Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rossz viszony a családdal - ennek ennyi? fórum

Rossz viszony a családdal - ennek ennyi? (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. Mária 54 (válaszként erre: 60. - 9a095cf031)
2016. máj. 29. 05:40
Nem is kell le*ni, sőt nem is tudod. Fogadd el, hogy ilyen a kapcsolatotok most és próbáld megértetni velük, hogy a saját életedet éled, amihez hozzátartoznak ugyan, de nem szólhatnak bele és semmi közük hozzá!!! Természetes, hogy egy anya élete végéig törődik a gyerekével és szereti, ahogy tudja. De el kell, hogy engedje, ha már felnőtt. Viszont ehhez szükség van a gyerekre is, hogy tényleg felnőjön érzelmileg is. Azt hiszem, azért foglalkozol annyit ezzel, mert nem tudtál elszakadni. Ne keserítsd meg az életed azzal, hogy ezen rágódsz. Annyi nehézség vár még. Ha egyedül nem tudod rendezni, vannak jó szakemberek. Nem szégyen segítséget kérni, ha a lelkünket nagyon mardossa valami.
61. 328e1b30ab (válaszként erre: 60. - 9a095cf031)
2016. máj. 28. 17:17
A felnőttség elengedhetetlen része leválni a szülőkről. A rokonságra (nénikék meg bácsikák) pedig rá sem kell nőni.
60. 9a095cf031 (válaszként erre: 59. - 328e1b30ab)
2016. máj. 28. 12:43
Nem tudom. Az ember életére akaratlanul is nagy hatással van a családja, nehéz egyszerűen lesz*rni őket.
59. 328e1b30ab (válaszként erre: 58. - 9a095cf031)
2016. máj. 27. 09:32
Ha saját családod van/lesz, akkor miért rágod magad azon, hogy mondanak mások?
58. 9a095cf031 (válaszként erre: 52. - 91c956613e)
2016. máj. 26. 20:45

Erre mit mondhatnék?


Ők gyerekkorom óta sulykolják belém, hogy beképzelt és öntelt vagyok, minden alkalommal ez a reakció, ha valamit másképp gondolok. Pl. a fővárosban szerettem volna továbbtanulni=beképzeltség.


Szóval, a másik oldal véleménye ez, természetesen hálátlan is vagyok, azt is megkaptam, hogy ÉN nem tartom a kapcsolatot a családdal és ezért van mindenki megsértődve, amit azért nem értek, mert egyrészt épp én vagyok az, aki időnként keresi őket, ha nem tenném, tényleg nem beszélnénk, másrészt nem értem, miért kellene végiglátogatnom a rokonságot minden alkalommal. Nekem már saját családom van/lesz, messze lakom, nyilvánvaló, hogy a többség "távoli" rokonná válik. Ők is csak pár évente találkoznak a bácsikákkal, nénikékkel, unokatesókkal, nem értem, hogy akkor rám miért pikkelnek emiatt.

57. 5056d3921a (válaszként erre: 52. - 91c956613e)
2016. máj. 23. 20:18

...itt mindig ismeretlen a másik fél véleménye...


De biztos hogy lennének érdekességek minden fórumban, ha a másik fél is megszólalhatna egyszer!!!

56. ina87
2016. máj. 23. 16:35
lehet h csak èdesanyàdal tarsd a kapcsolatot.nem vàlaszhat az ember föleg csalàdot de azt igen h beszèlsz e velük vagy sem.azèrt 1 szülövel màs a hejzet szerintem,csak vilàgra hozot felnevelt meleted volt mèg ugyis ha nem vilàg legszupereb èdesanyja enyit szerintem ki lehet birni föleg azt a kevès időt amit eltöltesz vele
55. túrógombócka (válaszként erre: 48. - 9a095cf031)
2016. máj. 23. 14:32

ezt sose tudhatod.

nekem ez olyan furcsa, eleve úgy tervezni, h oda se adod a gyerekedet pár órára se... téged is felneveltek, nem éheztettek. egy unoka meg pláne más.

néha azt gondolom, h talán ezért a rossz kapcsolatért nem csak ők hibáztathatóak.

54. 328e1b30ab (válaszként erre: 48. - 9a095cf031)
2016. máj. 23. 13:15
Éppen a születendő gyereked miatt kell majd felnőttként viselkedned, aminek a tűrés nem része. Az viszont szerves része, hogy ki tudd jelölni a határokat mindenkinek, s példát mutass a gyerekednek azzal, hogy tudatosan kezeled a kapcsolataidat.
53. 328e1b30ab (válaszként erre: 12. - 9a095cf031)
2016. máj. 23. 13:13

Még tennék egy próbát: ha csak kritizálni tudtok, nem jövök többet. És ha megteszik, akkor utána ne is menj többet. Ne telefonálj, semmi. Ha ők hívnak fel, akkor az első kritizáló szóra figyelmeztetni őket, hogy emiatt le fogod tenni, s ha folytatják, letenni.

Ha pedig bocsánatot kérnek és újra elhívnak, s elmész, továbbra is tartani magad ahhoz, hogy a kritizálásnál felállsz, elköszönsz és elmész.

Nem kell harag, nem kell szájtépés, csak a rövidre zárás.

Nem vagy a lábtörlője senkinek. Nem is kell úgy viselkedned.


Jogod van a negatív embereket kizárni az életedből.

2016. máj. 23. 13:07
A másik fél véleménye ismeretlen...
51. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 48. - 9a095cf031)
2016. máj. 23. 12:45

Elôre félsz olyasmitôl, ami még be sem következett.

Ezert be is fogod vonzani.

Nehéz a családtagokkal meghúzni a határokat, de az hosszú és következetes munka.

50. Mária 54 (válaszként erre: 48. - 9a095cf031)
2016. máj. 23. 12:45

Nem értem, hogy miért tervezel előre negatívan. Ha gyereked lesz, minden másképp lesz, de nem tudhatod előre, hogy. Neked és a gyereknek is nyugalomra, szeretetre lesz szüksége. Erre gondolj! Te is más leszel anyaként. Remélem, sikerül megteremtened azt a légkört, ami mindannyiatoknak a javát szolgálja. Főleg a kicsiét. Sok örömet adhat egy nagyszülő, ha a szülők engedik. Én szerencsés voltam, mert a gyerekeimnek édesanyám és a férjem szülei jó nagyszülők voltak. Nevelőapám miatt inkább édesanyám jött hozzánk, mi inkább a férjem szüleihez mentünk.

Talán majd jobban felnőttként tekintenek rád és ki tudod vívni a tiszteletüket. Kívánom, hogy sikerüljön.

49. jozsi.38 (válaszként erre: 48. - 9a095cf031)
2016. máj. 23. 12:28
ha még továbbra is kapcsolatot akarsz velük tartani, neveld őket :) Menj el hozzájuk, vedd fel a telefont ha hívnak, vagy te felhívod őket, de amint elkezdik a piti kis játszmáikat, állj fel, vagy mondd a telefonba, hogy erre nekem nincs szükségem, erre én nem vagyok kíváncsi és tedd le a telefont, illetve menj el. sokszor megsértődnek, de rájönnek hogy nem szállsz be a játékba, illetve nem vagy hajlandó, akkor leszoknak róla, csak sokáig kell csinálni, mire megtanulják.
48. 9a095cf031 (válaszként erre: 35. - Túrógombócka)
2016. máj. 23. 10:03

Én azt hiszem, ha egyszer gyerekem lesz, az csak tovább fogja rontani a kapcsolatunkat, mert méginkább kijön majd az a különbség, amilyen kapcsolatban vagyunk velük és amilyenben a párom szüleivel. Az anyósék mindig szeretettel fogadnak minket, keresnek, ha látogatóba megyünk a városunkba, akkor náluk alszunk és ők aztán folyton szerveznek valamit programot - az én családomnak ez is baj, már letiltottam őket, hogy ne lássák a feltöltött képeimet, mert kimondatlan sértődés van abból is, hogy velük jóban vagyunk. De mit csináljak, azért nem fogok nemet mondani a párom családjának, mert az enyém nem hív sehova... egyszer próbáltam meg velük programot csinálni, mondtam, hogy hívjuk össze a családot szalonnát sütni, na megkaptam az ívet anyámtól, hogy most minek keresem a családot, ha amúgy nem (értitek, engem nem keres senki, de komolyan nem tűnik fel nekik, csak elvárják, hogy én menjek és ezt minden alkalommal a szememre vetik).


Szóval, azt hiszem, az unoka csak tovább fog rontani a helyzeten, főleg mert ez a kapcsolat olyan rossz hatással van rám, hogy sokszor úgy érzem, majd a gyerekkel vágok vissza bosszúból. Néha azt gondolom, na, majd meglátják, ha gyerekem lesz, aztán nem vigyázhatnak rá, nem vihetik el, nem aludhat ott, nem is fogjuk gyakrabban meglátogatni őket... nem tartom szépnek, hogy ilyeneket gondolok, mert más kapcsolataimban egyáltalán nem jellemző rám ez a bosszúszomjas, bántó hozzáállás, de szerintem tudat alatt is büntetni akarom őket ezzel a dologgal.


Bár tény, hogy racionálisan nézve tényleg nem fognak sokat találkozni az unokákkal, mert nem fogom megengedni, hogy vigyázzanak rá.... :/ Én emiatt nem fogok gyakrabban menni ....

47. 9a095cf031 (válaszként erre: 42. - Cidanoi)
2016. máj. 23. 09:43
Itt nem arról van szó, hogy szimplán régimódiak... pl. belépek az ajtón, és a második mondta a köszönés után az: "hogy áll rajtad az a nadrág, elég rövid". És akkor innentől kezdve bármibe képesek belekötni.
46. 9a095cf031 (válaszként erre: 39. - Andi6020)
2016. máj. 23. 09:41
Tudod, ők a szülői befolyás alatt állnak.
2016. máj. 23. 05:57
Ha az a legfőbb bajuk, hogy ritkán látnak, akkor biztos szeretnek. Csak nem úgy, ahogy elvárnád. Kérd meg őket, fogadjanak szeretettel, mikor tudsz menni és próbálják meg elfogadni, hogy felnőttél, a saját életedet kell élned, alakítanod, hogy jól érezd magad. Próbálj meg gyomorgörcs nélküli látogatást, inkább vértezd fel magad, keress kellemes témákat és irányítsd te a beszélgetést. Mond el nyugodtan, hogy büszke vagy arra, ahogy élsz és amit elértél. Esetleg fel is ajánlhatod, hogy számíthatnak rád, ha a szükség úgy hozza. Mindig kettőn áll a vásár. Inkább próbáld meg valahogy kellemessé tenni a találkozásokat. Remélem, sikerül. Ha megszakítanád a kapcsolatot, hiányoznának. Az életed részei, még akkor is, ha nem tökéletes a kapcsolatod. Szofi8 tanácsát jónak tartom.
44. 4975ebdc2f (válaszként erre: 32. - 9a095cf031)
2016. máj. 23. 05:28
Nincs értelme ! Miért tennél így?Ilyenek és kész,rontani azon ami elértel nem tudnak hatalmuk nincs feletted. Ne foszd még magad a lehetőségtol hogy valami valtozik. Több értelme van annak hogy hívd még őket te. Más környezetben látnak talán felébrednek.
43. 4975ebdc2f (válaszként erre: 31. - Sziszi-szöszi)
2016. máj. 23. 05:18
Hát ez a felnőtt lét alapja. Nem szorulok a szüleimre, nem szólhatnak bele hogyan élek... Még azért fura hogy ezt 35. evesen teszed meg. Jobb későn mint soha.
42. Cidanoi (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. máj. 22. 22:28
Csak az jutott az eszembe, hogy mi lenne ha a szüleid jönnének el hozzád. Mit cselekednének, ha meghívnád őket? Tudom, vannak nehéz típusú szülök is. Azért próbáld meg ne a szívedre venni az összes kritikát. Minden rosszban van valami jó, próbáld meg hasznosítani a véleményük. Nem minden eleve rossz, mert régimódiak és mert "ők" mondták. Szerintem, hogy kritikusak attól még szeretnek és a javadat akarják ;)
41. Specially (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. máj. 22. 22:23

Nagyon átérzem a helyzeted,nekem is ilyen az anyukám.Én is amint tehettem dolgozni mentem és elköltöztem már majdnem 8 éve.A helyzet ugyanaz mint volt de én hazajárok havonta egyszer mert vannak testvéreim és nem akarok teljesen kimaradni az életükből.Azon túl pedig nagyon sajnálom őket és szeretném ha látnák általam,hogy van másfajta hozzáállás is az élethez nemcsak az örökös pesszimizmus meg a csőlátás.

Egyszer visszaköltöztem 5 hónapra de nem bírta sokáig feszkó nélkül,még abba is belekötött,hogy hogyan fogom a merőkanalat..milyen bénán :D ámulok és bámulok rajta sokszor plusz azt érzem el kellene engedni az ilyeneket de persze ott van hogy bármit teszek sose lesz jó neki.De neki semmi sem jó csak amit ő csinál.

Hálátlannak titulált,megsértődött amiért elköltöztem.Múltkor például kijelentette,hogy a 20 éves öcsém a legjobb gyereke..ő otthon lakik,annyi pénzt ad neki amennyit csak elkér..meg persze sosem állt ki magért ha csesztette,velem ellentétben.

Egy nagyszájú,önző embernek titulált ezért :)


Szóval nagyon átérzem!Az a gond hiába nem mész akkor is benned van az érzés ha nem is kattogsz ezen minden nap és biztosan hiányzik az igazi anyai szeretet,elfogadás.Mert ugye a család lenne az a hely ahol feltétel nélkül szeretik az embert :/


Egyébként én úgy oldottam meg ezt a kritizálás dolgot,hogy sok mindent nem tud rólam meg párszor nem tetszett neki a reakcióm és már nekem nem mondja,max csak a hátam mögött mond el mindenféle hülyének.

40. 3d787b167a (válaszként erre: 37. - 4740439ec6)
2016. máj. 22. 22:12
Ez igaz.:)
39. andi6020 (válaszként erre: 32. - 9a095cf031)
2016. máj. 22. 21:50
Akikkel egyébként jóban vagy, azokkal is csak félévente találkozol? Miért kellene velük megszakítani a kapcsolatot?
38. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - 9a095cf031)
2016. máj. 22. 21:46
Én keresztapámmal vagyok fasírtban már évek óta 😣
2016. máj. 22. 21:39
Nem kötelező tartani senkivel sem a kapcsolatot.Az élet rövid ahhoz,hogy hülyékre pazarold.
36. túrógombócka (válaszként erre: 32. - 9a095cf031)
2016. máj. 22. 21:30
hát ne szakítsd meg a kapcsolatot. főleg azokkal ne, akikkel még jóban is vagy.
35. túrógombócka (válaszként erre: 33. - 1abbb5d144)
2016. máj. 22. 21:29

ilyet írtam volna?

a topikindító leírta, hogy valószínűleg a többieknél nem lesz unoka egyhamar, hát valószínűleg a topikindítónál lesz az első és az sok mindent megváltoztathat.

hogy kit ki mennyire szeret, arról egy szót se írtam.

34. 1abbb5d144 (válaszként erre: 19. - 2ab16d5612)
2016. máj. 22. 21:28
ez meg a másik
33. 1abbb5d144 (válaszként erre: 10. - Túrógombócka)
2016. máj. 22. 21:27
menjen a k.va anyjába az a szülő/ ember, aki az első unokás gyerekét jobban szereti...mintha erről tehetne bárki
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook