Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sarkantyúcsont kinövés fórum

Sarkantyúcsont kinövés (beszélgetős fórum)


2023. máj. 6. 17:27
Sziasztok! Nővér vagyok 12 órát nyomok le szaladgálással, borzasztóan fáj a bal sarkamnál, tudtam, hogy van de eddig nem fájt.Most viszont alig tudok rálépni... Kérdésem milyen cipőt vegyek, mi a megoldás..?
18. korar
2017. szept. 17. 13:42
Sziasztok! Apukámnak volt a sarkán csontkinövése. Olyan 1-2 cm-es, mindkét lábán. Emlékszem mikor gyerek voltam alig tudtunk cipőt venni neki, fájdalmas volt, dörzsölte a cipő, ami a lábméreténél 1-2 számmal nagyobb volt. Aztán anyai nagymamám hozzánk költözött és bármilyen hihetetlen egy gyógynövényes cuccal elmulasztotta. Most a 15 éves fiamnak is van egy kis sarkantyúja, el is kezdtük kezelni, majd beszámolok a tapasztalatokról. Tudom, hihetetlen, de a saját szememmel láttam, hogy gyógynövénnyel el lehet mulasztani egy évtizedek óta meglévő csontkinövést. Kis szépséghibája a dolognak, hogy olyan 8-10 hónapon keresztül minden áldott este végig kellett csinálni egy kis macerát. Mama nagyon kitartó volt, apukám meg nem igazán hitt benne, de nem mert ellenkezni! :) Asszem ez az a kitartás meg szeretet amit eltanulhatnánk a régi generációktól. A RECEPT, ha valaki kipróbálná: szárított feketenadálytő gyökeret (vagy granulátumot, most azt lehet kapni), liszt állagúvá darálunk, kb 1 evőkanálnyit beleteszünk egy kislábosba és vîzzel pépesre főzzük(épphogy rottyintani kell, csak a tűzön, nem sokáig pár másodpercig), pici olajat keverünk bele, rákenjük egy kis vászonra (a vászonra kis papírtörlőt is lehet tenni) és a sarkantyú kinövésre tesszük éjszakára. Zoknival rögzítjük, hogy ne csússzon el. És ezt ismételjük minden este. Amíg el nem múlik. Apukámnak majdnem egy év volt. De nagyon megérte, azóta sem jött vissza. Az eredeti "recept" Mária Treben-től van.
17. smart63 (válaszként erre: 16. - Toth.brigi)
2017. aug. 15. 22:10
Bocsánat, de pont fordítva van. Előbb kialakul a csonthártya gyulladás, ami ellen védekezik a szervezet és kialakul a tüske, vagy sarkantyú.
16. toth.brigi (válaszként erre: 10. - Molyka)
2013. nov. 27. 10:15
Nekem először 23 éve volt,akkor segített a terápiás röntgen besugárzás.Tavaly októberben jelentkezett újra a fájdalom,de most a másik oldalon.Majd egy évig kínlódtam, a sarkantyú okozta fájdalommal,de már kb. fél tünet - és fájdalom - mentes vagyok.Természetesen tudom,hogy a sarokcsont kinövés ott van ahol eddig is volt, de már nem okoz gondot.Ami nem segített fekete nadálytő krém, besugárzás :( Ami segített lúdtalp betét,szilikon sarokék és lúdtalp torna.Ha naponta többször pár percig visszafeszíted (kb. hétig számolj el közben,aztán lazításként spiccelj egyet és újra kezd a hátrafeszítést.. stb. amíg nem érzed,hogy a a lábszáradban is feszülnek már az izmok) a lábfejed,hogy nyújtsd a talpizmokat és ezzel erősítsd is őket.Ez a kulcsszó a talpizom erősítése,mivel az nem elég erős,így kibújik a csont tövis az izmok közül és a rá nehezedő nyomástól csonthártya gyulladás alakul ki,ez fáj olyan rettenetesen :) nekem bevált,sok sikert :)
15. Peppi
2012. aug. 24. 06:06

Egyébként gyakori, hogy sarkantyút állapítanak meg, és épp csak egy rossz fog okozza a problémát (akár úgy, hogy szinte észre sem veszed), érdemes megnézetni.

Velem ez történt, és azért mentem el megnézetni, mert hallottam ilyen sztorit. Februárban alakult ki a sarkamban ez a bigyó, 4 hete cseréltek fogtömést, azóta napról-napra jobb lett, talán tegnap volt az első nap, hogy nem találom a kis "csomócskákat" a sarkamban. Nagyon örülök neki, hiszen biztos voltam benne, hogy nekem nem a fogam az ok, hiszen nemrég tetettem rendbe őket, inkább csak próba-szerencse alapon mentem nézetni!

Érdemes előtte átnézetni, hátha elkerülhető egy felesleges műtét!

14. Lencsy (válaszként erre: 11. - T.Ili)
2011. nov. 2. 12:37
Köszi megnézem .
13. Lencsy (válaszként erre: 10. - Molyka)
2011. nov. 2. 12:36
Tipikus női betegség és semmi köze ahhoz, hogy magas sarkú vagy lapos cipőben járunk . A orvos azt mondta, hogy ezt legtöbben észre sem veszik mert nem okoz mindenkinek gyulladást és amíg nincs begyulladva nem fáj ! Hát nem kizárt, hogy te is ettől szenvedsz :( Jellegzetesen reggel fáj a legjobban felkelés után az első lépéseknél ..
12. Kolli1987 (válaszként erre: 9. - Lencsy)
2011. nov. 2. 09:49
Igen este megkérdezem amit tudok magamtól, hogy ez egy meleg pakolás amit 12 órán keresztül kell a lábon tartani. De majd rákérdezek anyumtól.
11. t.Ili
2011. nov. 2. 08:21

[link]


[link]


Talán segít :)

10. Molyka (válaszként erre: 4. - Lencsy)
2011. nov. 1. 19:43
Nekem is ott fáj. Nagyon.
9. Lencsy (válaszként erre: 8. - Kolli1987)
2011. nov. 1. 18:38
Megkérdeznéd tőle azt a pakolás dolgot ? Én nem hallottam még róla így nem tudom mit keressek ! köszi :)
2011. nov. 1. 18:36
Akkor néz utána a pakolásoknak hátha az segítene plusz a talp betét.
7. Lencsy (válaszként erre: 6. - Kolli1987)
2011. nov. 1. 17:54
A doki szerint nálam nem megoldás a műtét mert magas lábboltozatom van ami miatt a kinövés is alakult és mivel a lábboltozatot korrigálni nem lehet, így rövid időn belül újra kialakulna .
2011. nov. 1. 17:26
Amit tehetsz, hogy megműt teteted de az a baj, hogy utána újból kialakulhat. Van betét amit használhatsz a cipődben ez elvben jót tesz Anyumnak legalábbis használt. Illetve pakolást teszel rá. De ezt most nem tudom megmondani, hogy milyet használt.
5. Lencsy (válaszként erre: 3. - Mirror)
2011. nov. 1. 17:14
Igen én is így tudom ..Anyud mit tesz hogy járni tudjon ?
4. Lencsy (válaszként erre: 2. - Molyka)
2011. nov. 1. 17:13
Egész pontosan a sarokcsont belső szélénél van kb közép tájon ! Az ortopédus az injekcióra azt mondta, hogy mivel a fájdalmat nem a kinövés hanem a hozzá járó csonthártya gyulladás okozza, szedjek inkább gyógyszert, mert az injekció sok esetben nem használ plusz brutál fájdalmas ! Tehát burkoltan lebeszélt róla ..
2011. nov. 1. 17:12
anyumnak van, évek óta küzd vele. az injekciót ő is próbálta, sz.rt sem ér, csak gyötröd magad :( elvileg szét tudják "robbantani" de ezt az oldalát sajnos nem ismerem.
2011. nov. 1. 17:09
Hoppá! :) Hol fáj a sarkad, hol van a kinövés? Van valami injekció ami jó erre.
2011. nov. 1. 17:03

Kinek volt / van ?

Én hónapok óta küzdök vele , 3 különböző dokinál jártam már , de megoldást nem nagyon tudtak mondani ! Akinek esetleg volt vagy van , hogyan szüntette meg a fájdalmait vagy mit használ ,hogy enyhítse ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook