Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rózsa gyökereztetésére tanácsok? fórum

Rózsa gyökereztetésére tanácsok? (tudásbázis kérdés)


2021. júl. 23. 10:56
Ja! Én nem alá szórnám a tápot, hanem a locsolóvízbe, hiszen ha alá teszed, az a víz hatására csak lefelé folyik...
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 23. 10:55
A táp biztosan nem árt neki, és a locsolás, mert valamiből meg kell nevelnie a gyökereket.
2021. júl. 23. 10:49
Köszönöm.Apám is adott tanácsokat,meg gyerekként láttam nagyapámat is hogy csinálja,csak nem tudom van e valami bevált módszer,hogy megmaradjon,esetleg tápot szórni alá..
2021. júl. 23. 10:48

Szoktunk rá befőttes üveget húzni, s jó mélyre ledugni.

Elsőre azt olvastam: Rózsa gyökérkezelése....

4. bnedora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 23. 10:46

Több videó is található a yout...-n. ( [link]

Próbálkoztam már én is vele. Gyökeret hozott, kihajtott, de nem lett tartós, tönkre is ment. Neked sok szerencsét kívánok hozzá.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 23. 10:43

Kár volt levágni, dugd a földbe és locsold, gondozd, talán kigyökerezik.


Apósom úgy csinálta (akár rózsa, akár szőlő), hogy a tőkének egy hosszabb, friss hajtását elfektetett a földön, a közepét földdel betemette. A leghegye maradt szabadon és persze az a vége, amelyik a tőkéhez csatlakozott. A föld alatti rész eresztett gyökeret, és csak akkor vágta le a tőkéről, és ültette át. Mert a tőke addig is táplálta, nem sok külön odafigyelést igényelt.


De ezt még kb. október végéig meg tudod csinálni, mert ha akkor vágod le a frissen gyökerezett ágat, és ülteted el, még a novemberi fagyok beállta előtt kössön meg az új helyén, télen álomba merül, tavasszal már szépen fog hajtani.

2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 23. 10:43

Ez a hajtás kb 20 cm kell legyen. Jó puha földbe belenyomod, 1-2 rügy maradjon ki. Egy PET palack alját levágod és a rózsa szárat lefeded, jól nyomd bele a palackot a földbe, hogy ne mozduljon el. A palackon maradjon a kupak, öntözd rendszeresen és tavasszal vedd le.

Sokat gyökereztettem így, de sajnos csak kb. fele él tavasszal. Az új rózsa képes már az évben virágot hozni.

2021. júl. 23. 10:07
Van egy gyönyörű rózsabokrunk,aminek egy elnyílt hajtását levágtam és ma elültettem.Mivel lehet életben tartni?Vagy csak elég öntözni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook