Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Rossz napokon hogyan motiváljátok magatokat? fórum

Rossz napokon hogyan motiváljátok magatokat? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 22. 09:59
Sehogy-nem mindig kell motiválni...van amikor elég csak úgy ellenni...
2014. máj. 22. 07:49
zene mindig segit.
2010. jan. 14. 17:02
"ha soha nem esik az eso,nem veszuk eszre a napot".viszont en ugy gondolom,amig tenleg ugy erzed ,hogyezzek az erzesek uralkodnak,kerres elfoglaltsagot,aztan mikkor lecsilapodnak a kedelyek normalissabbangondolkozhatsz es konnyebb megoldast tlalni.nem ajanlom ilyen erzesek allatt megprobalni dontest hozzni a problema megoldasaban.nem biztos ,hogy az elhamarkodot dolgokat kilehet javitani
29. simple
2010. jan. 14. 15:49
Én arra gondolok, hogy mindjárt vége a napnak, és mikor felébredek másnap reggel, már mindent máshogy fogok látni! És ez mindig így is van, másnap rájövök, hogy tiszta hülye voltam!
28. archy
2010. jan. 14. 15:47
Bármilyen rossz történik,annak oka van. Volt egy "szerencsés" autóbalesetem,mellettem ült nagymamám is, és egyből arra gondoltam,hogy biztos nem volt szabad tovább mennünk. Valami rosszabbtól menekültünk meg. Hinni kell,hogy ezután jobb lesz. Ami nem öl meg,megerősít. Néha úgy érzem túl erős leszek.
27. fecsó
2010. jan. 14. 15:07

Nekem egy szép emlékkép szokott segíteni. Egyszer Pestről repültem Varsóba és mind a két helyen (november lévén) ködös, szutykos, depressziós idő volt. Viszont amikor a repülő áttört a felhőkön akkor egy gyönyörű melegen sütő napos "tejszínhab" tengerre jutottunk át.

Na erre szoktam gondolni és ilyenkor mindig jobb lesz a kedvem.


A nap mindig süt, csak nem mindig látjuk.

De tudjuk!!!

2010. jan. 14. 15:02

Igyekszem megállítani a rossz gondolatokat, csak nem mindig könnyű :)


Megyek olvasok valami vidámat és háttérnek beteszek valami vidám muzsikát :)

Bár lehet elalszom közben:) Éjjel végig fájt a fogam, így semmi se aludtam :(



Szóval igyekszem megvalósítani a jó és kedves tanácsaitokat! :)


Még egyszer NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!

2010. jan. 14. 15:02

Ha valami, akár egy nap, akár egy találkozó, stb. nem úgy alakul, mint ahogy nekem a "legjobb lenne", vagy ahogy én elképzeltem, akkor mindig csak az jut eszembe:

Ez is az én napom, ez is hozzám tartozik.

Azért volt/van hogy MEGÉLJEM.

Érdekes, azt senki nem kérdezi: Ti mit csináltok akkor, mikor jól érzitek magatokat? Amikor minden OK?

Legyünk egy kicsit toleránsabbak a Sorssal!...:)

Higyjétek el! Ő jobban tudja.

Üdv, ezen a borongós napon: FT

24. judit6006 (válaszként erre: 4. - Lailani)
2010. jan. 14. 15:01
Először is elfogadom, hogy ilyen is lehet a hangulatom néha (ez nem ment nekem könnyen) és ha ezt elfogadom, akkor nem eresztek le még jobban.Mindig megtapasztalom, hogy borúra derű. Aztán pedig valami olyan jóra gondolok (egy program, egy barátnő, egy jó könyv), ami vár rám nemsokára és ez engem mindig kilendít.
2010. jan. 14. 15:00
Elmegyek futni, vagy ha esik a konditerembe sportolni. Na azután minden rossz kedvem elszáll. A sport nagyon jó stresszoldó, jó kedvre derítő.
22. 84882672dc (válaszként erre: 15. - *Pillango*)
2010. jan. 14. 14:56
ha árnyékot látsz, az annak a jele hogy valahol kisütött a nap :))))))
21. 84882672dc (válaszként erre: 4. - Lailani)
2010. jan. 14. 14:55

gondolat stop! :) egyszerűen nem hagyod a negatív érzések eluralkodjanak Rajtad... nem hagysz rá időt... sokkal könnyebb mint hangzik, Nálam bejött :)


ha rossz kedvem van, hallgatok vidám zenét vagy hozzábújok valamelyik állatkámhoz... utóbbitól mindig mosolygok :)))))


legjobb orvosság! :)

2010. jan. 14. 14:50
optimista, vidám dalokkal, történetekkel, szövegekkel...
2010. jan. 14. 14:50
Köszönöm a sok jó tanácsot! Aranyosak vagytok, hogy rögtön így segítettetek Nekem :)
2010. jan. 14. 14:44
porgos viddam zenne
17. *Pillango* (válaszként erre: 14. - Mocori)
2010. jan. 14. 14:44
szerintem egy tényleg így van! egyensúlyban van a két oldal ahogy én tapasztalom.
2010. jan. 14. 14:43

Nagyon sok módszer van rá. Pl. tudatosan elképzelsz egy olyan emléket, ill. gondolatban újraéled, ami vicces volt, vagy nagyon boldog stb. Vagy fényt és szeretet küldesz. (Ez már van, akinek sok, én mindenfélét csinálok...)

A lényeg, hogy megemeld a rezgésszintedet. Mert ha rosszul indul a napod, akkor lecsökken a rezgésszinted, negatív leszel, és negatív gondolatokkal tele egész nap negatív dolgok történnek majd, mert erősítik egymás hatását.

Szóval valamilyen módot érdemes rá találni. Vagy hozzáállás kérdése is. Ha reggel pl. kiszakad a harisnyád, ideges leszel, és utána fogmosás közben még összekened fogkrémmel a blúzodat is, vagy leiszod magadat kávéval akkor:

1. lehetsz nagyon mérges

2. röhöghetsz rajta egy jót, és eszedbe juthat, hogy akkor felveszem azt a másik felsőt azzal a nadrággal, és lehet, abban még csinosabb leszek, mint amit most leöntöttem, kiszakítottam. :)

Így már nem is érzed tragédiának a történteket, hanem jókedved lesz tőle. :)

15. *Pillango* (válaszként erre: 12. - B72bf01933)
2010. jan. 14. 14:43
nálam általában egy napig tart, estére (főleg most télen a sötétben) betetőzik. másnap pedig általában arra kelek reggel, hoyg süt be a nap, és kipihentebb vagyok, máshogy látom a dolgokat. még ha rosszabb is a helyzet, egy alvás után általában már látok valami megoldás-félét. hálistennek, nem szoktak nagyon rossz dolog történni velünk, csak olyan betelik a pohár-szerűség:)
14. Mocori
2010. jan. 14. 14:43
Mindig azt mondogatom: a rossz után csakis jó jöhet! :)
2010. jan. 14. 14:41

neke pl amikor egy héten 4-5 vizsgám van és nagyon kivagyok

akkor az ad erőt, hogy milyen jó lesz ha a diploma a kezembe van és végre állandóan gyerekek közt leszek

12. b72bf01933 (válaszként erre: 9. - *Pillango*)
2010. jan. 14. 14:41
ez nem törvény szerű.mi van ha másnap még rosszabb jön?mert már arra is volt példa hogy azután is van még rosszabb.
11. *Pillango* (válaszként erre: 10. - B72bf01933)
2010. jan. 14. 14:41
így van! itt is hasonló...
10. b72bf01933 (válaszként erre: 4. - Lailani)
2010. jan. 14. 14:41
ránézek a fiamra és tudom hogy össze kell magam szednem mert neki csak én vagyok
9. *Pillango* (válaszként erre: 5. - Lailani)
2010. jan. 14. 14:40
tényleg így van, csak ki kell bírnom és a másnap mindig naposabb:)
8. ebe747bfaf (válaszként erre: 4. - Lailani)
2010. jan. 14. 14:40
Én megpróbálom túlélni és reménykedem,hogy a holnap jobb lesz:-)De addig senki ne szóljon hozzám.
2010. jan. 14. 14:40
Én úgy, hogy végigveszem, hogy mi mindenért lehetek hálás, miknek örülhetek, és végiggondolom a céljaimat és elképzelem, hogy mi lesz ha teljesülnek. Ezek teljesen fel tudnak turbózni.:)
6. Lailani (válaszként erre: 3. - B72bf01933)
2010. jan. 14. 14:39
Nem is rossz ötlet ;) :))
5. Lailani (válaszként erre: 2. - *Pillango*)
2010. jan. 14. 14:39
Ez aranyos volt :)
2010. jan. 14. 14:38

Arra lenné kíváncsi, hogy hogyan motiváljátok magatokat a "rossz napjaitokon"?

Azokra napokra gondolok például, mikor úgy érzitek, hogy semmi nem jön össze és legszívesebben bebújnátok a takaró alá, még el nem múlik minden :$

2010. jan. 14. 14:38
egy pohár borral
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook