Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Savas fogyás fórum

Savas fogyás (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. Szendi
2007. júl. 16. 12:22

Nekem természetgyógyász ajánlotta a szódabikarbónát. Azt mondta, hogy a fürdővízbe is lehet tenni, illetve hetente többször lehet benne áztatni a lábat, és ez rendkívül jó méregtelenítő hatással bír. A fürdővízben kb. 1 órát kell feküdni, a lábáztatás minimum fél óra kell legyen. Annak is jó, akinek estére bedagad a lába. 65 éves anyukám is kipróbálta és bevált neki. Én egyébként savasodásra a fórumon már említett supergreens-t iszom, még nem érzek semmit, de mindenki nagyon dícséri, remélem nekem is be fog jönni. 4 napja iszom. Ha valakinek vannak tapasztalatai, írjon.

Szép napot mindenkinek!

17. okina (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2007. júl. 16. 11:42
Ha jól tudom, erre a célra a sima szódabikarbóna is megteszi ;)
16. emagdi (válaszként erre: 12. - Dalma65)
2007. júl. 16. 09:29

sziasztok!

ezt a könyvet én is épp 1 hónapja olvastam. gondolom még egyszer kiadták, mert a libri könyvesboltban (árkádban) egy nagy halommal volt belőle :)))


maga a könyv elég érdekes, épp most próbálom felkutatni, hogy hol tudnék bázikus fürdősót venni. (mert a könyv azt mondja, hogy ha bázikus fürdőt veszünk azzal nagyon sok méreganyag eltávozik a szervezetből)

15. Karak
2007. júl. 16. 09:16

Kedves kolibriandi

Ez a fajta reagálás teljesen helyénvaló a szintetikus gyógyszerek tekintetében, mivel azoknál még akkor is vannak /esetenként súlyos/ mellékhatások, amikor személyreszólóan írják fel. Az a fajta étrendkiegészítő, amiről itt szó van, olyan alapanyagokból készül, amelyeket szinte naponta láthatsz az asztalodon. A különbség az összetételben, a feldolgozás módjában, egyéb hozzáadott értékekben rejlik. Láttál már olyant, hogy valaki a salátától allergiás lett? Szóval NEM kell félni az újdonságoktól, legfeljebb körültekintően kell kiválasztani, nekünk mire kell, mi a legjobb. Én több, mint fél éve fogyasztom, nagyon komoly betegségemből kúrálom magam, sikerrel. De, közben mintegy mellékhatásként, leszoktam a húsevésről, megkedveltem olyan zöldségeket, amelyekre korábban rá sem néztem. Ami a legérdekesebb: semmivel sem vagyok gyengébb, mióta nem eszem húst! Az energia nem a hústól és a csokitól van! Ezek inkább elveszik az energiát. Érezted már, egy kiadós húsos ebéd után milyen bágyadt lettél? Ez ettől van. Nekem az izmaim feszesebbek lettek, több az energiám, kevesebb pihenés is elég.


A fogyókúrázóknak szeretném kiemelni: csak attól, hogy elkezdik fogyasztani, nem fognak automatikusan 20-30 kilókat fogyni, mert a túlsúly többféle dolog következménye, ebből csak egy a savasság /bár elég jelentős/. Erről már komoly könyvek szólnak, többet már említettek is néhány hozzászólással korábban. Jelentős tényező a gondolkodás, amit szintén figyelembe kell venni, mert az is komoly súlyokat képes fenntartani.


Röviden, néhány jó tanács a fogyni szándékozóknak:

Gondold át, tényleg fogyni akarsz?

Tudod, mitől híztál meg?

Az okot meg tudod szüntetni?

Mennyit akarsz leadni,

Mit vagy hajlandó megtenni érte

Be tudod-e tartani heteken, hónapokon át, megszakítás nélkül

Képes vagy-e életmódváltoztatásra

Meg tudod-e változtatni az étkezési szokásaidat, sokszor a családod ellenében

Támogat-e a családod az elhatározásodban


Szóval nem egyszerű kérdés, tudom, jó néhány fogadkozást hallottam már...

14. meli79 (válaszként erre: 2. - Husika)
2007. ápr. 10. 18:21

Sziasztok !


Én kipróbáltam és már fél éve fogyasztom. Nagyon jónak tartom,nekem használt, igaz az ízével néha küszködnöm kell, mert minden olyan zöldség benne van, amit én nem szoktam megenni.

2007. márc. 9. 06:21

Ezt papoltam mar az almaecet-re szavazok topicjaban is, de ha az emberek remenykedhetnek par kilocska fogyasban, maris szajhoz emelik az ecetes uveget.

Ezt egyebkent makrobiotkikus taplalkozasnak hivjak, a szervezet logositasa a lenyeg, etelekkel, es bizonyos etelek egyutt nem fogyasztasaval. Nem hizlal a savas etkezes, csak egyszeruen megroviditi az eletet.

Az egyik leglugosabb elelmiszerunk peldaul a rizs, amit egyebkent tuzzel-vasal irtani probalnak az egeszseges, tudomanyos etkezesbol.

2007. márc. 8. 09:03

Sziasztok!


Peter Jentschura, ; Josef Lohkamper: Teljes megtisztulás könyvét keresem én is. Tudjátok, hogy hol lehet beszerezni? 2004-es kiadás, sajnos nem találom. Szívesen hallgatnék véleményeket is, kinek használt, kinek nem. Recepteket honnét szedtetek? Kösz a segítséget.

11. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - Emilia)
2007. jan. 26. 09:39
A könyv szerzői: Peter Jentschura, ; Josef Lohkamper
2007. jan. 24. 18:34
Lehet, hogy valóban az elsavasodástól hizunk.
2007. jan. 8. 18:16
Érdekes,de én a stressztől fogyok..
2006. okt. 15. 16:20
Nekem savból nincs hiány :-(
2006. aug. 30. 14:50

Tavaly olovastam egy könyvet és igen meglepödtem ezen a méreg anyagon, vagyis az elsavasodásról szólt. Az író nevét nem tudom , viszont a cime: Teljes megtisztulás alcim: A méregtelenítés kézi könyve . Igen hamar lefogytam tőle a komoly súly feleslegemből 18kg-ot és nem kellett venni hozzá semmit se, csak az étel összeválogatás számitott és meg is szerettem végül a kölest amit amaránnal föztem össze és gyümivel ettem. Hamar meglehet tanulni mi a lugos és mi savas étel.

Az orvosoknak meg nem mindig az a fontos, hogy megelözés legyen, hanem az esetleg, hogy betege legyen v. páciens és minnél több gyogyszert vegyünk mert azután pénzt kap. Az orvos képzést a gyógyszripar támogatja...a többit gondold el

6. Courage (válaszként erre: 5. - 4726e582cf)
2006. jún. 16. 17:46

Értettük:)

Ezért vannak kiakadva az orvosok.

Csak elméletileg Atkins is orvos volt, nah most akkor ő ezt nem tudta?

5. 4726e582cf (válaszként erre: 4. - 4726e582cf)
2006. jún. 16. 17:28

hül vagyok


*szóval ha huzamosabb ideig e szerint táplálkozik az ember, akkor elsavasodik a szervezet.

2006. jún. 16. 17:27
Különben az Atkins diétától is elsavasodik a szervezet és a fogyás megáll. Aztán történnek bajok a szervezetben. Persze nem egy-két hónapos Atkins-diétázástól, de ha huzamosabb ideig ez a helyzet.
2006. jún. 16. 17:20
A túlsavasodásról igazat ír. Én most olvasok éppen egy ilyen könyvet. Szerintem felesleges megvenni ilyen drágán ezt a cuccot, mert a szervezeted alapból bázikus lesz ha csak lúgosító ételeket eszel. Gyümölcs, zöldség. Testkontroll is ez vagy a 90 napos. Ne keverd a fehérjét, keményítőt, szénhidrátot.
2006. jún. 13. 13:10

Sziasztok!


Ezt a levelet én is megkaptam, ráadásul mindkét email cimemre. Szerintem csak üzlet az egész és drága is. 21000 Ft egy adag. Én nem venném meg.

2006. jún. 12. 09:09

Hi!

Nemrégiben kaptam (be is idézek részleteiből) egy email-t.Egy új fogyással is kapcsolatos "csodaszerről".

Kíváncsi lennék kipróbálta-e már valaki és milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban.

Ime a levél részlete:


"A kifejlesztő orvos, Dr. Robert Young azt állítja, hogy a szervezet védekezőképességének meggyengülése egyetlen alapvető okra vezethető vissza, ez pedig a test sav-bázis egyensúlyának megborulása. A stressz, a környezetszennyezés és a táplálkozási szokásaink következtében a test elsavasodik, ennek a következményeként pedig különböző problémák jelentkeznek, először fáradtság, kimerültség, koncentrációs nehézségek, hízás, később pedig betegségek.


Lityő, polgári nevén SuperGreens, ezt az egyensúlyt képes helyreállítani. Ami a csodálatos, hogy az eredmény már napok alatt kézzelfoghatóan érzékelhető, olyan változás áll be az általános közérzetben. Nem kell semmi mást tenni, csak inni a SuperGreenst, és a szervezeted szépen kitolja a mérgeket, és megtelik energiával - napok alatt!

Ez egy teljesen természetes készítmény, ami 49 fűből, csírából, növényből van összerakva, együtt egy szintén természetes lúgosító cseppel. Ez a koktél egyrészt olyan, mint egy infúzió, ami feltölti a szervezetet több, mint 125 féle növényi vitaminnal, ásványi anyaggal és nyomelemmel a legkönnyebben felszívódó formában, de ennél sokkal többet tesz.


Ha Te is húsevő (esetleg kávéivó) vagy, mint én, akkor a rossz hír az, hogy valószínűleg igencsak el van savasodva a tested. Ha megállt a fogyásod, ha kezdesz visszahízni, pedig ugyanúgy étkezel, mint eddig, ha fáradt vagy, vagy bármilyen betegséged van, az emiatt van. A jó hír viszont az, hogy van segítség, és ehhez nem kell csírát enned spenóttal hónapokig."

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook