Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszullét oka: alacsony vérnyomás vagy gyenge állóképesség? fórum

Rosszullét oka: alacsony vérnyomás vagy gyenge állóképesség? (beszélgetős fórum)


15. Lencsy (válaszként erre: 14. - Kata_88)
2012. ápr. 11. 19:02
A fél év nem volt régen , akkor már azért mutatkozott volna ha valami hiány lenne vagy erős vérszegénység . Mondjuk ez jó hír ..a laborból sok minden kiderül !
14. kata_88 (válaszként erre: 13. - Lencsy)
2012. ápr. 11. 18:50
Kb. fél éve volt vérvételen, akkor nem mutattak ki semmilyen problémát. Persze, azóta változhatott a helyzet.
13. Lencsy (válaszként erre: 12. - Kata_88)
2012. ápr. 11. 16:40
Értem ! Amire még tippelni tudok az esetleg vérszegénység vagy valamilyen vitamin hiány , de ezt is csak a labor tudná megmondani .
12. kata_88 (válaszként erre: 11. - Lencsy)
2012. ápr. 11. 16:29
Ha arra a konkrét esetre gondolok, amely kapcsán nyitottam a topicot, akkor legfeljebb a menses lehetett kiváltó ok. Erről nem beszéltünk konkrétan, de úgy rémlik, mintha azt mesélte volna, hogy azokban a napokban különösen gyenge szokott lenni.
11. Lencsy (válaszként erre: 9. - Kata_88)
2012. ápr. 11. 16:20
A folyadék igény változó ..lehet ,hogy mikor még jobban leesik olyankor előtte valami olyat csinál ami kifárasztja , megviseli a szervezetét vagy izzad és folyadékot veszít .A sok egy helyben állás is igénybe veheti az amúgy is gyenge szervezetet , de lehet egy éppen akkor erős menstruáció is .
10. Lencsy (válaszként erre: 7. - Kata_88)
2012. ápr. 11. 16:17
Az alacsony vérnyomásnak sok oka lehet, de általában a folyadékhiány szokott lenni . Lehet még súlyos szervezeten belüli gyulladástól, vérzéstől , mellékvese elégtelen működés..de ez mind mind egyéb tünettel is jelentkezne tehát már észrevettétek volna, hogy nagy a baj !Rendszeres alkohol illetve drog fogyasztás is leviheti , de ezt megint csak észrevetted volna rajta :) Én is alacsony vérnyomásos vagyok , mert keveset iszom ! Az első próba legyen az, hogy bíztasd a folyadék bevitelre esetleg szedjen valami jó kis vitamint .. Ha többször megismétlődik a rosszullét akkor viszont ne hagyja annyiba és követeljen ki egy alapos labort minimum .
9. kata_88 (válaszként erre: 8. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 11. 16:00
Ezt vágom, de mégis, minek a hatására esik le a vérnyomás? Ha jól értem a helyzetet, akkor a barátnőmnek úgy általában alacsony a vérnyomása, de időnként valaminek a hatására még jobban leesik, és akkor van rosszul.
8. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 7. - Kata_88)
2012. ápr. 11. 13:26
hirtelen leesik a vérnyomás. nekem 90/60-as nagyjából. a melót is sok kávéval birom ki.
7. kata_88 (válaszként erre: 6. - Lencsy)
2012. ápr. 11. 13:18
A barátnőm szerint a háziorvosa is annyit mondott az alacsony vérnyomására, hogy igyon minél több folyadékot. Ennyi. De hogy egy ilyen rosszullét konkrétan mitől alakul ki???
6. Lencsy (válaszként erre: 1. - Kata_88)
2012. ápr. 11. 12:26
Az alacsony vérnyomás csinál ilyet sajnos ! Gyógyszer nem igazán létezik rá ..inni..inni..inni !!!! Sok -sok folyadék és rendszeres étel bevitel , ugyanis a vércukorszint leesése is tud ilyet okozni . A háziorvos valóban jó lenne ha kivizsgáltatná, mert ha meg van az ok akkor könnyebb rá odafigyelni ..
5. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 1. - Kata_88)
2012. ápr. 11. 12:10
igen. alacsony vérnyomás tünet lehet.nekem is volt így.de tény hogy sok folyadékot kell inni, és lehetőleg mozogni.
4. titati (válaszként erre: 1. - Kata_88)
2012. ápr. 11. 12:08

Férjemnek évekig alacsony volt a vérnyomása, sokszor megesett vele a leírt történet....az orvos azt tanácsolta kezdjen el sportolni...heti 4-5* futott, és rendbe is jött neki, elmúltak a rosszullétei, és a vérnyomása is rendbe jött :-)


de azért nem árt egy orvoshoz elmenni :-)

2012. ápr. 11. 12:05
A fiam már járt így többször is. Azt tanácsolták, hogy igyon sok folyadékot. Azért nem árt, ha kivizsgáltatja magát, mivel több oka is lehet a rosszullétnek.
2012. ápr. 11. 11:59
Menjen már el az orvoshoz ez a barátnőd.
2012. ápr. 11. 11:58

Néhány napja történt a legjobb barátnőmmel egy rosszullét. Hirtelen megszédült, elkezdtek rogyadozni a lábai, egy idő után elsötétült előtte minden, és annyira elgyengült, hogy szinte képtelen volt megtartani magát. Elég sokkoló volt.

Állítólag régóta alacsony a vérnyomása, szerinte az esett le. Szerintem talán annak is lehetett benne szerepe, hogy eléggé vékony, törékeny kis csaj, nem túl jó az állóképessége.

Most próbálom rábeszélni, hogy járjon a végére, menjen el akár több orvoshoz is, hogy kiderítsék a rosszullét okát. Szerintem kissé könnyen veszi az egészet: azt mondja, hogy nincs ok aggodalomra, "csak" a vérnyomása eshetett le.

Ha valaki átélt már ilyet, vagy legalább szemtanúja volt ilyesmi rosszullétnek: a tünetek leírása alapján nincs esetleg ötletetek, hogy vajon mi okozhatta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook