Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sajt-tálat szeretnék desszertnek a vendégeknek, milyen sajtokat ajánlanál bele? fórum

Sajt-tálat szeretnék desszertnek a vendégeknek, milyen sajtokat ajánlanál bele? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 7. 19:18
Én mindenféle sajtot tennék a tálra:) Imádom a sajtokat, a penészeseket is, de most ugye nem ehetek:( Gyümölcs is mehet rá!
2010. okt. 7. 18:50
Ne feledd a jó minöségü száraz vörösbort.szölő,dió,alma,körte,aszalt szilva is mehet.A sajtokat amúgy már felsorolták.Ízsített sajtokról még nem olvastam itt .Abból is tehetsz.Mindenesetre kis kockákra vág ,és ne feledd a fogvájókat.
8. Klimpírozi (válaszként erre: 5. - Potyek)
2008. júl. 19. 15:53
én sem csinálnám másképp...a dekorációból ne hiányozzon pár szem dió, szőlő:))
2008. júl. 19. 10:49
Sziasztok.Szerintem a sajt tálba tegyél körözöttes sajt tekercset,mozzarella sajtot,pannóniát,ementálit,olivabogyót diszitésnek.Sok sikert.
2008. júl. 19. 10:18
Szia! Szerintem kerüld az olyan hétköznapi sajtokat, mint a trappista. Azt helyettesítheted mondjuk ementálival vagy goudával. Tegyél rá még mindenképp camembert sajtot. Illetve sokan szeretik a füstölt sajtot. Ha valami extrára vágysz a márvány sajt is jöhet. Különben érdemes benézni a bevásárló központok sajt pultjába. Ott sok különlegességre lelhetsz. A sajtok mellé kínálhatsz gyümölcsöket is. Gyakran adnak hozzá almát meg diót, mert harmonikusan kiegészítik a sajtok ízét. Bocs, csak ezzel tudok szolgálni. Eredetileg pincér a szakmám, s anno mindent megtanultam a sajtokról, viszont az ember felejt. S sajnos a régi tételeimet se találom. Remélem azért segítettem. Sok sikert.
2008. júl. 19. 10:10
jessytaylor jókat írt;kiegészíteném még olivabogyóval (fekete,zöld,esetleg töltött)szárított paradicsom is finom és jól is mutat.Almát is szeletelj vagy kockázz hozzá.Pirítossal vagy friss bagettel szoktuk enni,vagy nagyon mutatós és nem kell készítgetni a 7days kenyérkarikák,amik ízesített formában is kaphatók (én a spenótost imádom).A sajtok közül,meg éppen amilyet tudsz venni.Mi járunk egy olasz boltba ott aztán olyan különlegesek vannak,hogy csak na,de szerintem csak ott lehet venni.(pl.12éves bivaly sajt,mindenféle rakott gorgonzola,kecskesajt,töltött,tekert finomságok...stb)
2008. júl. 19. 10:04
Brie, camembert és parenyica feltétlen legyen rajta (mármint, ha én is hivatalos vagyok a vendégségbe :) :) :) )
2008. júl. 19. 09:59
camembert,mini mozarella-ezeket ne hagyd ki szerintem,egy kis füstölt sajt,parenyica-az a letekerhető,és van még az a korbács sajt,aminek van sima és füstölt változata,köré egy kis koktélparadicsom,ilyesmi..mmmm
2008. júl. 19. 09:59
bár még lehet hogy előétel lesz belőle :S, dióval és aszalt gyümölccsel tálalnám fel
2008. júl. 19. 09:56
Sajt-tálat szeretnék desszertnek a vendégeknek, milyen sajtokat ajánlanál bele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook