Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rossz vagyok, ha nem szeretem,hogy a férjem előző házasságából nálunk vannak a gyerekei? fórum

Rossz vagyok, ha nem szeretem,hogy a férjem előző házasságából nálunk vannak a gyerekei? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
71. simple (válaszként erre: 70. - 18f139611b)
2013. jún. 12. 11:29
Persze, nem is mondtam, hogy, abszolut megértem Virágot. A férjét nem értem, hogy miért nem szól rá a gyerekeire. Meg kellene ezt közösen beszélni, mert így senkinek sem lesz jó....
70. 18f139611b (válaszként erre: 64. - Simple)
2013. jún. 12. 11:27
Lehet, hogy nem az ő dolga lenne, de ha a szülők nem teszik, akkor vhol meg kell húzni a határt...
69. ittmost (válaszként erre: 1. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:27

Fejlődnöd kell.Ezt egy feladat,hogy megtanulj normális kapcsolatot kialakítani a férjed gyerekeivel,ha már egy olyan emberhez mentél hozzá,akinek gyerekei vannak.

Nem kell őket szeretni,de normálisan bánni velük,azt igen,szerintem kötelességed.

68. 221b085699 (válaszként erre: 1. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:25

Nem vagy rossz! Az érzéseitől senki sem lesz rossz vagy jó!


De!! Ha szereted a férjed, muszáj rugalmasabbnak és megértőbbnek lenned. Sajna nem egy esetet láttam, amikor az új feleség nem jött ki a korábbi kapcsolatból származó gyerekekkel, és az új feleség ment...


Más: ha lesz gyereked - akár örökbefogadott is - az is kupit csinál ám! :) Szóval ehhez sem árt egy kis edzés.


Amúgy valószínű, pszichés nyomás is van rajtad, hiszen biztos nagyon rossz érzés, hogy Neked nem lett / lehet gyereked, és erre még rátesz egy lapáttal, ha látod a párod gyerekeit. Ha ezt el tudod fogadni valahogy, hogy Neked nem lehet,ez is könnyebb lesz... Amúgy tuti nem lehet? Ma már annyi minden megoldható. Egy ismerősömnek, anno 1% esélyt adtak, és éppen terhes.

67. bd55e3f068 (válaszként erre: 40. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:25
Szerintem ennyi idős gyerekektől egyáltalán nem normális, hogy mindent randomban kiejtenek a kezükből, és otthagynak.
66. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:24
Igen, rossz. ...vagyis, a hozzáállásoddal van baj..
2013. jún. 12. 11:24

A páromnak négy gyereke van :) rettentő neveletlenek, de szeretem őket és ők is engem :) ha rájuk szólok, akkor leszállnak a csillárról :) hál istennek én nem vagyok rendmániás és eszemben sincs akkor takarítani, amikor jönnek...

Nekem sincs gyerekem, de keresztfiamék elég sűrűn nyaraltak nálam, így hozzászoktam.

Tanulj meg együtt élni velük, hisz nem mindig vannak nálatok.

64. simple (válaszként erre: 60. - Tótágas)
2013. jún. 12. 11:21
Nem visszaviszi, hanem megneveli. A férje gyerekeit pedig nem az ő dolga lenne megnevelni, én azt gondolom....
63. Mézes-Krémes (válaszként erre: 55. - Mancs97)
2013. jún. 12. 11:20
Teljesen igazat adok neked. Én valamiért úgy gondolom, hogy a fórumindítónak nem a gyerekekkel van effektíve a baja, hanem a körülményekkel, és azzal, hogy talán a párja sem tiszteli meg őt bizonyos dolgokkal.
62. simple (válaszként erre: 58. - Simple)
2013. jún. 12. 11:20
Az észt osztod, csak egy szó kimaradt...
2013. jún. 12. 11:20
Az igazság, mint oly gyakran, valahol középtájt van: tényleg megtanulhatnák becsülni más munkáját, és tényleg alkalmazkodhatnának jobban, mert bár valamilyen szinten hazajárnak, de életvitelszerűen nem az otthonuk, tudomásul kell venni. A fórumindító pedig legyen toleránsabb, tényleg ráér a rendrakás akkor, amikor hazavonul ez a tinihorda :-)
60. Tótágas (válaszként erre: 56. - Tótágas)
2013. jún. 12. 11:19
Még annyit tennék hozzá,hogy a párja gyerekeit nem szereti,idegesítik(ő írta) akkor ha egy vadidegen,örökbefogadott gyermeken esetleg"kiütközik" az igazi szűlő néhány rossz tulajdonsága, akkor visszaviszi az "üzletbe",?????
59. virag32 (válaszként erre: 51. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:19
Nyugi, ő minden fórumon ilyen. :))
58. simple (válaszként erre: 53. - Muraja)
2013. jún. 12. 11:17
Te inkább tanulj meg írni, mielőtt itt osztod észt!
57. kékpille (válaszként erre: 55. - Mancs97)
2013. jún. 12. 11:16

Nagyon igazad van!

Azért mert elváltak a szüleik, még tudniuk kell viselkedni.

Pláne mert már nem óvodások.

56. Tótágas (válaszként erre: 44. - Mamma2)
2013. jún. 12. 11:14
Mindent elmondtál helyettem....
2013. jún. 12. 11:13

Előre leszögezem, van gyerekem. :))) De mégis ki az közülünk, aki mosolyogva nézné végig, hogy a munkáját semmibe veszik? Az a gyerek, aki már lassan tini, nem hülye! Nem lehet megengedni nekik, hogy azt csináljanak, amihez kedvük van, és ne tiszteljék más munkáját. Persze azt se leeht elvárni tőlük, hogy egy széken ülve éljék túl a hétvégét, de szerintem a fórumindító sem ezt várja el tőlük.

Valaki írta korábban, hogy üljenek le beszélni. A gyerekekkel is. Kell, hogy az apa a felesége mellé álljon és kidolgozzák a játékszabályokat. Lehet, hogy keményen hangzik, de én azt vallom, hogy az az ember, aki elmegy valakihez (még ha az illető épp az édesapja is), annak alkalmazkodnia kell az adott hely szabályaihoz. Lehet, hogy otthon valamit szabad, máshol meg nem. Engem nem érdekel, hogy kinek a gyereke, rokona stb., ha úgy viselkedik, hogy azzal az otthonomban kárt tesz, akkor igenis rászólok, és megkérem, hogy ezt itt ne tegye. És én abszolút nem vagyok rendmániás, és valamilyen szinten rugalmas vagyok, de nem mindenáron.

54. Mézes-Krémes (válaszként erre: 51. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:10
Ne foglalkozzál vele, nagyon rosszindulatú, a stílusról ne is beszéljünk. Én azt gondolom, hogy a hibák megoldásához az első lépés a probléma felismerése, és te ezt már megtetted. Léptél egyet. Sokan erre sem képesek, csak nyelik a szörnyű érzéseket.
53. Muraja (válaszként erre: 51. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:08
Nem is muszaly az en szemben igen is az a vagy minnek nevezeszted magad !
52. Muraja (válaszként erre: 48. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:08

Mivel neked nincs is sajat gyereked akkor te nem is tudnad megertenni miröl szol az egesz .

Kepzeld el a parom gyereket nagyon szeretem sokban olyan fele szeretettben amire nem volt az eleöbbi eleteben resze mivelt egy ilyen hasonlo gonodlkozasu nöszemely szulte mind te.

Szeretem ugy mind a sajataim !

Sok sok emebert ismerek kik hasonloan cselekdnek , szeretnek.

51. Virág01 (válaszként erre: 49. - Muraja)
2013. jún. 12. 11:07
Neked nem válaszolok! Forrongj magadban nyugodtan, és higgyél, amit akarsz! Szép álmokat!
50. Mézes-Krémes (válaszként erre: 40. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:07

Szerintem egyáltalán nem vagy gonosz, és az érzéseidről nem tehetsz.

A gyerekek nem tehetnek arról, hogy ők vannak, és arról sem, hogy a szülei nincsenek együtt. Próbálj rájuk szeretettel nézni, hiszen a párodból vannak, ő az apjuk, egy embert szerettek. Szerintem ez kell legyen az első lépés. Én a párom lányában nem az előző nőjét, hanem a páromat látom, és azt a kapcsot, ami közöttük van. És örülök, ha hozza a lányát, és résztvehetek a kettőjük dolgaiban! :)


De ehhez az is kell, hogy a párod partner legyen ebben. Így nagyon úgy gondolom, hogy bizony a szabályokat lekéne fektetnetek a pároddal a gyerekek előtt, hogy mit szabad, és mit nem. Igenis bizonyos dolgokra figyeljenek oda, kamaszok már, pakoljanak el maguk után, és vigyázzanak az értékekre. Lehet bolondozni és játszani, anno nekem is lehetett, de mindig volt egy HATÁR amit nem léptem át.

Ha nálatok nincsen egy határ meghúzva, és te vagy gonosz, ha próbálod meghúzni, az azt jelenti, hogy a párod nem következetes a gyerekekkel szemben, és nem veled együtt hozza meg ezeket a döntéseket.

Legalábbis én így gondolom. Az én párom lánya 10 éves, kedvel és szeret engem, örül, hogy vagyok, és szót is fogad nekem. De többnyire semmiért nem kell szólnom neki, mert az apja mindent következetesen lefeket, és egy a véleményünk.

49. Muraja (válaszként erre: 39. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:04

Nem azert teszed mert szereted az apjukat akkor erre a forumra nincs szukseg ! Te felsz attol hogy egyul maradsz.

Azt hiszem hogy öszinten itt az ideje hogy feltarjad ezt a nemes lelkedet a parod elött kiben remelhetöen izzik a fiai iranyti szeretet. No de arra te tul gyava vagy .

48. Virág01 (válaszként erre: 45. - Muraja)
2013. jún. 12. 11:02
Hát szerintem ez a jól hangzó válasz, de ez nem így van, nem lehet ugyanúgy szeretni a férjedet, mint a gyerekeit. Azt lehet "mondani" hogy ugyanúgy szereted, de ez duma. Ha mondjuk van saját gyereked, akkor a sajátodat jobban szereted, ez is biztos. Nem lehet egyformán szeretni, jól hangzó válaszokat lehet mondani. Nyílván szereti az ember őket valamilyen szinten, de nem úgy mintha a sajátja lenne!
47. Muraja (válaszként erre: 40. - Virág01)
2013. jún. 12. 11:01

Amikor mar te igy 10 -15 ev mulva egyedul letetben szeretned meg nagyon hogy valaki mindent alöhuzon , valaki ne tegye vissza a helyere de nem az ugy lesz ahogy most te akarod. Minden a helyen lesz , rend lesz De ! te egyedul elhetetd mogoorva keseru eleted , mast nem is erdemelsz.

Semi mas nem vagy csak egy sajat magadal lefoglalt önzö nöszemely .

46. Virág01 (válaszként erre: 43. - Ariettina)
2013. jún. 12. 10:58
Örülök! A nyári szünetben is egy hét a miénk, de zat már leszerveztem, megyünk a Balatonra és nem leszünk itthon!
45. Muraja (válaszként erre: 1. - Virág01)
2013. jún. 12. 10:56

Gyerekeknek joga van az apjukhoz ugy ahogy az anyukank - egyforman .

Szomoru hogy igy erzel iranytuk a gyerek nem tehet a valo helyzetröl .

Nem tudom millyen lelki vilagal rendelkezel de szerintem negyon , nagyon sovany lehet.

Mert ! ha en valakit szeretek mind ferfit ugyanugy szeretem a gyerekeit attol eltekintve hogy mas szulte . Ez egyfele elfogadas de a te esetetben nem elfogadas.

Gyerek nagyon is erzi azt hogy ki hogy al hozza , nalatok erzi hogy nincsenek szivesen latva az othontokban.

Ha az othon a apaje akkor szerintem gyerekeknek az ott tartoszkodasa adott attol eltekintve hogy te nalad mitt valtanak ki.

Gyerekek az elsök minden normalis szulönel.

Kerdesed hogy rossz e vagy ne hogy mar sajnalatot valtjon ki mivel aki gyereket nem tudja szeretni az nem lehet jo ember.

Remelhetöen nincs sok ilyen meber ki hasono "cipöben " jar de ha megis akkor a nemetöl eltekinvte egy nagyon önzö es szuklato egyenröl lehet szo.

Nem akarjatok elrontani a gyerekek eletet akkor inkab minnel elöbb szaljatok ki ebböl .

Mi lenne te jo eg ha minden masodik heten a gyerekek egyszer itt es egyszer a masik szulnel lennenk.

Fiamnak 6 hos koratol igy voltak a gyerekei de hala Istennek ö szivel es lelekel veszi az eletet.

44. mamma2 (válaszként erre: 24. - Virág01)
2013. jún. 12. 10:56
Neked egy macskát sem adnék örökbe! A legközelebbi hozzádtartozód gyerekét sem tudod elfogadni-tolerálni! Akkor hogy akarsz egy vadidegen örökbefogadott gyermeket nevelni? Szegény gyerek először lelkileg, később fizikailag betegedne meg...később belepusztulna a szerető "gondoskodásodba"....kíméldd meg ettől a gyermeket!!! Te nem tudsz önzetlenül szeretni...
43. Ariettina (válaszként erre: 39. - Virág01)
2013. jún. 12. 10:54

hát őszintén? örülj, h csak két hetente...


exemnél heti 1 hétköznap, és 1 péntek estétől szombat estéig, vagy egy szombat déltől vasárnap estig alkalommal volt...

42. c6973617d3 (válaszként erre: 41. - Virág01)
2013. jún. 12. 10:51
Helyes! :)))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook