Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Saját ház előtti parkolás fórum

Saját ház előtti parkolás (beszélgetős fórum)


29. Anna0323 (válaszként erre: 28. - 31bc25d879)
2017. jún. 7. 17:43
Köszi az együttérzésedet. Jó fogadtatás az új városban!
28. 31bc25d879 (válaszként erre: 27. - Anna0323)
2017. jún. 7. 15:19
Elhiszem, hogy pipa vagy, engem is elkapna a harctéri ideg. Érthetetlen az egész.
2017. jún. 7. 14:34
Új helyre, új házba költöztünk. Én m.... 75 ezer ft-ért le murváztattam a ház előtti részt, hogy, ha jönnek a gyerekek, unokák tudjanak parkolni. Erre a közeli üzembe jövő teherautók itt forgolódnak, a közeli okmányirodába és e.on-hoz jövők itt parkolnak. Gondoltam egy nagyot és virággruppokat csináltattam a férjemmel, 15 kis gruppot virággal beültettem. Ez megint több ezer ft volt, plusz a munka. A szembe lakó fodrász ezt nem tudta elviselni, egyébként 4 hónapja lakunk itt, senkivel semmi affér nem volt - feljelentett bennünket közterület birtoklása címén. Virággruppok megszüntetve, idegen autók parkolnak és forgolódnak. Tőlünk 2. szomszédot viszont 60 ezerre büntette az önkormányzat, mert nem nyírja le a füvet a velünk egyszinten levő szakaszon. Hát én ezt nem értem. Levonva a tanulságot ilyen nagy hülyeséget régen csináltam, hagytam volna dzsuvásan, néha lenyírva a füvet. Köszi, hogy meghallgattatok, nagyon pipa vagyok!!!!!!!
2017. ápr. 12. 06:04
Már közben meg is találtam..2012-ben módosítottak a kreszt erre vonatkozóan..engedély nélkül nem parkolhatnak a ház előtti kocsibejárón,szabálysértésnek minősül..
2017. ápr. 12. 06:00

Régi fórum,de hátha..

Szóval 2buszmegálló között lakunk..rendszeresen áll autó a kocsibejárónkon,mi meg nem tudunk beállni vagy épp aki hozzánk jönne se tud oda állni..tettünk ki táblát,h kérjük szabadon hagyni,de rendszerint ezt leszaggatják...ez így rendjén van?

24. bnedora (válaszként erre: 22. - Lilimami)
2012. máj. 10. 22:25
Bár régi a fórum, és én sem örülök, ha valaki elénk parkol, de jó tudni, hogy a kerítés utáni rész már közterület, oda bárki parkolhat.
23. turkkati (válaszként erre: 21. - Lilimami)
2011. nov. 6. 09:11

Írd majd meg, hogy váltak be!

Nekünk azóta semmi gondunk, pedig az árokpart néhány helyen úgy megsüllyedt, hogy füvet sem tudtunk nyírni, míg fel nem töltöttük.

Üdv:Kati

2011. nov. 5. 14:07

Még a szomorú az, hogy a szomszédunk (akit kb egyszer sem láttunk) egy kb 4 méteres részt a miénkből ki is sajátított magának.

Ahogy írtam, elég hosszú a kapu előtti platz, és a vége felé áll egy villanyoszlop is, onnantól még az a 4 méter a "miénk", de a kedves szomszéd elkezdett odaállni, gondolván, az a rész úgyis messze áll tőlünk, ott egy oszlop is, nem kell az nekünk. Ma már az az ő helye, kicsit le is térkövezte, és minden nap ott parkol, de egyetlen egyszer sem kérdezte meg, hogy odaállhat-e, nem baj-e, ha használja, stb...pedig arra azt mondtam volna, hogy rendben, oda már mi nem nagyon állnánk. De neki ezekhez szemrebbenés nélkül van pofája...

21. Lilimami (válaszként erre: 15. - Turkkati)
2011. nov. 5. 14:03

Na, voltunk barkácsáruházban. Ezek a nagy kövek 190 Ft/kg áron voltak, ami elég sokra jönne ki, viszont itt van nem messze a Duna, úgyhogy lementünk a partra, és hasonlókat szedtünk. Még áll itt 2 autó, de ahogy elmennek, este nekiállunk. Holnapra meg fognak lepődni nagyon, de kezdem már unni, hogy én lakom itt, és lassan nekem nem jut hely... Az meg hab a tortán, hogy tönkreteszik a kerítésünket is.


Én ide a lakóparkba járok körmöshöz, de egyszer sem álltam az ő társasházuk elé, mert tudom, hogy az valakinek a helye. Szépen kerestem olyan területet, ahol még építkezés van, nincs ott senki, tehát nem zavarok senkit; pedig így gyalogolnom kellett. De nekem nincs pofám ehhez.

2011. nov. 5. 12:12
Van ettől még cifrább helyzet is: a társasház nagyobb udvarral. A kaput gyakran nyitva hagyják, és boldog-boldogtalan ide fordul be, itt parkol, gyakran több napra is. A kapot olyanok csukják be, akinek még autója sem a 4-5 éves ikreken át a 87 éves bácsiig... Ha szólunk, majdnem leköpnek, a táblát ellopták, stb. De már hetyegtek is nyári estén az autóban az udvarunkban... Ez így meg jó 15 éve!!
2011. nov. 5. 11:25
Nálunk meg az a helyzet parkolásilag, hogy Bp-en, társasházban lakunk, és alattunk ér véget a parkolózóna, vagyis a mi házunk már nem az. Tőlünk két házra ovi, bölcsi és irodaház is van, vagyis elég nagy a forgalom. Ennek következtében egész nap nem tudok megállni a saját házunk előtt, de még az utcában sem... És jogilag nyilván nem szólhatok semmit, hiszen közterület. Viszont én sem állhatok le egész napra a zónába, ahol lenne hely, hiszen mivel a zónán kívül lakom, nincs engedélyem erre. Nehéz dolgok ezek is.
18. rinike
2011. nov. 5. 11:03
Én templom mellett lakom, és a misék, esküvők alatt gyakran nem tudok parkolni a saját házam előtt, sőt néha előfordul, hogy a kapumat is elállják. Szerencsére mi megoldjuk azza, hogy ha tudom, hogy misekor kellene ki vagy beállnom, akkor egyszerűen keresztbe állok a saját kapumban, és ilyenkor aztán legalább a ki bejárás nincs akadályoztatva. Engem nem zavar, hogy a többi ház előtti helyet idegen autók foglalják el. Még mikor ideköltöztünk, figyeltem, hogy mások hogyan oldották meg ezt. A szomszéd utcában van egy pékség. A szomszédai letérkövezték a területet, és miután mindig elállták a kapubejáróját és nem tudott kiállni, mikor akart, 3 oszloppal és lánccal, privátosította a közterületet. Nem tudom, hogy engedélyköteles volt-e ez, mindenesetre évek óta így van már, én gondolkodni szoktam rajta, hogy miért kellett 3-4 autó helyét lezárni, miért nem volt elég a kapunál, mert így csúcsidőben nem elég a parkoló a pékségnél.
2011. nov. 5. 10:54
Ha egyszerűen csak letérkövezitek, akkor is oda fognak állni. Sőt, akkor még inkább, hisz még szépen ki is lesz a parkolóhely alakítva. Valamit tegyetek a szélére, mint pl a térkő, kis bokrok, kerítés, kerti törpék, bármi olyasmit, amitől nem tudnak odaparkolni.
2011. nov. 5. 10:50
Kiváncsi lennék arra, hogy a jog mit mond, ha pl térkövezünk, tehát saját erőből, pénzből megcsináltatjuk a területet, és arra is ráállnak. Az a mi tulajdonunk, a térkő, arra nem kéne, hogy álljon.
15. turkkati (válaszként erre: 13. - Lilimami)
2011. nov. 5. 10:49
a Bükkben szedtük, vízmosásokban, jó kirándulás volt. De vannak kőcentrumok, ahol lehet kapni, nézzetek szét!
14. MelisUK (válaszként erre: 9. - Bnedora)
2011. nov. 5. 10:47
Akkor pedig - ötletet merítve a hozzászólásodból - kis bokrokból kell sövénykerítést kialakítani. Azért nem szólhatnak. :)
13. Lilimami (válaszként erre: 10. - Turkkati)
2011. nov. 5. 10:46
Én is pont erre gondoltam, de milyen árban vannak??
2011. nov. 5. 10:45
Nálunk egyébként az a folyamatos probléma, hogy az út mentén lehet parkolni, ha normálisan egymáshoz igazodnak az autók, akkor mindenki kocsija befér, sőt, még maradna hely vendég autónak is. Erre szinte mindenki úgy parkol, hogy előtte-mögötte fél autónyi hely van. Persze én érek haza mindig a legkésőbb, addigra szinte sosincs akkora hely, hogy beférjek, így kénytelen vagyok egy járdaszigetre felállni, ami ráadásul jó messze van a bejárati ajtónktól. De ha nem ott állok meg, akkor egy másik utcában lenne csak helyem... És ha xy utcában lakom, akkor abban is fogok parkolni.
2011. nov. 5. 10:45

Köszi a válaszokat. Arról már nem is beszélek, hogy vmelyik tapló paraszt nekiment a kerítésnek, ugyanis a betontalapzat függőlegesen meg van repedve, és a sarkánál pedig málik szét, jönnek le a darabok...

Ezt is mi csináltatjuk majd meg, 20-30 ezer Ft-ért....

Sajnos eddig még egyikkel sem találkoztam (hogy ki áll ide), pedig azt hiszem, nem lennének szép szavaim, viszont félek, hogy esetleg megbosszulnák, mondjuk a kutyánkon..

10. turkkati (válaszként erre: 6. - Lilipeti)
2011. nov. 5. 10:45
Mi családi házban lakunk, kapubeállóval, ami szintén közterület. A kapunra azért nem állnak rá, de a ház elé sokszor. Nagyon hosszú a kerítésünk, mert íves a telek, 40 méteren nyírjuk a füvet, szedjük a szemetet:(. Mi nem vitatkoztunk, szép nagy termésköveket raktunk az árokparton végig, olyan távolságba, hogy autó ne férjen közé. Szép is, és azóta parkolásmentes.
9. bnedora (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2011. nov. 5. 10:45
Ez nem biztos, hogy lehetséges, mert ha közterület, akkor esetleg engedélyköteles. Tudni kell, hogy milyen besorolásban van a közterület. Esetleg az önkormányzatnál kellene érdeklődni.
2011. nov. 5. 10:42
Megoldható lenne, hogy egy alacsony (kb térdig érő) kerítést tegyetek oda autóbejáróval? Szerintem ha nektek kell gondoskodni arról a területről, lefüveztethetitek, letérköveztethetitek, akkor kis kerítés is mehet. Máris úgy fog tűnni, mint a magánterület, senki nem fog oda parkolni többet rajtatok kívül.
2011. nov. 5. 10:37

Sajnos, az emberek bunkók! Anno, amikor emeletes házban laktunk, nálunk is ez volt a probléma. Volt mindenkinek egy megszokott helye, és oda parkolt. Télen volt a legnagyobb probléma, amikor az ember magának ellapátolta a havat, de más ez figyelembe sem vette, simán beparkolt. Kisebb-nagyobb viták is voltak ebből. De, mint tudjuk, a közterület az közterület. Max. megkérheted az illetőt, hogy ne álljon oda, mert ti ott laktok, és ti is parkolni szeretnétek. Más dolog, ha valaki csak vendégségbe megy, és akkor kénytelen valahol parkolni.

Hiába teszed te rendbe a házad előtti részt, az akkor is közterület, ott bárki parkolhat, kivéve, kocsibeálló, kapu.

Én azért teszek ki bokrokat, fákat a házam elé, hogy mindezeket megakadályozzam.

2011. nov. 5. 10:32
Nálunk szerencsére van tényleges előkert, ami saját tulajdon. Ja, mi is 4 lakásos társasházban lakunk. A mi előkertünket egy árok választja el az úttól. Mindenkinél így van. Mi kialakítottuk 4 autó parkolásához a helyet. Volt olyan, hogy a szemben lévő házhoz jött valaki, és simán beparkolt a mi helyünkre, a mi telkünkre. Szóltunk neki. Nekünk két autónk van (nem vagányságból írom), és az egyikkel az út szélén, a ház előtt parkolunk. Azért ott, mert látjuk így az ablakból, és mindenki tudja, hogy az a mi helyünk. Ez az a bizonyos íratlan szabály. Egy éve többször volt, hogy mikor este fél9-kor hazaértünk a melóból nem tudtunk oda parkolni, mert egy csaj (aki egy másik házba jött, és ráadásul nem is a szembe házba, hanem valamelyik másikba, ahova még gyalogolnia is kellett) folyamatosan oda parkolt. Na, mi ezt meguntuk, és egyik este megvártuk. Megkértük szépen -mondjuk az ő véleménye erről a szépről más volt :D , hogy parkoljon már az elé a ház elé, ahova jött. Neki állt feljebb, de többet nem parkolt ide. Még ő akarta megszabni nekünk, hogy hova parkoljunk, mert tanácsokat osztogatott, hogy ide meg oda álljunk. Mondtam neki, hogy mi nem tanácsot kérni jöttünk, hanem hogy ne ide parkoljon. ...Szóval, ebből az egészből csak azt akartam kihozni, hogy beszéljetek azokkal, akik oda parkolnak. Legalább arra figyeljenek, hogy ne a kapuhoz álljanak, és mindenképpen hagyjanak nektek helyet. Nem lehet felszerelni helyfoglaló vasat (nem tudom, hogy mi a hivatalos neve).
2011. nov. 5. 10:32

Írjátok ki, hogy autó kijárat, kérjük hagyja szabadon. Nálunk mindenki a saját részén áll, ha véletlenül valakihez több kocsival érkeznek vendégek, akkor megkérdezzük a másikat, hogy oda állhatnak-e. De akkor sem a kapuba.

általában olyan helyen alakul ki a hozzátok hasonló állapot, ahol valami üzlet, fodrász, piac van a közelben, az oda jövők nem néznek semmit, csak azt, hogy parkolni tudjanak. Sajnos.

2011. nov. 5. 10:27

Én teljesen egyet értek veled. Ha van 4-5 hely, akkor nagyon a sarokra állhatnak, de azért a kpuba?? Jó nagy parasztság.

Nálunk ugyanez van, nagy terület, 2 autó fér el a kerítés előtt. Télen mindig tisztára pucoljuk, ezért mindenki nálunk fordul meg, odahordva a havat, és mindenki ott áll meg. Persze középen, hogy a mi autónk még véletlenül se férjen oda. Mi írtunk kedves szerelmes levelet, hogy ha már odaáll, akkor legalább úgy, hogy mi is odaférjünk. Általában eltakarodtak.

2011. nov. 5. 10:21

A problémám a következő lenne:


Ikerházban lakunk, itt úgy vannak kialakítva a "telkek", hogy minden ház előtt van még egy kisebb terület (nem járda), amolyan előkert, ahova az ember tud parkolni, füvesítheti, fát ültethet, szépítgetheti. Ez a terület közterület, mégis ugyebár nekünk kell rendben tartani, hozzánk tartozik.

Ezzel nem is lenne probléma.

Nekünk saroktelkünk van, és ez a terület így elég hosszú, kb 4 autó parkolásához is elég. Nincs még rendbetéve, nem füvesítettünk, tervben van a rendezgetése, térkövezés stb. Ami miatt tanácsot kérek, h most már állandó problémává vált, hogy mire hazaérek, 1-2-3 kocsi parkol a házunk előtt, mintha ők laknának itt. Beállnak a "helyemre", a kapu elé közvetlen, mintha az ő tulajdonuk lenne, nem érdekli őket, hogy laknak itt. Lassan nem tudok parkolni a házam előtt.

Rendben van, hogy közterület, de vannak íratlan szabályok, mint pl az is, hogy nem parkolunk más portája. Azt pedig azért már durvának találom, hogy elfoglalnak több autónyi helyet; ha hazaérünk egyszerre a párommal, hova álljunk mégis??

A pofátlanságot, a kérdezés nélküli parkolást, és az állandósult állapotot kezdem nagyon unni.

Közterület, de mégis mi tartjuk rendben, tehát elvárnám, hogy én parkoljak ott, mások ne.

Mi van, ha vgre befüvesítjük, térkövezzük, akkor is ez lesz??

Rendben, hogy elvileg nem a mi tulajdonunk, de azzal mi van, hogy ha az én térkövemen fog állni?

2011. nov. 5. 10:21
????
2011. nov. 5. 10:13
Saját ház előtti parkolás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook