Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszevő a gyerekem! fórum

Rosszevő a gyerekem! (beszélgetős fórum)


18. Ritkó
2009. febr. 20. 16:55

Sziasztok!


Hát az én 22 hónapos fiam se egy nagyevő. A reggeli és esti kakaóját megissza mindig, de ebédre nem sokat eszik.

17. LoLiNa (válaszként erre: 13. - Antus15)
2008. jan. 27. 05:58

5 éves. szedtünk már vasat, meg mindent. de ezeken se lehet élni.. és az se minden, az étel is kell... peritol vagy mi a neve ,elvileg étvágyjavító, még az se segített..

DE.., tegnap csoda történt.. :))

leült önszántából és bevágott egy nagy tányér töltöttkáposztát! életében először volt hajlandó megenni! és azt mondta, hogy "ez jó, finom!" :)))

16. antus15 (válaszként erre: 15. - Kostyi79)
2008. jan. 26. 22:14
Nem hajlandó zöldséget enni jelenleg .Fasirtba szoktam belekeverni ez a kedvence.
15. kostyi79 (válaszként erre: 14. - Antus15)
2008. jan. 26. 21:59
Párolt zöldségekkel próbálkoztál már? Az enyém imádja a cukorborsót és a sárgarépát. Szoktam egy kis cukrot rakni a pároláshoz, így édesebb az íze.
14. antus15 (válaszként erre: 12. - Kostyi79)
2008. jan. 26. 20:31
Én is elé rakom a főzeléket amit azonnan eltol vagy lelök tányérostól.A kanalat kiveri a kezemből és a száját erőssen összezárja.Viszont mos husos korszaka van szinte csak azt eszik.
13. antus15 (válaszként erre: 11. - LoLiNa)
2008. jan. 26. 19:10
Hány éves? Próbáltatok valamilyen vitamint?Én még nem mertem.Ma kettő darab husis zöldséges rizses fasirtot evett(saját fejlesztés)
2008. jan. 26. 17:44

Szia!

Az enyém dettó ugyan ezt csinálja! Mindent a hajába ken, a maradékot pedig a földre dobálja. De szerintem ez normális! Így ismerkedik az ételek állagával.

Folyékonyat v. pépeset úgy szoktam adni, hogy elé rakom a tálat, kezében egy kanál, amivel próbálkozik, (többnyire szétkenegeti az asztalon, v kézzel pakolja meg a kanalat), én meg közben egy másikkal adogatom a szájába. Néha megfogja a kanalat, amivel etetem, és ő teszi az ételt a szájába. Persze ha nem sikerül, akkor jön a visítás! Hisztizni azt nagyon tud!

11. LoLiNa
2008. jan. 26. 17:28
mi is ezzel a gonddal kűzdünk.. de belefáradtam.. ha nem eröltetem képes napi egy - két harapásnyi "reggeli" kenyérrel beérni... anno volt hogy azt is csak üresen fogadta el.. hát nem, nem engedem, hogy játszon. csontkollekció (igaz, vastagabb sose lesz, az apjára ütött), de emellett fal fehér, vérszegény, vashiányos.. enni fog , ha törik , ha szakad! ma is megküzdöttünk érte, de csak megette. persze ha valamit nem szeret azt nem eröltetem..
2008. jan. 25. 08:59
Etettünk már babát tesót anyát ez nagyon megy.Ha rászólok erélyesebben lefelé görbül a szája és úgy visit mint egy kismalac.Sokkal jobban érzem magam,hogy van kivel megbeszélnem.
2008. jan. 25. 05:33
és ha kicsit "erélyesebben" rászólsz?
2008. jan. 24. 17:27
Húúú :( Hagyd kézzel enni, a maradékot pedig vedd el gyorsan előle... ha játszik, hagyd a kanalat is a keze ügyében. Lehet kanállal rakosgatni, golyókat felszedni, betenni valahová. Lehet babákat etetni kanállal - hátha megszokja.
2008. jan. 24. 17:15
Én már mindent kipróbáltam,teljesen kivagyok képzeld el a nokedlit is kézzel eszi,ha végzett ledobál minden maradékot a földre.Szerintem kanál fóbiája van.
2008. jan. 24. 16:40
A leves nehezebb ügy, főleg kanállal. Kézzel ehet gyümölcsöket, répát, banánt. Ha eleget iszik mellé, nem lehet baj.
2008. jan. 24. 16:35

Mikor az én fiam kicsi volt, nekiálltunk a főzeléknek, szégyenszemre egy kanállal neki próbáltam, aztán egy kanállal én ettem. Rájött, hogy neki is enni kell, ha jön a kanál, különben én falom fel az egészet. Közben rágta a kiflijét.


Azt nem mondom, hogy tiszta munka, de gyakorolni kell. Azért nem próbálkoznak a kanállal, mert egyszerűbb még nekik a kezüket használni.

4. gerna (válaszként erre: 3. - Antus15)
2008. jan. 24. 16:31
Próbálj engedni neki egy kicsit, fogja a kenyeret, kiflit a kezébe, közben te adsz neki a kanállal...? hátha.
3. antus15 (válaszként erre: 2. - Gerna)
2008. jan. 24. 16:29
Úgy eszik mint egy kismalac,mindenhová keni az etelt(hajába,arcára,fülébe) Aggódok amiatt is,hogy ilyen kisfiunak kellene enni főzeléket,levest.Nem tul száraz neki az az étkezés?Azt gondolom,hogy nem tesz jót a gyomrának.
2008. jan. 24. 15:59
Ebben a korban a fejlődés jele, ha "önállóan" akar enni (még ha csak kézzel is). Az allergia miatt úgyis csak olyat teszel elé, amit megehet. Mi a gondod pontosan? maszatol a kezével?
2008. jan. 24. 14:01
Segitsetek ha tudtok.A kisfiam nem eszik kanállal ,nem is engedi magát etetni csak a saját kezével hajlandó enni ami neheziti a helyzetet,az hogy tejallergiás.16 hónapos második gyerek a testvérével nincs ilyen gond.Hogyan tudnám rávenni ,hogy kanállal egyen vagy legalább engedje,hogy etessem.Másnak is van ilyen gondja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook