konfliktusok és iskolai kiközösítési okok miatt)... pedig tudom jól, hogy kezelni kell. Legutóbb tavaly kezdtem el egy magánpszichológushoz járni, de annyira lassan haladtunk, drága volt (9 ezer/óra) és nem láttam eredményét, hogy végül azóta sem mentem többet, mint kb. 15 alkalom.


14 éve halt meg Édesanyám 35 évesen, aki öngyilkos lett... most 30 éves vagyok. Anno nem kértem segítséget és az addig sok-sok felhalmozódó stressz, düh, tehetetlenség olyan szinten eluralkodott rajtam, hogy a mai napig iszom a levét. Tavaly meghalt az egyik nyuszim és érdekes módon ugyanazokat a tüneteket produkálta a szervezetem, amiket Anyu halálánál tapasztaltam. Az emberi test nem felejt. Még mindig szükségem lenne egy terápiára, ami valóban hasznos... létezik ilyen?

23. Regin_a (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2020. máj. 6. 22:28

Idő nem számit ha gyógyulásrol van szó, a pénz az húzós magánba

Ugyanakkor kevés dolog van amit egy igen jó baráttal meg lehet beszélni

Jártam és csoport és egyéni terápiára is évekig hetente, pszichiáter, pszichológushoz is

Pár napi feltöltődtem és annyi. Nekem tényleg nem sokat használt pedig szerettem volna

Ettöl függetlenül javaslom

22. tumbo2
2020. máj. 6. 10:25
a barátnőm újságboltos volt.órákat töltöttem ott,beszélgettünk.mondom,jobb vagy mint egy pszichológus.sajnos ő akarta megmondani,mi jó nekem.a társaság szerinte,amitől engem a hideg ráz.aztán bezárt a bolt,meg a barátság is.
21. Amaunet (válaszként erre: 20. - Regin_a)
2020. máj. 6. 09:00

A pszichológus sablon megoldásokat tud mutatni.

Használja őket mindenki, akinek sok ideje és pénze van!


Sokkal többet érnek az őszinte baráti beszélgetések.

20. Regin_a (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2020. máj. 5. 22:15

Ne beszéld le!

Persze nem tudja megoldani senki problémáját de adott esetben utat tud mutatni, nem csak meghallgat. Az sem semmi ha valakinek ki tudja magát beszélni

2020. máj. 5. 22:03
Köszönöm szépen mindenkinek!
18. Timmy0520 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2020. ápr. 24. 11:52

Nem értek veled egyet. Azt ugyan elképzelhetőnek tartom, hogy valaki meg tudja oldani a problémáját, ha eljutott odáig, hogy felismerje- de ez koránt sincs így minden esetben, sőt.


Kívülállók azért jók a problémamegoldásban (különösen, ha szakemberekről van szó), mert objektíven képesek tekinteni egy másik ember életére (ahogyan te magad a saját életedre képtelen vagy), felfedezhetik a sémákat, összefüggéseket láthatnak meg, amelyek az átlag ember nem fedez fel. Különösen, ha beszűkül a tudata egy komoly krízis esemény során és csak problémafókuszú gondolkodásra képes. Ebből kirángathat egy szakember és megláttathat veled olyan aspektusokat, amelyekből önállóan nem tudsz szemlélni a jelen helyzetedben.


Abban egyetértek, hogy a naplóírás mindenképpen segíti a folyamatot, erre én is buzdítom a kérdezőt.


A kérdezőnek bátran javaslom, hogy forduljon segítségért. Mint ahogyan a többi válaszadó is említette, sokféle szakember létezik. Nézz utánuk, olvass róla, melyik mit tud és keress valakit. Ha pedig mégsem ő az embered, nem az a módszered, akkor se keseredj el, mert A-ból B-be nem csak egyféleképpen lehet eljutni.

17. amoncsi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 24. 05:27

Szia !


Én már voltam pszichológusnál,és segített, de sok időbe telt, de ahhoz hogy működjön neked is nagyon akarnod kell, és ez sajnos elég hosszú folyamat .

Nekem sokat segített, egy próbát megér :)

16. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 19:36

"Elég nagy lelki krízisbe kerültem"


Ha ezt már így látod,akkor meg tudod oldani is.

A pszichológus nem fogja helyetted megoldani,csak meghallgat.

Írj naplót (nem feltétlenül itt) és boncolgasd fel magad!

Időnként olvass vissza benne!

2020. ápr. 23. 19:25
Nekem semmit nem használt!
14. 8a30e4a00d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 19:19

Én voltam, nekem nem segített, sőt kimondottan idegesített 😀

De egy jó pszihodoki tuti segít.

13. matyera (válaszként erre: 8. - Oneday)
2020. ápr. 23. 17:58
Neked is javaslom a kineziológust. Ő másképp áll hozzá. Teljesen. Ha nem akarsz sokat beszélni, akkor kérdez és levonja a következtetéseit. Ha nem hiszel a kissé ezoterikus hókusz-pókuszban, akkor szólsz és nem abba az irányba visz. És ő érez. Téged. És a lekedet ápolja. Engem pl annyira meglepett mikor 2. alkalommal búcsúzánál megölelt és adott két puszit. Ez annyira megnyugtató volt.😊
12. New(l) (válaszként erre: 11. - Oneday)
2020. ápr. 23. 17:50

Hát ugye nem mindegy a probléma sem, de nem várom hogy itt leírd.

Nekem pl. a csoportos terápiák is felejtősek...

11. Oneday (válaszként erre: 10. - New(l))
2020. ápr. 23. 17:49

Nem tudom, nálam hol akad el a dolog :( ott vagyok, nyilván azért, mert nyitott vagyok a dologra, lehet, hogy akkor még tölt is talán valamennyire, de nem indít el bennem semmilyen folyamatot. Én a pszichológust magamnak most "lassan haladónak" érezném.

Ha valakinek van jó ötlete még, hogy ezeken kívül mi az a módszer, szakember stb, ami segíthetne még, az ne tartsa magában.

10. New(l) (válaszként erre: 8. - Oneday)
2020. ápr. 23. 17:44
A kinez ilyet, tényleg meg kell nyílni hozzám. Nekem anno két óra után sikerült, anyámnak 3. alkalommal sem. Mindenkinek meg kell találni ami neki a legmegfelelőbb, nekem a pszichológus nem jött be, mert beszélgetni akart, én meg nem. :D de sokaknak meg ez válik be.
2020. ápr. 23. 17:42
Tuti
8. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 17:31

Én még soha nem voltam pszichológusnál, pedig sokszor tervben volt és sajnos lenne is miért menni. Ugyanakkor tudom, hogy ez egy hosszabb folyamat, az sem biztos, hogy egymásra tudtok hangolódni (sok tapasztalatot olvastam, hogy hiába jó egy adott pszichológus, ha nem vagytok "egy hullámhosszon"), illetve gondolom havonta többször kellene járni, hogy az ember érezze is a hatását,pláne, ha komolyabb a probléma. Ezek miatt én anno alternatív megoldásokat próbáltam keresni (szintén fórumok, vélemények alapján kiválasztva a lehető legjobb szakembert), így ahogy előttem is írták, én voltam kineziológusnál, előtte családállítason, és lehet, hogy velem van a baj, túl zárt vagyok vagy nem tudom, de nem éreztem hatását. Nyilván egy alkalom után nem vártam a nagy pálfordulást, de általában azt írják, az első alkalom is már beindít valamit, és ezekről elég jó véleményeket olvastam.

Úgyhogy én egyelőre keresem, hogy mi az a módszer, ami segíthetne, és nem csak sok alkalom után kezdem érezni a változást.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Matyera)
2020. ápr. 23. 17:28
Köszi a tippet.
6. matyera (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 23. 17:02
Én a kineziologust ajánlanám először. Sokkal bensőségesebb, mint egy pszichodoki. És a lélekápolás a specifikációjuk. Én jártam egyszer másfél éve egynél, nekem sokat segített. És pár hónapja a párommal együtt kezdtünk el járni egy másik szakemberhez, ő is nagyon profi, csak sajna most ebben a helyzetben nem lehet hozzá menni.
2020. ápr. 23. 16:49
Segít, ha elfogadod a segítséget, és együtt működsz vele. Ha talál számodra valami terápiát/csoportterápiát, akkor főleg hasznos lehet. Nem 1 alkalom beszélgetéstől oldódik meg általában, ez egy folyamat. Szerintem érdemes keresni egy megfelelő szakembert.
2020. ápr. 23. 16:12

Segít, ha te is segíteni akarsz magadon.

A pszichológus nem csak végtelen beszélgetést takar, lehet terápiára is járni, csomó technikát megtanulni, amivel könnyebb lesz feldolgozni a krízist.

Tök jó, hogy eszedbe jutott. Sok sikert! :)

2020. ápr. 23. 15:58
Meg kell próbálni.
2020. ápr. 23. 15:50

Személyesen még soha nem voltam, de ismerek pár embert aki használatba vette a szolgálatukat.

Segit igen. Nem egyformák, de a jól kiképzettek helyre tudják hozni a bajba kerűlteket.

2020. ápr. 23. 15:42
Elég nagy lelki krízisbe kerültem, nem tudom, hogy fel tudom-e dolgozni. Gondolkodom, hogy beszélek egy pszichológussal. De van értelme? Tényleg segít? Jártatok már pszichológusnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook