Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Savanyúságba zöldparadicsomot? fórum

Savanyúságba zöldparadicsomot? (beszélgetős fórum)


2013. okt. 8. 06:59
Ha nem vágod fel, szúrkáld meg kötőtűvel, hogy át tudja járni az ecetes lé. Én most is raktam el a csalamádéba, karikára vágva, és egyben is, sőt negyedelve is a karfiol+hagyma salátába. Mi nagyon szeretjük, de készíthetsz belőle zöldparadicsom lekvárt, és chatney-t is. Mind a kettőt elkészítettem, és mondhatom finom lett.
10. forrest2010 (válaszként erre: 1. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 7. 11:13

Nem keseredik meg se egybe , se aprítva . Egy kolleganőm olyan zöldparadicsomot rakott el régen , ami csak zöldparadicsom volt , egy-egy üvegbe rakott egy pici csípős paprikát mellé / kutyaf.sza , v macsk.pöcse paprikának csúfolják / csodálatos íze volt tőle .

Én főtt zöldparadicsomsalátát raktam régebben üvegbe , akkoriban sok paradicsomunk nem érett be , az is nagyon fini , az szeletelt zöldparadicsomból és szeletelt hagymából áll .

9. kattyus (válaszként erre: 8. - Voltam...leszek)
2013. okt. 7. 10:53
Én is felvágom, a helytakarékosság miatt:)
2013. okt. 7. 10:49

Én negyedelni szoktam, soha nem keseredik meg.

Viszont ezt a sült paradicsomot ma kipróbálom..:)

7. 2dcbbf1f9f (válaszként erre: 4. - Rozália)
2013. okt. 7. 10:40
Pont ezért akarom én is félbevágni. Amúgy is sok helyet foglal majd el a gyöngyhagyma, karfiol, így akartam egy kis helyet spórolni.
2013. okt. 7. 10:39
Köszönöm a válaszokat, akkor bártan rakok minden üvegbe :D
5. Rozália (válaszként erre: 1. - 2dcbbf1f9f)
2013. okt. 7. 10:33
Amúgy egyáltalán nem keserű. A nagyobbakat ha jó 1,5 cm-nyi darabokra felszeleteled, bepanírozod, utána kisütöd, megsózok, nos, az a sült zöld paradicsom:) Nagyon finom!
2013. okt. 7. 10:32
Én azért szoktam félbevágni, mert több fér az üvegbe:)
2013. okt. 7. 10:28
Finom lesz,nyugodtan tegyél bele :)
2013. okt. 7. 10:27

szia

ne vágd félbe, nem kell.

Jah és nagyon finom lesz, a legjobb mi nagyon oda vagyunk érte.

Nem lesz keserű, de ne vágd félbe :)

2013. okt. 7. 10:24

Sziasztok!


Üveges savanyúságot fogok elrakni. Még soha nem tettem bele zöldparadicsomot, de most szeretném ezt is kipróbálni. Félbe akarom vágni, úgy a karfiol, gyöngyhagyma közé rakni. Nem lesz tőle keserű az egész üvegnyi savanyúság?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook