Rühesség (beszélgetős fórum)


2015. szept. 20. 23:01

Diófalevél teát mértékkel fogyasztva vagy helyi lemosásként borogatásként használva jó eredménnyel fordíthatjuk külsőleg bőrbetegségek, pattanások, ekcéma, bizonyos gyulladások és lábgombásodás ellen. Igen hatásos tetvesség, rüh ellen, de használható a hajhullás megelőzéseként fejre dörzsölve és borogatva.

Ártani nem árt.

2015. szept. 18. 11:05

Sziasztok!

Pénteken a börgyógyász rühatka fertőzést állapitott meg az 5 éves gyerekemnél.

Mindent végig csináltunk ahogy kell ( remélem ).

De rá 5 napra zuhanyzás közbe tele lettem piros pöttyökkel ami szerintem megint rüh.

Ez lehetséges??

Most a gyereken semmi nincs csak rajtam pedig kezeltem magam is ahogy kell.

17. inf3rno (válaszként erre: 1. - Lillka)
2015. szept. 17. 00:58
Én most olvastam, hogy nem kell takarítani, elég 3 napra otthagyni a lakást, annyi idő alatt éhendöglenek az atkák gazdatest nélkül.
16. lillka
2015. jan. 17. 14:32
Köszi a hozzászólásokat.
15. 2cc786c515 (válaszként erre: 13. - Chrystin13)
2015. jan. 17. 12:24

...a macskákban nem a hagyományos" ugrós bolha éledzik szerintem, az én macskámban anno szaladgálós bolha volt. És nem kaptam" el tőle...



A kutyákat nem szoktam kurkászni, mert nincs :)

2015. jan. 15. 21:00

Azt is mondják, hogy festett hajba nem megy a tetű, és sajnos ez sem igaz. :S

A bolhát is igazolni tudom... Két iszonyat bolhás kismacskáról jöttek rám a bolhák, fürtökben lógtak a lábszáramon (ha ciki, ha nem, ez volt). :S


Falunk laktunk, ott nem igazán tömegközlekedtem, ettől eltekintve jöhetett bárhonnan, ebben igazat adok. De a tesóm hozta a macsekot, és mindketten azonnal gyomrozni kezdtük, és csak kettőnkön jött ki a fertőzés. Emlékszem, hogy a tesóm a combján ültette a dögöt, és tele volt a combja kiterjedt piros foltokkal. A doki mondta, hogy rüh. Picit ciki volt. :$ :)


De teljesen mindegy, ezen nem veszünk össze! :) Szép estét, jó éjt nektek! :)

13. Chrystin13 (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 15. 17:37
A bolhára is azt mondják hogy kutyából/macskából nem megy emberbe, pedig ez nem igaz!
2015. jan. 15. 17:03

Itt található irodalom róla. Itt is azt írják, állatról nem megy emberre.

[link]

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Mothertiger)
2015. jan. 15. 16:51

Nem lehet véletlen egybeesés? Olyan könnyű összeszedni tömegközlekedési eszközökön, vagy utcai padon. Én nem merek leülni sehova.

Nekem a fiamat diagnosztizálta az orvos rühesnek. Piros pöttyök voltak a kézfején és rühjáratoknak nézett macskakarmolások.

A cicával játszott megkarmolgatta finoman, közben beteg volt a gyerek és penicillint kapott, arra lett allergiás. Mindegy rohantam az állatorvoshoz, hogy rühes a macska, és azt mondta, ember megfertőzheti az állatot, de visszafelé nem megy. Állatorvosi Klinika. Ha téves az információm, akkor a hiba nem az én készülékemben van. :)

2015. jan. 15. 16:45
A ruházatot, ágyneműt legalább 60 fokon mosva lehet fertőtleníteni. Egy másik lehetőség, hogy legalább 3 napon át műanyag zsákba zárjuk a textíliát, így a rühatkák táplálék hiányában elpusztulnak, vagy ha van erkély ki lehet akasztani a ruhákat. Nem tudom van-e gőzölős vasalód, nekem az jutott eszembe, esetleg a kárpitot átgőzölhetnéd, vagy törölközőn keresztül átvasalhatnád.
2015. jan. 15. 16:43
Most egy kicsit eltűnök de később jövök,addig is akinek volt már tapasztalata légyszi írjon,köszönöm.
8. lillka (válaszként erre: 5. - Mothertiger)
2015. jan. 15. 16:40
Nem félek csak nagyon kínos,hogy még mindig tart,a páromon semmi nincs nem is viszket,mondtam ezt a bőrgyógyásznak de azt mondta számtalan esetet látott,hogy nem minden egy háztartásban élő kapja el.Én még mindig kételkedem a rühességben,főleg,hogy egy másik bőrgyógyász atópiás dermatitiszt állapított meg de az arra írt kezelés nem hatott és ugye ami furcsa,hogy a páromnak már rég meg kellett volna fertőződnie.
7. mothertiger (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2015. jan. 15. 16:40

Érdekes, én is ezt hittem. :) Máshonnan nem kaphattuk. A cica rühes volt, mi meg nem. :) Simogattuk, és mi is rühesek lettünk.

Szóval akkor hogy? :)))

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Mothertiger)
2015. jan. 15. 16:38
Állatról. emberre nem fertőz a rüh.
5. mothertiger (válaszként erre: 4. - Lillka)
2015. jan. 15. 16:32

Nem lehetséges, hogy attól a szertől viszket a bőröd, amit kezelésre kaptál? Vagy lehet, hogy már pszichés tüneted a viszketés, mert félsz a visszafertőződéstől?

Csak azért kérdezem, mert ilyen velem is előfordult egyéb esetekben.

2015. jan. 15. 16:29
Nekem is azt mondta a doki ,hogy állatról nem terjed.Már a második kezelést kapom de olyan mintha visszafertőzödtem volna az első kúra után.Én is mindent magas hőfokon mostam vasaltam, ágyat kiporszívóztam és mégis viszketek még mindig.Legutóljára a bőrgyógyász aztmondta,hogy amin alszom azt egy napra tegyem ki a szabadba,ezt egy panel lakásban megoldani nem lehet.Nem tud valaki olyan szert amit rá lehet permetezni az ágyra de a szövetet nem károsítja,mert lehet,hogy a porszívózás nem elég.
2015. jan. 15. 16:23

...hát nem tudom... anno az én állatorvosom azt mondta, amikor elvittem hozzá kezeltetni a macskámat, hogy emberre nem ártalmas, nem lehet tőle elkapni....


(mondjuk én is kesztyűben fogtam meg a princit )

2015. jan. 15. 16:20

Még leánykoromban volt hozzá "szerencsém". Húgom egy rühes macskát hozott haza, agyonfogdostuk, pechünkre.

Természetesen minden ruhaneműt, ágyneműt, textíliát vasalnunk kellett, magas hőmérsékleten mostunk.

Túl sok lehetőség szerintem nincs, max. gyakori fertőtlenítős felmosás, esetleg rovarirtóval permetezés (ha nincs mászó gyerek a családban, nálunk épp nem volt).

Mi addig csináltuk ezt, míg magunkat is kezeltük (valami folyadékot kaptunk fertőzött bőrünk kezelésére).

Sok szerencsét!

2015. jan. 15. 16:16
Rühesség után mivel takarított,aki volt már érintett ebben.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook