Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sántít a fiam fórum

Sántít a fiam (beszélgetős fórum)


16. HLilla
2011. aug. 2. 15:29

Sziasztok!


Bocs, hogy belekotty.. nálam is így kezdődött, 5-6 éves lehettem, mikor elkezdtem sántítani, a 4. orvosnak eszébe jutott a csípőröntgen, és kiderült, hogy Perthes-kórom van.

Ez a combfej kopása tulajdonképpen, kicsi korban könnyen kezelhető, akár korrigálható is járógéppel, és mire felnövünk, nagyjából ki lehet nőni, persze még ma is fáj a lábam néhanap, és gyengébb a jobb lábam (nekem jobboldali van csak). De pl. 18 éves koromtól 8 éven át hip-hopot táncoltam, és nem zavart! :)))


Persze lehet, hogy csak egy csípőizületi gyulladás van a háttérben, ha sántít a gyermek, de, ha mód van rá, kérjetek egy csípőröntgent.


Sok pihenés, könnyített torna, úszás, ezek segíthetnek a csípő-problémákon! Az úszás nagyon-nagyon jó rá!!!


Jobbulást!

15. 388b941089 (válaszként erre: 14. - Nyuszi011)
2011. aug. 2. 14:24

jól van, örülök, hogy "csak" ez a baj, látod mondtam :)

ne foglalkozz máskor azokkal, akik előhozakodnak elrettentő példákkal.

mit kaptatok rá?

2011. aug. 1. 18:09
Nos ma elvittem neurológushoz, aki tompább saját reflexen kívül nem jelzett más problémát és továbbított ortopédushoz.Ott a doki egy kicsit megvizsgálta, de már kevésbé sántít, így csak valószínűsíti, hogy csípőizületi gyulladása volt/van.Többször is előfordulhat...Nekünk először sántikált, utána lett náthás.Remélem a gyengébb térd stb. reflex nem jelent rosszat.
13. 388b941089 (válaszként erre: 12. - Nyuszi011)
2011. júl. 31. 19:15
de, persze, felsőlégúti megbetegedése volt éppen, lehet h ezt nem írtam, de igen
12. nyuszi011 (válaszként erre: 11. - 388b941089)
2011. júl. 31. 19:03
Nem volt náthás vagy lázas?
11. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Nyuszi011)
2011. júl. 31. 18:34
igen, a csípőízület volt nekünk is begyulladva....
10. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Nyuszi011)
2011. júl. 31. 18:34
az én gyerekem se panaszkodott. csak furán ment, sántított és az egyik lába befelé állt mikor járt...ne futkosson, ne járkáljon, pihenjen sokat.
2011. júl. 31. 18:32
Köszönöm a válaszokat.Ő igazából nem fájlalja a lábát, csak nehezen lépcsőzik és furán,nehezítetten fut.Olyan, mintha csípőjével lenne gond, ezért is kaptam sokkot, hogy neurológiára küldtek minket, főként még azt is hozzá tette, hogy bármi lehet.Nem baj, ha nem panaszkodik fájdalomról?
2011. júl. 31. 17:24
Igazán nem ijesztgetésnek szántam, csak tudom, hogy hány orvosnál jártak, mire kiderült. És előtte még ők sem hallottak soha erről -az egyébként főleg 3-12 éves fiúkat érintő- betegségről. Mindenkinek sokkal jobb lett volna, ha hamarabb kiderül!
2011. júl. 31. 17:02

ne ijesztegessétek szegényt... :(

ezért nem szabad felrakni fórumra egy ehhez hasonló kérdést...

orvosi szakvélemény nélkül nem lehet semmit mondani és egyaltalán nem biztos, h azokat a dolgokat, amik velünk történtek meg, az ő kisfiára is rá lehet vonatkoztatni...

2011. júl. 31. 16:42
Vizsgáltasd meg mindenképpen szakorvossal is, mert - nem akarlak ijesztgetni- de a barátnőm fiánál kiderült, hogy Perthes-kóros!!!Nála is csak úgy kezdődött, hogy fájlalta a lábát, sántikált, majd pár nap múlva semmi tünet, aztán megint előjött, és még számtalanszor, mire végre kiderült, hogy mi is a baja.
5. Molyka (válaszként erre: 1. - Nyuszi011)
2011. júl. 31. 16:32
Barom. Már nem Te, hanem az orvos. Valószínű ízületi gyulladása van. Kérj beutalót az ORFI-ba ha nem először fordul elő.
4. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Nyuszi011)
2011. júl. 31. 16:15

Szia!

Először is nyugodj meg!! Pont írni akartam, h valszeg ízületi gyulladása van, nekünk is volt egyszer ilyen.

Mit kapott rá? Mi Cataflam cseppet kaptunk rá, ami ízületi gyulladásra is tökéletes ugye, és marha sokat kellett pihennünk. Emlékszem, csakis ülő-foglalkozásokat találtam ki.

Sztem vidd el holnap a dokihoz (az ügyeletesekkel ne foglalkozz, szart se érnek soha) és kérdezz rá vm. gyulladáscsökkentőre.


majd írj, h hogy van a kisfiú, jobbulást!!

2011. júl. 31. 16:03
2011. júl. 31. 15:54
Vidd el szakorvoshoz, a házidoki majd ad beutalót, ne hagy lerázni magad. Vizsgálják ki.
2011. júl. 31. 15:48
Sziasztok!3 éves kisfiam 1 hónapja sántikált, majd másnap belázasodott.Akkor azt mondta az orvos, hogy az ízüeteit támadta meg a vírus,piros volt a torka is.Most csütörtök óta megint sántikál,tegnap óta hőemelkedése is van, és folyik az orra, tüsszög.Hidegebb vízben fürdött és rengeteget mozgott előtte nap.Elvittem ügyeletre, ahol az orvos közölte, nem tud mit csinálni vele,meg sem nézte, de vizsgáltassam meg neurológussal, mert bármi lehet,akár agydaganat is.Nem rég volt vérvétel, az egész jó lett neki.Nagyon-nagyon félek, hogy komoly baja van, nagyon megijesztett az orvos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook