Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Salus vagy Memo gyerekcipő? fórum

Salus vagy Memo gyerekcipő? (beszélgetős fórum)


2013. aug. 31. 11:12

Én nem szeretem a Salus cipőt, szintén a kemény talpa miatt. Abban igaza van itt többeknek, hogy jól fogja a lábat, viszont nem gördül jól járás közben, odacsapja a gyerek. Ez különösen abban az időszakban, amikor a gyereked járása kezd biztossá válni és "véglegessé" alakulni, nem jó, mert ez a lépésminta fog beépülni.


Én az LBT kft. üzleteit tudnám javasolni, ha az elérhető számotokra. Némelyiket LBT-nek, némelyiket Dr. Orto-nak hívják, pesten több helyen megtalálhatóak, plusz ha jól tudom, akkor Egerben van még boltjuk.

8. forrika (válaszként erre: 5. - Mkriszti81)
2013. aug. 30. 22:11

Gondolom gyártótól is függ. Mi kétszer csináltattunk szandit, de nem volt jó tapasztalatom.

2 hónap alatt készült el. Az első olyan nagy lett, hogy még 2 hónapig nem tudta hordani, a második meg éppen jó volt, azt meg túl hamar kinőtte.

Ja és 12 ezer volt párja. És elég "ormótlanok" voltak.


Szóval inkább veszek sima supinálót.

7. nbandus (válaszként erre: 1. - Yda)
2013. aug. 30. 14:50
Nem tudom hol laktok, Székesfehérváron tudok egy boltot, ahol nagyon jó szupináló, merev szandik, cipők vannak, mi is ott vesszük a lányom bölcsis benti cipőjét ;)
2013. aug. 30. 14:49
Nekünk gyógytornász javasolta az első cipővásárlás előtt a supinált cipőket, mivel itt csak a salust lehet kapni, így azt vettük. Most három éves múlt a lányom, de még mindig ilyen a legtöbb cipője. Persze azért kell mellé egy-egy tartalék, azok már nem ilyenek. Tényleg elég kemény a talpa, de nagyon jól fogja a gyerekek lábát. Ha már vettél, vagy tudod, hogy milyen méret kell belőle, akkor tudsz webáruházból is rendelni, és van olyan is, hogy salus prémium, elvileg ez is supináló és mégis hajlékonyabb talppal.
5. mkriszti81 (válaszként erre: 4. - Contactcc)
2013. aug. 30. 14:39
Nem jöttetek így drágábbra ki? Nekem nem javasolták a készíttetést, mert bőven 10e felettre jön ki egy cipő, ami csak rövid ideig jó ugye... salus 1 éve 8000 körül volt
2013. aug. 30. 14:31

Szia!

Kisfiamnak, pont most csináltatunk ortopéd szandált, miért nem írja fel receptre a doki, a kis lábáról vesznek méretet, sarokdőléssel mindennel. Nagyon szép szandálok, olyan színben emit szeretnél, minta, csatt stb.

Aki a méretet vette nekünk a gyógyászati boltban, azt mondta, hogy az a jó, hogy ha kemény a talpa.

2013. aug. 30. 14:28

ha merevet javasolt a doki, akkor nem értem, miért gond neked, ha pont olyan az a cipő...


Nekünk supinált kellett régebben, Salus-okat vettünk, tökéletes volt (igaz tényleg nehéz meghajlítani, de a lányomat egyáltalán nem zavarta).

A Memorol nem is hallottam, nincs véleményem.

2. yda
2013. aug. 30. 14:25

A kislányomnak az ortopéd orvos e 2 fajtát javasolta, illetve valamilyen merev kérgű cipőt.

Bölcsődébe megyünk és kell egy benti és egy kinti cipő is.


Salus már volt régebben, de egy kicsit túl keménynek találtam a talpát. Memot nem ismerem.


Ti melyiket ajánlanátok, milyen tapasztalataitok vannak ezen cipőkkel? Vagy egy 3. merev kérgű cipő javasolnátok?

1. yda
2013. aug. 30. 14:25
Salus vagy Memo gyerekcipő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook