Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Saját magam által vásárolt könyveim száma, műfaja fórum

Saját magam által vásárolt könyveim száma, műfaja (beszélgetős fórum)


15. 993dda84ef (válaszként erre: 14. - Lara1984)
2014. okt. 20. 08:00

Te, az igen tekintélyes mennyiség, gratulálok!:))

Nekem is van egy szerény gyűjteményem, nem ismerem a számadatokat, de talán ennyi azért nincs, viszont az enyém elég "unalmas", 95%-a egy témához kapcsolódik.:)


Most nagy bajban vagyok miattuk, mert nem szeretném jelenlegi helyén hagyni, viszont akkor bérelnem kell majd neki egy raktárhelyiséget a következő évekre. Áááá, ezek ám a komoly logisztikai problémák.:)))

2014. okt. 19. 23:10
Könyveim száma: kb. 4000-5000, melynek 85-90%-a német nyelvű; szakkönyvek rengeteg témában valamint irodalom.
2011. febr. 4. 10:41
Nagyon sok könyvet vettem már..és szinte minden témában.
12. sunshine24 (válaszként erre: 11. - Szilvamama)
2011. febr. 3. 19:34
Én is észreveszem, hogy mindig ugyanahhoz a témához térek vissza, ami nálam a családi drámák témaköre. Érdekes, de ha könyvesboltban vagyok, ott is mindig az ilyen témájú könyvek akadnak a kezembe.
11. Szilvamama (válaszként erre: 9. - Andy332488)
2011. febr. 3. 19:27

Amikor annyi idős voltam, mint te, akkor nagyon szerettem őket. A kedvencem az Áldott teher volt.


Most már egy kicsit öregebb vagyok, érdekes módon szinte teljesen leszoktam a romatikus regényekről. Most valahogy a "gondolkodásra késztető", nehezebb olvasmányokat szeretem. Per pillanat a gnosztikus evangéliumok tárgykörébe tartozó könyveket olvasok. :)

10. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Andy332488)
2011. febr. 3. 17:16
Rengeteg: kb. 25 éve fizetem a Révay Lexikont; kertészeti, zenei, egyéb tudományos és teológiai könyvek, azonkívül még a klasszikusok és több szépirodalom.
9. andy332488 (válaszként erre: 5. - Szilvamama)
2011. febr. 3. 14:18

Az "öröklést" azért is tettem idézőjelbe, hogy nem kimondottan arra gondoltam, hogy meghalt valakid és a tiéd lettek a könyvei, hanem, hogy pl. a szüleidé volt, de ők már nem "gyűjtik" a könyveket, ezért szépen átraktad őket a saját polcodra. :D


Pedig a Danielle Steel könyvek jóóók, miért szabadultál meg tőlük..? Nekem kb. negyven könyvem van tőle. :)

2011. febr. 3. 13:55
Nem túl sok, de azok nagyon változatosak: szakácskönyvek, szex-szel kapcsolatos könyvek, szépségápolásos könyvek, pszichológiai és párkapcsolati könyvek, asztrológiával kapcsolatos könyvek, útikönyvek, csajos szórakoztató olvasmányok, állatos könyvek, terhességgel és babákkal kapcsolatos könyvek. Asszem nagyjából felsoroltam. :)
7. Szilvamama (válaszként erre: 6. - Sunshine24)
2011. febr. 3. 13:47
Hát, azt én sem tudom, hogy mi lenne vele a könyvtár nélkül :) Remélem egy jó ideig nem fogynak el a könyvek amik érdekelnek!
2011. febr. 3. 13:27
Alig van, amit én vettem. Nem azért, mert műveletlen vagyok, hanem azért mert csóró. Manapság egy könyvnek horror ára van sajnos. Viszont könyvtári tagságommal havi 4-5 könyvet kivégzek, így ez nekem sokkal olcsóbb, mint megvenni.
2011. febr. 3. 13:18
Olyan 300-350 könyvem van, ennek csak kicsi hányadát kaptam, örökölni meg még szerencsére nem örököltem. Nagyon vegyes az érdeklődésem, a Válogatás könyveimre vagyok a legbüszkébb, kevés hiányzik a sorozatból, azt próbálom még megszerezni. Ezen felül fantasy-k, krimik és bármi, ami olvasható. A romatikus regényeket lánykoromban szerettem, volt 70 Danielle Steel-en, de azoktól megszabadultam :)
2011. febr. 3. 13:01
Szerintem max egy 20-25 könyvet vettem, többit kértem ajándékba vagy úgy örököltem. Saját pénzből csak a számomra fontosabb könyveket vettem meg, ezek főleg fantasy témájúak voltak, de ma már szinte soha nem veszek könyvet, mert rengeteg itthoni könyvet még ki se nyitottam.
2011. febr. 3. 13:01

rengeteg... Imádok Antikváriumokba járni, kutatni olyanok iránt ami még nincs meg. Verne gyűjtő vagyok, van tőle rengeteg könyvem. Sajnos még nem az összes, de elég sok. Sajnos nem a szép kiadásúak, mert azok drágák, de a lényeg a sorokban van úgyis.

Nomeg egyetemista koromban sok szakmai könyvet vásároltam.

2011. febr. 3. 12:59
Hát nem sok...olyan drágák, én meg ha rákattanok egy könyvre éjjel is olvasom, és max 3 nap alatt kivégzem...:S
2011. febr. 3. 12:58
Hány olyan könyved van, amit nem kaptál, nem "örököltél", hanem te vetted magadnak? Általában milyen műfajú könyveket veszel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook