Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » "Sárga szőke" hajamra teljesen rávihetem ezt a festéket (link lent), hogy hamvas legyen? FONTOS! fórum

"Sárga szőke" hajamra teljesen rávihetem ezt a festéket (link lent), hogy hamvas legyen? FONTOS! (tudásbázis kérdés)


28. Manilu
2009. szept. 12. 14:44
Szerintem a Wella C.P. 12/81-el fesdd be,ez tutira nem lesz sárga,ráadásul ez egy professzionális festék,nem egy sima dibozos,azokkal sincs baj,de ilyen speciális esetben sokkal megbízhatóbb a Wella.
27. Babbbbaaa:D (válaszként erre: 26. - 89b99f816e)
2009. szept. 12. 10:57
És milyen festéket használsz, hogy ennyire világos a hajad?
26. 89b99f816e (válaszként erre: 25. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 12. 10:46
Igen, magamnak. Szőkítőport ritkán használok, és csak a tövét festem, a többire én rá sem húzom. Azokat a nap szívta ki egyenletesen. Ha nem teszel bele szőkítőt, akkor nyilván nem lesz olyan világos,; akkor nekem a töve sötét szőkés-hamvasos szokott lenni (barna a hajam amúgy eredetileg). De vége a szőkeségnek, mert tönkretette pikk-pakk a hajam, aminek nemrég még semmi baja sem volt a festéstől. Úgyhogy sötétebbel fogok melíroztatni, és színt váltok.
25. Babbbbaaa:D (válaszként erre: 24. - 89b99f816e)
2009. szept. 12. 07:59

És te magadnak szoktad festeni? De gondolom használsz szőkítőport meg minden, mert olyan nagyon világos a hajad.

Nekem a fontos inkább az lenne, hogy hamvas legyen.

Remélem ezzel a festékkel elérem. :)

Köszi mindenkinek!

24. 89b99f816e (válaszként erre: 23. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 11. 20:22
Tehát olyan 1-2 cm-es a lenövésed. Hát mindenképpen fesd be mindenhol a tövét, az a minimum; ha a többi részre is rá akarod húzni, akkor csakis a hatóidő letelte előtt 10 perccel tedd. De mivel azt írtad, h hamvas a festett rész, az eredeti pedig sötétebb, így a töve is valószínű eltér majd a többitől. De ez majd kiderül. Csak arra figyelj még, hogy a bekent hajad ne tett a fejtetőre csattal! Nekem ettől lett 1-2 tincs kékes-lilás (évek óta festem szőkével a hajam, de sose lett még ilyen!), és bizony meg is égett valamennyire. Én ezt megunva apránként, tincsenként szépen be fogok sötétedni. Na nem nagyon, inkább olyan sötét szőkés-barnásra. A lényeg, h többé ne tegye tönkre a hajam a festék.
23. Babbbbaaa:D (válaszként erre: 22. - 89b99f816e)
2009. szept. 11. 20:17

Ok, értem. :)

A töve természetes, sötétszőke, világosbarna.

Elég régen volt festve, ezáltal is csak kímélni akarom. Kb. 1-2 hónapja, vagy még több. De igazán le van nőve már. :D

22. 89b99f816e (válaszként erre: 21. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 11. 20:14
Rossz :S Miért nem akarod ott befesteni? A lenőtt résut, a töveket mindenképp kell, ha nem akarsz úgy kinézni, mint egy papagáj. Mikor volt festve utoljára a hajad, és milyen színű most a töve?
21. Babbbbaaa:D (válaszként erre: 20. - 89b99f816e)
2009. szept. 11. 20:11

Hát a választéknál, és ott a felső réteget... :)

Nem tudom megmagyarázni... :))

Vagyis hogy lent (mondjuk a nyakam fölött) nem festem be, csak a fejtetőmön.

Ez így rossz ötlet?? :)

20. 89b99f816e (válaszként erre: 19. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 11. 20:03
Felső rétegen mit értesz? A tövét, ami lenőtt?
19. Babbbbaaa:D (válaszként erre: 18. - 89b99f816e)
2009. szept. 11. 19:42

Most arra gondoltam, hogy ezentúl csak a felső rétegeket festem be. Így jobb lesz a hajamnak is, és nem is lesz olyan ronda, igaz?

:)

Fodrászhoz nem akarok menni, mert nem szeretném kitenni a hajamat a szőkítőporoknak meg stb...az károsabb, azt olvastam valahol.

Köszi a tippet!

Még várom az ötleteket, hogy mit is kezdjek a hajammal!!:)

18. 89b99f816e (válaszként erre: 16. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 11. 19:34

A második képen nekem elég sötétnek tűnik, olyan szőkés barnásnak..


Otthon ne próbálkozz a vágással, nem tudnád úgy levágni, mint ahogy kell ( a fodrászok sem maguknak vágkák általában), a másik pedig, hogy az sem mindegy, milyen az olló. El lehet vele rendesen rontani a hajat..

A te hajadra amúgy sztem min. 3 doboz festék kell majd, ha mindenhova tenni szeretnél. Ha pdig a töved sötétebb, mint a festett rész, akkor festés után is sötétebb marad; a szőkítő tud rajta világosítani, de az nem tesz jót a hajnak. Én nem vagyok fodrász, csak tapasztaltam. De megkérdezheted Nagual-t, ő szívesen válaszol a hajas kérdésekre.

Amúgy ők nem ajánlják az "olcsó" festékeket, mert nem olyan kímélőek, mint a drágábbak. Azok viszont 2000 ft-on felül vannak, pl a wella color touch. Miárt nem mész fodrászhoz?

17. Babbbbaaa:D (válaszként erre: 13. - 4ab67f870d)
2009. szept. 11. 19:17

Csak ma már megvettem ezt a festéket...

Ez nem lesz jó? A másik jobb? Képet esetleg tudnál linkelni? :)

Köszi szépen mindenkinek!! :)

2009. szept. 11. 19:16

[link]


[link]


Ilyen a hajam, vagyis most talán kissé hamvasabb a hamvasitósampontól.

Azóta nem volt festve.

Ez a szín Garnierrel és XXL jégszőkévegl volt elérve, kiskoromban szőke voltam nagyon, utána "bebarnult".

És én itthon ki tudok vágni a végéből? Vagy ahhoz nagyon jó olló meg stb. szükséges?

15. 89b99f816e (válaszként erre: 9. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 11. 19:00
Milyen az eredeti hajszíned?
14. 4ab67f870d (válaszként erre: 3. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 11. 18:52
Amúgy milyen hosszú hajad van? Megoldható, hogy a végéből rendszeresen - mondjuk kéthavonta - levágass egy centit? Mert akkor az ezüstszőkét ráviheted az egész hajhosszadra, végig rajta lehet. Utána ajánlom a Syoss festett hajra ajánlott samponját, ettől később sem sárgul be.
13. 4ab67f870d (válaszként erre: 2. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 11. 18:49
Palette Deluxe Silver Blond (sarki ezüstszőke), ez tökéletesen lefedi. Tapasztalat, bízz benne :-))
2009. szept. 11. 18:41
És azt az Alfaparfot csak Magyarországon lehet kapni?
11. azure_ (válaszként erre: 2. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 11. 18:34
Ezek a lakossági festékek nem sokat érnek és sárgulni fogsz. A fodrászfestékek jobbak. Alfaparf vagy Wella. Vannak ilyen szaküzletek, ott segítenek is. Ne sokat kisérletezz mert szétmegy a hajad.
10. azure_
2009. szept. 11. 18:33

Festés:

Én Alfaparf 11.11-es festéket használok, a tövét kell először lekenni, majd a végén az egészre ráfésülni a festéket. Nem lesz sárga.

2009. szept. 11. 18:32

Köszi Mindenkinek, nagyon sokat segítettetek!!!:)

Akkor "nyugodtan" használhatom a festéket, szép hamvas színe lesz, de a végére csak az utolsó 10 percben tegyem rá?!...ok. :)

Hamvasító sampont használok, de az mégsem olyan, mintha simán a festéstől lenne olyan szép színű a hajam.

Köszi mégegyszer!

Esetleg ha még valami tippetek van, megoszthassátok. :)

8. Any19 (válaszként erre: 7. - Any19)
2009. szept. 11. 18:26
Vagyis schaumát.:DBocsi!:)
2009. szept. 11. 18:25
Használj palette hamvasító sampont, nem fog besárgulni a hajad...
6. 00346cf747 (válaszként erre: 2. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 11. 18:24

Szia!

Próbáld meg a "Fodrász vagyok segíthetek?" c. fórumot, úgy tűnik, még életben van :)

5. 89b99f816e (válaszként erre: 3. - Babbbbaaa:D)
2009. szept. 11. 18:23

Mita szőke a hajad? Magadnak csinálod?

Csakis a tövét szabad befesteni, a végére legfeljebb az utolsó 10 percben kenj festéket, mert tönkreteszi a hajad. Nekem szőke a hajam kb 3-4 éve, és épp ma voltam fodrásznál, mert mostanra unta meg szegény hajam a szőkítést, pedig kíméletesen festettem itthon. Töredezett fent a fejem tetején. Én át fogok térni sötétszőkére, vagy valami világosbarnára. Bár ez a szín áll a legjobban sztem, nem ér annyit az egész. Nekem is majdnem derékig ér a hajam, most a végéből kellett vágni kb 3 cm-t, pedig a végét már ezer éve nem festem. Ja egy hó tanács, ma hallottam a fodrásztól: eszedbe ne jusson a hajad a fejed tetejére tűzni, miután bekented a festékkel, mert a haj között keletkezett levegő felmelegszik és ez érintkezve a hajjal, leégetheti! Nekem is ma mondta a csajszi.

2009. szept. 11. 18:22

Szia!


A sárgás árnyalatot biztos, hogy eltünteti, úgyhogy hajrá! Valamennyire roncsolja a hajat minden festék, tegyél rá hajpakolást, attól jobb lesz! Én pont a héten vettem Revalid hajkrémet, baromi drága, de én ezen vettem észre először, hogy segít!

2009. szept. 11. 18:16

Ha a festéket felviszem az egész hajamra, nagyon fogja roncsolni? Vagy hogy csináljam?

Valakinek valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?


Köszi előre is!

:)

2009. szept. 11. 18:15

[link]


Holnap fogom befesteni, kérlek addig adjatok tanácsot... :)

Eddig Garnierrel, majd Palette XXL jégszőkével volt festve a hajam, nem szőkítőporozom, az nagyon tönkretenné. Ez a festék egyben szőkít is.

A hajam derékig ér, de picikét sárgás árnyalatú, ezzel a festékkel szeretném azt eltüntetni.

2009. szept. 11. 18:12
"Sárga szőke" hajamra teljesen rávihetem ezt a festéket (link lent), hogy hamvas legyen? FONTOS!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook