Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sci-fi, horror, fantasy olvasók mi a kedvencetek és miért? fórum

Sci-fi, horror, fantasy olvasók mi a kedvencetek és miért? (beszélgetős fórum)


1 2 3
54. spinneli (válaszként erre: 51. - 07c4794583)
2011. szept. 24. 17:00

Igazán nincs mit, gondoltam egy tömör mondat segít a kiazokosabb versenyben.

:)

53. 07c4794583 (válaszként erre: 52. - Df2a740c00)
2011. szept. 24. 16:49
én csak a blade runnerből meg a vörös sárkányból emlékszem blake-motívumokra, de ezek filmek, úgyhogy nemtom
2011. szept. 24. 16:41
Jó régen olvastam egy sci fit, egy pasas kint ragadt egyedül az űrben, és ha jól emlékszem, Blake Tigris című versét sokat idézték benne (de lehet, hogy valamiért keverem az Utas és holdvilággal, mert ha jól emlékszem, abban is). Nem tudjátok esetleg, mi lehetett ez? Arra emlékszem, hogy akkor nagyon tetszett, de az évek során nagyon sok olvasmányélményem megkopott.
51. 07c4794583 (válaszként erre: 49. - Spinneli)
2011. szept. 24. 16:37
Köszönjük, Emese! :)
2011. szept. 24. 16:37
A ponyva egyébként korántsem jelent "haszontalant" - de ehhez megint az árnyalt, részletgazdag dolgok megértése szükségeltetne, tehát hagyjuk. :)
2011. szept. 24. 16:35
Szerintem értelmetlen azon vitatkozni, hogy ki milyen célból olvas.
48. 07c4794583 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2011. szept. 24. 16:35

Bár ez igencsak alapvető általános iskolai logika, de a "fiókban csak kék zokni van" tagadása a "fiókban nem csak kék zokni van", és nem pedig a "fiókban nincs kék zokni."


A véleményem írtam le két íróról - nem azt, hogy "nem ér semmit" -, te tényleg képtelen vagy összetetten gondolkodni, muszáj mindent ilyen fekete-fehér-igen-nem szintre redukálnod? Ha valamiről 20 mondatot ír valaki, és abban mindenféle jelzők meg állítások vannak, neked akkor is ki kell hozni belőle, hogy a lényege az, hogy "nem ér semmit"?


Az íráskép pedig igencsak tükröz sok mindent, de tőlem aztán írogass rövid í-vel meg vessző nélkül, már úgyis mindent tudok. :DD

47. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - 5c78a129cc)
2011. szept. 24. 16:30

Azt írtad, hogy nem tudsz maradéktalanul egyetérteni, ami számomra azt sugallta, hogy te pusztán a tanulás miatt olvasol.

Amióta az első hozzászólásodat megírtad azt hangsúlyozod, hogy az írók és a regényeik amit itt többen felsoroltak, nem érnek semmit, bezzeg az amit te olvasol, mert azok bizony nem ponyvák, hanem sokkal hasznosabbak.

Lehet, hogy félre értettelek, bocs.

Kinek a pap, kinek a papné:)

És csak a te kedvedért írtam néhány hosszú í-t:)))

46. df2a740c00 (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2011. szept. 24. 16:26
Áhh, nem. Nem azért nem tetszik, mert távol áll tőlem a korszak, akkor rengeteg kedvenc könyvem nem tetszett volna:) Te egyébként olvastad? Ha igen, hogy tetszett?
45. 07c4794583 (válaszként erre: 36. - 6b006fc769)
2011. szept. 24. 16:24
Nem vagyunk egyformák. De a Ragyogást feltétlenül nézd meg, Jack Nicholson rendesen megőrül benne :)
44. 07c4794583 (válaszként erre: 43. - 5c78a129cc)
2011. szept. 24. 16:21
Butter voltam, a beragadt dominós nicken, bocsesz :)
43. 5c78a129cc (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2011. szept. 24. 16:20

"Szeretem ha valaki azt hangsúlyozza, hogy nem a szórakozás a célja az olvasásnak, de kiváncsi lennék, hogy mennyit olvas napi, heti, éves szinten"


Á, nyilván semennyit sem olvasok, vagy kizárólag matematikai szakkönyveket, ezért irkálok ide, óhogyne. Egyébként azt állítottam volna, hogy "NEM a szórakozás a célja az olvasásnak"? Akárhogy olvasgatom, sehogy nem tudom ezt a kijelentést kinyerni a mondataimból, dehát bizonyára nem csak rosszzul és keveset olvasok, de értelmezni sem tudok semmit.


Kedves "irisz", bicskanyitogató stílusod miatt nem először nem kívánok reagálni írásod tartalmára, azt azonban csendesen megjegyzem, hogy a jobb oldali alt és a j együttes enyomásával tudsz hosszú í-t írni, amennyiben van rá igényed. (Ha jól látom, ezt a stílus a divat nálad, hát tessék.)

42. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - Df2a740c00)
2011. szept. 24. 16:16
Persze mert már távol áll tőled az a korszak, ezért nem annyira érdekes számodra, igy nem is lehet életszagú.
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - Spinneli)
2011. szept. 24. 16:14

Nekem is az volt az első tőle:)

Persze, kicsit egyszerűen ir...

Ha sok a stressz, akkor szeretek véres könyveket olvasni és azok között szerepelnek az ő könyvei is és persze mások nagyon véres könyvei is:)) Ezzel vezetem le a feszültséget.

2011. szept. 24. 16:12
A legjobb fantasy, amit eddig olvastam a Setét torony, A talizmán és A Gyűrűk Ura. Most olvasom Cronintól a Szabadulást, de nemigen ragadott magával. Nekem nem elég életszagú.
39. spinneli (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2011. szept. 24. 15:58
Koontz-ért én nem vagyok oda...főleg a stílus nem tetszik kicsit iskolás...de a Rossz hely nekem is tetszett...úgy emlékszem talán az volt első Koontz amit olvastam.
38. spinneli (válaszként erre: 30. - 6b006fc769)
2011. szept. 24. 15:57

A Duma Key-től többet vártam, a Lisey története szerintem fantasztikus.

King-től mondjuk nekem egy régi a kedvencem, a Rémkoppantók.

:)

37. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - 07c4794583)
2011. szept. 24. 15:50

Persze tanulunk is belőlük, de az elsődleges cél az idő eltöltése, vagy nem? Nem a sulis időszakra gondoltam és nem is arra amikor a speciális tudásunkat gyűjtögetjük vagy fejlesztjük. Szerintem csak az mondhatja el magáról, hogy olvasott, aki a szépirodalomtól a ponyváig mindent elolvas. Sokan már attól is jobbak lennének, ha időnként egy-egy ponyvát elolvasnának.

LLL könyvei azon kivül, hogy humorosak, fordulatosak sok hasznos kultúrával kapcsolatos dolgot is tartalmaznak pl.


Szeretem ha valaki azt hangsúlyozza, hogy nem a szórakozás a célja az olvasásnak, de kiváncsi lennék, hogy mennyit olvas napi, heti, éves szinten. Az olvasás legyen az ponyva akár fejleszti a szókincsünket, hasznos a helyesirásba, a fantáziánkat is megdolgoztatja.

Lehet, hogy Cronin is ponyva vagy Freud, vagy sok hires halott iró valakinek....

Mennyivel ad többet Anna Karenina, mint egy Dean R. Konzt? Mindkettő egy történet. Az egyikben Anna Karenina a főszereplő és az ő életét ismerjük meg mellette az akkori szokásokat, a könyvben leirt tájakat, embereket. Dean R. Konzt könyvében pedig mondjuk John életének egy részét, egy amerikai kisvárost, az ott lakó emberek egy részét és persze azt a történetet, amely ahhoz a néhány naphoz tartozik, amig kialakul a cselekmény és lezárják. Agatha Cristie könyveiben pedig egy bűncselekmény körülményeit, a hozzá kapcsolható szereplőket, az ő életüket nagyvonalakban, stb.

Szerintem az olvasás elsődleges célja a szórakozás és az ehhez kapcsolódó jótékony fejlődés.

Játszhatnám az eszemet, hogy én csak a most divatos irók könyveit olvasom, mert csak azok érnek valamit és csak azokból lehet tanulni és csak attól lehet fejlődni és csak az adja meg azt amiért egy ember olvas, de nem vagyok sznob. Nem zavar ha valaki azt hiszi, hogy a Véres csontok cimű könyvön kivűl nem érdekel semmi vagy csak a ponyvákat olvasom, mert nekem most igy pusztán arra van szükségem, hogy a munkám mellett a szabadidőmet olyan dologgal/könyvvel/sporttal múlassam, ami szórakoztat.

Ha tudásra van szükségem, akkor előveszem az ahhoz kapcsolódó könyvemet, jegyzetet, stb.

36. 6b006fc769 (válaszként erre: 34. - 07c4794583)
2011. szept. 24. 12:49

Persze, pont azokat a filmeket soroltad fel, amik nekem sem gagyik:))) /bár a Ragyogás Kubrick-féle változatát nem láttam/ Egyébként az újabb könyvei gazdagabbak, de lehet, hogy csak a számomra. Szerintem van bennük szépség is:)

Nem vagyok fizetett ügynök, befejeztem:))))

35. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2011. szept. 24. 12:35

"az olvasás célja a szórakozás. "


én ezzel egyáltalán nem tudok maradéktalanul egyetérteni. az olvasás - számomra - nem pusztán felejtés, elmerülés a fantáziavilágban, hanem ennél sokkal több: tanulás, fejlődés, a szépség élvezete, új ismeretek dinamikája, a személyiség formálása, meg még sok minden.

dehát kinek a pap, kinek a papné :)

34. 07c4794583 (válaszként erre: 32. - 6b006fc769)
2011. szept. 24. 12:32

A filmtörténelem zseniális darabjai születtek Stephen King finoman szólva kétes irodalmi értékű műveiből, például a Kubrick-féle Ragyogás (érdekes megemlíteni, hogy S.K-nek nem tetszett, sőt :)) ), A remény rabjai, Állj mellém, és persze a Halálsoron Tom Hanks-szel. Én próbálkoztam ezek elolvasásával, de egyszerűen a fickó annyira történet- és cselekményfókuszált, hogy fogalma nincsen az írás, a stílus szépségéről, meg úgy általában a betűvetés művészetéről, hogy kénytelen voltam letenni a könvyeket. Thrillert, krimit, lebilincselő művet Dürrenmatt, Heinrich Böll meg William Golding tud írni, nem Stephen King. Számomra ez sajnos nem a jóféle ponyva; a jóféle ponyva William S. Burroughs meg mondjuk Kundera, vagy akár Castaneda, ahol az írásban megvan a művészi "flow", a lendület.

A ponyvát és a giccset hajszálvékony vonal választja el egymástól - L.L.L és Stephen King nem jól egyensúlyoznak, nem tudom őket megszeretni, de a dramaturgia és az ötlettár pazar, csak maga a mű nem SZÉP, és ez számomra a legnagyobb bűn, amit irodalomban el lehet követni.


Ennyit akartam mondani, köszönöm, leülök magamtól. :)))))

2011. szept. 24. 12:32

Persze ezek ponyva regények, de az olvasás célja a szórakozás.

Persze vannak irodalmi műveknek nevezett könyvek is én ilyeneket is olvasok, de ennek a topiknak a témájába azok nem illenek. Igy itt nem beszéljük meg sem a Háború és békét sem Jókai és a többi iró könyvét.

És egyébként kifejezetten a horror, fantasy és a sci-fi ennek a topiknak a témája...


Stephen King filmjeivel az lehet a bajod, hogy régen készitették. Ha csak a Ragyogásra gondolunk mennyivel másabb volt Jack Nicolsonnal, mint egy modernebb szinésszel, nem?

Dean R. Konz könyveiből csak keveset filmesitettek meg, én nem emlékszem csak egyre. Mondjátok, ha volt több. A cimére már nem is emlékszem a történet azzal kezdődik, hogy férj és feleség autóval belezuhannak a jéghideg vizbe és a férjet újraélesztik, de ugye több, mint 45 percig volt halott....

King könyveinek nagy része viszont meg lett filmesitve: Kujo, Cristine, Borzalmak városa, Rémkoppantók, Hasznos holmik, Sorvadj el, stb., de már mind a nyolcvanas években, azóta viszont a filmkészités nagy fejlődésen ment át. És a Kedvencek temetőjét nem is emlitettem vagy az Izét. Brrr... Akkor félelmetesek voltak.


Ma már Hitchcock filmeken is nevetgélünk inkább pedig annak idején a Psycho, vagy a Madarak, stb. elég durvák voltak. A Manderley-ház asszonya, amit megfilmesitett a kedvenc regényem a mai napig:)

32. 6b006fc769 (válaszként erre: 31. - 07c4794583)
2011. szept. 24. 12:19

valahogy a King filmek legtöbbje nagyon gagyi a számomra, míg olvasva nekem nagyon tetszenek. Bár lehet, hogy a fantáziámat nem kötik anyagi keretek:D

Különben mi a baj a ponyvával? Roppant szórakoztató /pl. Agatha Christie/

31. 07c4794583 (válaszként erre: 25. - Clau26)
2011. szept. 24. 12:05

számomra mind stephen king, mind d.r. koontz a rettenet ponyva kategória. igazából nekik forgatókönyveket kellett volna írni

(tulajdonképpen meg is tették)

30. 6b006fc769 (válaszként erre: 28. - Hoxa)
2011. szept. 23. 13:53
A Setét torony sorozat nálam nagyon topon van, és a legújabbak közűl Duma Key, Lisey története is igazán kiváló, sokkal érettebb, számomra irodalmibb, mint a korábbi művei. A Búra alatt is nagyon jól sikerült. Nagyon jók a karakterek és hihetőek a viselkedésformák, szimpatikusak a "jók" és utálhatóak a "rosszak":)
29. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Clau26)
2011. szept. 23. 13:49

Ez szerintem is így van:)

A kedvencem tőla a Rossz hely, de az összes nagyon fordulatos, izgalmas.

Bár még biztos jó néhányat nem olvastam...

28. Hoxa (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2011. szept. 23. 13:43

Azért a Rémkoppantókban én jó pár oldalt átlapoztam :)


Újakat nem olvastam mostanában, azok is jók még?

27. Hoxa
2011. szept. 23. 13:42
Vavyan Fablenek is van egy fantasy könyve, amit nagyon szeretek, a Varázscsók. Nagyon jó!
26. 6b006fc769 (válaszként erre: 25. - Clau26)
2011. szept. 23. 13:35
hehe. S.K.nek pl. pont a dagályossága ragad magával:)
25. Clau26
2011. szept. 23. 13:33
Dean R Koontz..a legeslegjobb...hasonló mint Stephen King csak annyi különbséggel,hogy ő nem ecsetel pl egy tájat 3oldalon keresztül,hanem lezavarja fél oldalban és inkább a cselekményre koncentrál..ha akarsz elborzadni és félni akkor olvasd el tőle a visszatérőket...hidegrázott tőle..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook