Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Rövid, de intenzív edzés is hatásos! Mit gondoltok erről a cikkről? fórum

Rövid, de intenzív edzés is hatásos! Mit gondoltok erről a cikkről? (tudásbázis kérdés)


8. Anthico (válaszként erre: 7. - Castia)
2013. jan. 14. 22:18
Az se lenne helyénvaló, már ha a HIIT módszert vesszük alapul. Mert általában az "erőltetett" részek tipikusan olyanok, ami a csövön kifér. Ember legyen a talpán, aki azt bírja 3 percig. Igaz, én csak futásra és biciklire néztem ilyen edzésterveket, de ott is a 10-30 mp-ig terjedtek az intenzív szakaszok, ami azért tényleg az, h nyomjad, amennyire csak tudod.
2013. jan. 14. 22:13

Valószínűleg megint egy google fordítóval dolgozó cikkíró szüleménye az írás. Sajnos egyre gyakrabban fordul elő, hogy a felét értik csak meg az eredeti szövegnek, a maradékot meg kiegészítik saját kútfőből, ahogy sikerül. Néha rákeresek az eredeti cikkre, amikor gyanúsan nagy hülyeséget olvasok itt-ott, és persze a magyar változatnak legtöbbször köze nincs hozzá.

Itt is arról lehetett szó, hogy 3 perc intenzív mozgás, kis szünet, majd megint 3 perc, és így tovább, ameddig az edzés tart; nem arról, hogy heti _összesen_ 3 perc.

2013. jan. 14. 20:57
3 perc? Komolyan?:D
2013. jan. 14. 17:32

Nem újkeletű a dolog. Aerob edzések helyett sokszor ajánlanak intervall edzést, mert nem olyan monoton, viszont 3 percről még sehol sem olvastam. Eleve ott a bemelegítés és a végén a levezetés és jó esetben nyújtás...már ha nem felejtik el az emberek.

Elég sok edzéstervet lehet találni neten is intervall futáshoz, kerékpározáshoz, stb.


Nem tudom, ez a 3 perc mit tudna magában foglalni, mert csak az felpörgetett-szünetes részét szokták min 10 percig csinálni (+ bemelegítés+ levezetés). Mindennel együtt ez se kevesebb 20 percnél.

Jó zsírégetőnek mondják, javítja a kondíciót, és kellően megdolgoztatja a szívet, tüdőt. Viszont heti EGY ALKALOM, az is 3 percig...az szerintem egyenlő a nullával.:D Ebből is 3-4 alkalmat szoktak javasolni.

2013. jan. 14. 12:24
Már miért ne lenne hatásos? Ha teljes erőbedobással csinálsz valamit, sokkal több kalóriát égetsz, mintha lazán kocogsz jóval több ideig.
2013. jan. 14. 01:25
Aki eddig meg se mozdult, annak tuti 3 perc is hatásos... de amúgy meg vicces :-)
2013. jan. 13. 22:37
2013. jan. 13. 22:37
Rövid, de intenzív edzés is hatásos! Mit gondoltok erről a cikkről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook