Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ruhaadományt hová lehet átadni? fórum

Ruhaadományt hová lehet átadni? (tudásbázis kérdés)


29. 71ddaa07fa (válaszként erre: 27. - Mallow)
2022. ápr. 22. 21:03

Esetleg, ha a lakhelyetek közelében van valami hajléktalanellátó intézmény, szerintem ott is fogadják a ruhákat, mert mindig szükség van rá.

Továbbá családsegítő központokba is megpróbálhatod, mert vannak rászoruló családok, akik örülnek, ha valahonnan ruhát kapnak.

28. Léna123 (válaszként erre: 27. - Mallow)
2022. ápr. 22. 17:59
Mi is a Máltainak szoktuk, de igen, van olyan, mikor nem minden kell nekik.
27. mallow (válaszként erre: 26. - 71ddaa07fa)
2022. ápr. 22. 16:59
Oké, már 1 helyen próbáltam, ott nem sikerült, majd telefonon felhívom őket. Azt gondoltam egyszerűbb lesz.
26. 71ddaa07fa (válaszként erre: 24. - Mallow)
2022. ápr. 22. 16:36
Magyar Vöröskereszt, Máltai Szeretetszolgálat.
25. mallow
2022. ápr. 22. 16:34

Felhozom újra,hátha valaki...

Bárhova, nem kizárólag menekültek részére.

24. mallow
2022. ápr. 21. 21:58
Tudja valaki, hogy az ukrajnából menekültek számára hol vesznek át ruhaneműt?
2021. aug. 11. 21:56
Én is szívesen el fogadnék :)
22. Borian (válaszként erre: 21. - LBO)
2021. aug. 6. 20:02
Köszi a segítő hozzászólást, megoldódott.
21. LBO (válaszként erre: 18. - Borian)
2021. aug. 6. 16:24

Bocsánat, nem olvastam el a kommenteket, csak most.

Ezek szerint se ingyen, se a Charity Shop-ok nem jöhetnek szóba. 😔

Az jutott még eszembe, a volt általános sulinkba szeptemberben volt ruhagyűjtés a rászoruló gyerekeknek. Esetleg érdeklődj, hátha nálatok is van ilyen lehetőség.

Felnőtt ruhákat passzolom.

20. LBO
2021. aug. 6. 16:19

Hirdesd meg a neten, biztos lesz rá jelentkező.

Felénk pl. gyerekotthonok nem vesznek már be ruhát.

Vannak ezek Charity Shop-ok (közösségi boltok) ők talán még beveszik.

19. Borian
2021. aug. 6. 08:06

Up Date:

Hátha valakit érdekel... egy ismerősöm szokott hazavinni a szülőfalujába ruhákat, boldogan eéfogadják, ő is ost tartptt gardrób frissítést, és htvégén leviszi a miénket is. Örülök, hogy jóhelyre kerül, köszönöm mindenkinek aki tanácsokkal segített, a sztori végét azért írtam csak le, hogy érdemes nem feladni, van, ahol örülnek még ennek.

18. Borian
2021. aug. 5. 19:02

Nagyon köszönöm a valóban segítő hozzászólásokat. Igen, az ingyen elvihetős dolog tényleg necces, próbáltam már hűtőszekrénnyel, mosógéppel. Legközelebb inkább kiteszem a lomtalanításnál. :-( Sajnos nem valóban rászolú család jön érte (valószínűleg nekik szállítási problémáik vannak), hanem hogy is mondjam... akik nyeréstkedni fognak még rajta. Nem jó szívvel adtam oda az érkezőnek, de megtörtént az "üzlet".

Charity pontot próbáltam, ők legalább nem hajtottak el, de csak egy szatyor nyári ruhát vesznek most át a túl sok "érdeklődő" miatt, a hölgy elmondta, hogy mivel most gyakorlatilag csak ők vesznek át, ezért kellett korlátozniuk az átvételt. Pedig van a zsákban jó meleg női és férfi dzseki, egy telet hordott lányka dzseki, az még nagyon jó lenne valakinek.

De lehet persze, hogy én látom rosszul és valóban eljött a kánaán Magyarországon.

A csokis megoldás jó ötlet, ha mást nem találok, az lesz, még a Máltaiakat és Vöröskeresztet megpróbálom holnap felhívni.

2021. aug. 5. 16:33
A google mapen keress rá, hogy adománybolt. Budapesten van elég sok. Szerintem ők beveszik. Vidékibe vittem már bútort és gyerekruhát, de a pestiekről még nincs tapasztalatom.
16. babyapocakban (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2021. aug. 5. 16:30
Jelentkeznek ingyér'... vannak sokan, akiknek minden kell, ami ingyen van. Csak nem mindegy, milyen fejeket enged az ember oda magához. Én is adtam fel már ingyen cuccot, hát... basszus. Aztán a megbeszélt időben csesznek jönni. Ezt is óvatosan kell csinálni manapság.
2021. aug. 5. 16:28
Kérjél érte egy tábla csokit a facen, akkor normálisabb arcok mennek érte. Fotózd be jól, ne egy fekete zsák legyen a képen.
2021. aug. 5. 16:26
Nézz körül nincs e felétek Charity shop,.Vagy ha már olyan jól állunk hogy tényleg nem kell adományban,,,akkor ki lehetne vinni zsibire ,,,,jó tudom ez nem mindenkinek opció,,,csak lehetőség ez is:)
13. Borian (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2021. aug. 5. 16:22

Nem a maikra gondoltam. Írtam, hogy kiskamasz lány, kamasz fiú, NŐI és frfi ruhákról van szó. Arra gondoltam, hogy talán léteznek fiatal emberek is, akik részorulók és az egyház ismeri őket.

Mindegy, szórakozzatok jól, nekem még fel kell fúrnom pár polcot.

2021. aug. 5. 16:20

Szerintem Facebookos csoportokban rengetegen vannak, akik szívesen átveszik.


Végső esetben marad a ruhakonténer.

11. Bless the child (válaszként erre: 7. - Borian)
2021. aug. 5. 16:15
Desigualban csücsülnek majd a mamik a templomban:)
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Borian)
2021. aug. 5. 16:15

Értem, de adományról volt szó. Hidd el, arra jelentkeznek. Vagy jelzik, hogy kinek van rá szüksége. Őket meg kisit sem érdeklik, hogy Desigual, vagy sem. Azt sem tudják mi az.

Lényeg, hogy ne lógjon ki a seggük a gatyából.

9. Borian (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2021. aug. 5. 16:07
Nem akartam pénzért adni, csak azt érzékeltettem, hogy a jobb darabok sajnos el sem mennek, kivéve egy-két márkát. Pl. Griff Lady, már a Desigual sem. Azért ezek nem votak olcsók, 30-40 ezres darabok, egyszer-kétszer viseltem őket.
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Borian)
2021. aug. 5. 15:52
Mondjuk én ingyen elérhetőségre javasoltam a facebookot. Nem gondoltam, hogy ruhaadományt árulsz pénzért. :O
2021. aug. 5. 15:46

Köszönöm szépen mindenkinek!

A templom felé mentünk el először, de ki van írva nagy betűkkel, hogy ruhát nem kérnek. Van ismerős a nagycsaládosoktól, covid óta nem foglalkoznak vele, pár adomány pontot hívtam telefonon, de semmi.

A facebookon a márkásabb darabokat már meghirdettem (magenta, artz modell), de más nem kell senkinek. :-(

Persze, ingyen elvihetőként még nem próbáltam, lehet, hogy az lesz. :-)

6. Bichi (válaszként erre: 1. - Borian)
2021. aug. 5. 13:37
Anyaotthonokban szívesen veszik...
2021. aug. 5. 13:37
Esetleg a helyi gyerekjólétinél? Itt nálunk pl ott átveszik.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Borian)
2021. aug. 5. 13:35
Facebookon helyi csoportban ha meghirdeted, nagyon hamar lesz rá jelentkező.
3. globus (válaszként erre: 1. - Borian)
2021. aug. 5. 13:30
Én covid előtt sem tudtam leadni sehová :( A sárga konténerek, amelyek régebben több ponton álltak, eltűntek. Csak úgy tudtam megszabadulni tőlük végül, hogy van ismerősöm a Karitásznál, egyébként ők sem fogadnak már ruhákat, ismeretségre tekintettel vette át... Egyháznál is próbálkoztam, plébánián, simán kinevetett az alkalmazott, "Használt ruha?? Nem kell az már senkinek, csak pénz".
2. Borian (válaszként erre: 1. - Borian)
2021. aug. 5. 13:23
Elnézést a hibákért, siettem.
2021. aug. 5. 13:20

Sziasztok!

A lakást glancoljuk éppen, ezért alapos válogatást végeztünk a ruhák között. 6 zsák ruhát válogattunk ki, kiskamasz lány, kamasz fiú, női, férfi, vegyesen. Nem foltos, szakadt (kivéve a lányom divarból szakadt farmerjai) rhák, hanem jó minőségű, csak már megunt, kinőtt, kihízott, kifogyott ruhákról van szó. A gondm az, hogy ahol érdeklődtem, nem fogadnak ruhaadományt a covidra hivatkozva (mi van?! már védettségi sem kell, járhatsz strandra, bulizni, meccsre, pont a ruhában kuksol a vírus?), nem melleseg nem voltunk covidosak, itthon kuksolunk homme office-ban, mindenki kétszer be van oltva, stb, stb.... Kidobni sajnálnám.

Van valakinek ötlete, hová, kinek tudnánk átadni a holmiket?

Minden ötletet hálásan fogadok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook