Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rutin műtét fórum

Rutin műtét (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rutin műtét

12. judo64
2010. márc. 23. 20:06

Sajnálom,hogy ilyen eset történt Veletek.Én is SM beteg vagyok,de a papíromra rá van írva hogy kizárólag életmentő műtét végezhető el nálam.

Pedig az állapotom stabil 9.éve.Hál isten jól érzem magam és nem látszik rajtam ez a rettenetes kór.

Remélem a menyasszonyod is felépül és nem többé problémája.Majd még a babavállalással vigyázzatok!

Sok Boldogságot Nektek!

11. agis (válaszként erre: 5. - Edka)
2009. jan. 30. 10:45
Ugye viccelsz, hogy egy SM-esnek segítenek ezek a dolog....? Nézz már meg kérlek mivel jár ez a betegség, ami első sorban, fiatal (25-30 év körüli) nőket támad meg....!!!!!
2008. máj. 9. 19:33
Én egészségügyis - én csak hivatalban- vagyok, és sajnos tényleg ez megy a kórházakban. Amikor a nagymamám haldokolt _ tüdő és mellrák- mi fürdettük le, amit illő összeggel meg is kellett köszönni.Jómagamnak laparoszkópos epeműtétem volt 2004-ben, a nővérek közül rám se tojt senki.A műtéti nap előtt este kértem 1 altatót, hajnai 1-kor behozták és felébresztettek, vegyem be.A 12 -ből 1 nővér foglalkozott velem, mikor bent volt, a többit csak a folyosón láttam. Annak az 1-nek pirokodva kedveskedtem.A dokinak is adtam, de nem egetverő összeget, sikerült is elqurni, a gyomrom azóta felül nem záródik. Azelőtt volt vesekövem és akkor már megvoltak az epeköveim is.A szakrendelőbe a hugyológusnak 3 hétig kellett könyörögnöm egy UH-ért, ami semmit sem mutatott ki, miközben én közöltem , h tuti vesekövem van(tipikusan olyan fájdalmaim voltak). Kértem, legalább egy vérképet, egy vizelettenyésztést. Ő azt mondta, az nem így fáj, menjek el az operaház melletti patikába, váltsam ki a gyógyteát. Már nőgyógyászaton is voltam. Majd az urológos elküldött a pszichiátriára, h képzelt beteg vok. 3 hét után a párom megunta a szenvedésem és bevitt egy kórházba, ahol kiderítetteék: igen vesekövem van 5 db, igen, vesegyulladásom is van, vesetemedencegyulladásom, és igen, epeköveim is vannak, amiket ildomos lenne mostmár megműteni.Na de ezért már fizetni kellett. A szülésemnél a terhesgondozó doki arra hivatkozott túl sok esete van. Az ügyeletesnél szültem, aki a gátmetszésnél jött be, majd azt összevarrta, addig nem érdekeltem. Neki nem adtam, tekintettel arra, h rutin szülés volt. A szülésznőnek adtam mert ő soxor bejött. Mégis itt vagyok, nem haltam meg.Lehet, hogy hála' Istennek, de nem a magyar egészségügynek? Ha egy kollégával így bántak, akkor a mezei emberkékkel mit tehetnek vajon?
9. Nonomano (válaszként erre: 7. - Neshama)
2008. máj. 9. 13:23
Talán ő csak sztorit írt más bereggelt ismerős, barát nevén.
2008. máj. 6. 07:33
Cikkedet olvasva szégyellem magam az egészségügy miatt,igaz én már 10 éve nem dolgozom kórházba,de akkor is.Sajnos,ide jutottak.
2008. jan. 9. 21:24

Khmm...

Hogy mondhatta neked az orvos az "Uram, el ne tévessze..." mondatot, ha az adatlapod szerint nő vagy?

Csak ezt szeretném megtudni.

2008. jan. 8. 18:53

Szia!

Szörnyű, ami a mennyasszonyoddal történt, remélem, hamar felépül! De nagyon megható, hogy kiálltál mellette, és ápoltad őt ... :)) Sok boldogságot nektek!!:)

5. edka
2007. dec. 12. 19:33

Üdvözöllek!

Cikkedet olvasva szörnyülködök,csak beteg ne legyen az ember.Figyelmetekbe ajánlom a kombucha tea és a kristálygomba üdítő fogyasztását.Szerintem sokat segítene.A neten nézz utánna!Jobbulást a menyasszonyodnak!!! :-)))

2007. dec. 12. 10:47

Nagyon szép dolog tőled, hogy így kitartasz a menyasszonyod mellett! Gondolom azért is voltak komplikációk a műtét során is,meg a sebgyógyulással is,mert az epekő miatt nem tudott normálisan enni és mindenféle vitamin és nyomelem-hiánya lehetett. Ez pedig súlyos következményekkel járhat- de ha nem volt más választás, ha rizikós is, de meg kellett műteni.

Azért szomorú, hogy veletek sem bántak emberségesen.

2007. dec. 10. 21:38
Jó lenne tudni, Menyasszonyod hány éves, hány kiló, milyen stádiumban van a betegsége stb. Lehet, hogy maga a műtét rutin beavatkozás, de elképzelhető, hogy az ő állapota fokozza a kockázatot. Pl.: egy maratoni futónak rutin lefutni 10 km-t, de 90 éves nagymamámat nem csak erősen megterhelné, de nem is lenne képes rá, tehát jobb nem erőltetni. Sajnálom, ha esetleg nem volt megfelelő a kommunikáció felétek, sajnos az egészségügyben tapasztalható általános túlterheltség sokszor pont az emberi oldal, empátia csökkenéséhez vezet.
2007. dec. 10. 11:54
NEmrég olvastam egy sztorit, amikor az orvost műtötték. Utána nagyon megváltozott...
2007. dec. 4. 21:54
Menyasszonyom egy rutin epekő eltávolitásra várt! Ám mivel alapbetegsége Sclerosis Multiplex (SM) húzták halasztották a műtétet!

Ugrás a teljes írásra: Rutin műtét

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook