Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Salátarecepteket szeretnék !!! :) fórum

Salátarecepteket szeretnék !!! :) (beszélgetős fórum)


2013. jún. 3. 21:35
ez lesz az egyik kedvenc fórumom! :D
28. grizus
2013. jún. 3. 21:33
Salátaszószhoz tahini - szezámkrém - kikeverve kis vízzel, hozzá tejföl, mustár, esetleg torma és terijaki. Jégsalátát összetépkedünk, teszünk hozzá földimogyorót, egyéb zöldségeket (paprika, paradicsom). Nagyon finom.
2013. jún. 2. 16:25

Majonézes-fokhagymás céklasaláta parmezánnal a tetején

Színe és íze is ínycsiklandozó :)

2013. jún. 2. 16:18

Pitypangsaláta

-hozzávalók kb. 2 személyre-


Frissen szedett, zsenge pitypanglevelek, hajtások, szárak, bimbók - körülbelül 40 dkg-nyi.

2 db nagyobb szem héjában főtt burgonya,

2-3 db főtt tojás,

ízlés szerint só + tökmagolaj.


A pitypangot megmossuk, megtisztítjuk, a nagyobb leveleket kettétépjük, és egy nagyobb tálba tesszük. Rákockázzuk a főtt burgonyát és a főtt tojást, megsózzuk, óvatosan összekeverjük, és tökmagolajjal nyakon öntjük (nem kell bele túl sok). Nagyon finom, egészséges és egyáltalán nem keserű!

Tapasztalatok szerint fogyasztása közben/után kellemes melegség önti el az embert. Én is éreztem már. :)

2010. máj. 23. 13:56
Lemaradt a cím: az örök klasszikus, a Waldorf-saláta :)
2010. máj. 23. 13:56

* 50 dkg alma

* 30 dkg zeller

* 1 narancs

* 5 dkg dióbél

* 1/2 citrom

* 2 dl joghurt

* 1 evőkanál majonéz

* zellerlevél

* köménymag

* őrölt bors



Elkészítés:


A megtisztított almát és zellert vékony csíkokra gyaluljuk - vagy apró kockákra vágjuk -, majd összekeverjük és meghintjük néhány csepp citromlével. A narancsot apró kockákra daraboljuk, hozzáadjuk az almához és a zellerhez. A joghurtot összekeverjük a majonézzel, az apróra vágott dióval, megszórjuk köménymaggal, borssal majd az így elkészített öntetet hozzáadjuk a zöldséghez. Alapos keverés után a salátát érni hagyjuk egy órát hűvös helyen és apróra vágott zellerlevéllel megszórva tálaljuk.

2010. máj. 23. 13:51

Újkrumplis tonhalsaláta


Hozzávalók:

35 dkg aprószemű újburgonya

2 szem paradicsom

3 ek apróra vágott petrezselyem

15 dkg tonhalkonzerv

3 ek olívaolaj

őrölt bors

2-3 szem mogyoróhagyma (vagy fehérhagyma)

1-2 keményre főtt tojás

3-4 evőkanál fehérborecet (vagy világos balzsamecet)


Elkészítés:


1.A burgonyát héjában megfőzzük. Ha megpuhult, meghámozzuk és karikára vágjuk, majd megint félbe.

2.A tojást megpucoljuk és felszeleteljük. A paradicsomot apró kockára szeljük. A hagymát vékonyan felkarikázzuk.

3.Egy pohárban az olívaolajat és az ecetet összekeverjük. Sóval, borssal fűszerezzük.

4.Egy salátás tálba rakjuk a zöldségeket. A tonhalat villával szétnyomkodva szintén belekeverjük.

5.Az ecetolajöntettel meglocsoljuk, tetejére szórjuk a petrezselymet és hűtőben 1-2 óra alatt lehűtjük.

6.Hidegen tálaljuk.

22. életregény (válaszként erre: 21. - Tempest)
2010. máj. 22. 15:28
Szerintem ez is ízleni fog elöször a sonkás ubisat probáld ki :))))
21. Tempest (válaszként erre: 20. - Életregény)
2010. máj. 22. 15:26
ok. remélem jó lesz, egyszer ettem tésztasalit, valami állófogadáson, ott penne tésztából volt ha jó emlékszem, nagyon izlett, én nem is mentem tovább az asztalnál lecövekeltem a tál mellett, abból repetáztam. :))
20. életregény (válaszként erre: 19. - Tempest)
2010. máj. 22. 15:23
Majd jelezz hogy sikerült :)
19. Tempest (válaszként erre: 17. - Életregény)
2010. máj. 22. 15:20
jól hangzik most a 3 napban próbálkozok majd. Hát csak a tészta miatt gondoltam, hogy kalóriadúsabb , mint a "sima" saláták amibe csak zöldség van.
18. életregény (válaszként erre: 16. - Tempest)
2010. máj. 22. 00:16
Bocsika de ezt lehet sonkával és ananászal is csak ott simán olivaolaj és pici só!
17. életregény (válaszként erre: 16. - Tempest)
2010. máj. 22. 00:00

Szia!

Miért is nem diétás???

Tészta sali:

50dkg tészta

5 fött tojás

savanyú ubi

gépsonka

olivaolaj

bors

Főtt tojás sárgáját kiszeded kikevered az olajjal és teszel bele sót borsot meg egy pici ecetet ,majd a gépsonkát csikokra vágod vékonyra és ugyanígy a savubit ezeket össze kevered a tésztával és a tetejére reszeled a tojásfehérjét!!Alegjobb a színes orsó tésztából!

2010. máj. 21. 23:56

Hát nem éppen diétás, de azért nagyon érdekelne, hogy a tésztasalit hogy kell csinálni??

Tudja valaki?

2010. máj. 21. 22:06

Sziasztok!

kigyó uborka ,paradicsom.jégsaláta vagy ruccola egy kis mozzarella sajt só balzsamecet ,olivaolaj és lehet kapni a pennyben saláta fűszerkeveréket azt tudom ajánlani hozzá kaloria szegény saláta nyáron a legjobb!!!

2010. máj. 21. 17:46

Kedvenc salátám:

Kovászolni való uborkát kis kockákra darabolom (ha-

jastól).Készítek öntetet:joghurt (v.sovány tejföl),

fokhagyma,kapor,só ,csipetnyi cukor.Nagyon finom

benne a kis kockákra vágott sajt(el is maradhat).

Egy órát hűtőbe rakom. Kipróbálom majd főtt tojással

is.

13. ada52
2010. máj. 21. 17:44
Méééég jöhet,ha valaki tud valami jót. :);)
12. ada52
2010. máj. 21. 17:44
Köszönöm mindenkinek aki eddig írt,nagyon jó recepteket küldtetek,biztos ki fogom próbálni őket!:)
2010. máj. 21. 16:09

Nekem a joghurtos zöldbabsaláta egyik kedvencem! Imádom a zöldbabot!:)


A zöldbabot(ha friss,vagy mirelit sós vízben megfőzöm. Kefirből,apróra vágott petrezselyemzöldjével, zúzott foghagymával, sóval, borssal, kevés friss citrom levével öntetet készítek és a kihűlt zöldbabra öntöm. Összevágott kemény tojással,virslivel, vagy sonkakockával lehet tartalmasabbá tenni.

Szerintem isteni!:)

10. 9c8432d068 (válaszként erre: 9. - 9c8432d068)
2010. máj. 21. 15:38
Lehet bele póré vagy újhagymát is keverni,vagy lilahagymát.
9. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Ada52)
2010. máj. 21. 14:18

Az én kedvenc salátám ilyenkor tavasszal:


új fejeskáposzta hajszál vékonyra gyalulva,sárgarépa vékonyra vágva vagy gyalulva /gyufaszál vastagságra/,főtt tojás karikázva,virsli karikázva,sajt kockázva,vagy párizsi kockázva.

Kefir vagy joghurt összekeverve kis olivaolajjal,mustárral,porcukorral,sóval,borssal,esetleg kevés zsírszegény tejföllel.

Ráönteni a salátára,2-3 órát állni hagyni.

Nagyon laktató és finom.


Nagyon finom,ha nem teszel bele tojást,sajtot,virslit,akkor sültekhez is nagyon finom.

2010. máj. 21. 14:14
vegyes zöldésg: fehér-piros-sárga paprika, uborka, lilahagyma stb. apróra összevágva, picit besózva, borsozva, citrom leve és kicsi olívaolajjal összeérlelni hűtőben. Igazi vitaminbomba!!
2010. máj. 21. 13:56

Csirkés saláta epres-mustáros öntettel

Első hallásra én is kételkedtem...de nagyon fincsi! Itt az alaprecept, ez lehet egyszerűsíteni illetve + zöldségekkel tuningolni

[link]

2010. máj. 21. 13:51

Kockára vágott ubi, paprika, paradicsom, salátadarabok, rukkola. fetasajt, újhagyma. Öntet1:olivaolaj, dijoni mustár, só, bors


Öntet 2: citromlé, olivaolaj, só, bors

2010. máj. 21. 13:50
De itt a hoxás receptek között is van salátás kategória
2010. máj. 21. 13:49

Szia nekem is itt a hoxán ajánlották ezt az oldalt:

[link]

2010. máj. 21. 13:49

Én semmi extrát nem tudok írni a fiam viszont nagyon szereti:

Többféle zöldséget fel kell vagdosni (jégsaláta, uborka, paprika, lilahagyma, paradicsom)

Öntet: 1-2 doboz kefirbe kapor, kis só.

2010. máj. 21. 13:48

Szia,

Sok paradicsom kockára vágva. Kis tálban: olivaolaj, balzsamecet, bazsalikom(friss), fokhagyma zúzva(sok). A paradicsomra só, bors és a kis tál tartalma...fincsi.

2010. máj. 21. 13:42

Sziasztok!

Szeretnék változtatni az életmódomon,bizonyos köreteket elhagyni és helyette salátákat enni húsok mellé,vagy akár magában.Ehhez keresnék finom,egyszerű recepteket.Ha valakinek van valami jó receptje,kérem ossza meg velem a fórum keretein belül!!Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook