Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » SAKK imádóként dámajátékozni vajon van értelme? fórum

SAKK imádóként dámajátékozni vajon van értelme? (tudásbázis kérdés)

8. 302704b418 (válaszként erre: 7. - Cd7bc2426f)
2016. jún. 9. 19:54
Köszönöm, így teszek.
7. cd7bc2426f (válaszként erre: 6. - 302704b418)
2016. jún. 9. 14:58
neten megtalálod a szabályait beírod hogy dámajáték.
6. 302704b418 (válaszként erre: 1. - Cd7bc2426f)
2016. jún. 9. 08:00
Én csak sakkozom, állítólag nem is rosszul, de a dámajátékot csak hallomásból ismerem. Bemutatnád néhány szóban, esetleg utalnál a láthatóságra? Érdekelne, hogy mi a játék lényege. Gondolom hasonlóan a logikára épül, mit sakk. Egyébként szerintem mindkettővel lehet párhuzamosan is foglalkozni.
5. cd7bc2426f (válaszként erre: 4. - Suesue)
2016. jún. 7. 23:47
Igen érdekes, de logikus, mármint nálam bejött, én tényleg a dáma játékban szembesültem jó néhány sakk alap elvvel, amiket írtam is fedezni a bábukat gondolkodni nem csak a harc a lényeg, nekem segített, plusz dámázni még fáratt aggyal is tudok, sakkozni már nem annyira, az bonyolultabb.
2016. jún. 7. 23:00
Szerintem van értelme ahogy leírtad.
2016. jún. 7. 22:02
egyébként érdekes a dáma statisztikám jobb mint a sakk.
2016. jún. 7. 19:17

Rájöttem, hogy lecsillapít 1 -1 nehezebb sakk után, plusz a kombinációkat is jobban észre veszem, azt is meg tanultam a dámajátékból, hogy a legutolsó kicsi gyalogot is védeni kell mert telj hatalmú vezér lesz, továbbá mióta dámázok is, okosabban sakkozok fedezem a bábuimat nem török előre ész nélkül, csak a harc miatt, továbbá a dámát pörgősebbnek vélem több az ütés benne és már ettől is nyugodtabban sakkozom.


Szerintetek a dámát van értelme "keverni" a sakk-al? (tehát pl 1szer azt játszom, majs a másikat)



dámát jobban átlátom, ott jobban tudom mit miért teszek, és ezt is ebből a játékból tanultam meg még rég, hogy minden lépés előtt végig kell gondolni, hogy mit miért lépsz és mi lehet belőle.


Ezt ugye minden sakk oktató elmondja már a tanulás elején . :) Tudni kell mit miért csinálunk.

2016. jún. 7. 19:10
SAKK imádóként dámajátékozni vajon van értelme?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook