Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rovid tavu memoria fórum

Rovid tavu memoria (beszélgetős fórum)


2009. febr. 24. 14:25
Erre a legjobb megoldás ha nem megy vissza megnézni. Közben másra terelni a gondolatot.
16. 852308703c (válaszként erre: 14. - SIMON JOLIE)
2009. febr. 24. 14:21
az enyem is..;))
2008. okt. 4. 18:34
Van erre gyógyszeres megoldás? V a kavinton az mire jó v mi az...:D?
2008. aug. 22. 18:35
Nekem a névmemóriám borzalmas :D
2008. máj. 24. 16:22
elnezest kerek mert elirtam az elobbi hozzaszollasomba egy szot....*(kosoznom=koszonom) bocsika...:)
2008. máj. 24. 13:00
kosoznom a tanacsokat mindenkitol...es hogy hozzaszoltatok a temahoz :)
11. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - 852308703c)
2008. máj. 23. 16:38

Nem csak Te vagy így a dolgokkal, másokkal és velem is előfordulnak hasonló dolgok.

Én is szoktam idegeskedni, hogy bezártam-e az ajtót, kihúztam-e a vasalót, hajsütőt, stb.

Nem csak most, de fiatalabb koromban is sokszor volt így!

Szerintem mindenkivel előfordulnak hasonló dolgok, csak nem merik bevallani még saját maguknak sem!

Azt, hogy Te többször is leellenőrzöd, hogy mindenrendben van-e, ez egy berögződött rossz szokás.

Próbálj koncentrálni kicsit jobban és nem lesz semmi baj!

10. 91bef1f56b (válaszként erre: 9. - 852308703c)
2008. máj. 23. 15:07

szia,

A pánikbetegség, amiben szenvedsz, minél hamarabb kezelendő, mert ha nem fordulsz orvoshoz, végül annyira elhatalmasodik rajtad, hogy szélsőséges esetben mér nem kell visszamenned ellenőrizni, mert el sem hagyod a lakást. Sajna van pár ismerősöm hasonló gondokkal. Az egyik nem meri a várost elhagyni. Szó szerint a városhatárt nem lépi át. Hosszú évek óta vannak gondjai, de végül elhatalmasodott rajta a betegség. A lakásból kimegy a kertbe, de a házat már nem szívesen hagyja el.

Nem szeretném, ha megijednél ettől, de nem hinném hogy sokat várhatsz még az orvoskereséssel.

Én első körben a háziorvossal beszélnék, hátha tud ajánlani szakembert, utána érdemes a környezetedben, vagy itt a Pánikbeteg fórumon tapasztalatot cserélni.

Ha a fórum mellett döntesz, szerintem egy-két nap alatt képbe kerülsz a problémádat illetően. Nem is hinnéd, milyen sokan küzdenek ez ellen a betegség ellen.

Remélem em hoztam rád a frszt, nem az volt a célom.

Sok sikert neked:-)

2008. máj. 22. 20:33
Nem tudom hogy tudok e en segiteni magamon vagy ewel tenyleg muszaly orvost felkeresni....
2008. máj. 22. 08:47
DE mivel segitettek rajta??
2008. máj. 21. 12:19

Nekem van egy ismerősöm, aki minden este 5-ször nézte meg, hogy lefekvés előtt tényleg lekapcsolta-e a lámpát a szobájában, ahol aludt!Tehát simán látta, hogy igen, tényleg sötét van a szobában, de volt egy olyan kényszer benne, hogy fel kellett kelnie és le kellett nyomnia kapcsolót - és mindezt pontosan ötször -, mert különben nem volt benne biztos, hogy tényleg le van-e kapcsolva a lámpa.

Azóta szerencsére segítettek neki és teljesen megszűnt ez a betegsége

2008. máj. 21. 11:30
Ok. elfogok menni....a varoassunkba van eleg...mert nem szeretnek bajt belole...igy is mar a normalis hataron tul kezdtem lepni...nem normalis amit csinalok...meg kissebb koromba is volt de kinottem es most ujra ...de most mar...tulzas...egyik este 11 orakor mentem vissza a munka helyemre mert nem tudtam hogy zartam ajtot vagy sem...pedig akkor is vagy 10 ellenoriztem mikor eljottem...kosz a tanacsot ;) >;D<
5. 7004ca251b (válaszként erre: 4. - 852308703c)
2008. máj. 21. 11:22
pszichológushoz.ne pszichiáterhez a helyi kórházban,mert azok hajlamosak gyógyszert felírni,mint egyszerűbb és gyorsabb megoldás,de az seokszor többet árt mint használ.Keress egy jó pszichológus.Nemtudom,hogy merre felé laksz,de a nagyobb városokban számtalan van,és a kisebb településeken is ha máshol nem is az úgynevezett Nevelési tanácsadóban tuti dutnak segíteni,szakembert találni.Ő majd elbeszélget veled,feltárja,mi lehet a hátterében a szorongásodnak,segt feloldani ezt a rendszeres szorongást.
2008. máj. 21. 11:19
Har az a baj hogy ez miatt hogy kepes vagyok 10 visszamenni, mar elszoktam kesni mindenhonnan,...mert ha itthonrol akkor kell elmenjek amikor egyedul zarom a lakast 99% a keses...;( mert vissza kell menjek sokszor ...sokszor..de mit javasoltok ....milyen orvoshoz kell evvel forduljak...??
2008. máj. 21. 11:09

Csatlakozom Luxi véleményéhez. Biztos, hogy mindenkivel előfordul ilyesmi, de azért mindent 10-szer ellenőrizni és utána még vissza is fordulni.

Én is javasolnám, hogy menj el dokihoz, mert ez szerintem tuti, hogy már nem a "normális" aggódás

2. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - 852308703c)
2008. máj. 21. 11:02

szia!


szerintem ilyen olykor-olykor mindenkivel előfordul.Bár azt hiszem az aggoódáshoz több köze van,mint a rövid távú memóriához.

Viszont ahogy leírod,hogy te bizonyos dolgokat akár 10szer is leelenőrzől,az már nem az "egészséges" kategória szerintem.És ezzel nem bántani akarlak,mert mindenkinek megvannak a maga kis rossz szokásai,de amikor ez 7-8 ellenőrzést kíván mint nálad,az már nem csak sima rossz szokás.Lehet kéne vagy könyvet olvasni és úgy megpróbálni "leszokni" erről vagy akár segítséget kérni,mert sokak akik pánikbetegségben szenvednek,ami ugye egy szorongásos betegség,arról számolnak be,hogy mielőtt ez eluralkodott rajtuk,ők is az örök aggodalomban voltak,hogy vajon,elzárták e a gázt,bezárták e az ablakot,aztán már jobbnak is érezték,ha el se mennek otthonról,mert akkor tuti nem lesz baj,vagy épp elakartak mei a dolgukra,de annyiszor leelenrizték a vizcsapot,hogy már nem értek oda,állandóan elkéstek a munkahelyükről,stb...persze ehhez azért még kell más is hogy tásuljon a bánikbetegség kialakulásáig,de azért jobb odafigyelni erre a problémára.

2008. máj. 21. 10:52

Szokott veletek ugy lenne h elmentek othonrol, es egyszer csak eszetekbe jut h "bezartam az ajtot", "elzartam e a vizet" "elzartam e a gazt" es vissza mentek ha idotok engedi es kiderul h igen minden rendbe van....

Nekem ez egy rossz szokasom mindig amikor otthonrol el kell menjek mindig minimum 5 x korbe jarom a hazat mindent 2 x ellenorzok h elzartam, kikapcsoltam...stb.. ez osszesitve 10 x ellenorzes..elmegyek otthonrol miutan az ajto miatt kb 5-7 vissza szaladtam h ujra meg ujra ellenorizzem...es akkor eszembe jut h jajj de a -vizet is elzarttam- de a szamito gepem is kikapcsolta- az ajtot is bezartam- es ha az idom engedi megint vissza megyek ellenorzom...de ujjabban akkor is vissza kell menjek ha mar idom sincs..ezert mindig elkesem...es sokszoros ellenorzes utan amig munkaba vagyok akkor is eszembe jut "vajon minden rendbe hagytam otthon" Mar kezdek gondolokozni azon h "normalis vagyok en" azt hiszem h a rovid tavu memoriam pocsek...vagy tul aggodalmaskodo vagyok...? nem ertem...de tudom h nem normalis amit csinalok...megvaltoztatni nem sikerul..kisebb koromba is csinaltam ugyanezt de elnottem es most megint azt csinalom amit ez elott evekkel csinaltam...ti is vagytok igy?? Szerintetek ez miert van igy? h az ember nem tud vissza emlekezni h vmit megcsinalt vagy sem? vagy csak en vagyok igy??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook