Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Salátatippek fórum

Salátatippek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Salátatippek

2010. márc. 5. 12:30

Segítséget szeretnék kérni, bár elég sűrgős nem tudom ki fogja olvasni.

Szóval Apukám a születésnapjára 40 embert akar meghívni, és szeretnék majonézes burgonyasalátát a húsok mellé készíteni. Ehhez a mennyiséghez, milyen adagban kellenek a hozzávalók?

13. Katinkaboszi (válaszként erre: 12. - Kiss Ildikó)
2009. máj. 3. 20:22

Egészséges is, csak az a bajom, hogy mostanság alig lehet találni olyan helyet, ahol nem fertőződik meg az autók kipufogójának gőzével :(

így van a bodza is :(

12. Kiss Ildikó (válaszként erre: 11. - Katinkaboszi)
2009. máj. 3. 11:52
Kikellene nemkem is próbálni a csalánevést :-)
2008. szept. 20. 23:36

Ami a csalánt illeti, kipróbálnám, de csak az évnek két időszakában lehet, tavasszal és ősszel, mert ekkor nő friss hajtás, csak és csakis ezeket lehet felhasználni, mert különben csípi a kezét annak aki leszedi, persze, ha az illető reumás és direkt csinálja, az más.

Egyébként ezek a friss hajtások, amik a csalán tetején csücsülnek, nos ezek használhatók fel, nem lehet kitépni az egészet tövestől és hazavinni, majd otthon úgy megcsinálni. :)))


A salátákkal az a könnyű, hogy azt tesz bele az ember lánya, fia, amit otthon talál, ha salátaehetném. Csak összedarabolod és bele egy tálba, bár vannak többféle salátakeverékek, akár még zacskósan is, de sokkal ízletesebb amit a saját szánkíze szerint készítünk, sürgős esetben azonban jöhet a kész salátalé. Lehet joghurtot, de van aki nem szereti, nyugodtan használhatja a kefirt, csak annál vigyázni kell, mert sokkal több folyadékot tartalmaz, mint a joghurt.

Ami viszont semmiképpen ne maradjon ki, az olaj.

Aki megengedheti magának, az olivát használjon, de azt is módjával, aki pedig nem szereti, vagy más problémája van, az a napraforgót használja.

10. NIKA77
2008. szept. 16. 21:25
A RIZSSALÁTA NAGYON SZINPATIKUS BIZTOSAN KI FOGOM PRÓBÁLNI.
2008. szept. 15. 11:39

Sziasztok lányok!

Tudtok vmi tuti jó turmix receptet?Szivesen kiprobálnék vmi fincsi frissitő itókát...és neveznék is vele egy turmix versenyre:)

2008. szept. 12. 16:02

A csalánt csak teaként fogyasztom.

Újabban a következő, a menyem által kreált saláta a menő nálam.Menyecskesaláta: az uborka(csíkokra reszelve), hagyma,paprika, fokhagyma, paradicsom,(sárga, piros)bazsalikom, bors, só, olíva olaj, pici szójaszósz , ecet, cukor,összekeverve, kissé állni hagyom .Egy egész íz orgia.

2008. szept. 9. 21:03
szeretem a salátát,és naponta fogyasztom is, de a csalántól valahogy kiráz a hideg
2008. szept. 9. 12:32

Én eszek csalànbol készült salàtàt és finom


Amikor egy idegen orszàgba kerültem,és a baràtnöm kalauzolt egy önkiszolgàlo étterembe,rosszul lettem,amikor legalàbb 20 fajta salàtàt làttam.

Elsö alkalommal kiseprobàltam,mert olyan összeàllitàsok voltak,aztàn egyszer ràvettem magam,és azota egy rajongoja vagyok a salàtàknak,

nagyon finom még a jéghegysalàta,vagy a tonhallal készitett salàta is!

2008. szept. 7. 19:11
A rizs salátát és a babsalátát magam is el fogom készíteni, mert nagyon csábító összeállítás. A csalán nekem se jön be, ezért nem is szeretném kipróbálni,- a görög saláta recept is figylemre méltó, biztosan finomabb mint amilyeneket addig ettem. Örömmel venném, ha máskor is találnék ezen az oldalon hasonló recepteket.
2008. szept. 7. 08:59
BIZTOSAN NAGYON EGÉSZSÉGES. ÉS FINOM, KI FOGOM PRÓBÁLNI!
2008. szept. 6. 16:10
A csalán nekem egy kicsit extrém!
2008. szept. 6. 11:11

A bab salátát ki fogom próbálni.

Imádom a babot és rengeteg termett.

1. Hoxa
2008. szept. 5. 11:03
Alábbi írásunk szerzője a saláták világába kalauzol bennünket. Érdemes vele tartani!
Régebben elég egyoldalú volt az étlapunkon a salátakínálat: uborka-, káposzta-, paradicsom, krumpli- és vegyes saláta. Amióta azonban hozzánk is begyűrűzött a reformkonyha divatja, sokan és sokkal jobban odafigyelnek az egészséges táplálkozásra.

Ugrás a teljes írásra: Salátatippek

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook