Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sebész orvost tudna valaki ajánlani? fórum

Sebész orvost tudna valaki ajánlani? (tudásbázis kérdés)


12. era123
2023. jan. 3. 23:02

En sajnos csak olyat tudok, akihez ne !!!!!……

Borzalmasan lekezelő stîlus, egy felfuvalkodott holyag!!

Ha jol tudom a betegnek joga van szakszerű tajekoztatast kapni, ezt megtagadta. Csak annyit mondott flegman, nem hajlando valaszolni.

Kezembe nyomta a papirt, fogalmam nincs mit kell tennem gyogyulasom erdekeben. Kenytelen leszek mas orvost felkeresni. A labam el van törve, ezt kimutatta a röntgen. Hogy letezik az, hogy ilyen emberek vegzik a betegek ellatasat??Dr. Ember Tibor

11. liliom10 (válaszként erre: 10. - Cicapanka)
2022. szept. 7. 16:40
Most léptem be ide. Én még szednék egy 2.doboz antibiotikumot, mert sokszor nem elég 1 doboz, pláne komolyabb fertőzéseknél ! A 4-es hsz-ban írtam, hogy visszatért nálam a gyulladás, és bántam,hogy nem 2 dobozzal szedtem el.
10. Cicapanka (válaszként erre: 9. - Liliom10)
2022. szept. 7. 13:15
Most már írok privátban.
9. liliom10 (válaszként erre: 7. - Cicapanka)
2022. szept. 7. 09:25
Menj el ma a háziorvoshoz, mutasd meg a talpadat neki !!! Mondd meg, hogy holnap reggel elfogy az antibiotikum, és nagyon szenvedsz, fáj, nem bírsz rálépni !
8. liliom10 (válaszként erre: 7. - Cicapanka)
2022. szept. 6. 22:10

Ezt találtam :

"Az Aksolin® széles spektrumú antibiotikum, Gram pozitív, Gram negatív és anaerob spektrummal is rendelkezik ... A csontokban is megfelelő koncentrációt biztosít, ezért rendelkezik osteomyelitis indikációval is."

Jónak tűnik, de ha nem sokat gyógyultál eddig, akkor valami mégsem stimmel a lábadban. Talán másikat kellene szedned, ha ez elfogy. De ahhoz holnap már fel kell íratnod, hogy csütörtökön már tudd szedni !

Ecseteled Betadin oldattal a gyulladt részt ? Ártani nem fog ! A területet nagyon tisztán kell tartani ! Be van kötve ? ( Vagy sebtapasz van rajta ? Az lejönne, ha rálépsz.)

Jobbulást !

7. Cicapanka (válaszként erre: 6. - Liliom10)
2022. szept. 6. 21:48

Erre a talpbetét dologra nem gondoltam még. Nem tudok ráállni. Néha, mikor picit jobb, akkor majdnem. Segítséggel vagy azzal a lábammal lábujjhegyen járok.

Aksolint (ua. mint az Augmentin duo) szedek 5 napja. Igen,lehet, hogy erősebb kellene.

6. liliom10 (válaszként erre: 5. - Cicapanka)
2022. szept. 6. 21:07

Pont ezért veszélyesek a szúrt sebek, mert nem tudnak kivérezni. Bármilyen fertőző, veszélyes bacik bekerülhetnek a mélybe.

Az jutott eszembe, ha egy talpbetétet kivágsz ott, ahol megszúrt a fa, akkor nem nyomódik annyira oda a cipőhöz a lábad. Egyáltalán nem tudsz ráállni ? Bottal vagy mankóval jársz ?

Milyen antibiotikumot szedsz ? És hány napja ? Lehet,hogy nem megfelelő, ha a gyulladás nem múlik.

5. Cicapanka (válaszként erre: 4. - Liliom10)
2022. szept. 6. 16:08

Nem derült ki. Kinyomkodtam a sebet, mikor történt. Nem is nagyon vérzett. De ki tudja maradhatott-e benne vagy ha nem, miért fáj. Eddig nem kaptam biztos választ.

Már annyit kínoztak, hogy rettegek mi vár még rám,kinek a kezébe kerülök.

Igen, ez az, hogy nem minden mutatható ki vizsgálattal.

A talppárnámon van, mondjuk kb. az alsó harmadán. Körben piros körülötte elég nagy darabon. Csütörtök reggel fogy el az antibiotikum. Már nem nagyon remélem, hogy addig jobb lesz.

4. liliom10 (válaszként erre: 3. - Cicapanka)
2022. szept. 6. 13:35

Az kiderült, hogy milyen mélyen szúrt meg a fa ? Talán elérte a csonthártyát. Ha nem maradt benn semmi, akkor is nagyon fájhat.

Nekem volt egyszer bordarepedésem. A RTG nem mutatott ki semmit, akkor mondták, hogy a porcsérülés nem látszik a RTG-en. Gondolom, ha kicsit gyulladt a csonthártya Nálad, akkor ha nem látszik is, borzasztóan fájhat. Mekkora terület a talpadon, és melyik részen ?

Nekem ahogy nőtt a gyulladt rész, egyre jobban viszketett, kicsit fájt is, és nagyon nem tetszett a színe, kimondottan félelmetes volt. Én is szedtem 1 doboz antibiotikumot, de mikor elfogyott, pár nap múlva megint nőni kezdett a gyulladt rész. Akkor mentem el bőrgyógyászhoz, aki kiszedte a (talán szeder)tüskét. Utána rohamosan gyógyult, egy hét múlva semmi bajom nem volt.

3. Cicapanka (válaszként erre: 2. - Liliom10)
2022. szept. 6. 10:45

Nagyon köszönöm a választ.

Kaptam tetanuszt.

Aztán pár nap múlva a sebészeten adtak antibiotikumot. Azt még szedem. De mivel óriási fájdalmaim voltak és belázasodtam, elmentem a sürgősségire(szombaton). Ott felnyitották a sebet, kitágították a szúrt csatornát. Nem volt gennyes. Szemmel nem láttak idegen testet. Megröntgenezték, az sem mutatott semmit. Azt mondták, akkor pihentessem tovább, szedjem a gyógyszert. Hétfőn menjek vissza a helyi sebészetre. Utána kicsit jobbnak éreztem. Tudtam pihenni azon az éjjelen. Majd mikor fájt is, nagyon fájt, de más jellegű lett a fájdalom. Gondoltam biztos megkönnyebbült a feltárástól, csak hát a vagdosás, tágítás megcincálta, azért fáj.

Aztán tegnap a sebészeten máshoz kerültem. Először is úgy megnyomkodta, hogy majd'ott maradtam az asztalon. Jobban fájt, mint mikor a sürgősségin vagdosták, pedig akkor is kiabáltam. Aztán azt mondta, hogy várjunk, ha nem múlik, majd körbe injekciózza és felvágja, mert maradhatott benne valami esetleg. Ő azt mondja, a röntgen felesleges volt, nem mutatja ki. Én már nem tudom kinek higgyek. Igen, most már gondoltam magán orvosra is, keresem a lehetőségeket. Ez így nem maradhat.

Neked is biztos fájt nagyon gondolom. 😳

2. liliom10 (válaszként erre: 1. - Cicapanka)
2022. szept. 6. 10:02

Lehet, hogy maradt a talpadban egy pici szilánk a fából. Ez lehet veszélyes, fertőző is ! A 11 nap sok ! Kaptál tetanusz elleni védőoltást ? Vagy véd még a régi ?

Nekem boka fölött ment valami bele bőr alá. Voltam ügyeleten, háziorvosnál, hiába. Nagyítót is vittem, nem csináltak semmit, hiába mondtam, hogy ott van valami.(Kezeljem Betadinnal, kenjem Neogranormonnal.) Végül a bőrgyógyász elhitte, és kiszedte egy inj. tűvel, majd megmutatta, hogy egy pici tüske tört bele ! Már mindenféle színű volt a bőröm a gyulladástól, azt hittem, vérmérgezést kapok. :(

Ne hagyd magad lerázni, addig menj, még egy helyen megoldják ! Magánorvoshoz nem mész el ?

[link]

2022. szept. 6. 07:48

Sziasztok!

11 napja beleléptem egy fadarabba, megszúrta a talpam. Nem tudok rálépni, nagyon fáj. Azóta jártam ügyeleten, háziorvosnál, sebészeten, sürgősségin. Ide-oda dobálnak, mindenki mást mond. Kivagyok már teljesen.

Tudtok ajánlani sebészt, akivel elégedettek vagytok? Én Szolnok-megyei vagyok, de még azt sem mondom, hogy kizárok messzebbit, ha azt mondjátok nagyon jó és árban elfogadható.


Köszönöm, ha segítetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook