Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sárga lett a hajam fórum

Sárga lett a hajam (beszélgetős fórum)


1 2
33. galagony (válaszként erre: 1. - Knatali)
2014. jún. 25. 07:29

Évek óta szőkítőporral melírozott hajam van, ami sajnos nekem is besárgul, két módszer vált be:


1. Balea Professional Silberglanz Hamvasító Pakolás, DM-ben lehet kapni. Kis tasakban van. Igaz, azt írtad, hamvasító nélkül szeretnéd elérni az eredményt, ezért:


2. Rátaláltam Virtuális Fodrász Tanácsadó oldalára, ahol a melírozás/szőkítés után leírja, milyen pasztellizálásra van szükség a sárgulás megelőzése miatt. Ahogy te is és többen is írták, a gyöngyház semlegesíti az aranyat. Ő az alábbi keveréket javasolja:

" A platinaszőke hajra vágyók rémálma a csibesárga haj. Ami érthető is, hisz nem túl szép látványt nyújt viselőjének.

Sajnos még mindig előfordul, hogy nem megfelelően festenek és melíroznak a fodrászok, ezért egy-két hajmosás után besárgulhat a hajszín. Pár perces művelettel, amit valószínű a fodrász elmulasztott a szalonban, otthon is bepótolhatjátok.

Nem kell mást tenni, mint átszínezni a hajat, 9 vagy 10/ gyöngyház szőkével ( violett ).

Pl: Wella Koleston Perfect 10/8 + Color Touch Emulsion 1,9 % . Keverési arány 1 : 2 .

Nedves hajra kell egyenletesen felhordani az anyagot, 10 – 15 perc hatóidő után lemosni.


Garantálom, hogy ezzel a módszerrel nagyon szép pasztell színárnyalatot érhettek el. "


[link]


Ezt a keveréket használom én is pár hónapja melírozás után, és tényleg működik! Ha kicsit tovább marad rajta, van, hogy néha túlságosan is ezüstös lesz, de 1-2 hajmosás után nekem sikerült elérnem azt a hamvas árnyalatot, amire mindig is vágytam. 5-6 hét alatt ismételni szoktam, mert addigra újra előjön valamennyire az arany, igaz meg sem közelíti az eredeti csibesárgát.



Nem tudom, mennyire működik akkor, ha festékkel szőkített hajról van szó, a leírás alapján elvileg akkor is hatékony.


Ahogy olvasom, ez majdnem lefedi azt, amit te is kitaláltál!

32. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 31. - Lilibeth)
2014. jún. 24. 19:27

Nincs már itt, aki a sárga hajról beszélt.

A takarításhoz a "békás"felmosót és vízkőoldót használom.

Mosáshoz a Per.....t.

Azt a sheavajas krémet próbáltam,de nem bírom az illatát, maradok a patikás hidratálónál.Ez van. :))

2014. jún. 24. 19:22

Mindenki maga tudja, maga dönti el. Én döntöttem, és látom, nem vagyok egyedül.

Takarítós, most a hajfestésen kívül, a takarításhoz, mosáshoz is természetes termékeket - mosószóda, sz.b.bóna, bórax, ecet, citromsav, mosódió, gesztenye stb. hsználsz? -, Mert én is, fürdéshez, testápoláshoz, kozmetíkumoknál is csak 100 %-os olajok, sheavaj stb. jöhet szóba. Na, bocs az OFF-ért, inkább írjunk privit, ha gondolod.

30. 82d45dcd14 (válaszként erre: 29. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 24. 18:49
:DD Én is!!
29. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 28. - 82d45dcd14)
2014. jún. 24. 18:23

Akkor okosodtunk, vagy nem?

Én nem. Már hülyén halok meg. :))

28. 82d45dcd14 (válaszként erre: 25. - Lilibeth)
2014. jún. 24. 18:21
Nem jó tanács volt ez,hanem okoskodás!
27. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 25. - Lilibeth)
2014. jún. 24. 18:16

Majd visszajön a természetesség újra , de addig ez van.

Ne haragudj, nem olvasok utána a festékeknek,


én magam úgysem tudnám magamnak festeni a hajam, na, meg nem is festem . Vagy mégiS? Néha melír van benne. :))

2014. jún. 24. 18:08
Bocs: Mindenki maga tudja!
25. Lilibeth (válaszként erre: 12. - 82d45dcd14)
2014. jún. 24. 18:07

Nem kell felkapni a vizet, csak jó tanácsot szeretett volna adni.

Ha nagyon őszűlsz,és ez Téged zavar, akkor ez nem Rád vonatkozott. Szerintem azt akarta tudatosítani bennünk, hogy fiatal lányok - akik, természetesen még nem őszűlnek -, úgy rá vannak kattanva a hajfestésre, hogy az már beteges. Látom én is, mintha klónozva lennének, 90 %-ban festett szőkék. Miért? Miért nem szép a saját hajszínük? Vagy pl. miért nem szép a szemöldökük? Miért jobb egy odarajzolt/tetovált vonal a szemöldökük helyett? (Nemrég olvastam egyébként, hogy újabban megint a természetes dús szömöldök a divat) Miért nem adják önmagukat? Műszempilla, műszemöldök, szilikonnal feltöltött ez/az, festett haj stb., akkor ők mégis hol vannak....? Szinte már nem is emlékeznek rá, hogy hogy néztek ki a sok beavatkozás előtt, kik is ők valójában.., kinek jó ez?

40-50-60 évesen (bár fiatalon, tudom, nem foglalkoznak vele, de el fog jönni az idő, előbb, mint gondolnák, szóval ramatyul néznek majd ki, borzalom lesz rájuk nézni)

Na, mindenmi maga tudja!

24. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 23. - Lilibeth)
2014. jún. 24. 17:57

Nem tudom, mivel festették régen, azt sem,mivel most.

Csak azt, hogy ez nem " egy új divat" :))

23. Lilibeth (válaszként erre: 11. - D2d5bb5db4)
2014. jún. 24. 17:48

És Te tudod, hogy mivel festették a nők a hajukat, hogy gyönyörű hajkoronájuk volt évszázadokig? És tudod, hogy manapság mi van a hajfestékekben, samponokban, hajkondícionálókban, hajhabokban, hajzselékben stb.? Ezekre miért is van szükség?!

Nézz utána, rájössz, hogy a nők 30-40 évesen miért kopaszodnak, jobban, mint a férfiak. Jöhet a póthaj, miért ne? Azzal legalább nincs gond, vagy mégis..?

22. Anda39 (válaszként erre: 20. - Lilibeth)
2014. jún. 24. 17:45

Ezzel vitatkoznék... :)

Az sem igaz, hogy mindenkinek a saját hajszíne a legjobb, hiszen látunk az ellenkezőjére sok példát. (vehetem a sajátomat is)

Az igaz, hogy a növényi színezők nem ártalmasak, mint a vegyszerek, ezt mindenki beláthatja józan paraszt ésszel. :)

Az azért nem annyira fedi a valóságot, hogy minden árnyalat létrehozható növényi kencével.Ilyen pl. a hamvasszőke árnyalat, amit nagyon sokan szeretnek. Nincs olyan kamillás cassiás csodaszer, ami ezt adja.

21. Anda39 (válaszként erre: 18. - Knatali)
2014. jún. 24. 17:42

Nem úgy van, hogy festék festéket nem fog be, hanem nem világosít.

Az, hogy mennyire károsítaná függ attól, hogy milyen anyagot kensz rá. Egy szőke hajfesték vagy színező max. 3-as oxidálóval nem fog ártani a hajadnak.

20. Lilibeth (válaszként erre: 5. - Maya80)
2014. jún. 24. 17:34

Igazad van!

De vannak szerencsére növényi festékek is - henna, indigó, hibiszkuszvirág, dióburok, festőbuzér, amla, stb... - csak utána kell nézni, hogy az eredeti hajszínhez a kívánt hajszín melyikkel érhető el. Aszkorbinsavval (C vitamin) le lehet a vegyszeres festéket szedni a hajról, marad az eredeti hajszín (persze, nem elsőre), aztán jöhetnek ezek a növényi hajfestékek, amik még tartósabbak is, mint a vegyszeresek. A hajat, hajhagymát is ápolják, a hajat színezik tartósan, jó pár hónapig birják, pl. a henna nem kopik le, csak a lenövés miatt kell újra festeni.

Az amla, a shikakai, a diókopács, a szőke henna, ami nem a bolti szőke henna, mert az ugye nem vegyszermentes.

A szőke hennáról:

Négy növényi por keveréke, mely életre kelti a szőke haj színét, fényes árnyalatot ad neki. Ápolja, erősíti, frissíti, megszépíti hajunkat. A haj könnyebben fésülhető lesz tőle. Hozzájárul a haj és a fejbőr egészségének megőrzéséhez.

Összetevők: Szárított és őrőlt kamillavirág, rozmaringvirág, semleges hennalevél (Cassia Obovata), himalájai rebarbaragyökér. Ezek olyan növényi porok keverékei, melyek elismertek, és hagyományosan használatosak a szőke haj színének élénkítésére és a ragyogó aranysárga, mézszínű árnyalatok elérésére.

A kamillavirág nyugtató hatású, gyulladás-gátló, segítséget nyújt a hajhullás ellen, aranyszínű, fényes árnyalatot kölcsönöz a hajnak.

A rozmaring serkenti a fejbőr vérkeringését és szabályozza a faggyútermelődést, korpásodás-ellenes tulajdonsággal is rendelkezik.

A többi ajánlott hajfestékről is tudnék írni részletesen, de túl hosszú lenne, a lényeg, hogy szőke, barna, vörös, fekete hajra is megvan a a növényi hajfesték, ami nem károsítja a hajat, az egészségünket. Persze, én is azt ajánlom mindenkinek, hogy a természet tudja, mit csinál: mindenkinek az eredeti hajszíne áll a legjobban, ha nem szükséges, ne fessük, persze ápolni kell....., de nem vegyszerekkel.

2014. jún. 23. 19:55

Valami keverőszínt kellene natúrban kipróbáűlnod,talán tényleg a gyöngyházat.

De először csak egy kis tincsen,hogy lásd az eredményt és persze csak a sárga tövön.

18. knatali (válaszként erre: 17. - Anda39)
2014. jún. 23. 19:45
Igen? Akkor ez a festék festéket nem fog be dolgot már végképp nem értem. De ha most pár nap múlva ráfestek nagyon károsítaná,nem?
17. Anda39
2014. jún. 23. 15:40

Nem feltétlenül a fodrász hibája (bár ez is előfordul), hanem ahogy írja a kérdező, még nem találták meg azt a festéket, ami megfelelő. Sajnos ez van, nem mindegyik szőke ad szép hamvas eredményt, saját hajamon (is) tapasztalom. Épp elég márkát próbáltam már ki, és még úgy sem ad mind jó eredményt, hogy előszőkítem a hajam.


A sárgás hajtő eltűnik, ha ráfestünk valami jó intenzív hamvas színezőt/festéket, csak arra kell vigyázni, hogy ne menjen a haj többi részére, mert ott meg esetleg szürke vagy lila lesz.

2014. jún. 22. 16:55
amúgy az én fejemből is lett már csibesárga , a fodrásznőnek köszönhetően. és nem két cm, hanem az egész.
2014. jún. 22. 16:51
nem tudom, milyen fodrásznőd van, de azok alapján, amiket írsz, én otthon jobban megoldom a festést. :S
14. knatali (válaszként erre: 13. - Kriszta773)
2014. jún. 22. 16:36
Próbálkozik a fodrász,még nem találta meg a nekem való színárnyalatot.A melír nem jó mert foltos lenne a töve a lenövésnél. Ahhoz barnát is kéne beletenni ami szintén nem jó mert mikor rászőkítessz sárgul. Tudom sajnos,évekig voltam melíros,épp ezért váltottam a tőfestésre.
13. kriszta773 (válaszként erre: 10. - Knatali)
2014. jún. 22. 14:32
ha mindig picit sárgás lesz a töve, esetleg válthatnál hajfestéket, a fodrásznak tudnia kéne, a te hajszínednél mi nem vált ki ilyen színreakciót. vagy sűrű melírt, még az is jobb, mert elég csúnya tud lenni, ha a lenövés mindig sárgásabb :)
12. 82d45dcd14 (válaszként erre: 5. - Maya80)
2014. jún. 22. 14:31
Jaa,persze,majd hót ősz hajjal fogok rohangálni,mint Holle anyó.....persze,biztosan!
11. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 5. - Maya80)
2014. jún. 22. 14:13

MANAPSÁG ??!! Tudod te, mióta festetik a nők a hajukat?


Különben köszi, hogy vigyázol az egészségünkre, és a pénztárcánkra! :))

2014. jún. 22. 13:08
Köszönöm a válaszokat. Másik fodrászhoz már tuti nem megyek mert épp ez volt a baj,hogy kerestem a "jó" fodrászt és voltam vagy 20nál már. Ez már valamennyire ismeri a hajam. Azt mondjuk nem értem,hogy a szinte fehér blansolt hajra miért nem lehet sötétszőkét festeni? Nem tetszik,hogy ennyire világos. Szerintem legalább 3 hetet várok,addig kibírom valahogy és akkor újra elmegyek a saját fodrászomhoz,addigra már itthon lessz. A citromot lehet,hogy kipróbálom addig:)
9. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - Knatali)
2014. jún. 22. 12:47

En is sokaig szoke voltam. Alt. fodrasz rontotta el a hajamat, igy kesobb magamnak szokitettem.

Emlekszem volt, hogy citromot felbevagtam,es azzaz dorzsoltem be a sarga reszt. Rajtahagytam vmeddig, aztan lemostam. Nekem ettol szep vilagos lett. De nem egyforma 2 haj voros pigment tartalma. Alt.akinek ilyen sargas lesz, annak magas . Szoval sosem biztos, hogy a citrom nalad is ugyanezt valtana ki. Igy csak sajat felelossegre...

Egyebk.en hamvasitottam is mindig..

8. ancsika688 (válaszként erre: 1. - Knatali)
2014. jún. 22. 12:10
Próbáld meg Schauma reflex samponnal,az hamvasit,segít a sárgás hajszínen.
2014. jún. 22. 12:06
Hamvas árnyalattal lehet kiütni a sárgás, narancsos árnyalatot, tehát mindenképpem hamvas, hideg árnyalatot válassz
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Maya80)
2014. jún. 22. 12:03

Medve anyám....

Nem azt kérdezte, hogy szerinted kell-e hajat festeni. Szerinted kit érdekel, hogy helyesled, vagy sem? A sajátodat ne festesd, oszt kész:P

2014. jún. 22. 11:59

Nem kell hajat festetni... Ez manapság valami hülye divat, hogy aki barna, az szőke akar lenni, aki fekete az vörös, aki szőke, az meg fekete stb.

Egészségtelen és egy vagyonba kerül.

4. d1e807c461 (válaszként erre: 1. - Knatali)
2014. jún. 22. 11:06
világosabb hajfesték. nagyon sűrgős? 2 cm? miért akadsz ki egy kicsi hiba miatt? :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook