Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rovar ismerőket keresek! fórum

Rovar ismerőket keresek! (beszélgetős fórum)


2009. szept. 21. 18:26
szerintem az lesz.tavaly a barátnőm mesélte hogy éjszaka arra ébredt valami megcsípte az arcát...valamilyen fekete bogarat látott elmenekülni.sokáig sebes volt az arca...csúnya lett a csípés.akkor nem keresgéltük mi lehet az mert többet nem látott a lakásban olyan bogarat.
2009. szept. 21. 17:11
ez a 14. leírás a legjellemzőbb az én kis "bogaramra" meg a bűzös szó is illik rá, mert amikor ráütöttem párat valami irtózatos szag csapta meg az orromat
2009. szept. 20. 16:09
Legnagyobb holyvánk. Fénytelen fekete, 2o-32 mm. Bűzmirigyei vannak, ha megijesztik, potroha végét felgörbíti, rágóit széttárja, ami riasztó megjelenést kölcsönöz neki. Erdőkben, erdőszéli kertekben gyakori. Éjszaka vadászik, apró gerincteleneket fogyaszt.
2009. szept. 20. 16:06

A bűzös holyva 2,2-3,2 centiméter hosszú, fénytelen fekete színű rovar. A holyvák családjának tipikus képviselője: rövid szárnyfedőiről könnyen felismerhető. Alatta művészien összehajtogatott hártyás szárnyak helyezkednek el, melyekkel kitűnően repül. E bogárcsalád számos faja hangyabolyokban él.

A bűzös holyvát erdős vidékeken kövek alatt vagy az avarban találjuk meg. A rovar ragadozó életmódot folytat, apró állatokkal táplálkozik.

2009. szept. 20. 16:04
az a bűzös holyva-én képekre kerestem szerintem ez lakik nálatok!
11. 5e48d37001 (válaszként erre: 10. - 138bf7d641)
2009. szept. 20. 15:27
Közben végeztem egy kis kutatást,és az agresszív skorpiószerű támadás az a holyva fajokra jellemző.
2009. szept. 20. 15:24
Hát, csak remélni tudom, hogy nem egy mérgező rovar, mindenesetre mondtam a fiúknak, hogy ne mászkáljanak mezítláb :)
2009. szept. 20. 15:13

A mi rovarunk valami ilyesmi,de ettől még undorítóbb és még skorpióbb szerű

[link]

8. Ekka
2009. szept. 20. 15:03
A fülbemászó "sárgás-barnás" csillogó színű!!!
2009. szept. 20. 14:57
Hát,lehet,hogy nem ez a neve.Én csak így ismerem.Nekem i ezt mondták,hogy így hívják,De egyről beszélünk.
2009. szept. 20. 14:54
Nem hinném, hogy fülbemászó, ahhoz kicsit nagy 3-4 cm.
5. Ekka
2009. szept. 20. 14:50
Szerintem sem fülbemászó!
2009. szept. 20. 14:50

Fura, de pont, ma olvastam róluk, nézd meg, esetleg kérdezd meg őket, hogy van-e erre riasztójuk:


[link]

2009. szept. 20. 14:47
olyan mint egy lótetű.brrr.
2. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 138bf7d641)
2009. szept. 20. 14:41
Fülmászó,vagy fülbemászó.Én így ismerem.Undorító.Nálunk is van,ha nagyon enyhe a tél tavasztól őszig hemzsegnek,ha hideg van és sokáig mínusz fokok télen akkor csak kevés.Az idén csak kevés volt belőlük.A férjemet megcsípte a skorpiós részével,hetekig fájt a helye:(De nem lett semmi baja a csípéstől.Nem annyira veszélyes,csak inkább undorító.Tényleg alig lehet megölni.
2009. szept. 20. 14:33

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert másfél éve költöztünk be egy vidéki családi házba. Tavaly szeptember környékén találtam egy rovart a nappaliban, ami kb 3-4 cm-es, fekete, a fején nagyon erős csáprágó van, meg tapogató, a potrohán kétágú villaszerű hegyes valami, és amikor felé léptem legnagyobb megdöbbenésemre úgy viselkedett, mint egy skorpió. Nem úgy néz ki, de agresszíven viselkedett, a potrohát ugyanúgy az ég felé emelte, mint a skorpiók. És hozzányúltam a papucsommal, és támadott. Azután még kettőt találtam, persze állatvédők vessetek rám követ, de megöltem őket, mert nem szerettem volna, ha valamelyik megcsípi a két fiamat. Azután eltűntek, többet nem láttam őket. Meg is feledkeztem róluk, de most, hogy újra itt a szeptember, ma találtam is egyet. Mi lehet ez? Vajon veszélyes ha véletlenül megcsíp valakit? Még sosem láttam ilyen rovart, és nem vagyok nyugodt, hogy ilyen lakótársaim vannak. Mellesleg mikor párat rávertem a papucsom talpával, ami kemény gumiból van, a csáprágója szó szerint beleállt a papucsom talpába. Elképzeltem mit tudna művelni ez mondjuk egy mezítlábas lábbal...

És ráadásul alig lehet megölni, akárhányat ráütök, nem akar megdögleni. Tavaly a legelsőt, amiről még nem tudtam milyen agresszív, élve beledobtam a wc-be és képzeljétek, egész egyszerűen elúszott. Mi a fene lehet ez? Felteszek néhány fotót róla a profilomba, ha valaki esetleg felismeri, hogy mi ez, megköszönném a hozzászólását. Remélem felismerhető, sajnos csak mobillal tudtam készíteni a képeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook