Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszullét munkahelyen fórum

Rosszullét munkahelyen (beszélgetős fórum)


1 2
35. Hatan (válaszként erre: 34. - Bionet58)
2012. márc. 27. 13:48

Aha.

Nem mértek sose magas cukrot.Nincs is a családban cukros.

Tehát ha alacsony a vérnyomásom, és még lejjebb megy akkor valószínűleg a cukrom is leesik?

Olyan pontok ugrálnak a szemem előtt, lesápadok, elgyengülök.De az biztos, hogy hirtelen éhséget érzek.Sokszor a rossz levegőjű helyiségben van ilyen.

Aztán amilyen hirtelen jön úgy is múlik el.

Kár, hogy sose szaladgál arra orvos.

Hála égnek ritkán fordul elő.

34. bionet58 (válaszként erre: 33. - Hatan)
2012. márc. 27. 12:44

Amennyiben rosszul lét esetén jobban leszel a cukortól, az két dolgot feltételez. A jobbik az, hogy éhes vagy. Azt viszont nem szabad édességgel elütni, mert a cukor, és az aszpartamos édesítőszerek károsítják a szervezetet. Gondot okoznak a hasnyálmirigynek is, hosszabb távon, ami cukorbetegséghez, és egyéb megbetegedésekhez vezethet.


A rosszabb az, hogy vagy magas, vagy alacsony a cukrod. Ez alattomos betegség, és sok szövődménnyel jár mind a kettő.

Megfelelő gyógynövénnyel jól kezelhetők

33. Hatan (válaszként erre: 32. - Bionet58)
2012. márc. 26. 19:35

Kocka cukrot?

Miért nem? Megijesztettél.

32. bionet58 (válaszként erre: 30. - Hatan)
2012. márc. 26. 19:34
Ennél rosszabbat nem is tehetnél.
31. csajszi0319 (válaszként erre: 30. - Hatan)
2012. márc. 26. 17:51
Persze, ha valaki hajlamos ilyesfajta rosszullétekre, akkor annak a menses pár napja különösen kritikus lehet. Ilyenkor még jobban oda kell figyelni folyadékbevitelre, pihenésre, mindenre. :-S
30. Hatan (válaszként erre: 21. - Csajszi0319)
2012. márc. 26. 17:32

Gondolom mensi idején a vérnyomás egyébként is ingadozhat. A beszedett no-spa meg a sima izmokat lazítja, vesét is, így megindult a kő távozása is.

De szerintem a vérnyomás esés miatt ájultam.

Szerencsére azóta semmi, de semmi bajom.

Ha néha érzem, hogy ájulás jön rám, bekapok egy szem kockacukrot, és vizet iszom.

2012. márc. 26. 17:10

OLVASSÁTOK EL FIGYELMESEN!


UGYANAZ A GYÓGYSZERGYÁRTÓ CÉG TALÁLTA KI NEKÜNK, AZ ASZPARTAM TARTALMÚ ÉDESÍTŐSZEREKET, MINT AKIK, MÁR A VÍRUS KIROBBANÁSA ELŐTT, ÁRULTÁK A VILÁGNAK, A H1N1 OLTÓANYAGÁT!!!


Az aszpartam-(édes )mérgezés



Az aszpartam-mérgezés a nyolcvanas évek óta jól őrzött titok! Számos kutatás és a tapasztalatok egyértelműen kimutatták mérgező és betegségeket előidéző hatását. Az aszpartam egy veszélyes adalékanyag, ami a testbe kerülve rákkeltő anyagokra bomlik és elmegy modernkori horrornak, amit odabent művel. Vajon miért nem lehetett hallani erről eddig? A diéta-ipar egy dollármilliárdos üzlet. Az ember azt gondolná,hogy a könyvek szerzői, vagy az élelmiszer ipari cégek húzzák a nagy hasznot belőle. És nem. Persze nekik sem megy rosszul, de a játszma igazi nyertese a gyógyszeripar. Hogy hogy jön a gyógyszer az aszpartamhoz? Egyszerű.



Egy gyógyszercég kutatója fedezte fel véletlenül az aszpartamot, egy fekély elleni szerrel való kísérletezés közben. A cég pedig a G.D. Searle, aki gyógyszergyártó létére képes volt 28 millió dolláros veszteséget elkönyvelni és több száz, a gyógyszereik miatti káros mellékhatások ügyében indított pert elveszteni. Ugye, milyen megbízhatónak tűnnek? A Searle egyik leányvállalatát végül a Monsanto vásárolta meg ésNutraSweet néven dobta piacra az édesítőszert.


Izgalmuk érthető volt, hiszen ez a szer többszázszor édesebb a cukornál, fillérekbe kerül előállítani és a diéta-nemzet minden ilyenre vevő. A probléma ott kezdődött, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal, az FDA nem óhajtotta engedélyezni a felhasználását, lévén az anyag bizonyítottan rákkeltő és az idegeket is károsítja. Később valahogy eltűntek a vizsgálati dokumentumok, a kísérletekhez használt egerek nem voltak hozzáférhetőek boncolásra és a kormányhoz eljuttatott dokumentumokban már csak néhány homályos következtetés szerepelt. Ennyi elég is volt a frissen megválasztott Reagan elnöknek, aki beiktatása másnapján(!) leváltotta az FDA addig tiltakozó elnökét és Arthur Hayest ültette a helyébe, aki azonnal felülvizsgálta a "túl szigorú" megkötéseket és engedélyezteaz aszpartam használatát a száraz élelmiszerekben.



Nem sokkal később elindult az a rémálom, ami a mai napig nem hajlandó alábbhagyni. 1992-re a Nutra-Sweetnek már engedélye volt az aszpartam üdítőitalokban és gyerekvitaminokban való felhasználására, szerződést kötöttek a Coca-Cola és a Pepsi céggel, mint a cégek kizárólagos aszpartam-ellátója és az FDA ekkor fogadta el a NutraSweet kérvényét az aszpartam nagy mennyiségű, szabad forgalomba hozataláról. Ekkoriban kezdődött, hogy emberek megmagyarázhatatlan betegségekkel, tünetekkel fordultak orvoshoz és a tudomány széttárta a karját: nem tudtak rájönni, mi okozza a bajt. Az aszpartam mellékhatásai lehetnek fokozatosak, vagy azonnali reakciók is.


Dr. Lendon Smith amerikai orvos szerint rendkívül sok ember szenved az aszpartam káros mellékhatásaitól, de fogalmuk sincs, hogy a gyógyszerek, kezelések és gyógynövények miért nem enyhítik a tüneteiket.


Több, mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartam fogyasztásának.


Hihetetlennek tűnik, nem? Pedig nagyon igaz. Hogy képes egyetlen vegyi anyag ekkora kárt okozni?



Az aszpartam a vérbe kerülve lebomlik, és így képes keresztülutazni az egész testen, és bármilyen szövetbe lerakódni.



A ciklamáttal vagy a szacharinnal ellentétben az aszpartamot megemészti a szervezet. Elfogyasztása után a benne lévő metanol (faszesz) formaldehiddé, majd hangyasavvá változik. A formaldehid belégzése halálos, rákkeltő.


További összetevői, a fenil-alanin és az aszpargin sav pedig mérgezőek. Ha a később felsorolt mellékhatásokból többet is észleltél már magadon, esetleg fizikailag megmagyarázhatatlanul gyengülsz, azonnal tedd le a diétás kólát.... És ha még semmilyen reakciót nem észleltél, azon szerencsések közé tartozol, akik visszafordíthatatlan károsodások nélkül úszhatják meg az eddigi aszpartam-fogyasztást, már amennyiben egy életre elfelejted az ezzel édesített élelmiszereket.


És ez nem vicc. Az FDA-hoz mindössze néhány év alatt több, mint tízezer NutraSweettel kapcsolatospanaszbejelentés érkezett , amely az összes beérkező panasz 80 százalékát tette ki. Ennek ellenére azÉlelmiszer-és Gyógyszerellenőrző Hivatal semmit nem tett annak érdekében, hogy tájékoztassa a közönséget, akik egyértelműnek gondolják azt, hogyha egy termék agyon van reklámozva, az csakis egészséges lehet. Az aszpartam-ellenesek elnöke szerint: "Az aszpartam az egyetlen olyan génmanipulált termék, amelyről tényleges bizonyítékaink, világos nyilvántartásaink és esettörténetek vannak, melyek azt bizonyítják, hogytömegbetegségeket és halált okozhat".



Valószínűleg nem véletlen, hogy a gyógynövényből nyert és teljesen ártalmatlan szteviát, mint elterjedt versenytársat viszont betiltották jó időre az Egyesült Államokban. Épp pár hónappal az előtt, hogy a NutraSweet, mint asztali édesítő forgalomba került volna. És talán az sem véletlen, hogy Új-Zélandon ma már tiltott adalék anyagnak számít az aszpartam. Hogy miért nem mindenhol? Szenzációs PR-úthengert vezet a NutraSweet. Nagyon meggyőzőek, és ahol az aszpartam ellen szólók felütik a fejüket, "ők megjelennek és elhiteltelenítik a forrást. Azért a több milliárdért évente ...â01D Szerencsére az Egyesült Királyság és az Európai Unió is elfogadta azt a javaslatot, hogy végezzenek független kutatásokat az aszpartam "biztonságos" mivoltával kapcsolatban.


Ha ez mind hihetetlennek is hangzik számodra, "biztos, ami biztos" alapon azért olvasd el a címkét és légy résen mindennel, ami "light", mert aki cukormentesen szeretne táplálkozni, lépten-nyomon csak aszpartamba botlik.


Néhány tipikus termék, amit ezzel édesítenek:


- szénsavas és rostos üdítőital,


- joghurt,


- fagylalt,


- reggeli készítmények,


- pezsgőtabletta(!),


- sportital,


- gyerekvitamin(!),


- lekvár,



- szinte minden rágógumi és diabetikus termékek,


- kevés kivétellel maguk az édesítőszerek akár folyékony, tabletta, kristályos és por alakban .


Az aszpartam néhány mellékhatása :



látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság , bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, ízületi fájdalmak.

28. csajszi0319 (válaszként erre: 27. - Daphnee)
2012. márc. 26. 17:04
Tényleg fekvés volt az, ami segített. ahogy vízszintesbe kerültem, percek alatt sokkal jobban lettem.
27. Daphnee (válaszként erre: 26. - Csajszi0319)
2012. márc. 26. 15:51
Ha egyedül vagy akkor minél előbb le kellene feküdni, hogy vér menjen a fejedbe. Hát szerencsére rendesek a kollégáid is :)
26. csajszi0319 (válaszként erre: 25. - Daphnee)
2012. márc. 26. 15:31

Szerencse, hogy ilyen rendes volt a hölgy. Meg persze, hogy egyáltalán volt ott valaki a közeledben.

Én azon agyaltam, hogy mázlim volt, mert nem voltam egyedül, és a kolléganőm rögtön tudott hívni két férfikollégát is. Nem vagyok egy nagy darab, de még a 49-50 kilómmal sem lett volna könnyű dolga szegény csajnak. Annyira gyenge voltam, hogy bármennyire is szerettem volna, nem voltam képes kimenni a pihenőbe. Már a székről is úgy segítettek fel a srácok, menni meg aztán végképp nem tudtam egyedül. :-(((

25. Daphnee (válaszként erre: 24. - Csajszi0319)
2012. márc. 26. 15:26
Szerencse hogy vannak még rendes emberek akik odafigyelnek másokra. Először történt ez velem és nem tudtam mitévő legyek, most már tudom hogy le kellett volna ülnöm, vagy feküdnöm. Nade a buszmegállóba? :)
24. csajszi0319 (válaszként erre: 23. - Daphnee)
2012. márc. 26. 15:23
Pont az úttesten átkelve lettél rosszul? Még belegondolni is rossz, hogy milyen következményei lehetnek ilyesminek. :-(
2012. márc. 26. 15:04

Velem is történt régebben hasonló. A buszról szálltam le, és mikor át akartam menni az úttesten akkor éreztem ugyanezt, és estem majdnem össze. Szerencsére egy hölgy elkapott, és átkísért az úton így nem lett semmi bajom. De baromi kellemetlen volt.

Nem kell semmi rosszra gondolni, sajnos bárkivel előfordul :S

2012. márc. 26. 14:54
Sajnos bárkivel előfordulhat. Nálunk amikor valaki rosszul lett mentőt hívtak - itt ájulásosra gondolok. Teljesen egyetértettem ezzel, mert jó, ha látja orvos, vagy ápoló egy ilyen után az embert.
21. csajszi0319 (válaszként erre: 20. - Hatan)
2012. márc. 26. 14:37
És ezek az ájulások vajon a veseproblémák miatt voltak, vagy a vérnyomásod eshetett le olyankor?
20. Hatan (válaszként erre: 19. - Csajszi0319)
2012. márc. 26. 14:16

Valószínűleg egy vesekő előjele volt.Sajnos sokszor görcsöltem akkoriban, sokszor el is ájultam, de főleg mensi idején.El is küldtek ctg-re.Ott hallottam először, hogy a fogamzásgátló is okozhat ilyet.

A vesekő fél év múlva ki is jött.Borzasztó volt.

Egyébként nekem alacsony a vérnyomásom.Hirtelen száguld le, és szülés után volt 90/50 is.

Egy kis víz, fejemet lehajtom stb... és már jobb is.

19. csajszi0319 (válaszként erre: 18. - Hatan)
2012. márc. 26. 14:10
Szép történet. Igazán kedves főnököd lehetett. :-( Azt lehet tudni, hogy vajon mi okozta a rosszullétet?
18. Hatan (válaszként erre: 1. - Csajszi0319)
2012. márc. 26. 14:05

Neked szerencséd volt, hogy segítettek. Én anno mikor a munkahelyemen rosszul lettem, a folyóson rogytam össze.Fejem bevertem egy vasrácsba, ráadásul még rókáznom is kellett. Nem volt ott más csak egy kicsi szemetes ami tele volt csikkel.Úgyhogy totálisan lebőgtem. A főnököm kijött mi ez a zaj, de vissza is ment az irodájába.Az volt a szerencsém, a vőlegényem bent várt rám az irodában, és hallotta a koppanást. Ő szedett össze.

Egy jó lett a dologban, férjül vettem.Viszont az esküvőnk miatt ki is rúgtak. Van ilyen.

Viszont a vérnyomás probléma lehet előjele valami másnak. Egy orvosi vizsgálat nem árthat.

2012. márc. 26. 13:59
Ezt nem tudtam.Csak furcsa volt, hogy alacsony a vérnyomásom, és rosszul érzem magam, ha több kávét iszok:)
16. csajszi0319 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2012. márc. 26. 13:26
Oké, ezek szerint most is félig alszom. Köszönöm!
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Csajszi0319)
2012. márc. 26. 13:26

a kávé mennnyiségének dupláját kell meginni víz formájában!

tehát 1 dl kávét 2 dl víz "semlegesít"

14. csajszi0319 (válaszként erre: 13. - Bionet58)
2012. márc. 26. 13:21

"Kévé dohányzás a bevitt folyadék mennyiségét lefelezi, tehát annyiszor a dupláját kell fogyasztani ahány csésze kávé, stb."


Ezt így, ebben a formában még nem hallottam. A dohányzás nem érint, a reggeli tejeskávém nélkül viszont el sem tudnék indulni, a 90-es vérnyomásommal. Ezek szerint 4 liter vizet meg kellene innom???

13. bionet58 (válaszként erre: 1. - Csajszi0319)
2012. márc. 26. 13:18

Sajnos az, ha az ember beteg, valami régebbi elhibázott döntés eredménye.

Például nagyon sok esetben a nem megfelelő folyadékbevitel. De lehet bármi más, akár csak harag, bánat, idegesség, stb.


Minimálisan is 24. óra alatt 2. liter tiszta vízre van szüksége a szervezetnek.

Kévé dohányzás a bevitt folyadék mennyiségét lefelezi, tehát annyiszor a dupláját kell fogyasztani ahány csésze kávé, stb.


A cukor rendkívül ártalmas, de azt asztpartam tartalmú édesítőszerek még ártalmasabbak.


A só bevitele fontos, hiszen az infúzió is abból van. Csak nem mindegy milyen.

Tisza, minden adaléktól, fehérítéstől, kezeléstől, különböző eljárásoktól, csomósodásgátlástól mentesnek kell lenni.


Ez már a legtöbb esetben sokat segít. Azon túl pedig a megfelelő lúgosító étrend, szervezet tisztítása, méregtelenítése, vitaminnal, ásványi anyagokkal, nyomelemekkel való ellátása.


Mindezekre megvannak a megfelelő gyógynövények, melyek kaphatóak a gyógynövényboltokban.

2012. márc. 26. 12:50

Sajnos a rosszullét nem kívánságműsor... és nem szégyellni. Bármikor-bárkivel-bárhol megtörténhet. Igaz, nőknél gyakoribb.

Ájulni tudni kell... :D A régiek még gyakorolták is.

2012. márc. 26. 12:48
Azért ne mutasd, hogy kellemetlenül érint. Viselkedj természetesen.
10. csajszi0319 (válaszként erre: 9. - 2fb18d5637)
2012. márc. 26. 12:46

Persze, tudom, hogy bárkivel előfordulhat, remélhetőleg a kollégák is így látják ezt. Ma én - holnap ne adj isten közülük bárki...

Nem is arról van szó, hogy szégyenkezek. A szégyen talán erős kifejezés lenne erre. Mondjuk inkább azt, hogy kellemetlen!

Tudod, bármennyire is segítőkészek, meg jó fejek voltak, mégiscsak idegenek. És az ember nem szeret idegenek előtt gyenge, kiszolgáltatott lenni. :-(

2012. márc. 26. 12:05
Most,hogy ilyen szeles idő van, én is szédülök. Ne aggódj, hogy mit szólnak a többiek,mert ez akárkivel előfordulhat,főleg, ha kimerült is ráadásul az illető.Ne mutasd ki, hogy szégyenkezel, inkább nyugodtan beszélj róla a többiekkel
2012. márc. 26. 12:00
"Viszonylag hamar"? Néhány hónap alatt volt több hasonló eset is. Már a második után elmentem dokihoz, azóta folyamatban van az okainak a kiderítése. Remélem, hogy semmi komolyra nem fog dény derülni. Köszönöm!
2012. márc. 26. 11:58

Az első beírásból nem derült ki, hogy ez visszatérő eset. Mert akkor azt mondtam volna, hogy ilyesmi előfordulhat bárkivel. A kollégák előtt nem kell szégyellni, ha velük történne ilyesmi, akkor te is segítenél, és nem gondolnál róla utána semmit. (Nekem életemben talán 3-4x volt, vagyis átlag 10 évente.)

Ha viszonylag hamar többször is megtörtént, akkor muszáj orvossal beszélni, mert akkor biztos van valami a háttérben, amit kezelni kell. De ezt meg már megtetted, úgyhogy más nincs, mint mielőbbi gyógyulást kívánni. :-)

6. Hedi13 (válaszként erre: 4. - Csajszi0319)
2012. márc. 26. 11:50
Én sem hagynám ennyiben a dolgot, hogy "csak vérnyomás esés". Mindennek van oka és nagyon ijesztő, amin átmész!! Ha úgy érzed, hogy nem kapsz válaszokat, menj addig, amíg nem foglalkoznak veled körültekintően!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook