Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Rúgj belém" - ismered ezt a játszmát? fórum

"Rúgj belém" - ismered ezt a játszmát? (beszélgetős fórum)


1 2
14. e16fe97baf (válaszként erre: 12. - E16fe97baf)
2012. márc. 29. 13:43
én másra gondoltam ez másik játék volt...ez a "még utoljára beléd rúgok" volt :D bocsi
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2012. márc. 29. 13:40
érdekelnek ezek a dolgok:)
12. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - 6b006fc769)
2012. márc. 29. 13:39
velem tegnap próbálta ezt játszani itt egy "úriember" csak ő rúgott, visszarúgtam sajnos, és nagyon sajnálom már...hozzáért a lábam :)
2012. márc. 29. 13:39

Rúgj belém!



Tézis: E játszma játékosainak társasági modora felér azzal, mintha egy "Kérlek, hogy ne rúgj belém" szövegű feliratot hordoznának. Szinte ellenállhatatlan kísértésbe viszik embertársaikat, és amikor előááll a természetes következmény, Fehér szánalomra méltóan siránkozik: "De hiszen a felirat azt mondja, hogy ne rúgj belém." Majd hitetlenkedve hozzáfűzi: "Miért mindig velem történik ilyesmi?" Klinikailag a "Miért mindig velem történik ilyesmi?" lehet befelé vetített (introjektált), és elleplezheti az a "Pszichiátriából" vett klisé, hogy "Valahányszor nyomás alá kerülök, mindig kiborulok." A "Miért mindig velem történik ilyesmi?" egyik játszmaeleme visszájára fordult büszkeség: "Az én balszerencsém jobb, mint a tiéd." Ezt a tényezőt gyakran megtalálni paranoidoknál.


Ha a Fehér környezetében levő emberek tartózkodnak attól, hogy "Én csak segíteni próbálok rajtad" típusú jólelkűségből, társadalmi konvencióból vagy szervezeti szabályokból kifolyólag reagáljanak rá, Fehér magatartása egyre provokatívabb lesz, túllépi az elviselhetőség határát, és kikényszeríti, hogy parancsolólag lépjenek fel vele szemben. A "Rúgj belém!" játékosokból kerülnek ki a kivetettek, a faképnél hagyottak, az elbocsátottak.


Nők körében ennek a játszmának az "Elnyűtt ruha" felel meg. Játékosai gyakran előkelő nők, de kopottnak akarnak látszani. Gondoskodnak róla, hogy keresetük, "jó" okból, sohase emelkedjék a megélhetési színvonal fölé. Ha váratlanul nagyobb összeg hullik az ölükbe, mindig akadnak vállalkozó szellemű fiatalemberek, akiknek a segítségével hamarosan megszabadulnak tőle; cserébe betársulhatnak valamilyen hitvány üzleti vállalkozásba vagy ehhez hasonlóba. Köznyelvi kifejezéssel az ilyen nőt "A mama barátnőjének" nevezik, ez mindig kész arra, hogy okos Szülői tanácsot adjon, és mások élményeiből él. A "Miért mindig velem történik ilyesmi?" csendes játszma, csak a résztvevők derekas küzdelemre valló magatartása sugározza azt, hogy: "Miért mindig velem történik ilyesmi?"


A "Miért mindig velem történik ilyesmi" egyik érdekes formáját olyanfajta kiegyensúlyozott emberek játsszák, akik az életben egyre több elismerést és sikert aratnak, gyakran várakozásukon felül. Itt a "Miért mindig velem történik ilyesmi?" elmélyült konstruktív gondolkodáshoz és a legjobb minőségű személyiségfejlődéshez vezethet - amennyiben a játszma a "Mit is tettem azért, hogy ezt kiérdemeljem?" alakot ölti.



forrás: Eric Berne emberi játszmák /Háttér kiadó 2009, 83. oldal/

10. 8270940af3 (válaszként erre: 3. - 6b006fc769)
2012. márc. 29. 13:39

persze

szeretek mindent tudni:)

2012. márc. 29. 13:39
Pont tegnap kerül a kezembe a könyv
2012. márc. 29. 13:38

Emberi játszmák

[link]

2012. márc. 29. 13:37

Kit kell megrugdosni????

Ez nem szép dolog ám :DDDDDDDDD

6. csgybzs (válaszként erre: 1. - 6b006fc769)
2012. márc. 29. 13:36
Felcsapnál netes pszichomanónak? Először a troll most meg ez.... hmm??
2012. márc. 29. 13:36
Mi ez, hogy rúgj belém?
2012. márc. 29. 13:36
he?
3. 6b006fc769 (válaszként erre: 2. - 8270940af3)
2012. márc. 29. 13:36
és akarsz tenni ellene?:)
2012. márc. 29. 13:35
nem ösmerem
2012. márc. 29. 13:35

"Rúgj belém" - ismered ezt a játszmát?

Felismered, ha meglátod? Felismered, ha te csinálod? Szerinted mi a motiváció? Mi lehet az eredete? Mi a megoldása?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook