Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segély fórum

Segély (beszélgetős fórum)

1 2
2021. márc. 28. 23:06
Senki se beteg....Maximum kifogásokkal él és jó neki a pocsolyába fetregni . Nyersen fogalmaztam de ,senki se fog helyetettek tenni semmit.
2012. jan. 23. 20:38
Hát én is melot keresnék inkább. csak persze az a nehezebb ut...
2012. jan. 23. 20:38

Nem akarok életem végéig segélyen élni csak vmi kis kiugrást jelentene ez nekem!

Kis lökés adna!

2012. jan. 23. 20:36
Csak ez a segély kérés cinkes számomra kicsit szégyenlem magam miatta!
2012. jan. 23. 20:29

ez a beszéd:)))

Persze érdeklödni lehet minden féléröl. én csak ezt a jo tanácsot tudtam neked adni....:)

Egyébként a segély ügyben is az illetékes hatóság tud igazán tanácsot adni.

2012. jan. 23. 20:27

Erőt veszek magamon holnap meglátogatok egy két illetékes helyet hátha lesz vmi!

Csak gondoltam írok ide hátha vki tud szolgálni valami jó tanáccsal vagy hogy mi a teendö ilyen esetben!

2012. jan. 23. 20:21

Bocsi de rengeteg fogyatékos ember dolgozik... pl vakok is, söt szellemi fogyatékos emberek is dolgozhatnak csak meg kell találni a megfelelöt. Járj utána hátha találsz valamit.Vannak ilyen szervezetek akik ilyenekkel foglalkoznak. Bekopoktatni sajna senki nem fog az ajtódon állás ajánlattal.

Vagy ha annyira gáz a helyzet százalékoltasd le magad vagy nem tudom pontosan hogy megy ez, de szerintem a neked megfelelö meloval jobban járnál, minden szempontbol.

2012. jan. 23. 20:15

Munka pénz nélkül elég nehéz sajnos 27 évesen semmit sem értem el gyerekkorom ota látásomal szenvedek aztán jött az allergiám igy sehová nem birtam elmenni dolgozni aztán ez a pánik már túl sok!

Pár munkahelyet kiprobáltam de valamelyik úgymond betegségem miatt 1-2 hétig bírtam csak!

Ezért gondolkodtam el vmi segély féleségen ami talán segítene nekem !

28. Ágio8405 (válaszként erre: 27. - Defqon1)
2012. jan. 23. 20:11
Ahhoz tul szép az élet és tul sok jo dolgot tartogat hogy feladd. Csak rajtad mulik hogy mennyit használsz ki és tapasztalsz belöle. A legegyszerübb feladni senki nem mondta hogy az ember mindent tálcán kap. Igenis meg kell érte küzdeni és ha valamit elhatározol hogy én ezt akarom csinálni, átélni, látni akkor azt véghez is tudod vinni, MINDENKI KÉPES RÁ, csak nem mindenki harcol azért amit szeretne.
2012. jan. 23. 20:01

Persze havonta járok dokihoz!

De nem sok váltózás van és már nem igazán bírom!

Néha elgondolkodom ,hogy feladom!

2012. jan. 23. 20:00
Szórólapozás vagy ilyesmi? Ami nem annyira kötött helyben és időben. nem szabad elásnod magad 4 fal között...
25. Ágio8405 (válaszként erre: 24. - Defqon1)
2012. jan. 23. 19:58
Kezelteted a betegséged? Sokan meggyogyulnak valamilyen szinten. nem ülhetsz örök életedben otthon....
2012. jan. 23. 19:46

Csepel -Szigeten lakok közel van pesthez!

De amint irtam nehéz elmennem dolgozni mert félek!

Most ezt nem aztért mondom mert kell a segély mert ez szerintem égés ilyet igényelni!De már nincs más választásom sajnos!

2012. jan. 23. 19:30
Város vagy falu, ahol laksz?
2012. jan. 23. 19:27
kerestem de mind átverés ezért nem is igazán foglalkozok vele!
2012. jan. 23. 19:24
Otthoni munka??
2012. jan. 23. 19:13
SENKI NEM TUD SEMMI FÉLE OKOSSÁGOT? :(
19. defqon1 (válaszként erre: 18. - Defqon1)
2012. jan. 23. 18:25
Valaki please segítsen mit tehetek!
2012. jan. 23. 18:09

Sziasztok !

Nekem olyan problémám van hogy elég rossz a látásom pánikbetegvagyok kökeményen allergia tavastól összig végig gyógyszerek semmit sem érnek,dolgozni nem tudok mert a három közül vmi mindig közbejön!Egész éves költségvetésem nulla vmi ötletet tudnátok adni ihez forduljak legalább élni tudjak valamiböl akár segély vagy valami ?Nagyon megköszönném ha tudnátok vmi segitséget nyújtani hová is kéne fordulni !

2011. ápr. 8. 09:00
Köszi a tanácsokat! Igazatok van , még lakásfenntartási is járna ha beadnám mint egyedülálló.Kitudja meddig nem találok munkát! Pár hónap és lemerül a kassza ha nincs semmi utánpótlás.
16. Tündérke 26 (válaszként erre: 12. - C1593c402b)
2011. ápr. 7. 19:35
Jelenkezz át más lakcímre,egy olyan lakcímre ahol más személy nem részesül,szoc.segélyben,mert egy házon belül ,csak egy fő kaphat.attól,hogy házasok vagytok ezt nyugodtan megteheted,és talán így még a hivataltól lakástámogatásban is részesülnél,hiszen azt is csak annak adják ,akinek egy bizonyos összeget nem haladja meg a jövedelme.Ne várd hogy a hivataltól majd ,szólnak,mert arra várhatsz:)kérni kell:)kérjetek és adatik:):)
2011. ápr. 7. 11:37
Szerintem a fellebezésnek nincs túl sok értelme, csak időhúzás.
14. Oliv71 (válaszként erre: 12. - C1593c402b)
2011. ápr. 6. 19:06

Igen, sajnos muszáj a család teljes jövedelmével számolni.

Nálunk is volt emiatt elutasítás, élettársak közül a férfi a segélyezett, és a gyes, csp, valamint az egyik gyerek árvaellátása együtt egy minimális összeggel meghaladja a határt. Hiába tudjuk, hogy így is nagyon kevés a jövedelem, nem lehet mit csinálni.

Mondjuk az illető meg is fellebbezte a határozatot, kitalálta, hogy ők nem is élettársak, hanem csak albérlő a nőnél, aki egész eddig az élettársa volt...

Kíváncsi leszek, a fellebbezését hogyan bírálják el.

2011. ápr. 6. 13:52
Köszi Mindenkinek!
12. c1593c402b (válaszként erre: 7. - Oliv71)
2011. ápr. 6. 12:42
mert házasok vagyunk össze adják az összeget ami bejön ! meghaladta az egy főre jutót:( de azt nem nézik ,hogy ki is megy az :(
11. secret! (válaszként erre: 10. - Kmarianna)
2011. ápr. 6. 11:08
Fontos, hogy a lakcímed ahol te vagy, ő ne ott legyen bejelentve. Így már nem egy háztartásban éltek. :-))
2011. ápr. 6. 10:24

Szia! Azt tudom, de ha aférjemnek munkahelye van akkor már nem fér bele a számadatokba a jövedelmünk. Mert az 1 főre eső 25000 ft.

Szóval csak egyedülállóként van esélyem megkapni. Csak nem tudom elég-e különélésről nyilatkozni, vagy más címre kell jelentkezni, vagy válni?

Ciki az irodában ezt megkérdezni.

semmi jövedelem nélkül lenni nagyon rossz. Még az a 28ezer is nagyon kellene.Aktívan keresek állást de nem jön össze. addig is kellene az a kis pénz is.

9. secret! (válaszként erre: 8. - Kmarianna)
2011. ápr. 6. 10:14
A szám adatoktól függ a segély megállapítása. Nem attól, hogy férjnél vagy e. Úgyhogy nyugodtan megigényelheted, veszteni semmit nem vesztesz.
2011. ápr. 6. 09:56

Sziasztok?

Én azt kérdezném ha a férjemtől különélünk megkapom a szociális segélyt? Vagy csak válóper beadása után?

7. Oliv71 (válaszként erre: 6. - C1593c402b)
2011. ápr. 5. 19:46

Pedig kérlek ügyfélbarát közigazgatás van! Illetve már mindenhol ez az elvárás, szerintem.

Megkérdezhetem, miért vonták meg a segélyt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook