Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosás után savanyú szagú a ruha, mit lehet tenni ellene? fórum

Mosás után savanyú szagú a ruha, mit lehet tenni ellene? (tudásbázis kérdés)


2020. dec. 19. 13:15
nem száradt meg rendesen,ill a száritón sokáig van vizes ruha mellett
2020. dec. 19. 13:06
Ha a nedves ruha sokáig "pang" akár a száritón akár a száritóban sajnos olyan szaga lesz.Nem is olyan rég vásároltunk egy mosó-száritó gépet és nekem az volt a gondom,hogy a száritótól nem maradtak illatosak a ruhák igy vettem illatositó kendőt és száritás előtt beteszem a dobba.Azóta nincs ilyen gondom.
2020. dec. 19. 13:01

Az sem jó, ha a szárítón sűrűn van egymás mellett a ruha. Nem járja át a levegő és befülled, főleg a sűrűbb anyagú, vastagabb.

Jó az ilyesmit vállfára tenni és külön szárítani.

12. Oneday (válaszként erre: 11. - Oneday)
2020. dec. 19. 12:49
Bocs a helyesírási hibákért.
11. Oneday
2020. dec. 19. 12:47

Sajnos nekem sem mindig illatosak a ruhák. Az öblítő márkás, erős, jó illatú, de néhány ruha, valószínűleg tényleg az anyaguk miatt, vagy nem öblítő illatuak, vagy csak simán msosas után illat mentesek :( van amelyik nem, pl kötött pulóver. Esetleg most át a mosógépet mosógép tisztítóval, néha nem árt. Illetve amit még én szoktam, a ruhákat legalább 2-3 napig a szárítón hagyom, mert hiába származnak tűnnek, lehet mégsem szaradtak úgy ki... Mástól is hallottam, h több napig "szárítja"

Én amúgy öblítőből is öntök eleget. A szekrény nem régi, nem büdös. Mégis van hogy kiveszek belőle egy régota nrm használt felsőt, ami össze volt bent hajtogatva és olyan nem jó illatú, állott szagú, vagy nem is tudom, némelyik :( rejtély :(

2020. dec. 19. 09:30
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ha nem szárad meg a ruha teljesen de főleg ha nem elég gyorsan, akkor lesz savanyú szaga. Felesleges kidobni, egyszerűen csak szárítsd teljesen szárazra és törekedj arra, hogy minél melegebb helyen száríts. Ha nem elég meleg ill. száraz a levegő ott ahol szárogatod a ruhákat, akkor nem fognak időben kiszáradni, és ezért "savanyodnak be".
2020. dec. 19. 09:21
Öblítő esetleg?
8. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 09:21
Ez előfordul ha nem teljesen szàrazon van a ruha elpakolva...
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Semleges)
2020. dec. 19. 09:07
Igen, használok. Már egy jó ideje ugyanazt a fajtát.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Magdi985)
2020. dec. 19. 09:07
Sajnos jelenleg nem tudom máshogy szárítani a ruháim, de jó ötletnek tűnik. Köszönöm :)
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2020. dec. 19. 09:06
Igen, ugyanazok lettek olyan szagúak. Én is gondoltam rá, hogy az anyaguk miatt. Ezeket főleg az Orsay-ben vettem.
2020. dec. 19. 08:43
Öblítőt használsz?
2020. dec. 19. 07:46

Nekem akkor volt ilyen probléma, amikor télen idebent, lassabban száradnak a ruhák.

Megoldás a szárítógép, vagy amikor száraz hideg van odakint, úgymond “kifagyasztani” a ruhákat.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 19. 07:23

Akkor ismét az a 3 felső lett kellemetlen szagú? Kimostad és újra beraktad a szekrénybe és amikor kivetted, akkor volt ilyen a szaga?


Egyébként vannak olyan ruhák, amelyek sosem lesznek illatosak. Gondolom azért, mert olyan anyagból készültek, ami miatt ez történik.


Én kidobnám. Gondolom nem 5 felsőd van és ha hármat kidobsz, akkor az nem jelenti azt, hogy az összeset kidobtad;)

2020. dec. 19. 06:39

Sziasztok!


Pár napja mikor felvettem egy teljesen tiszta pólót furcsa, savanyú szaga volt. Nem volt régen mosva. A szekrény régi, de már 3 éve használom és nem volt ilyen probléma. Néhány pólónak volt még ilyen szaga, de a szekrényben semmi másnak. Kimostam őket és nem éreztem a szagot. Viszont most megint érzem. Megint átnéztem minden ruhát, de semmi. Polcos szekrény, így a ruhák egymás mellett vannak, de csak azok bizonyos ruhák lettek mosás után is megint ilyenek.

Ha valakinek volt hasonló ne tartsa magában :)

nem szeretném majdnem az összes felsőmet kidobni :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook