Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sedatif PC-babáknak? fórum

Sedatif PC-babáknak? (beszélgetős fórum)


1 2
31. enid79 (válaszként erre: 29. - Kinni)
2010. máj. 22. 21:44
Sajnos nem tudom átrendezni. Nem tudom betenni máshogyan a bútorokat. :( De tükör lefelé fordítva bent van az ágya alatt.
2010. máj. 21. 11:18
Kérdezz a Google-ban,van hoem-os orvos.
29. kinni (válaszként erre: 26. - Enid79)
2010. máj. 21. 10:12
Esetleg próbáld meg átrendezni a szobát, lehet, hogy nem jó helyen van a kicsi ágya. A babák nagyon érzékenyek a különböző sugárzásokra és energiákra.
28. Ildi^^ (válaszként erre: 26. - Enid79)
2010. máj. 21. 10:12
nekem is volt hogy 2 órán keresztül csak nyüglődött , nem tudtam visszaaltatni, már a 11 kilójától szétmegy a hátam. neki se fáj se foga se hasa mégis felébred valamiért. ln is gondolkoztam mit kéne neki adni ami nem árt . eddig a kúp nem jött be.
27. enid79
2010. máj. 21. 10:06
Lépcsőházban lakók se alszanak, nem ordítanak :))) Már írok össze-vissza... :)))
26. enid79
2010. máj. 21. 10:05

Nekem éjjel 2-6-ig ordított, mint a sakál - ismét. Hulla vagyok, a lányom is totál ki van már készülve (3 éves), ő sem tud aludni, a férjem sem. A kezdetektől ennyire rossz alvó, egyszerűen nem használ semmi. Én azt gondolom, van az a határ, amikor igenis kellenek a "gyógyszerek", mert egy idő után összeesik az anyuka, az nem jó senkinek. És mi abszolút itt tartunk már. Volt olyan éjszaka, hogy 32-szer kelt fel!!! Tuti nem normális... Neurológuson gondolkozunk már... :((( Nem lehet a fogára fogni, hiszen születése óta nem fogzik. A hasára se lehet, mert nem fájhat 11 hónapja a hasa. A füle se, tegnap voltunk a fülészeten, mindenét átnézték. Vért is vettek már tőle, vashiányon kívül nincs más gondja. Én már bevallom hagyom ordítani, így viszont a lépcsőházban lakók se ordítanak, hiszen 11 kilós és nem bírom cipelni folyamatosan, főleg nem éjszakákon keresztül. Valamikor nekem is kell(ene) pihennem. A teán is túl vagyunk, apuka megy be hozzá, azon is, ugyanúgy 15 percenként kel, hacsak nem mellettem alszik. Akkor éán úgy továbbra sem alszom, mert lökdös le az ágyról, szóval ez sem megoldás.


De ilyet most én is veszek, bár nem nagyon használtak eddig a kipróbált homeós cuccok (Chamomilla, Stodal). Hátha...

25. Ildi^^ (válaszként erre: 24. - Borsi :-))
2010. máj. 21. 09:09
kb. mi is ennyiszer szoktunk kelni.:(
24. Borsi :-) (válaszként erre: 22. - Violamama)
2010. máj. 21. 08:55
Az én picim tegnap este 8-tól hjnal 4.30ig 9 alkalommal kelt.Ez általában így van.néha alszik 5.30ig is... :o)
23. Borsi :-) (válaszként erre: 21. - Ritapam)
2010. máj. 21. 08:52

Szerintem nem a homeotól lettél altatós alvó.Nyílván altatót nem adnék neki.


A teát is próbáltuk már..sajna neki nem hatott.

2010. máj. 21. 08:49
Az én lányom lassan két éves, de még mindig felkel éjszaka:-( Most pl két órát volt fent, majd mint aki jól végezte dolgát elaludt, én nem adtam neki semmit pedig néha jól jött volna egy kis alvás. De azzal nyugtatom magam ha 10en éves lesz akkor majd úgy kell neki könyörögni hogy kelljen fel:-) Úgyhogy én semmi jó ötletet nem tudok adni csak kitartást kívánok.
2010. máj. 21. 08:46
vagy csak magamból indulok ki, hogy én is szedtem egy ideig, de nem hatott, és ma már altatóval alszok...
2010. máj. 21. 08:45

nemtudom...én nem adnám neki...

akkor már megpróbálhatnád a citromfű teát este, hátha az is elég neki

19. Borsi :-) (válaszként erre: 18. - Kinni)
2010. máj. 21. 08:44
Én is így tudom,az immunrendszert aktiválja.
18. kinni
2010. máj. 21. 08:41
A homeopátia nem tartalmaz semmi anyagot csak információt. Semmi mellékhatása nincs ezért lehet pici babáknak is adni.
17. Borsi :-) (válaszként erre: 16. - Ritapam)
2010. máj. 21. 08:39
De ha ez segít és semmi mellékhatása sincsen?
2010. máj. 21. 08:37
ja, az én nagyobbik fiam 9 hónapig nem aludt... aztán átköltöztettük másik szobába, és azóta no problem :) persze nem egyformák... de akkoris...a nyugtató az nyugtató...
15. Ildi^^
2010. máj. 21. 08:36

sziasztok!

nálunk is ez a probléma, hogy sokszor megébred és csak visszaringatással tudom visszaaltatni de már régóta ez van nemcsak mostanság. cicizik még éjjel de sok mindent eszik már. 11 hós lesz. a kúp formájú homeopátiás szert alkalmaztuk már de nem vált be.

2010. máj. 21. 08:36
sziasztok ! nekem a kicsi fiam volt ilyen! óránként keltünk, reggel úgy néztem ki mint egy zombi! gyanakodttam hogy fázik, melege van éhes szomjas de semmi! én 1x adtam neki 3 napos "kúrát ebből a homeos bogyiból ,azóta nem volt gondunk! de előtte tényleg jó végig gondolni nem-e más miatt nem alszik! sok sikert!
13. Borsi :-) (válaszként erre: 11. - Skate77)
2010. máj. 21. 08:35
De most már jönnek a fogacskái,de 8 hónapja ezt csinálja és nem jó senkinek.
12. kinni (válaszként erre: 10. - Borsi :-))
2010. máj. 21. 08:34
Szívesen!:-)
2010. máj. 21. 08:33
Jajjjjj, nehogy! Nem szabad! Az én lányom is ilyen volt, mindíg sétáltam vele, annyit, hogy kikopott a szőnyeg szó szerint, de ilyen megoldás eszembe sem jutott. Nem lehet hogy fogzik?
10. Borsi :-) (válaszként erre: 9. - Kinni)
2010. máj. 21. 08:29
Köszönöm!
9. kinni (válaszként erre: 7. - Borsi :-))
2010. máj. 21. 08:28
Pici vízben feloldva esténként egy szemet, lehetőleg úgy, hogy rögtön előtte meg utána ne egyen és igyon hanem teljen el negyedóra-félóra.
8. Borsi :-) (válaszként erre: 6. - 2e53573acc)
2010. máj. 21. 08:28
Tiszta a pelus,szopizik is egyszer,volt hogy teát is adtam,böfiztetem is,szeretgetem is...fogacskái jöhetnek neki,azt kenegetem.
7. Borsi :-) (válaszként erre: 5. - Kinni)
2010. máj. 21. 08:24

Köszi!Valóban néhány hete kezdett el mászni,tegnap meg felállt már.

De az alvással a kezdetektől fogva baj volt,pedig hasfájós sem volt.

Adagolásbsn tudsz segíteni?Esténként kell egy feloldva?

6. 2e53573acc (válaszként erre: 1. - Borsi :-))
2010. máj. 21. 08:21

valószínű hogy okkal ébred.ne egyből a nyugtatózással kezd ahogy előttem is írték,még ha homeós is.

inkább fedezd fel az okát,hátha egyéb probléma miatt kel fel.

nálunk a kisfiam volt nagyon rosz alvó.sőt 2 éves lesz és még mindíg felkel legalább 1x.és fél6nál tovább sosem alszik.-(

2010. máj. 21. 08:20

Nyugodtan adhatod, semmi baja nem lesz tőle, rászokni sem lehet.

Vannak rosszabb időszakok, én adtam a kisfiamnak néhány hétig mikor gyakran ébredt.


Ez a cikk jól leírja az ébredések lehetséges okát:


Fél éves kor után gyakran még a korábban jól alvó babák alvása is elromlik. Az elsődleges ok a fogzás, de ennél sokkal nehezebben megfogható a mozgásfejlődés miatti éjszakai felkelések, amik általában a mászás megjelenésével jelentkeznek.


Mi szülők hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a babának nagyon jó a dolga, nincs semmi gondja a világon, egész nap játszhat kedvére, mindenki szereti. Pedig a kicsi számára az egész világ egy nagy ismeretlen, tele ijesztő dolgokkal, hangokkal, zajokkal, látvánnyal, amiről nem tudja, hogy micsoda, hogyan működik. Mindez szorongást válthat ki benne.


A szorongás másik oka az új nagymozgások megjelenése. Képzeld el, hogy eddig csak egyhelyben ültél vagy feküdtél, és ha el akartál menni valahová, akkor nem tudtad megtenni, most meg hirtelen mindenhova elmehetsz csak úgy magadtól. Ez hihetetlen élmény a babának, és mindemellett félelmet is kelt benne.


Gyakran még álmában is gyakorolja az új mozdulatokat: forog, félálomban feláll, elmászik az ágyban, lerúgja a takarót.


Ha jobban megfigyeled: az éjszaka felkelések az új mozgásforma megjelenésekor jelentkeznek és ezután 3-4 hétig tartanak, egészen addig, amíg a kicsi nem fejleszti tökélyre az adott mozgást.


A felállás épp olyan nagy sokkot okoz a kicsinek, mint a mászás élménye. Egy egészen új dimenzióval ismerkedik meg a baba, felülről kezdi látni a világot és ezt nehéz feldolgoznia.


A járástanulás időszaka hasonlóan nehéz lehet, de néhány hét alatt ismét visszatér a baba jobbik alvókája, csak türelmesen ki kell várni.

4. Borsi :-) (válaszként erre: 3. - Enid79)
2010. máj. 21. 08:19
Megértelek...én is próbálok kutatni vmit,ami segít mert sem nekik,sem nekünk nem jó.nagyon nem jó...
2010. máj. 21. 08:16
Az enyém meg 15 percenként. :((( Már több orvosnál is voltunk, nincs baja, egészséges. Valami nekekm is jól jönne már, mert rohadtul fáradt vagyok!!! 11 hónapos lesz, de még nem aludtam 1-1,5 óránál többet csak pár éjszaka. :( Nagyon kivagyok... :(((
2010. máj. 21. 08:12
sztem ne.... nem jó ha már bébi korában nyugtatózod, még ha ez homeopátiás is..... mi lesz később, a dackorszakkal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook