Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rutinvizsga felkészítés fórum

Rutinvizsga felkészítés (beszélgetős fórum)

9. Nyulacska88 (válaszként erre: 8. - Nyulacska88)
2011. szept. 2. 09:18
válasz = váltasz
2011. szept. 2. 09:18

Kedves Katuska,


én először megpróbálnám megbeszélni aggályaimat a mostani oktatóddal, hiszen a türelemmel és oktatási módszerével nincs bajod. Én elmondanám neki, hogy maximálisan elégedett vagy azzal, ahogy tanít, de lenne észrevételed, és ezeket szeretnéd vele tisztázni. Mondd meg neki a 50-100 perces dolgot, és azt, hogy Te nem szeretnél Tőle elmenni, de mivel kevesebbet oktat, és a lemaradó percek Neked igenis számítanak, így arra kényszerülsz, hogy másik oktatót kell keress.


Amennyiben hajlandó változtatni, úgy nagyon szívesen maradnál, de szeretnéd, ha átgondolná a dolgot, és várod a válaszát.


Mivel úgy is azon gondolkozol, hogy válasz, így nem okoz Neked gondot az, ha azt válaszolja, nem kíván változtatni, ugyanakkor, ha változtat, az Neked csak pozitív lesz.

2010. jún. 5. 15:48
Nem tud valaki egy megbízható oktatót ajánlani Budapesten (aki nem a pótóradíjra hajt)?
6. katus3 (válaszként erre: 5. - Kattuska)
2010. jún. 5. 14:41

Szia!

Én is úgy gondolom,hogy váltanod kellene. Én anno mikor vezetni tanultam,úgy jártam,hogy a megbeszélt időpontban az oktató csaj megállt a kapuban,én beültem és vezettem a rutin pályáig,és haza is. A ház előtt szálltam ki. Forgalomnál ugyanígy.

2010. jún. 5. 11:37

Azt hiszem, egyre biztosabb vagyok abban, hogy váltanom kell, amit egyrészről nagyon sajnálok, hiszen tényleg nagyon türelmes az oktatóm,amire mellettem szükség is van :)És nem áll fenn az a veszély sem, hogy elveszi az önbizalmamat, sőt...de nem akarok vagyonokat otthagyni nála.

Csak azt nem tudom, hogy iskolán belül kérjek másik oktatót, vagy inkább váltsak iskolást is (ennek ugyanis anyagi vonzatai is vannak,nem szeretném, hogy a már befizetett összeg elússzon...)

Azt hiszem a rutinvizsga előtt semmiféleképpen nem tudom ezt megtenni, nem akarom, hogy aztán ott visszavágjon (bár lehet, hogy ez túlzásnak tűnik, de hallottam már ilyen esetekről is)

2010. jún. 5. 07:15

Az én oktatóm de rémes volt, de sajnos nem igazán volt lehetőségem váltani. Nem is a rutin részével volt a gond, hanem a forgalommal. Szörnyű volt, tényleg egy rémálom. És nekem is plusz órákat kellett vennem, hogy legyen elég önbizalmam nekimenni a vizsgának, mert folyamatosan szidott, egy útvonal kellős közepén satufékezett le, és leordibálta a fejem mások előtt is. És a plusz órákat csak úgy kérhettem, még ha nem is járom le, de 10 órát (25000Ft-ot) ki kellett egyben fizetni... Mellesleg hibátlanul vizsgáztam rutinból, és forgalomból is, de mái napig érzem a hátrányát a viselkedésének, és szerintem még öt év múlva se leszek teljes önbizalommal a vezetés iránt, függetlenül attól, hogy minden héten vezetek viszonylag hosszú távon. És már 2,5 éve meg van a jogsim.


Szóval a te eseted, "csak" anyagilag megterhelő, de ha van rá lehetőséged, és mások ajánlanak valakit, aki türelmes, akkor szerintem válts, mielőtt még megbánod.

2010. jún. 5. 00:22
Szia!Te érzed,hogy mit tudsz.Viszont arra figyeljél,hogy ne rajtad gazdagodjon meg.Persze ezzel látom,tisztában vagy.Velem pót órákat akart vetetni a vizsga előtt,de kijelentettem,hogy csak utána veszek,hogy lássam mit nem tudok,hogy meghúztak.És sikerült elsőre...A barátnőm mondogatta,hogy fél,stb.,le is szedték rendesen.Szóval,inkább keress mást,mert,ha megmondod neki a magadét,nem biztos,hogy jó lesz utána...
2. virgilius (válaszként erre: 1. - Kattuska)
2010. jún. 5. 00:08
Szia! Nekem anno ugyanez volt a problémám, és utólag visszanézve azonnal lépnem kellett volna, mert mire másik oktatót kértem, már rengeteg pénzt legombolt rólunk. :( Akit helyette kaptam, az viszont korrekt volt, és meg is tanított vezetni rendesen. Szerintem ne hagyd magad!!!
2010. jún. 5. 00:05

Sziasztok!

A problémám a következő: nemrég kezdtem el a rutin óráimat, most voltam a negyediken. Az oktatómat nagyon szimpatikusnak, türelmesnek találom, jól együtt tudok vele működni. Nála az a rendszer, hogy egy alkalom két órának számít (ami szerintem alapvetően nem is lenne baj). Viszont egy alakalom sohasem volt másfél óra, összesen foglalkozik ennyit egy "mazsolával", vagyis a találkozási helytől a pályáig való "szállítással" együtt,ami körülbelül 20-25 percet jelent (holott előírás szerint egy gyakorlati órának 50 percesnek kellene lennie, vagyis akkor kettőnek együtt 100 percesnek, ehhez képest még egyik alkalommal sem vezettem egy óránál többet)

A probléma pedig ott kezdődik, hogy ennyi idő alatt nem jutottunk el a kötelező feladatoknak még a feléig sem, vagyis pót-órákat kell vennem (minimum hármat, de az is lehet, hogy többet, ami a jelenlegi árak mellett nem kis összeg- 5000 Ft/alkalom).

Nem tudom mit kellene tennem, de úgy gondolom ez nem tisztességes hozzáállás az oktató részéről: nem tudok annyit gyakorolni, ami kötelezően elő van írva, és ami után fizettem...ezzel tulajdonképpen rákényszerít arra, hogy pótórát vegyek, amit pedig már neki fizetek...

Mit gondoltok, érdemes ezt felvetni az oktatónak, vagy inkább keressek másik iskolát?

Akad valaki, aki hasonló problámával küzd/küzdött? Mi erre a legjobb megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook