Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ryanairnél kell útlevél Brüsszelbe? fórum

Ryanairnél kell útlevél Brüsszelbe? (tudásbázis kérdés)


17. Roza78 (válaszként erre: 16. - Szavak)
2012. okt. 3. 12:24
Ez már a kérdés feltevőjét úgy látszik nem érdekli. Imádom mikor mindenki segíteni próbál , keresgél mindenfelé es mégcsak vissza se szólnak.
16. szavak (válaszként erre: 3. - Meli0428)
2012. okt. 2. 16:17

Azt nem árt tudni, ha barna fedeles személyivel mész, a magyar reptéren a jegyszedő néni vagy bácsi egy másodperc alatt beazonosít a barnafedeles igazolványoddal, mert látott már ilyet eleget.

De ha visszafelé is akarsz jönni, a belga reptéren az ottani jegyszedőnek lehet, hogy fél órájába is bele fog telni, mire rájön, hogy jó ez az igazolvány. Ezért érdemes hamarabb kimenni a reptérre.

15. szavak (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2012. okt. 2. 15:53

Megtaláltam a jogsira vonatkozó szabályozást is:

"A magyar jogosítvány (vezetői engedély), ami itthon személyazonosításra is alkalmas, az EU-ban nem elfogadott utazásra jogosító okmány (nincs benne a fenti EU-s adatbázisban), tehát külföldön csak mint jogosítvány használható. "


[link]

14. szavak (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2012. okt. 2. 15:34

Ott van a hatályos válasz a 7. számú hozzászólásban. :-)

Mindenfajta személyi jó.

13. emagdi (válaszként erre: 12. - Szavak)
2012. okt. 2. 15:34
igen. azt mondom én is, hogy külföldre utazni nem jó a jogsi:)
12. szavak (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2012. okt. 2. 15:30

A magyar törvények szerint a jogosítvány is személyazonosságot igazoló okirat. Ezért nem kötelező Magyarországon a személyi igazolvány.

De lehet, hogy az EU-ban nem elég a jogsi, minimum személyi kell.

Majd ha egy kártya lesz a jogsi és a személyi meszűnik a variálás.

11. emagdi (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2012. okt. 2. 14:54
szerintem amúgy el kell fogadják a könyv alakú személyi igazolványt, amennyiben az érvényes.
10. emagdi (válaszként erre: 3. - Meli0428)
2012. okt. 2. 14:53

hívd fel bármelyik okmányirodát, megmondják. az a tuti:) esetleg nézd meg a hatályos jogszabályt, ha van friss jogtárad.

itt csak mindenféle városi legendákat hallhatsz, amolyan fele sem igaz alapon:)

9. emagdi (válaszként erre: 8. - Szavak)
2012. okt. 2. 14:51

reptéren is be kell mutatni a személyazonosságot igazoló iratot (személyi ig v útlevél), mert azért nézik kiket dobozolnak be a gépbe:D


jogsi nem jó. (múltkor okosított ki az okmányirodában az ügyintéző néni, mikor az útlevelet csináltattam, és beszélgettünk)

8. szavak (válaszként erre: 1. - Meli0428)
2012. okt. 2. 14:30

Magyarország és Belgium között nincs határellenőrzés, ezért senki nem kér tőled semmilyen iratot.

Azért jó ha van nálad személyi, vagy jogosítvány, ha szükséges tudd igazolni ki is vagy te valójában.

A repülőjegyet viszont kérik. :-)

2012. okt. 2. 11:25

A személyazonosító igazolvánnyal történő utazás joga az összes forgalomban lévő személyazonosító igazolvány típussal, azaz:



az 1991. április 1-je előtt kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kemény borítójú, népköztársasági címerrel);

az 1991. április 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (puha borítójú, köztársasági címerrel);

a 2000. január 1-je után kiállított személyazonosító igazolvánnyal (kártya formájú, műanyag), illetve

a 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes személyazonosító igazolvánnyal is gyakorolható.


A tagállamok polgárainak unión belüli utazásaihoz természetesen változatlanul használható az érvényes útlevél is.


[link]

2012. okt. 2. 11:17
Ezt azert irtam, mert epp akkor leptunk be az unioba es megis elfogadtak. Amugy nekem meg mindig az van.
5. Annie1130 (válaszként erre: 4. - Roza78)
2012. okt. 2. 10:53
2004 nyara az több, mint 8 éve volt!Nem gondolod, hogy azóta változtak a törvények?Mert, hogy, bizony változtak és csak kártya formátumú személyi igazolvánnyal lehet utazni EU-n belül!Más szavakkal: Nem jó a könyvecske formátumú személyi, ami a párodnak van!
4. Roza78 (válaszként erre: 3. - Meli0428)
2012. okt. 2. 10:46
Az is jo, en 2004 nyaran 4 orszagban voltam vele , kicsit tobb idobe kerult mire leellenoriztek de elfogadtak.
2012. okt. 2. 10:44
köszi. a párom még a barna fedeles személyivel rendelkezik. az is jó? :S
2012. okt. 2. 10:40
Elég a személyi az Európai Unió tagállamain belül függetlenül attól, hogy milyen közlekedési eszközzel lépsz be az adott országba.
2012. okt. 2. 10:39
elég a személyi vagy útlevél kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook