Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » SBD étrend: Mit tilos és mit szabad az első fázisban fórum

SBD étrend: Mit tilos és mit szabad az első fázisban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: SBD étrend: Mit tilos és mit szabad az első fázisban

1 2
29. straniera (válaszként erre: 26. - Cathe)
2006. ápr. 18. 09:30
De jó! Örülök, hogy ilyeneket írtok, kell most ez a biztatás!
28. straniera (válaszként erre: 27. - Cathe)
2006. ápr. 18. 09:29

Hááát...Nem biztos, hogy olyan könnyű, mert a többiek kevésbé bizakodóak, márpedig az ő hozzáállásuk is kéne...

Ti ismeritek a könyvet? ( A Sout Beach diéta címűt, persze...) Érdemes megvenni? Ami az általános tudnivalókat illeti, azokat meg lehet találni itt-ott az Interneten, de engem főleg étrendminták érdekelnének, mert abból csak nagyon keveset találtam.

27. Cathe (válaszként erre: 22. - Straniera)
2006. ápr. 15. 11:59
Remélem Nektek is sikerülni fog. Én úgy érzem ezt a fogyit nekem találták ki. Már egyáltalán nem vagyok éhes (sosem hittem volna) ezért drukkolok, hogy tartsatok ki. Neked még az is segíthet, hogy otthon mindenki követi ezt az étrendet, bezzeg nálunk mindenki girnyó, de már én is alakulok. Sokkal több az energiám, a torna örömet okoz, mert szinte érzem, hogy könnyebb vagyok. Az ünnepi menű pedig nekünk van kitalálva: sonka-sovány, főtt tojás, torma.....
26. Cathe (válaszként erre: 23. - Kisgé)
2006. ápr. 15. 11:55

Szép Tavaszt!


Nem tűntem el csak irdatlan mennyiségű munkám volt! Soha nem gondoltam volna, hogy egy fogyinál azt érzem, hogy nem diétázom, most így van. Teljesen jól érzem magam és fogynak a kilók. Ma nekem minden szép, remélem Nektek is.

25. straniera (válaszként erre: 24. - Kisgé)
2006. ápr. 14. 08:18
Mindenképpen jelentkezem!
24. kisgé (válaszként erre: 21. - Straniera)
2006. ápr. 13. 21:30

szia,


ez remélem beválik, majd referálj.

pussz

23. kisgé (válaszként erre: 19. - Cathe)
2006. ápr. 13. 21:29

szia,


én is imádom ezt a fogyit, de néha bünözz, ki lehet itt is éhezni. én most kissé szenvedek, mert nem akar lemenni az utso 3-4 kg.na, majd jövök hétfőn, most külföldön vagyok. pussz

22. straniera (válaszként erre: 20. - Cathe)
2006. ápr. 13. 18:47

Köszönöm szépen a srurkolást, én is hasonlókat kívánok neked! :)

Amúgy a párom is mindig kövér kisfiú volt, aztán 18 évesen lefogyott, de nagyon. Naponta 1 zsömlét evett meg, rámentek a fogai, már azt hitték, valami súlyos betegsége van, pedig csak koplalt...Én ekkor- soványan- ismertem meg, el se akartam hinni, hogy duci volt. Azóta viszont szép lassan újra meghízott. Én meg féltem, mert persze, hogy így is szeretem, de az egészségéért aggódom. Meg a gyerekért is...

Szóval hajrá!!!

21. straniera (válaszként erre: 18. - Kisgé)
2006. ápr. 13. 18:40

Köszönöm az ötletet, látod, ez pl. nem jutott eszembe, hogy kihagyjuk az első szakaszt...Úgy gondoltam, az ünnepek után kezdenénk, mert az tűnik reálisnak, ugye...Bár nem szoktuk ilyenkor halálra enni magunkat, de megyünk a szüleinkhez, és ebből nem akarok vitát. Majd írom, hogy megy a dolog, meg szerintem szükségem lesz némi lelki támogatásra is...:)

Köszi még egyszer!

20. Cathe (válaszként erre: 16. - Straniera)
2006. ápr. 10. 17:07

Szia!


Én csak lélekben tudlak támogatni, mert kezdő vagyok, de az is számít tudom!!

Én szerencsés vagyok, mert a gyerkőceim semiféle súlyproblémávalnem küzdenek, de dagi kislány voltam és tudom mennyi kisebbrendűségi komplexus lesz ennek következtében. Mostanra sikerül úgy-ahogy levetkőznöm ezeket a gátlásokat, ezért vigyázz nagyon a gyermekedre. Szerintem ez az étrend alakmas neki is, szurklok Nektek nagyon!!

19. Cathe (válaszként erre: 17. - Kisgé)
2006. ápr. 10. 17:04

KÖSZÖNÖM A biztatást!


Szerintem ezt a fogyit (életmódot!!) nekem találták ki. Utólag látom be hogy az Atkinssal irtózatosan megkínlódtam. Tegnap éjjel dolgoztam, cserébe ma együtt lehettem picit a fiaimmal, vettünk grill pipit, és fini volt a melle husija nagyon. Uzsira végre megittam a cukormentes Nescafé capuccinot egy norbi rudival. Vacsira benyomom az isteni natúr joghurtot édesítővel.

Annak, aki nem húsimádó, a zsíros kajákat pedig zsigerből utálja szeintem nagyon megfelel ez az étrend.

18. kisgé (válaszként erre: 16. - Straniera)
2006. ápr. 10. 16:11

Szia!


Ez a diéta épp hogy a cukor egyenletes szintjén tartására épül. Én egyszer összehasonlítottam egy cukorbetegeknek összeállított diétával és teljesen rendben volt. Mondjuk nekik több volt benne a szénhidrát, mint ahogy a diéta első két hetében írja, de esetleg a férjed a második szakasszal nyisson, hogy nehogy rosszul legyen szénhidrát nélkül. Szerintem azért konzultáljon hozzáértővel, mert nem vagyok orvos.:))))


Milyen a fiad orvosi diétája? Fogadok zsír nélküli, tele szénhidráttal. A gyereknek is azt mondom, kezdd el a második szakasszal, mert ő még fejlődésben van.


Szerintem ha már a második szakasz szerint esztek, fogyni fogtok. Lehet, hogy nem lesz túl gyors, de úgy nagyon egészséges is!

17. kisgé (válaszként erre: 15. - Cathe)
2006. ápr. 10. 16:07

Szia Cathe!


Ügyes vagy, nem lesz gond. Ennyi már igazán belefér, ráadásul a bébirépának kevesebb a GI-je, mert zsenge. Hajrá!:)))

16. straniera (válaszként erre: 14. - Kisgé)
2006. ápr. 10. 15:41

Sziasztok! Már egy ideje én is kacérkodom ezzel a diétával...Bár én vagyok legkevésbé túlsúlyos a családban. Ami viszont kérdésem lenne: szerintetek cukorbetegnek mennyire érdemes illetve szabad belevágni?( Nem én vagyok ebben a helyzetben, hanem a férjem.) A másik: kisfiamnak is nagyon kéne fogyni, ő most 12 éves. Próbáltunk már orvos által ajánlott diétát, de nem megy a dolog, mindig feladja-feladjuk. Jó lenne valami látványos kezdés, hátha akkor az ösztönözné egy kicsit...Szóval most ne gondoljatok egy "állandóan zsíros, cupákos kajákat zabáló" családra. Tényleg próbálok odafigyelni, mit adok nekik, de néha azt érzem, hogy az is baj, ha ez ennyire központi téma.

Bármilyen ötletet, segítséget,bátorítást szívesen fogadok!

Köszi!

15. Cathe (válaszként erre: 14. - Kisgé)
2006. ápr. 6. 07:27

Szép napot!


Június 1-ére le kell adjam, mert a nyarat már igazán plussz kilók nélkül szeretném élvezni!!

Még kihagytam a kakaót, de természetesen édesítővel előbb utóbb muszáj lesz egy pohárral meginnom!

Tegnap az édesítővel feltúrbozott natúr joghurt nekem maga volt a csoda (nem is emlékszem mikor ettem az Atkins miatt utoljára. A gyümi nem vonz, a zöldségeket jobban szeretem, ezért is vágyom már pl. a lencsére. Ma is becsempésztem a csirkemellből főzött levesembe egy minimális mennyiségű borsót és bébirépát. Bizti nem lesz gátja a fogyimnak, de a lelkem már most örül neki.

14. kisgé (válaszként erre: 12. - Cathe)
2006. ápr. 5. 13:36

6 kiló, az nem olyan vészes. Az hamar lemegy szerintem. Az első szakaszt csak 14 napig csináld, illetve mivel Atkins-eztél, így nem is biztos, hogy nagyon szigorúnak kéne lenned, itt is úgy van, ha emeled a ch-t, elindul a fogyás. Szerintem már beleférne 1-1 gyümi délután....

Kakaót cukor nélkül igyál, de ne sokat azért, rendesen bele lehet jönni, én is imádom!:)))

13. Cathe (válaszként erre: 11. - Kisgé)
2006. ápr. 5. 12:22

Holnapra pedig vettem egy csirkemellet, hogy levest főzzek belőle. Vettem hozzá egy kisdoboz répa + borsót, amiről majd leönteném a levet, de az illúzió kedvéért jó lenne, ha beleférne ez is az első szakaszba.

Szerinted?


Köszi a segítséged!!!

12. Cathe (válaszként erre: 11. - Kisgé)
2006. ápr. 5. 12:20

Még 6 kiló a cél.


Mára csináltam ebédet (mindjárt befalom), ami brokkolis tojásrántotta ráreszelve pici füstölt sajti, de uzsira nálam egy natúr joghúrt!!!! (úgy várom már), vacsira pedig hoztam tejsavóból készült vanilia shake-t, mi a helyzet a kakaóval? Iható? Mindenképp az első szakasszal kezdeném április végéig.

Ez még belefér az első szakaszba????

11. kisgé (válaszként erre: 10. - Cathe)
2006. ápr. 5. 11:50

Hány kilót szeretnél még leadni?

Első szakasszal kezdenéd? Lencsét már lehet enni később, miután már közel jársz az álomsúlyhoz, de ha ezzel bűnözöl fehérkenyér helyett, akkor nem gond. Lencsét rántás nélkül....

Ami fent van, az elég, ha jobban bele akarod ásni magad, van könyve, ami szerintem nagyon jó!

10. Cathe (válaszként erre: 9. - Kisgé)
2006. ápr. 4. 17:03

Tanulmányozok mindent és egyre inkább úgy érzem, hogy hosszú távon ezt tudnám tartani. A zsíros husikat (kolbász, bacon) simán kihagyom, mert egyáltalán nem szeretem, de a tejes KV....

Jól értelmeztem, hogy az SBD-nél ehetek egy bögre lencsét is????

A túrókrémed is nagyon vonz.

Szerintem holnaptól átváltok, csak még elmélyedek benne picit. Van még javasolt "irodalmad"?


Köszi előre is!

9. kisgé (válaszként erre: 8. - Cathe)
2006. ápr. 4. 16:29
Atkinsnál nem szabad tejet inni, de SBD-nél igen és én a tejeskávémról képtelen vagyok lemondani!:))))
8. Cathe (válaszként erre: 7. - Kisgé)
2006. ápr. 4. 15:50

A baj csak az, hogy teljesen igazad van!!!! Tuti nem attól híztam eddíg sem, de gondoltam, ha mindent betartok......

Éljen a tejcsi (imádom az édesítős kakaót) lehet, hogy valamelyik nap megengedem magamnak!!!

7. kisgé (válaszként erre: 2. - Cathe)
2006. ápr. 4. 08:52

Szia!


Én ettem natúr joghurotot az első szakaszban, a másodikban már light gyümi joghurtot is, vagy naturba bele a friss, vagy fagyasztott gyümit. Én 1,5 %-os tejjel iszom a kávém, én nem hinném, hogy 0,1 %-osat kéne innod. Szerintem nem attól a 1,5 dl tejtől hízunk meg.:)))

6. 33e0394ae2 (válaszként erre: 2. - Cathe)
2006. ápr. 3. 21:38
Szerintem egy kis tej meg nèha egy joghurt nem àrt.én az Atkins alatt minden reggel tejeskàvèt ittam,ès az elso hèten igy is simàn lement tobb mint 2 kilò.
5. veronitas (válaszként erre: 4. - Cathe)
2006. ápr. 3. 20:25

A túróban sok????


Képzeld, én ma túrót akartam enni, le is mentem, vettem a kisboltban egyet (már nagyon kívántam), és később kibontva láttam, hogy romlott, úgyhogy azt gondoltam, most meg pláne azt gondolom: így akarta a sors.

4. Cathe (válaszként erre: 3. - Veronitas)
2006. ápr. 3. 20:21

Szió!


Még nem , de majd megörülök annyira hiányzik a joghurt!!!! Már -4,5 kg-nél tartok, de picit húsundorom keletkezett, beérném a túróval, joghurttal, de szörnyen sok bennük(főleg az előbbiben) a ch.

3. veronitas (válaszként erre: 2. - Cathe)
2006. ápr. 3. 18:04

Szia Cathe!


Leálltál atkinsileg???

Átváltottál SBD-re?

2006. ápr. 3. 17:40

Sziasztok!


Tudnátok abban segíteni, hogy lehet-e natúr joghurtot enni, illetve 0,1 %-os tejjel inni a kávét, mert több helyen több félét olvastam erről.Valamint mi a véleményetek a Norbi update 1-es lencsével kapcsolatban? (Talán belefér az egy bögrébe).

Köszi előre is.

2005. okt. 27. 09:32
Már látjuk, milyen az első és milyen a második szakasz közti különbség. Mókica által itt a tiltott és engedélyezett ételek listája is, hogy még könnyebb legyen a kezdés.

Ugrás a teljes írásra: SBD étrend: Mit tilos és mit szabad az első fázisban
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook