Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Salgótarjáni babázók fórum

Salgótarjáni babázók (beszélgetős fórum)


22. iberke
2010. febr. 21. 20:07

És nevet írnál danika? vagy legalább priviben, hogy kiben ne bízzon az ember...

Még nem tudni fiú vagy lány... mert takargatta magát a 4D-n is...

21. danika2010 (válaszként erre: 19. - Iberke)
2010. febr. 21. 05:46

Sziasztok!


Nekem fogadott orvosom,bent volt egy szülésnél amikor én még csak vajúdtam.Meg se nézett...semmi...hazament...nem is hívtam fel,hanem megszültem a kisfiam az ügyeletes orvosnál.És nagyon figyelmes volt...le a kalappal...

20. sas02
2010. febr. 21. 00:02
Amúgy fiú lesz vagy lány?
19. iberke
2010. febr. 20. 16:19

És most akkor mit tegyek? ha nincs dokim rám se néznek, ha meg van akkor meg így járhatok?

Nem mondanád meg priviben ki volt a fogadottja? Mert kíváncsi vagyok kinek a betegéhez nem nyúlhatnak...

18. sas02
2010. febr. 20. 02:41

Szeretnék másikat,de még azon nem gondolkoztam hogy hol akarom megszülni.Az a baj azzal ha nincs fogadott orvosod hogy rengeteget kell várni mindenhol.De ha van az sem jó.Barátnőm most szült.Minden rendben volt a terhesség alatt.Fogadott orvosa volt.Elfolyt a magzat víz 9:30-kor.Bement a kórházba szólt hogy baznás,zöldes és büdös a víz ami elfolyt.16:00-kor császározták meg,mondván hogy nem érik el az orvosát és addig nem nyúlhatnak hozzá.Tudta mindenki hogy a doki továbbképzésen van.Még barátnőm is mert szólt neki.A babát életveszélyes állapotban vitték Bp.-re a gyermek klinikára az intenzív osztályra.Már 3 hete bennt vannak.És azt mondja a kórház hogy ők NEM hibáztak.Ezzel csak azt akartam érzékeltetni hogy vajon mi a jobb?Ha fogadott az orvos vagy sem?

Az a baj hogy már minden a pénzről szól.üdv.

17. iberke
2010. febr. 18. 09:21

Hát, na ennyit várok én is a Megyei kórháztól...

Az Uh-s nővérkék nagyon közlékenyek ha magánba mész... hajósi is biztos kedves ha magánba mész...

A nővérkék is biztos kedvesek lettek volna ha már előre csöpögtetsz nekik...

Csak tudnám akkor mi a sz@rnak fizetem a tb-t? mi lenne velük, ha nem lenne melójuk? nem is lenne hülyeség megreformálni már rendesen ezt a rendszert... aki semmit, annak tényleg csak életmentőt, akit többet annak meg többet a szolgáltatásból is... igaz mehetnék pestre is... meg magánkórházba... de akkor mi a sz@rnak fizetem a tb-t? már megint ide lyukadok ki..

Egyébként meg szerintem szerencsés vagy, ahogy hallom - hogy csak besárgult a gyerkőcöd! a köv. (ha lesz) azt is itt fogod szülni? vagy soha többé?

üdv

16. sas02 (válaszként erre: 15. - Iberke)
2010. febr. 17. 22:57

Szia!Én Hajósinál szültem,de nekem vele kapcsolatban nincs rossz élményem.Választott orvosom volt.Én úgy gondolom hogy ő nem az az orvos aki nem megy be ha szülsz.Van egy érdekes stílusa.

Amikor én jártam ultrahangra nekem nem kellett várnom max. csak 10 percet.Csak egy bibi volt hogy az uh-on a hölgyek nem voltak valami közlékenyek.Ha kérdeztem is alig akartak válaszolni.A nővérekről meg annyit hogy volt köztük két normális a többiek meg nagyon undokok voltak.Én elég sok vért vesztettem,mert volt egy artériás vérzésem és nehezen jöttem helyre.Nem szóltak hogy leesett a pici súly és mivel nem nagyon bírtam etetni be is sárgult.berakták a kék fény alá,mikor mentem megnézni őt csak zokogott folyt az orra.Nem tudtam hogy kivehetem-e vagy mi legyen.Kerestem a nővéreket sehol senki.15 perc múlva átmentem a szülőszobára és ott vihorásztak.Még nekik állt feljebb hogy szólni mertem.Amikor jöttem el akkor meg várták volna a "KÖSZÖNÖMÖT".Arról nem is beszélve hogy a véres lepedőm helyett sem kaptam másikat.

15. iberke
2010. febr. 9. 17:29

Sziasztok! Én júniusra vagyok kiírva, hogy fiú vagy lány még nem tudni biztosan... viszont az első alkalommal a körzeti orvos küldött el Uh-ra, 7 órát vártam a dokira (du 3-ra jött vissza) délelőtt kb 5 embert néztek meg. Du Hajós jött, aki egy akkor p@raszt, hogy nem egyszerű...

Mondtam a nővérkének, hogy csak egy javaslat kellene Uh-ra amit vinnék a körzetinek, még az ajtóban az volt az első kérdés MÉÉ megakarja tartani???

Na ezek után bejutottam Du 3-kor Hajóshoz, akinek meg az volt az első kérdése, hogy a férjétől van? Aztán meg hogy nem tudja kitapintani, úgyhogy biztos nem vagyok terhes... Aztán mondtam, hogy két pozitív tesztem van, 5 nap eltéréssel csináltam őket.. Na ekkor közölte, hogy méhen kívüli vagyok...Kérdeztem az hogy lehet? mire, mutatja, hogy a bokámtól a fejem tetejéig lehet a gyerek bárhol... Vicces ugye??? Na ekkora - meg az egész napos ideg miatt - már annyira kiborultam, hogy megmondtam neki, hogy talán akkor kellene ilyeneket mondani, ha megnéznének Uh-n, meg hogy mivel kis terhes lehetek talán hüvelyin kéne megnézni, aztán, meg mertem kérdezni, hogy itt egyáltalán van-e ilyen, vagy csak a kivételes betegeknek??? Na erre elkezdett szidni, hogy ne legyek szemtelen, és majd menjek vissza hozzá privát ekkor, meg ekkor.. Vágtam vmi arcot, aztán közöltem, hogy én így nem megyek haza, még ma meg fogja nézni vki orvos, hogy jó helyen van-e a gyerkőc... Mire kimentem, már bőgtem az idegtől a párom, meg az ott maradó kitartó anyukák azt sem tudták mi a bajom...

Aztán protekcióval sikerült másfél óra múlva elmenni Pasztuhov dokihoz magánrendelésre...

Na amit ott meséltek a csajok!! Hát szidták a dokikat!

A rendelésen megnyugtattak volt szikhólyag és látszódott a szívverés, jó helyen volt..

Viszont azóta, 21 hetes vagyok és szörnyű az egész kórház, ha időpontra vagyok akkor is min. 3/4 órát várakozni kell (Kiv. ha magán) még ha viszel vmi apróságot akkor is olyanok veled mint a kutyával...

Az elején azt mondtam, nem fogok magándokihoz járni.. Az első várakozás után (mint írtam) eldöntöttem, hogy többet nem megyek sztk-ba...

Na és a rendszer!! Menj a védőnőhöz, kérj tőle papírt, vissza a dokihoz pecsétért, aztán menj naplósorszámért és mindezt egy vérvételért...

Ha aznap akarnád elintézni, akkor jó esetben is csak 11-re végeznél vele.... muszáj több napra osztogatni, a munkáltatónak meg magyarázd, vagy vegyél ki szabit, mert kinek tetszik az ilyen?

Máshol magánban (nem Nógrád) leveszik a vért, megnéznek Uh, végighallgatnak.. Nekem pl senki nem mondta, hogy szedjek folsavat, meg ilyenek, az üzemorvos mutatta azt is, hogy mire figyeljek, hogy vizesedik a láb, hol látni, mennyi a magas vérnyomás stb...

És ezek után, nem tudom, hogy merjek-e itt szülni, az állítólag baba-barát kórházban, ahol még gyógyszert is magadnak viszel, majd esetleg szülés közben kiküldik az embert a patikába fertőtlenítőért? Mondjuk tavaly máj1-kor balesetünk volt, és Bátonyba mentünk át tetanuszért, mert nem volt a kórházban, meg a tarjáni patika ügyeleten sem... vicces ugye??

Bocs a panaszokért, még tudnék mesélni...

2010. jan. 31. 07:15
Szia Alexa!Kérdezz bátran:)
2010. jan. 25. 10:16

sziasztok. Én is Salgótarjánban fogok szülni Május végén.

Ha tudtok írjatok némi kis tapasztalatokat:) Mert eddig azzal nem gazdagodtam:)És jól jönni, hogy mire szémíthatok

12. sas02
2010. jan. 11. 23:39
Igen.Én is így vagyok ezzel.
2010. jan. 11. 07:03
No comment.A doki és a szülésznő nagyon rendes volt,meg vagy 3nővér.A kajáról pedig inkább nem nyilatkozom(kelkáposzta főzelék stb)
10. sas02
2010. jan. 10. 22:16

Hajósinál.

Mi a véleményed az ellátásról?

2010. jan. 9. 16:31
Kisfiú ismét.Domokosnál.Te?
2010. jan. 9. 14:59
:-)kisfiú.Neked?Kinél szültél?
2010. jan. 9. 08:30

Szia!Jaj de jó!Nem vagyok egyedül!

Nekem a nagyfiam is 11.05-én született,csak ő 99-ben:)

A kismanóm pedig 2009.12.17-én.

kisfiú?kislány?

2010. jan. 9. 00:49

Szia!

Én Salgótarjánban szültem 2009.11.05.-én.

2010. jan. 5. 10:04
senki.....még mindig
2010. jan. 4. 15:30
...........................
2010. jan. 4. 14:00
:(
2010. jan. 4. 08:37
Hahó!!!Sehol senki??????????Én babázok és hoxázok egyedül?
2010. jan. 3. 15:06

Sziasztok!

Várok minden salgótarjáni és környéki anyukát,aki mostanában szült,vagy szülni fog!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook