Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosszullét - ájulás fórum

Rosszullét - ájulás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
12. Szilvamama (válaszként erre: 10. - 2e2d27694f)
2011. jan. 6. 12:42
Akkor már 2 példát is láthattál rá :) Ki tudja, hogy mennyien vagyunk, csak sokaknak fogalma nincs arról, hogy ez okozhatja. Egyébként én is alacsony vérnyomással küzdök. Azt mondják, hogy sokat kellene mozogni. Meg egyébként sem ártana :)
11. Szilvamama (válaszként erre: 5. - De4b589afa)
2011. jan. 6. 12:38
Pontosen ezért (fémallergia) nem tudom én sem szedni sem a B. cseppet, sem a multivitaminokat. Szó szerint fejreállok tőlük. Szülés után elkezdtem vasat szedni, néhány nap után gondolom olyan mértékben halmozódott fel a szervezetemben, hogy segítségért kellett telefonálnom, mert nem mertem egyedül maradni a pár hetes gyerekemmel. Csak feküdtem az ágyon. Ugyanígy rosszul vagyok a krómtól, szelén és egyéb tartalmú multitaboktól. Marad a C-vitamin, és a természetes ásványi anyagok.
10. 2e2d27694f (válaszként erre: 5. - De4b589afa)
2011. jan. 6. 12:26
Hát, ez a B. cseppes sztori elég érdekes. Nem hiszem, hogy sokaknál váltana ki ilyen rosszullétet. Hogy jöttél rá, hogy az okozta???
9. 2e2d27694f (válaszként erre: 4. - Rohiani)
2011. jan. 6. 12:25
Hát, ha 7 éve nem ismétlődött meg, akkor talán nincs nagy baj. Mindenesetre, egyik történet sem lehetett valami kellemes... :-(((
8. 2e2d27694f (válaszként erre: 3. - Yulcsy)
2011. jan. 6. 12:23

Azt elhiszem! :-(((

Lehet tudni, hogy mi okozta?

7. 2e2d27694f (válaszként erre: 2. - Pera0322)
2011. jan. 6. 12:23
Hát, attól függ, hogy mit értesz "extrém helyzet" alatt? Azt hiszem, az nem számít extrém helyzetnek, ha pl. sokat kell egy helyben álldogálni, vagy valami levegőtlen, fülledt, túlzsúfolt helyen van az ember lánya. A legtöbb ember aránylag simán bírja az ilyen szitukat, én nem mindig. :-(
2011. jan. 6. 12:19

Új vagyok még itt, az oldalon, és örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Pár napja olvasgatlak benneteket, és gondoltam, nyitok egy topicot egy olyan témában, amely évek óta érint és foglalkoztat.

Érdekelne, hogy történt-e már veletek is ilyesmi, illetve hogy mi váltotta ki (ha egyáltalán lehet tudni...), hol, milyen élethelyzetben történt, mennyi idő alatt vagytok jobban, ha ilyesmi történik veletek, stb.


Elég régóta tudom, hogy alacsony a vérnyomásom, az esetek többségében vélhetően ez okozza az ájulásszerű tünetekkel járó rosszulléteket nálam. Általában 95-100/60 körüli értékeket szoktam mérni, és azzal "elvagyok" különösebb gondok nélkül. Persze, nem kellemes, hogy jéghideg kezem-lábam, meg hogy sokszor aluszékonyabb, fáradékonyabb vagyok az átlagnál, de ezekkel a dolgokkal még együtt lehet élni. Akkor van baj, ha ez az egyébként is eléggé alacsony vérnyomás valami miatt még jobban leesik. Na, akkor jön a fejfájás, a szédülések, a gyengeségérzés, rosszabb esetben akár ájulás is.

Mielőtt rákérdeznétek: nem egy netes fórumtól várom a megoldást, természetesen jártam már orvosnál ezzel a problémával. Többször is elküldtek már ilyen-olyan vizsgálatokra, de szerencsére minden negatív lett, tehát úgy néz ki, hogy semmilyen szervi bajom nincs. A háziorvosom egyelőre nem nagyon erölteti, hogy gyógyszert szedjek rá, és ebben én is partner vagyok. Nem akarnám huszonévesen gyógyszerekkel tömni magam, ha nem feltétlenül muszáj.

Azt hiszem, hogy alapvető dolgokkal tisztában vagyok: sokszor kellene keveset enni, sok-sok folyadékot inni, egy kis testmozgás sem ártana. Ezen kívül van még valami olyan módszer, ami bevált Nálatok? Akár a rosszullétek megelőzésére gondolok, akár a hatásainak enyhítésére, ha már megtörtént a baj.

2011. jan. 6. 12:18
Igen, nem is olyan régen. Kb két hete. Valószínűleg a B. csepptől, mert nem fért össze a fém allergiámmal, vagy valami mással. Simán elájultam a nappali közepén. Régebb ha nem ettem, és kevés levegőjű helyen voltam, sok ember között, akkor is elájultam (kétszer).
4. rohiani (válaszként erre: 1. - 2e2d27694f)
2011. jan. 6. 12:15

Velem történt, de én el is ájultam. 3 szor. Mind este volt, egyik amikor mentem volna fel a lépcsőn, egyszerűen nem tudtam menni mindig eldőltem, vagy 4 szer bevertem a fejem a falba.

Következő alkalommal éjjel felkeltem pisilni, és a wc-ről leszállva éreztem, hogy valami nem gömbölyű. Kezet mostam és elindultam vizet inni, de az étkezőben elájultam. Párom jött le, hogy mi ez a csörömpölés én ott feküdtem ájultan a kövön. Bevitt a nappaliba és ott pihiztem pár percet, akkor nagyon szarul éreztem magam,de pár perc után elmúlt.

Egy másik alkalommal nem jutottam el a kézmosásig sem, nem tudom mennyi idő telt el, de a fürdőszoba szőnyegen tértem magamhoz.

Az első eset kb 14 éve volt az utolsó pedig 7 éve.

Azóta sem tudom, hogy mitől.

2011. jan. 6. 12:15
Persze,történt.Nem kellemes :(((
2011. jan. 6. 12:11
Hogy érted? Csak úgy spontán? Vagy extrém helyzetben?
2011. jan. 6. 12:08
Történt már veletek is ilyesmi, ájulásszerű tünetekkel járó rosszullét? Ha igen, akkor beszélgetünk róla?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook