Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sclerosis Multiplex - legújabb gyógymódok, lehetőségek fórum

Sclerosis Multiplex - legújabb gyógymódok, lehetőségek (beszélgetős fórum)


5. marcsi1983 (válaszként erre: 4. - Gevaeva)
2012. febr. 5. 18:43
Édesanyám SM-es, sajnos már 25 éve...
2012. febr. 2. 21:59

A nevét sajnos nem tudom, de még időbe telik, mire esetleg kaphatom. Kedden voltam a dokimnál, aki megvizsgált, vért vettek, aztán hamarosan meglesz az új MR-időpontom, mert egy évnél régebbi lelet nem lehet. Aztán ha ezek megvannak, akkor tudja a kórház az OEP-nél kérvényezni, hogy kaphassam a gyógyszert. Úgyhogy mire a nevét megtudom és beszámolhatok a hatásáról, nem kevés idő fog eltelni, addig továbbra is szúrom magam minden pénteken. :(

Te mióta tudsz az SM-edről? Milyen állapotban vagy? Kapsz valamilyen szurit?

3. marcsi1983 (válaszként erre: 2. - Gevaeva)
2012. jan. 25. 10:50

Tiszta szívemből remélem és kívánom, hogy így legyen!!!!

És tudod, mi ennek a neve? Csak hogy esetleg utána olvassak, vagy megkérdezzem a kezelőorvost.

2012. jan. 24. 23:02
Az őssejt beültetésről nem hallottam pozitív eredményeket, de a kezelőorvosom ma mondta, hogy most van egy új gyógyszeres kezelés, ami az interferonok helyettesítője és az eddigi tapasztalatok szerint erősebb szer és nagyobb a hatékonysága is. Nekem most indítjuk a kérvényt az OEP felé és ha engedélyezik, akkor elkezdem szedni, remélem, jobb hatású lesz, mint a 3 éve szúrt Avonex. A doktornőm azt mondta, hogy vannak olyan tapasztalatok, hogy aki szedi a gyógyszert nemhogy nem romlik, még javul is az állapota. Drukkolj, hogy nálam is így legyen.
2012. jan. 9. 11:52
Arra lennék kíváncsi, hogy van-e valakinek mostanában pozitív tapasztalata a javulást tekintve. Hallottam a Bemer- terápiáról pl., vagy ami még érdekelne, az az őssejt-beültetés lehetősége. Várom mindenki tanácsát, javaslatát, ajánlását!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook